sözlükteki akpliler

şehitler üzerinden siyaset yapmak gibi edepsizliklerle uğraşmaktadırlar.

not: tabi başlığı açan tutumlu böceklerin 8 eylül 2009 eruh çatışması üzerinden akplilerin kürt açılımıyla dalga geçmesi görülebilseydi, silmeseydi o entry'sini belki bu entry şimdikinden daha mantıklı görünecekti.

ekleme: sadece not
devamını gör...
sanırsam bugün şehit olan askerlerimizi % 47 birleşip çatışma arasına aldı. bunu gören sözlük yazarımız da o % 47'yi sözlüğe taşıdı. akp'ye oy verdi diye itin bilmem neresine sokulmak da neyin nesi?

şehitler üzerinden siyaset yapmak kadar mide bulandırıcı bir şeye rastlamadım. ayıp. kaç tane ana yüreği yandı şu anda. 7 tane ana değil türkiye ağladı. siz burada siyaset yapıyorsunuz.

edit: tanımın sahibi akp'ye şimdiye kadar oy vermediği gibi asla oy vermeyecektir.
devamını gör...
hepsine eyvallah da, bu olmamış be kardeş. tayyip kendisi diyor zaten biz islami parti değiliz diye.

--- alıntı ---

Yaşasın hazreti muhammed yaşantısı diyebilmektir ,ak partili olmak

--- alıntı ---

yaşasın hz. muhammed yaşantısı diyemeyen büyük bir çoğunluğa sahip parti.
devamını gör...

--- alıntı ---
Ak partili olmak ,yapılamayanı yapmaktır...
--- alıntı ---
evet evet akpli olmak şu zamana kadar yapılmamış yolsuzlukları yapmak,ihalelerden cebe indirilmemiş kadar para indirmek,a,b,c,d açılımı yaparak oy toplamak,dini sömürüp oy toplamak,belli bir kesimi kucaklayarak siyaset yapmak ( ki kendileri tüm haklı kucaklıyoruz diyorlar ama görülüyor ki tüm halkı kucaklıyorlar (!) ) şehitlerimize kelle diyen,sözde bölücübaşına sayın diyen zihniyete oy vemrektir.
evek akpli olmak çok büyük ayrıcalıktır (!)
(bkz: git bi çay koy ya)
devamını gör...


--- alıntı ---

parasızlıktan gecenin köründe çocuğu hastalanan bir babanın söylemidir.

elde yok, avuçta yok, çocuğu daha 3 yaşında olan bir baba, bırak sağlık sigortasını cebinde parası yok ekmeklik.

hanımı çaresiz bir hal ile eşine bakar ve 'beyyy bir şey yap, evladım elden gidiyor' der. adam herşeyi göze almıştır ve evladını hastaneye 45 dakika boyunca kucağında taşıyarak gelecektir.

yokluk mertliği bozar denmiş adam da artık mertlikten geçmiştir,yalvaracak yakaracak gerekirse hastaneyi birbirine katacak ama biriciği olan evladını kurtaracaktır.

hastane görevlisine derdini anlatacaktır ama ne diyeceğini bilmez yardım sever bir kişi vasıtası ile hasta kabul fişi için görevliye yaklaşır 'ben parasız,sigortasız,allah rızası için' diyecek, kuluna yalvaracakken görevli daha önce de başından geçmiş olacak ki
' abicim çocuğun sadece bana doğum yılı, nufus yeri ve sizin bilgileriniz gerekli' der.

işte ben bu noktada bu adam ile karşılaştım ve ilk defa o kadar içten o kadar samimi bir ' Allah razı olsun' duydum devamında 'allah akp den razı olsun' dediğinde hala anlamamıştım.

annesi çocuğun yanındayken bizde dışarda birer efkar sigarası yakmak için dışarı çıktık. rey vermediğine bin pişman halde ki adam o 3 muhteşem kelimeyi o kadar samimi söyledi ki bu dualar dünya servetleri ile silah zoru ile asla sahip olunamaz bir gücü verir.

adam namerd e değil mert'e bile muhtaç olmamış ve evladına artık bakılmaktadır.

akp'nin bu yüzden halktan teveccüh gördüğünü düşündüm.

içten gelen şey ses: türkiye de 18 yaşına kadar olan tüm çocuklar devlet tarafından sigortalıdır desem mi ki. desen şimdi akp li diyecekler en iyisi demeyelim.

ihlsozluk.com
--- alıntı ---

devamını gör...
"allah'ım sen apolitikliğimi koru" duası ile girizgah yapmak istediğim başlık. sözlükteki akpliler başlığı altında kürt açılımı eleştiriliyor, şehit ailelerinin üzüntüleri konu edilerek bunun iddia edilen ergenekon terör örgütü ile bir alakası olmadığı savunuluyor. buradan hareketle sözlükte açılımın taraftar bulması eleştiriliyor.

açılım konusu, şehit aileleri konusu başka başka başlıklar altında incelenmesi gereken konular olmasına karşın madem ki değinilmiş iki kelam da biz edelim. yakın dönem siyasetçilerimizden birisi olan, oldukça geniş bir bilgi birikimine haiz olduğuna inandığım mehmet ağar benzer kelamlar ettiğinde kopan kıyamete binaen "dağa adam devşiren mekanizmaya çomak soktum" demişti. yani bu açılıma karşı çıkanlar istiyorlar ki mekanizma devam etsin. peki bu kavgadan nemalanan insanlar bu açılıma karşı çıkarlar anlarım. menfaati zedeleniyordur, elindeki kartları gidiyordur, siyasi rantı gidiyordur vs. vs. sözüm sana sözlükçü: senin bu kavgadan ne çıkarın var ki bitmesi yönünde atılan adımlara histeri krizleri geçirerek bakıyorsun? daha düne kadar dört bir yanımız düşman ülkelerle dolu idi, açılımlar oldu şu anda en çok ihracat yaptığın komşu ülken yunanistan. yunan şarkıları dönüyor kral tv'lerde. şarkılarının bazılarının yarısı türkçe, yarısı yunanca. üstelik de bu yunanistan apo'yu, pkk'yı açıktan destekliyordu? ne oldu açılım dendi kıyamet koptu, gelinen nokta ortada. şimdi kardeşine el uzatmak mı zoruna gidiyor? kavga devam mı etsin istiyorsun? istersen duygu ve düşüncelerini bir daha tart? ölçüye, mizana, teraziye bir daha vur.

peki olmadı, beğenmedin (ki daha açılımın ne olduğu açıklanmadı), beğendiremediler sana hakkında fikir sahibi olmadığın açılımı. peki sen bir şeyler söyle. bak klavyen önünde. iki cümle bir şeyler yaz, senin bir katkın olsun kardeşliğe. hem için rahat olsun seni biraz rahatlatayım. kuzey ırak'ta kurulan kürdistan diye tabir edilen yer aşiret liderleri tarafından yönetilir ve çok geçmedi daha yeni bu liderler birleşip biz türkiye'ye bağlanmak istiyoruz diye ortak mektup yazdılar. artık öyle devlet kurmak amerika'nın bilmem kimin oldu bittisiyle olmuyor. olayların sosyolojik yönü var artık. insanlar kendini güvende hissettiği yöne kayıyor. sen rahat ol, seni korkutmalarına izin verme sakın.
devamını gör...
temel otobanda gidiyormuş...o sırada radyodan "bir araç ters yönde ilerliyor" anonsunu duymuş...

ve şöyle demiş: ula bunların hepsi ters yönden geliyor...

aha bu sözlükte hissettiğim psikkooji aynen böyledir dostlar...darılmaca gücenmece yok...

ama Allah a yemin olsun boynuzsuz keçinin boynuzludan hakkını aldığı gün iki elim yakanızdadır...
devamını gör...
diğer yerlerdeki akp liler gibidir. sanki bu ülkeye dışardan gelmiş turistler gibi davranırlar. kötü olan, yanlış olan herşeyi ergenekona, iyi olan, faydalı olan ne varsa kendilerine malederler. ilk iktidarında yağan yağmuru bile kendilerine yoran bu arkidişler, bu açılımların ve verişlerin akabinde oluşan sellerden (gülmeyin vallahi gerçek) chp yi sorumlu tutmaktadır. kimse bu arkidişleri bir şeylerin sorumluluğunu alırken görememiştir. açılımları ve terör eylemlerini muhalefete yamamak istemiş, ama muhalefet bu tuzağa gelmemiştir. özgürlük, demokrasi, halkların kardeşliği gibi sihirli kelimelerle sadece kendi yalaka güruhunu elde tutabilmektedir. onları da tutmak için extra bir çabaya ihtiyacı yoktur zaten. boy göstermesi yeterlidir. hala bu ülkede boyutun değil işlevin önemli olduğunu anlayamamış, şeyhinin uçtuğunu iddia eden garaibler mevcuttur. amerikan malı projelerini kendilerinin barış projesi diye yutturmaya çabalanması da görülmeye ve gülünmeye değer bir çabadır. yılların büyük şeytanı amerika böylelikle kankileri olmuştur bu arkidişlerin.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar