herkesçe bilindiği üzere, cinsiyet, sözlükçü sanal kişiliğinde önemli bir kriterdir. tamam, senin için önemli değil, ben başkasından bahsediyorum.

gereksiz muhabbetlere girmek istemeyen eril kullanıcı, nicki seçerken belli kelimelerden uzak durmalıdır.

kuşlukta çiseleyen yağmur diye rumuz alırsan örneğin, ziyaretçin eksik olmaz. diyeceğim odur ki, yağmurdu, buluttu, çisildi, bu tip pastoral şiir enstrümanlarından uzak durmakta fayda vardır.

dişil kullanıcılar nickle kurtramazlar. 312 paslanmaz dişli hızar diye adınız bile olsa, bir süre sonra yazıdan, üsluptan yavaştan ortalık şenlenir. bu noktada farklı bir anlamaya fırsat vermemek için hanım sözlükçüler mesajlarında evet hocam, haklısınız ağabey gibi kalkanlar kullanırlar.

ek : ayrıca erkek yazarların dikkat etmesi gereken bir olgu da profil resimleridir. adam gitmiş kedi koymuş misal. olur mu? nc nc nc.
devamını gör...
ulan biz sözlüğe gelmeden evvel yazsaydın ya bunu. kibirli yazdık herkes burnumuz havada sanıyor. dur lan bu doğru zaten.

özenle seçmeye dikkat edilmesi gereken kelimelerdir. tovbe34 dersen kuranı temsilen burada bulunmuş olursun o zaman kuran ahlakına hakim olup o şekilde davranman gerekir mesela. tutup monşer gibi fransız ozentisi mahlas alırsan azıcık entelektüel olman gerekir. aldığınız mahlas sizsiniz iste ona göre alın.
devamını gör...
(bkz: orman meyveli trileçe)

kendisinden çok özür dileyerek bu yazarın kullanıcı adını örnek vermek istediğim kelimelerdir. okuduğum bir kaç tanımının altında kullanıcı adını gördüğümde bir süre afallamıştım. tanım bir erkek ağzından yazılmış ama kullanıcı adı yengeye ait gibi duruyor. orman meyvesi kısmındaki orman kelimesi bir nebze kabul edilebilir hadi neyse de bu orman meyveleri pembenin tonlarında olunca, ardından gelen trileçe kelimesi de kraliçe çağrışımlı oluyor. kendisini mahlası dışında hiç tanımıyorum ama bu durum bana dert olmuştu, yazdım rahat ettim Allah affetsin.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar