ihl sözlükte yazabilmenin dava adamı olmakla, derin dertlerin sahibi ya da belirli bir misyonun insanı olmakla ilgisinin olmaması sadece kişŸinin boşŸ vaktinin daha fazla olması ile ilişŸkilendirilebilecek bir durum olmasıdır.
devamını gör...
sadece bu sözlükle alakalı değil ama doğrudur. öğrenci olduğum için yaz boyunca buradaydım diyebilirim. o zaman kızardım işsiz güçsüz adam diyenlere sözlük yazarlarına... ama dersler, sınavlar derken farkettim ki artık günde 3-5 entry yazmak bile fazla gelir olmuş bana..
devamını gör...
özelde ihl sözlük (sözlüğümüz) genel mânâda tüm sözlüklerde yazabilmek için elebtte ki bir yeterlilik bir birikim gerekmektedir. ancak asıl olan zaman ayırabilme meselesidir. [ ör: söz gelimi bu saatte yazabiliyor olmam tamamen izinli olmamla, çalışmıyor olmamla ilişkilidir]

ihl sözlüğün kuruluş misyonu ve bugüne kadar yapılanlar sözlükte yaşananlar, "keşke yaşansaydı" denilenler, gelenler, gidenler, darılıp gönül koyanlar, ayrılıp kendi gemisini yüzdürenler, yaptığı her işi bir dava ile ilşkilendirenler, sözlüğü adam yerine koymayanlar, yönetime sövenler, yönetimi baş tacı edenler... listeyi uzatmak mümkün. herkesin (hepimizin) ortak noktası sözlüğe ayıracak zamanının olmasıdır (ya da ayıracak zamanımızın olduğunun zannedilmesidir).

devamını gör...
boş vakti çok olanın yazdığını biliyorduk fakat derdi olanın yazması gerektiği tezi çok ilginç geldi bana. sıkıntı çok ama kafaya takmıyorum ben de mi gitsem acep recep?
devamını gör...
doğru bir yargıdır.
yaz gelince okul biter okul bitince evde oturulur evde oturulursa boş oturulur boş olunca nette dolanılır nette dolanılırken ihlsözlük'e girilir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar