sözlükteki yandaş vakıf üyeleri

arkadaş bakınızı vermiş, ben de doldurayım. Allah bunları ne için paylaştığımı biliyor. o kalpleri en iyi bilendir.

ben yandaş vakıf üyesiyim. ilim yayma cemiyeti ile birlikteyim. aynı zamanda yerelde altın çocuk derneği ve anadolu platformu ile çalışıyoruz. yine genç ihh, mttb, kardeşlik birlik, adalet medeniyet, yer yer agd ve tügva ile ortak çalışıyoruz. kendimi ifşa etmek uğruna tüm faaliyetlerimizi yazayım.

iyc ile;

• yetimlerin yatılı kaldığı okullara düzenli ziyaretler gerçekleştirip onlarla beraber oluyoruz ve hediyeleşiyoruz.• meb ile yaptığımız protokol ile seçili meslek liseli arkadaşlarla görüşüp onlarla maç, piknik, film gibi sosyal faaliyetler gerçekleştiriyoruz.• öğlen yemek arası veren liselerde cuma namazına gelen öğrenciler yemek yemeye vakit bulamıyor diye çorba dağıtıyoruz.
• sevgi evleri ile protokolümüz icabı yetim çocuklarla bir araya gelip bir nebze hayatlarındaki boşlukları doldurmaya çalışıyoruz.• bunlara haricen kendimiz için düzenli toplantılar, okuma programları, siyasiler ve bürokratlar ile görüşerek topluma yön verme çabamız mevcuttur. bu doğrultuda ak parti, mhp, saadet ve bbp ile sürekli iletişim halindeyiz. menfaat için değil, islam'a hizmet için!


açd ile;

• filistin'de bir yetimhane açıyoruz ve düzenli yardımlarla oradaki yaralara merhem olmaya çalışıyoruz.

• tanzanya'da su kuyuları açıp düzenli yardımlar gönderiyoruz. orada da bir yetimhane çalışmamız var. bunlar damla damla toplanan paralarla gerçekleşiyor.https://www.instagram.com/a...

ap ile;

• dil bilmeyen göçmenlere dil eğitimi verip kültürel destek vererek topluma hazırlıyoruz.

diğer sivil toplumlar ile (tek kıstasımız müslüman olmaları ve davaya hizmet etmeleri) bir araya gelip okuldan ve işten kalan zamanlarda ümmet için dertlenip ümmete hizmet etmek için çalışıyoruz.

camiler kışlamız;

yeryüzü bize mescid;

ilahi kelimetullah için sesimiz çıktığınca haykırıyor, bildiriler dağıtıyoruz;


tüm bunlar yalnız Allah için, ümmet için yapılıyor. Allah şahit birimizin cebine bir kuruş para girmiyor, çıkar geçmiyor. hani biz yandaşız ya, sadece kendi çıkarımız için çalışırız, birileri için borozonlar öttürürüz, propaganda ve trollük yaparız ya... belki içimizde bu tarz insanlar var diye tüm bu güzel işleri zan altında bırakıyorsunuz ya... işte sadece bunun günahı size yeter. Allah müntekimdir. hesabı pek çetindir.
devamını gör...
kul hakkı yemeyi marifet sanmaktalar. stk desen o da değiller bildiğin akp ye eleman yetiştiren kuruluş bunlar . akp belediyeleri en gözde yerleri bunlara bedelsiz veriyor ama bir evsize vermez, insanlar kredi borcuyla cedelleşmeli ki iktidarları devran sürsün . islamı da sadece rant aracı olarak kullanıyorlar yardım işin hikayesi siyasi çalışmaları daha fazladır. kamu malını haksız biçimde alan kim olursa olsun kahrolmasını diliyorum, bu ülkede evladını ısıtamadığı yiyecek bulamadığı için saç kurutma makinası ile kendini asan anneler bile varken !
devamını gör...
sıkıntı üyelerinde değil, çoğu iyi niyetli. sıkıntı memleketin kanseri olan vakıf ve derneklerde. 3 liralık göstermelik yardım karşılığı cukkalanan milyonlarda, arsalarda, binalarda. bütün millete ait olan varlıklar belli bir siyasi ve dini ideolojinin temsilcilerine peşkeş çekilmese keşke.
devamını gör...
akp li isen yandaşsın zaten. kimseye birşeyler izah etmeye gerek yok. zira nasıl olsa sıradan seçmen bile bu mahluklara göre akgezenler. bu tipleri görünce abdullah sevim'in demogoji içerikli videosu gelir aklıma hep. sadece söver ve yererler. Allah rızası için çaba sarfedenlere ise sadece reklam yapıyor, nemalanıyor derler.
devamını gör...
ihh'yı da bu sınıfa sokanlar şunu iyi bilsin ki bu memlekette ihh'dan daha stk bir kuruluş yok. ak parti iktidarda değilken de bir sürü ülkede faaliyet gösteriyordu şimdi de öyle. kamuya yararlı vakıf statüsü edinmeden önce de büyük bir vakıftı şimdi de öyle. böyle toptan yaftalamalara girerek kendi kendinizi sorumlu kılıyorsunuz. direkt siyasi bağlantılı olanları bir kenara koyuyorum (tügva ve türgev gibi) diğer derneklerin önemli kısmı on yıllardır çok iyi işler yapıyorlar tüm dünyada.
devamını gör...
kalplerini bilemeyiz. bir tanesinde çalıştım bunların. tepe kadrosu ekseri yalamadır bunların ve hizmetten ziyade dertleri para araklamaktır. taban ise diğer her vakıf ve cemaatteki gibi (fetö de dahil) samimi maksatlıdır genel olarak. ak partili olmak eleştirilmesi gerekilen bir durumdur bana göre fakat vakıf ve yardım hassasiyeti farklı bir olay. herkes samimidir demiyorum, böyle vakıflarda bozuk insan çoktur fakat samimi olanlar da vardır ve kim samimi kim değil tanımadan bilemeyiz.
devamını gör...
yarın bir gün iktidar değiştiğinde, "tepelerinden yağan para"nın hesabı sorulduğunda müdürlerine, başkanlarına, büyük abilerine falan bir şey olmayacak. bunlar "ak-fetö" olarak tüm hesabı verecekler. ne diyeyim, bekleyip görelim.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar