sözlükteki mantık dışı hareketler

bir eleştiriye sürekli taraf olarak bakmak. misal gündemden haberler vereyim;
1-) eğer iktidar partisini eleştiriyorsanız üzerinize bir takım arkadaşlar hüloooğ diye üzerinize atlarlar. her şey çoh eyi gibisinden laflarla. çünkü kendi hayatları şu an iyi gitmektedir. kendilerine dokunmamıştır bazı şeyler.
2-) eğer iktidarın yaptığı bazı şeylere olumlu eleştiri yapıyorsanız bazı muhalif kesim yazar kardeşler de bunu okumadan yüz çevirmekteler.
3-) ve bir kesim var ki, en çok olan şey. bilgisizce eleştirmek ve övmek. amaç siyasi muhabbet olsun diye dışlamak ve ötekileştirmek. hakaret etmek. çoğunlukla azınlığı ezmek.
4-) partizanlık. bu aslında dünyanın en büyük problemi. bir insanı sevdik mi ondan iyisi yok. bir insandan nefret ettik mi de ondan kötüsü yok. bu saçma bağlılığı bırakmadan bir adım öteye gidemeyeceğiz.

bu sözlük bu yapılan şeylerin oranı azalmadıkça pek revaç görmez. herkesin bir durup düşünmesi lazım, siyaseti boşver de ben karşıdakinin kalbini kırıyor muyum diye...
devamını gör...
çok istiyorsanız kapı orda hareketleridir.

ek: adam kalkıyor mantıktan bahsediyor ehonomi çoğ böyüğ diyor. ama sonra kalkıp alttan alttan sen hainsin iması yapıyor. sizin mantık anlayışınız buysa siz gidin ben böyle iyiyim. önce özel mesajlarda adam gibi yazacaksınız. sonra gelip burda millete ders vereceksiniz.
devamını gör...
sempatizanlık sebebiyle objektif bakamayıştan kaynaklı oluşan hareketlerdir. hiçbir şeye sizi kör edecek kadar bağlanmayın, sakin.
en azından "sizden" farklı düşünen insanlara saygı duyabilin, bu da bir adımdır. mantıksız hareket ve konuşmalara lüzum yok yaani.
devamını gör...
işte bu ve bunun gibi nedenler nedeniyle aslında günlük hayatta işe yaramaz bilgiler vermeye yöneliyorum. çünkü sözlük, adı üzerinde sözlük.
tdk yayını olmadığımız için tanım + nükte + eser miktarda yorum olmalı. bazen forum gibi dalaşıyorsunuz, hanginiz daha uzağa bot atacağız diye. işte o anlarda sözlükten soğuyorum. gelmek yazmak istemiyorum. diğer taraftan kendime, olum bak git diyorum ve dönüp sizlere boş beleş bilgiler sunmaya devam ediyorum.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar