sözlük yazarlarının sahtekarlıkları

sözlüğümüzün değerli üyelerinin açık yüreklilikle yazdığı sahtekarlıklardir.

fotograflarda kendimi mükemmel şekilde zayıflatıyorum. yaklaşık 4 bedene kadar incelme garantili shop yetenegim ile asla arkaplan yamultma gibi liyakatsizliklere yer vermeden işimi görüyorum.

sonrasında, zaten zayıf olduğuma ve fotoğraflarda kilolu çıktığım için böyle bir şeye başvurduguma minnoş bir sekilde kendimi inandırıyorum.
devamını gör...
minik yalanlari gerceklerle denk getirmeye calismak. evden henuz cikmisken, tabi canim ciktim geliyorum ben demek. yolda iken, suranin yakinlarindayim demek. vs. * *
devamını gör...
tanımları okuyup ne iğrençmişsiniz siz be, insan mısınız siz be diye yazıp sahtekarlıklarınızı yuhalamak için ellerimi oğuşturarak bekledim ama elim boşa çıktı *.

eee ben şimdi kime sataşacam, gidiyim azcık şu kedinin kuyruğuna basayım bakalım.
devamını gör...
bir kediyi yiyecek verecekmiş gibi elini gösterip çağırmak ama elinizin boş olması bir sahtekarlıktır. eskiden çok yapardım bunu ama nereden bileyim sevmek için yapıyorduk.
devamını gör...
yurtta her sene, haftada bir gün ders vermek üzere çeşitli atölyeler açılır ve her öğrencinin bir atölye seçmesi zorunludur. geçen senenin başında atölyeler belirlendi, amigurimi, dikiş, şan ve ışaret dili atölyesi var. herkes dört gözle işaret dilini bekliyor, ben de öyle. el işinden zerre anlamam, sesim zaten güzel değil. yani mecburum ışaret diline, ve çok da istiyorum öğrenmeyi.

bu atölyeleri istediğimize dair bir dilekçe yazıyoruz ve kaydoluyoruz, yurt müdiresi gruba yazmış, "yarın dilekçeleri odama bekliyorum, kontenjanlar sınırlı, erken teslim eden kazanır yoksa diğer atölyelere mecbur kalır falan..."

ben de ertesi gün akşama doğru müdire hanımın odasina gittim. elimde işaret dili atölyesi dilekçesi. hocanın masasının üzerinde de bu atölye için verilmiş bir yığın dilekçe var. şöyle bir baktı, "yalniz işaret dili atölyesi kontenjanı doldu canım ya..." o an böyle kalbimden bir "çıt" sesi geldi. olamazdı diğer atölyelerde asla tutunamazdım.

sonra işte kem küm derken odaya diğer öğrenciler girdi hoca onlarla ilgilenmeye başladı. ben de sessizce doğru ânı kolladim. nihayet zamani geldiğinde dilekçemi usulca diğer dilekçelerin arasına yerleştirip odadan kaçtım. müdire hanım benim lisede her karne haftası 3 idiots izlemeye mecbur kaldığimı bilmiyordu.

ertesi gün kimlerin hangi atölyede olduğu liste yayınlandığında, ismim işaret dili atölyesindeydi....
devamını gör...
kimsenin yazdığı, konuştuğu, yaşadığı, ya da sıkı sıkıya tutunduğu değerleri kadar olmadığını hepimiz biliyoruz. her insanın karanlık bir tarafı var mutlaka. hiç kimsenin masum olduğunu asla söyleyemeyiz oysa herkesin suçlu olduğunu kesinlikle onaylayabiliriz. her insan başkalarının suçuna tanıklık eder. mühim olan sizin el emin bir tanık olmanız. sahtekar kâr eden taraftır genellikle. zarara uğratan bizden değildir, sözünün muhatabı olanlara geçmiş olsun. ahirette hesap çetin.

not: saçlarından bir tel aldım haberin var mı yar yar aha bu da benim minnoş sahtekarlığım. *
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar