stalk

gizliden takip etmek.

dijital günahlar başlığı altında gördüğüm yedi günahtan bir tanesi. günah ifadesi biraz iddialı gelse de uygun değil demek daha doğru gibi geldi bana. sanal ortamlar zaten insanların birbirini dikizlemesi için oluşturulmuş platformlar.yanisi biyometrik fotoğrafını koyan da var pisuvar temalı profil yapan da, gün batımını şalına 45 derecelik açıyla düşürüp arkasından foto çektirip koyan uber muhafazakar kız da. kısacası stalk başlı başına bir günah olamaz günah olan bazı şeyleri dijital de olsa fiiliyata dökmek diye düşünüyorum.
devamını gör...
parçaları birleştirip sonuca ulaşmakla karıştırılmaması gereken eylem. parça birleştirmek önceden bilinen bilgilerle gerçekleşir, bazen tevafuk olur öyle öğrenirsiniz. stalk kasten araştırmak, kişi hakkında ipucu bulmaya çalışmaya dayanır.
devamını gör...
kullanılmasını çok saçma bulduğum bir sözcük. çok yerde karşıma çıkmaya başladı. nedir diye bakayım dedim. gizlice takip etmekmiş. stalker da inceleyenmiş. şimdi öz türkçeci havalarına girecek değilim ama var be arkadaş tam olarak uyan sözcük var yani dilde.

kullanınca böyle bir modern hava veriyormuş gibi gelebilir. lakin eğreti duruyor.

kullanılmasa ne güzel olur.
devamını gör...
tam bir ezik ve hastalıklı ruh işi. hayır hayatında olmadığın birinin hayatından sa-na-ne. sanane cidden. sapıktır bunu yapan net. kendine izahat getiren varsa bu sapkın alışkanlığı için o daha da zavallı. sosyal medya kullanıcısı olmak böyle bir sapık olmayı makul kılmıyor.
manyaklar sizi.
devamını gör...
hassas olunması gereken hata kabul etmeyen konu.

profesyonel bir stalker olarak hayatımda yapmadığım bir şey oldu yanlışlıkla takip ettim hemen geri aldım ama karşı taraf takip isteği gönderdi. *
devamını gör...
bu konuda,
-sıradan diş macunlarının ulaşamadığı yerlere bile ulaşırım diyen de var
-ben stalk yapmam haberin gelir diyen de var
-ben stalk yapmam haberin de gelmez umrumda da olmazsın diyen de var.

* birinci seçenek çok tanıdık.
devamını gör...
ata sporudur.
dıdısının dıdısına kadar her türlü bilgi itina ile aranır, 5 dakikada bulunur, hemen teslim edilir.
devamını gör...
instagram hesabı dışarıya açık cengaverler açısından sorun teşkil etmeyen durum.
fakat story stalklayan fake hesapları engellemenin de tadı başka. yiğitçe stalklamayı öğrenene kadar engellenmeye devam edeceksnzsfghjk.
devamını gör...
ulaşılamayan arzu nesnesi ile aradaki mesafeyi bir nebze de olsa azalttığı için dopamin seviyesinde hafif bir artış gösterdiği kanıtlansa da, nihayetinde bir tür sahtelik ve duygusal erozyon yaratıp derin bir mutsuzluğa neden olan 21. yüzyıl hastalığı.

not:her şeyin yüzyüze olduğu güzel zamanlara hasretle.
devamını gör...
gereksiz yere keyif kaçırır. stalkın bünyeye etkileri konusunda kamu bilinçlendirilmeli ve bu aktivite azalarak yok olmalı. herkesin sağlığı için.
devamını gör...
en zavallı versiyonu "orlayn olacak mı" stolkudur. whatsapp fotosu giden kişilerin ardından sizi engelleyip engellemediğini anlamak için yapılan bu stalk türü oldukça yorucu ve yıpratıcıdır. yapmayın, yaptırmayın...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar