sözlük yazarlarının sevmedikleri huyları

#özgürler 

çok dobrayım sözlük.
lan olm sanane diyorum. ama olmuyor bir doğru varsa söyleyeceğim.
birde sözlüğü çaya davet etmek istiyorum.

şaka lan şaka. kalkın doldurun kendiniz. ama şimdi siz yok çay doldurulmaz, yok koyulmaz, yok dökülmez gibi detaylara girer çayı ziyan edersiniz. kahve yapıp için.
devamını gör...
olmayacak şeyleri lüzumsuz diğer insanların pff yapıp geçeceği saçma sapan şeyleri veya olayları kafaya takmam.(nefret ediyorum nefret.)
enaniyet ve laf kaldıramamazlığım.
yapılması gereken lüzumlu işlerde gösterdiğim motivasyonsuzluk ve ağırkanlılık.
devamını gör...
rahatlık.. kendimi bu konuda irdelemeye başladım son zamanlarda.
bu huyumun bana zarar vermeye başladığımı düşünüyorum.
devamını gör...
iyilik abidesi olmak. hayatımda hiç görmediğim insana bile varımı yoğumu dökecek dereceye geliyorum. biraz bencilliği öğrensem iyi olacak ama benim bünyemde bencillik tutmuyor.
devamını gör...
sezgilerimin yanlış çalışması. çalışıyor meretler ama bir şeyler hep ters... nasıl anlatabilirim bilmiyorum ki... bir şeyler yaptım diyelim... ve bundan dolayı içime şapşik, gereksiz ve hınzır bir mutluluk duygusu doluyorsa o işin sonu kötü bitiyor. tam tersi, ruhum panikli ve korkulu bir hale bürünüyorsa da çok güzel oluyor her şey... çıldıriciim... bana neyin oyunu bu he söyleyin? az biraz bilgelik diliyorum kendime, ya da neyin yoksunluğunu yaşıyorsam onu...
devamını gör...
çabuk soğuma. insanlardan çok çabuk soğuyorum. hata yapan değil; bariz (bile bile) yanlış yapan ve bu yanlışlarında ısrar eden insanlardan.
devamını gör...
vefasız bir herifim. dost canlısı değilim. ilkokuldan arkadaşım diyenlere imrenir iki dakika sonra fosil misiniz ya hu derim. arkadaş sayım, yani tanıdık zibil gibi de safi arkadaş sayım: sıfır. çabuk sıkılıyorum. kişilerle olan münasebette konsantrasyon bozukluğu yaşıyor, aradaki muhabbet bir yana konuyu unutuyorum. sempatik olma kursu olsaydı yazılırdım o kesin ama salsa kursu daha cazip geliyor. nedense latin amerika havasını çekici buluyorum. tembelim. öyle böyle değil. ama gel gör ki o da nasip olmuyor. günde 18 saat çalışıyorum. ağzım bozuk. üç dilde sövücüyüm. ana dille başlıyor, etnik dille devam ediyor, resmi dille nihayete erdiriyorum. gıcık ve huysuz, mikrop bir herifim. şayet ben benim evladı olsa eldivenle kendimi severdim. neuzubillah biriyim, valla insanım demeye dilim varmadı.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar