sözlük yazarlarının yapamadığı/yapmadığı ve de yapmak istediği çılgınlıklardır. madem cogito sözlük anek kuşağı saatine giriş yaptık buyrun.

şu adamın yaptığını yapmak isterdim. ne güzel toplum beni iyice dışlardı. kadınlar da temelli tiksinirdi benden.

devamını gör...
evden çıkmadan hemen önce telefonu unuttuğumu fark edip ayakkabıları çıkarmadan girip almak. evet hedeflerim küçük, evet ulaşılabilir.
devamını gör...
toplum ya da çevre açısından "nasıl karşılanır" düşüncesiyle sürekli sümen altı edilen çılgınlıklardır.

devamını gör...
kalabalık bir caddede "bomba var kaçın!" diye bağırmak.

lan bu benim yapmak istediğim bir çılgınlık.. bakın bold yazıyorum çılgınlık! yani kafayı yemeden yapmayacağım bir şey. hangi kafayla eksiliyorsunuz ki adsadasdasd.. neyse lan eksilerseniz eksileyin..
devamını gör...
cami imamına jedi kılığı ile gidip güç seninle olsun demek.

cami imamına kanat takmış ve melek kıyafet ile gidip hadi vakit geldi demek.

cami imamına peçete ile not gönderip bu ezanı da benim için oku demek.

cami imamına gidip günah çıkarmak istiyorum rahip demek.

cami imamına damar damar üzerine binerse zina olur mu diye sormak.

devamını gör...
kuğulu'dan kızılay'a giderken takıyorum lindsey'i yardırıyorum. işte mümkün olsa elime alırım kemanı çalıp, dans edip, kah otobüslerin üstünde kah yürüyen merdivenlerde yol alırdım. şimdi hiç mimik kullanmadan dinliyorum şarkıyı buna da şükür.
devamını gör...
sözlük yazarlarının, okuyanlara alelade gelebilecek bir takım heyecan verici olduğunu düşündüğü aktivitelerdir.
üniversite okumak için bile ayrılamadığı biricik şehrinden sudan bir sebeple gitmektir. hem de hemen dönermiş gibi bir tek bavulla.
bir miktar hüzün barındırsa da bildiğin deliliktir.
devamını gör...
ben zaten çılgın, deli doluyum. o an aklıma ne gelirse o çılgınlığı yaparım. bir defasında boydan simsiyah bir elbise giyindim. kafamada siyah bir başlık geçirdim. yanıma da iki tane bembeyaz giyinmiş arkadaşımı aldım. vaktiyle bizi büyük bir oyunla eşek şakasına getiren arkadaşa bir eşek şakası yapmak istedim. halbuki planlanmış bir durum yoktu. kızlarla çekirdek çitlerken aklıma geldi. ve ucunda yurttan atılmak diye bir durum vardı. hatta ailelerin çağırlması bile. aman dedim. bu an yaptık yaptık daha yapamam dedim. hâsılı kelâm arkadaş uyurken odasına girdik. gittim başında durdum . arkadan telefon ışığını tuttular bayağı korkunç gozukuyordum.gece 3 gibiydi. emine emine kalk , uyan. azrailin geldi. emineee. diye seslendim. yanımda da o iki arkadaş duruyor ve tuhaf sesler çıkarttılar. kız gözlerini acar açmaz çığlık attı tüm yurt ayağa kalktı o an kız bayıldı. biz tabi bu kadar beklemiyorduk ama öncekinde de ben bayilacak duruma gelmiştim hatta korkudan konusamamıştm. oh oldu. * biz kaçtık odalara. üstleri çıkartmadan yatağa girdik uyuyor gibi yaptık. Allahtan başlığı çıkartmıştm. yurtta bir sürü kişi sorgulandı. bir bize dokunmadilar. kızın en yakınıyz. birde sorgulasinlar mı canım ! bu daha en basit deliligim . bir sürü var da buraya yazmak olmaz. *
devamını gör...
yapmak istediği ve yaptığı deyip anlatayım.
bizim lisenin yan tarafında çok lüks bir cafe vardı. öğrencileri de içeri almazlardı.arkadaşlarla gitmek istediğimizde geri çevirmişlerdi.tabi eve gidip gelirken önünden geçiyoruz her gün. önünde lüks lüks arabalar. yine geçiyoruz önünden bi gun arabalardan bi tanesi tam da benim istediğim modeldi -şu tekerleğinde at figürü olan- bi tane tekme vurdum sağ arka lastigine. cafenin sahibi kapıdan gözüktü. göz göze geldik.bizim arkadaşlarla birbirimize bakıpta aynı anda koşmaya başladığımızı dün gibi hatırlıyorum.
çok sonra gittik aynı arkadaşlarla cafeye Allah'tan sahibi oralarda yoktu.
devamını gör...
benim sevdiğim ve beni de sevdiğini bildiğim ama amaçsız bir şekilde çile hayatı yaşa(yan)ttıran bir güzeli köyde yalnız başına yakalayıp, arkasından gizlice gidip öyle bir öpmek istiyorum ki anlatamam. tüm sevgimi anlatmak istiyorum. ne kadar ayıpsa ayıp, ne kadar yakışıksızsa yakışıksız, günah olduğunu da biliyorum, yapamayacağımı da biliyorum. ama yapmak istiyorum...
devamını gör...
sinirlerimi bozan insanları dövmek. ama öyle şak şlak değil. sinir olduğum kişi boyca kısaysa suratına tekme çıkartarak, uzunsa saçından tutup kafasını taaaak taaaaak masaya vurarak. harika.
devamını gör...
şiir şeklinde süleyman çobanoğlu abimiz söylemiştir amma ki yapamam;
--- alıntı ---


ben seni alamam ah holofira
baban kâfirine kılıç üşürsem
hem de gece bassam iti uykulu
şöyle “ya Allah”la bohçanı dürsem
amma ki alamam

--- alıntı ---
devamını gör...
top oynamak ve oynarken bir ara öyle bir şut atmak ki o topu en sevilmeyen öğretmen bahçede çayını yudumlarken kafasına isabet ettirmek.

(bkz: bu da mı gol değil)
devamını gör...
kendimi yüksek bir yerlerden boşluğa bırakmak. mesela bir kanyondan.
not: intihara meyilli değilim. yani inşallah.
devamını gör...
biride çıkıp dememiş ki; "ganem'le evlenmek" diye.
hayatınızda yapacağınız en çılgın şey olurdu.

uzaklara sürmek hiç durmadan araba sürmek.
devamını gör...
ganem ve dert etme dua et ile harika bir sofrada buluşmak. niyeyse bu çocuklarla çok çılgın şeyler yapabileceğimi hissediyorum.
devamını gör...
yamac parasutu, bungee jumping, birde 220 metre yukseklikteki cam terasa çıkmak.
devamını gör...
pazartesi günü gs-bjk maçının sonlarına doğru skor ne olursa olsun sahaya atlayıp sabri'nin yüzüne karşı "idmanlardan sonra 2 saat orta ve şut çalış yeteneksiz herif" diye bağırmak istiyorum. son birkaç yıldır hayatta yapmayı en çok istediğim şey bu. ama bir türlü cesaret edemedim.
devamını gör...
bir gün yoldan birini çevirip bir çay içelim mi demek ya da bi arabayı durdurup şoförün halini hatrını sorup devam etmesini söylemek..
çoğaltılabilir bunlar, küçük ama eğlenceli.
devamını gör...
kadin basima ve ustelik tek basima ulke icinde gezmek. bu denli tecavuz yayginken. yurek yemis olmam gerek di mi..
devamını gör...
ülkeyi anadan üryan gezmek. çılğınlık demediniz mi lan?
devamını gör...
her şeye rağmen ama herrrrrr şeye rağmen tanım yazmaya devam etmek...
devamını gör...
yollarını, dillerini, kültürlerini bilmediğim bir şehire, kalacak yer ve harita gibi hazırlıklar yapmadan gidip sokaklarında kaybolmak.
devamını gör...
markete gidip 10 kuruşluk bir sakız almak istiyorum. ödeme için; üzerimde nakit yok, buyrun kredi kartından çekin deyip kredi kartını uzatmak istiyorum. bizden olsun yahut sonra verirsiniz gibi cümlelerini kabul etmeyip illa o karttan çektirmek istiyorum. sonra da bir poşet rica edebilir miyim deyip aldığım sakızı poşete koymak istiyorum. bu poşet yolda yırtılır en iyisi siz bir tane daha poşet verin deyip marketten çıkmak istiyorum ve bunları yerine getirdikten sonra küfür yememek istiyorum. *
devamını gör...
kalabalık bir toplu taşıma aracında birden bire "laaaaaannnnn" diye bağırmak ... yıllardır bunu planlıyorum ama bir türlü cesaret edemedim..
devamını gör...
bugün kendimi iyi hissediyorum.
silah gibi giyindim, saçlarımı uzun zamandır ilk defa istediğim şekilde topuz yaptım; psikolojim de iyi sayılır.
istifa etsem diyorum.
bütün bu uyuma yakışan bir çılgınlık olur.
hani hiç çalışmadığınız dersin sınavı kötü geçer ama bitmesinin de içinizde yarattığı o garip huzur vardır ya, çekiyor beni işte o huzur.!
ne olacaksa olsun huzuru.
devamını gör...
tüm sosyal medya hesaplarımı kapatmak. nasıl olur acaba? yapabileceğimi pek sanmıyorum ama, niyetim var. tabi başarabileceğimi de sanmıyorum. *
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar