benim sahip olduğum potansiyel bir durum.

sözlükte yazıyor olmam, bir barajın kapaklarının az bir miktar açılması gibi. barajın etki alanında olan arazileri sulamaya ve yeşertmeye yeter. yani sözlüğü aydınlatmaya, bereketlendirmeye, sözlük okuyanlara okuma keyfi tattırmaya yetiyor burada yazmam. kendi açımdan da içimdeki müthiş potansiyeli aktarma mecrası işte.

ama şunun da farkındayım. suyu tutar, bekletir, biriktirir ve sonra birden salarsam su basacağı ve büyük bir taşkına sebep olacağı gibi, sözlüğü bıraksam, bu harikulade yeteneği bir kitaba yönlendirsem mesela, best seller bir kitap hatta kitaplar çıkarabileceğimi biliyorum. büyük bir yazarım aslında, tüyap'ta imza günümde chp döneminin ekmek ve tüp kuyrukları gibi bir sıra olabilirdi şu anda...

peki niye buradayım? çünkü sizi seviyorum, şöhreti sevmiyorum. sizin o karanlık, basit, sığ zihinlerinizi biraz da olsa fikir, düşünce, olgunluk ile tanıştırsam yeter bana. bir şey de istemiyorum, sadece hayatınızı renklendirdiğimi, anlamlandırdığımı bilin ve minnettar olun kâfi.
devamını gör...
ünlü bir yazar olduktan sona tekrar sözlükçü olmak zorunda kalırsınız. zira tanınmış olma şerefini size bahşedenler hayatınızı didiklemeye başlayacak her istediğinizi, istediğiniz şekilde yazmayacaksınız. sürekli içerik ve biçim konusunda kendinizi frenlemek isteyip, kısıtlayacaksınız ya daha da saçmalayacak yahut aynı dairede dönüp duracaksınız.

işte tam bu anlarda sözlük yardımınıza koşacak anonim takılıp içinizden geldiği gibi sözlükte takılarak ilham perileri ve özgüvenle yüklenip harika işler çıkarmaya devam edeceksiniz.

geri kalan tek şey için dünya sözlük...

*
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar