malum sözlük yazarlığı -her ne kadar aksini iddia edenler olsa da- bir etkileşim arzusunun neticesidir. yani karşılıklılık talebi olmayan kimse gider günlük falan tutar değil mi? her neyse. zaten özünde geri dönüş almak maksadıyla yapılan bir işe, alınan geri dönüş azaldıkça alaka duyulmaması gayet doğaldır. bununla beraber geri dönüş alamamanın tek sonucu daima ilgi azalması değildir. yazar bu sebeple bazen üzülüp öfkelenebilir de. buna dair çeşitli lüzumsuz tespitlerim de var ama sıkıldım. kim yazacak?
devamını gör...
sadece artı ve eksilerle değil mesaj yoluyla da tanımlar hakkında iletişime geçilirse etkileşim için faydalı olacaktır.
sözlükte kendi kendine yazma hissi hoş olmuyor. burayı canlı tutmak gerekir.
devamını gör...
geri dönüş kavramını da açmak gerekiyor. geri dönüş size beğeni butonunun yanması, favori hatta sms olarak gelebilir. bunun dışında geri dönüş olarak yazdığınız veya değindiğiniz konu hakkında doğrudan olmasa da referans alınarak tanım girilmesidir.

troller sırf bu geri dönüş için yani sövülerek bile olsa geri dönüş almak için yazar. çünkü sizin insan olarak varoluşunuz birinin sizin varlığınızı görmesi ile gerçekleşiyor.

gönül ister ki tanım yazalım artı alalım ve farkedilir hatta onaylanır olduğumuzu ve değerli olduğumuzu hissedelim ama bu olmazsa hiç tepki almamaktansa geneli rahatsız edecek bir şeyler yazalım. herkes delirsin ve bin tane hakkınızda küfür tanımı yazsın.

bence tüm olay ne kadar yalnız olduğumuz ile ilgili. hepimiz yalnızız. hepimiz değerli olduğumuzu söyleyen birinin gözünün içine veya ağzına bakıyoruz. sözlükte bu bir artı oluyor. bunu alamayan belki tatmin olamadığı için gidiyor ama başka umudu olmayan yani en yalnız olan da dark side a geçiyor tabir caizse.

bence insan kendini sevmeyi öğrenmeli.
devamını gör...
interaktif sozlugun etkilesimini kaybetmesi neticesinde dusulen hal. insanlar fikirlerini paylasmak, konusmak, tartismak, en azindan okunmak istiyor. yoksa duvara yazardik, ne onemi var?
devamını gör...
10 kişilik mecrada yazarsan olması kaçınılmaz durumdur birazda insanları tanıdıkça heyecanı kaybetmekle ilgilidir.
eğer sıkılan varsa ekşi sözlük gibi sözlükler tercih edilebilir, ne kadar adı çıkmış olsa bile insanlar burada oldugu gibi urunleri ve tanım sayilariyla öne cıkmak yerine sizinle sohbet ediyor.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar