sporcu yiyecekleri

sporcu yiyecekleri vücudu kontrol etmeye destek olacak yiyeceklerdir. sporcu sadece beslenmek, karnını doyurmak için beslenmez. beslenmesinin arkasında vücudu kontrol etme amacı yatar. bu amaçlar; zayıflamak, kalori almak, kas yapmak ve varolan kasları korumak olabilir. sözlük yazarları bu başlığın altına tanım girebilir ya da aklına gelen bir sporcu yiyeceği tarifi yazabilir. ben başlıyorum.

not: bu bir öğün değildir. öğün arasıdır.

bir kaseye yulaf ezmesi dökün üstüne dört tane (bkz: cici bebe) koyun (fazla abartmayın) muzu soyup bıçakla dilim dilim kesin ve kaseye koyun üstüne süt dökün. Biraz (bkz: mass gainer) da atabilirsiniz. bu yiyecek ektomorflar ve kalori gereksinimi olanlar içindir. kas korumaya çalışanlar ve zayıflamaya çalışanlar denememelidir. benden daha bilgili biri yanlışın var diyebilir bana olabilir. kas korumaya çalışanlar yoğun egzersiz yapıyolarsa kalori gereksinimleri çok yüksektir ve bu gibi besinlerden gereksinimlerini karşılayabilirler. bazı sporcular cici bebeye kesinlikle karşıdır. olabilir tat katıyor ve kalorisi yüksek 4 tane cici bebeden bir şey olmaz.
devamını gör...
sporun amacı sağlıklı ve güçlü olmak ise içinde paketlenmiş gıdanın, şekerin, unun yer almasının tuhaf olacağı yiyeceklerdir. amaç kocaman görünmekse diyeceğim bir şey yok. sporun araç değil amaç edinilmesi fikri bana itici geliyor.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar