sözlükten biriyle buluşmak

arada monark ile yaptığım eylemdir.
bazen uvey ile de yapıyordum ama o sıradan yazar olduktan sonra pek görüşmüyorum. en son mezarlıkta beraberdik. artık öyle avamla takılmıyoruz yani!

neyse geçen yine monarkla yolda yürüyoruz.
bana sözlük felsefesinin paradigmalarını anlatıyor.
tabi prensip olarak o konuda dervişe ben de katılmıyorum.
neyse karanlık bir sokağa gelmişiz
ilerde köpekler kahveden eleman toplamış hırlaşıyorlar.
ben de hangi cesaretle bilmiyorum aralarına daldım.
sonra biri beni ısırdı. hööt dedim ters ters bakıp tırıs tırıs sıvıştı. şerefsiz köpek işte!

sonra monarka perde olmasını söyledim. pantolonumu bi açıp baktım ki sağ bacağımdan et sarkıyor!

neyse korkmayın kuduz aşımı oldum da geldim!

kıssadan hisse: kan lekesini çıkarmak için birkaç saat içinde soğuk su ile yıkarsanız pantolonunuz ilk günki gibi pırıl pırıl olacaktır.
devamını gör...
böbreklerimi sevmiyorum buluşması gerçekleştirmek demektir. sözlükten biriyle buluşma fikri böyle gözünün bir yerden ısırdığı ama tanımadığın biriyle buluşmak gibi. epey yakın zamanda bir sözlük yazarı ile buluşacağım, altına imzamı atmamı istediğiniz tanımım varsa buluşma yerine gelebilirsiniz.

umarım bu tanımı daha sonradan, kan ve buz dolu küvette uyanmadan güncelleyebilirim.
devamını gör...
sözlükte aynen normal hayatta tanıdığım insanlar gibi delikanlı insanlar var. yeter ki adam seçmeyi bilin.

ince iş peşinde koşanların tongaya düşme olasılığı hayli yüksek. çünkü bu şekilde kişinin delikanlılğı değil de parası, zevkleri, entel konuşmaları ölçü olarak alınıyor.
devamını gör...
burada pek kimseyi tanımıyorum ama uludağda defalarca yaptığım eylem
hatta 27 sinde izmir zirvemiz var benim davetlim olarak gelebilirsiniz
tanım: bir arkadaş toplantısı.
devamını gör...
eğlenceli bir aktivite.
çevreniz genişliyor, değişiyor, yeni hikayeler dinleyip farklı dünyalar tanıyorsunuz. biri dışında diğer tanıdıklarım için asla pişman değilim. *
devamını gör...
kronolojik olarak bakacak olursak; inci, ulu ve dünya sözlük olarak buluşma vakitlerini sıralayabiliriz. bunlar gerek zirve gerekse birebir olarak gerçekleşti. böbreklerim yerinde çok şükür.
devamını gör...
hamd olsun şimdiye kadar tereyağından kıl çeker gibi söktüğüm böbrek ve karaciğerlerle büyük bir servetin sahibiyim. yalnız bu aralar kaval kemikleri ve bilimum kemikleri sağlam biriyle buluşmam lazım. israil'den kemik erimesi olan bir hastamız için kemikleri hiç kırılmayacak biriyle buluşmam lazım. sağlam olanlar yeşillendirsin. şehir , ülke v.s önemli değil. biz sizi buluruz.
devamını gör...
bu sayede üç beş böbrek ve birkaç kalple güzel işler yaptım. sağlıklıdan aldım; sağlıksıza verdim. benimki de böyle bir misyon.
devamını gör...
daha bu sabah yeni bir buluşma için sözleşmişiz. elhamdulillah bütün organlarımız yerinde, önceden de görüştük tanıştık gülüştük... nasıl insanlarla muhattap oluyorsunuz ki böbrek gider mi endişesi içine giriyorsunuz.

dip not: monşer sizle buluşmadan ciğerinizi söker gibi duruyor ama bilemedim. *
devamını gör...
buradaki ya da bir başka sözlükteki kimse öcü değil. buluştum ve çoğu da iyi arkadaşım konumundalar. üstelik aynı meslekte olmamız sebebiyle yardımlaştıklarımız bile var. ayrıca bence insan burada kasılmadan neyse o şeklinde kendini ifade ediyor ve bu da birini daha net tanıyıp anlamak için mükemmel bir yol.
devamını gör...
sözlük üzerinde yazışılan yapay profil ile kanlı canlı olarak görüşmek demektir. bu durumu hala olağan olarak kabul edemediğim için her seferinde hem hiç tanımadığım hem de tanıdığım biriyle buluşurken heyecan yaşıyorum. bu acemiliği atmak için bi on fırınlık buluşma gerçekleştirmek lazım galiba. çok şükür henüz kan ve buz dolu küvette uyanmadım: (#6588776) sonuncusundan sonradan pişman olduğum için bir süre gerçekleştirmeyeceğim.

sonradan gelen ekleme: arkadaşlar sözlükten buluşmalar sadece karşı cins ile yapılmıyor. aklınızı hemen kötüye yorup, pençelerinizi çıkartmayın.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar