#özgürler 

10816.
bütün bir gece kayıtsız kalmanın, intihar etmenin ya da bu işin icabına bakmanın arasında gidip geldim. uzun bir süredir anlamsız baktığım, endişe gütmediğim ve zerre idrak edemediğim bir varlık çizgisinde nefes aldım ve nefes verdim.


birden fazla çıkış yolu varmış gibi görünüp bizi aynı labirente sürükleyen bayağı inanç sürekli yokluyor etimi. sanırım yine kendimi bırakacağım. yeni bir kalkış, daha sert düşüş...
devamını gör...
10817.
15 temmuz sonrası memlekette yükselen milliyetçilik bizim berber müco'yu da etkilemiş ;

önceden sakalı kısalt dediğim zaman türlü bahanelerle sakalı uzun tutan müco reyis şimdi de ısrarla bıyıklarımı hilal formatında bırakıyor.
devamını gör...
10818.
az sonra okula gideceğim yolda ervah-ı ezelde dinleyip triplere gireceğim. yolda falan bir leyla görürseniz bilin ki o ben olabilirim. olum git okulunu oku boş yapma diyenler olursa da eyvallah..
devamını gör...
10819.
leyla şiiri

sensizlik,
göğsüme saplanan bir sükunet
şimdilerim
vicdansızlaştı
öfkelendi
birktide birikti
söz, çıkmaz meclisten dışarı
bir ihtimal daha var
kanatsız uçma provasından kuşlar
sevgim ölüyor
gönül keyifsiz
bunu hesabını nasıl vereceksin?
suizan
sen ,bir cinayet işledin
gayet tabii hüküm geçersin
hakkım helal !

ahmed vefik başaran
devamını gör...
10821.
"harun,

varlığını da yokluğunu da aynı anda duymak nasıl üzücü bilemezsin. artık pek çok şeyi sözle ifade etmeyi bıraktım. sadece bir duygu, bir his coşuyor; taşıyor bazen içimden, duymuyorsun.

bırak yanımda olmayı haberin bile yok bunlardan. bir şey diyemiyorum. sana layık değilim. bu yabancısı olduğum bir çıkmaz, dönüş yolunu kaybettim o yüzden geri dönemiyorum. burada, senin duldanda olsun bitsin olup bitecek olan. seni çok seviyorum, seni çok özlüyorum."
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar