sözlük yazarlığında kendini tekrarlama handikapı

insanın tüm yazma isteğini yerle yeksan eder. dönüp dolaşıp aynı konular hakkında yazarsınız. bir yerden sonra kendinizle o dar alandaki kısa paslaşmalarınız da biter ve bön bön ekrana bakmak durumunda kalırsınız. buna dur demenin tek yolu kitap okumaktır. bol bol kitap okumak.
devamını gör...
aynı başlıklara aynı tanımları girerken yakaladığınızda kendinizi ben de bu kadarmışım en fazla 20.ooo tanım yazabilmişim diye düşünürsünüz.
devamını gör...
çoğumuzun bildiği ünlü sözlük yazarları vardır. öyle zamanlar oldu ki tv de bile boy gösterdiler. tartışmalara katıldılar.yazdıkları her şey takipçi sayılarının artmasına neden oldu. şimdi bakıyorum onlara her şeyi tüketmişler. gelebilecekleri en iyi noktaya gelmişler ve kendilerini tekrarladıklarının farkına vardıkları an yazmamaya başladılar. sanırım en iyi çözüm bu handikapa düşüldüğü an yazmayı bir süreliğine bırakmak.
devamını gör...
yazmayı bırakmak bence bir çözüm değil zira yazmayı bırakmak bir seçenek değil. sırf tekrara düşüyorum diye yazmayı bırakacağıma eski yazdıklarımı yeniden gözden geçirip gerekirse düzelterek yeniden yazarım ki geçmiş ile yaşanan bir muhasebe yapma imkanı olsun.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar