star wars

altı filmden oluşur.
george lucas tarafından yazılıp yönetilmiştir

star wars: episode ıv - a new hope *
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back *
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi *
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace *
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones *
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith *

Serinin müzikleri John Williams tarafından yapılmıştır*
devamını gör...
müthiş bir hayal gücü içeren 6 filmden oluşan fantastik efsane. star wars birçok filme, diziye ilham kaynağı olmuştur. izlenmeden ölünmemesi rica olunur.
devamını gör...
6 serilik bir george lucas efsanesi. babanın hikayesi yerine ilk olarak oğlun yani luke skywalker'ın hikayesini anlatmaya başlayarak, 1977 yılında serinin 4. filmi olan a new hope u çekmiş, devamında 5 ve 6 ile devam ederek bir hikayenin evvela sonunu seyrettirmiş olan lucas, filmler çok tutunca hikayenin başına dönerek babanın yani anakin skywalker'ın hikayesini işlemiştir. buna rağmen nasıl olmuşsa 77, 80 ve 83 yıllarının şartlarında çekilmiş olan 4 5 ve 6 serisi sonraki yıllarda çekilenlere göre çok daha başarılı olmuştur. bunda muhtemelen han solo karakterini canlandıran harrison ford'un etkisi büyüktür. her anlamda bir baş yapıt olan bu filmler amerikan sinemasının tüm iyi filmlerinin esin kaynağıdır.
devamını gör...
bilgisayar oyunu, dizifilm ve çeşitli tüketim mallarından ayrı düşüncek olursak ki imkansızdır neredeyse harbiden kült filmlerdir hepsi. ancak topaç yapımcı ve george lukas ın otu, samanı, herbişeyi bu seriyle ilişkilendirip malesef bu fantastik dünyayı yok etmiştir. neyse güç sizinle olsun
devamını gör...
laik-elitist cumhuriyetçi jedi'lar ile gelenekçi imparatorluk yanlısı sith'lerin iktidar mücadelesini konu alan fantastik bilimkurgu film serisi.

küçük yaşlarda ruhsal ve zihinsel potansiyeli jedi'lar tarafından keşfedilen anakin skywalker tevhid-i tedrisat kanununa göre yetiştirilir. sento kullanılarak demokrasi, eşitlik gibi kavramlarla köleleştirilen toplumların acılarına tanıklık ederek büyür. birgün öfkenin de bir hitabet sanatı olduğunu öğrenmesiyle büyük uyanışı başlar. oğlunu cumhuriyetçilere kaptırmanın verdiği üzüntüden mütevellit dart vader adıyla maaruf kara baba lakaplı anakin ve mücahit arkadaşları, matemi simgeleyen siyah giysileri ve artistik hareketleriyle tekrar imparatorluğun yönetiminde barış dolu günlerin hayaliyle canla başla çalışırlar.

(bkz: come to the dark side)
devamını gör...
george lucas'ın 1970'lerin başında yarattığı bilim kurgu efsanesidir. altı filmden oluşan bu serinin ilk zinciri olan "star wars" adlı film ilk defa 1977'de gösterime girmiştir. filmin başarısının ardından ikinci film çekilmiş ve üçüncü filmin çekileceği de kararlaştırılmıştır. lucas, bunun üzerine "star wars" adıyla çektiği ilk filmin adını "yıldız savaşları: bölüm ıv - yeni bir umut" olarak değiştirmiştir.
devamını gör...
en iyi sıralaması hangisi hala bilinmeyen seri..herkese kendine göre yorumluyor..456,123 diyen 123,456 diyen ortaya karışık yapan..

ilk olarak kaçıncıyı izlemek gerek konuya tam olarak nasıl vakıf olunur hadisesi yeni başlayacak olanlar için kabustur..
sıra sizin nasıl izlemek istediğinize oranla değişir.. hepsinin yeri ayrıdır zaten..
devamını gör...
altı filminden bihaber olan bendenizin, tarih sırasıyla çekilen son üç filminde darth vader ha çıktı ha çıkacak diye izlediğim ve patladığım film serisi. izledikten sonra araştırmalarımın beni, sağolsun, ilk çekilen filmlere götürdü. ayrı bir tad oldu, hoş oldu mihrim...
tavsiye edilesi, izlenesi yapım.
devamını gör...
an itibari ile serinin ilk 4 filmini seyredip* uzay temalı ne kadar film, dizi varsa bu filmden esinlendiğine kanaat getirdiğim kendi alanınında referans noktası olan film.
devamını gör...
bu akşam serinin 3'üncü filmi cnbc'de ekran başına gelecek. bu film diğer iki filme oranla çok daha başarılı ve hareketli kanımca. düğüm artık kopacak, anakin'in artık bir seçim yapması gerekecek.
devamını gör...
teizmin en güçlü filmlerinden biri. hatta belki de üzerinde en çok uğraşılanı.
aydınlık tarafın benliğini aşmış ve adalet için savaşan jedi'leri ve karanlık tarafın bencil, aç gözlü, doyumsuz sith'lerinin mücadelesinin ve daha da önemlisi bu ikisinin tek karakterde nasıl da iç içe girdiğini konu edinerek insanca duyguları da çok güzel yansıtabilmiş bilimkurgu serisi.
duygusallık da macera kadar ağır basar özellikle 6. ve 3. filmlerde.
es geçilmemesi gereker iki üçlemedir. (4-5-6 ve 1-2-3)
devamını gör...
chewbacca denilen kendini bilmez karakterin ekrana her bakışında anlamsız bi çığlık-böğürtü gibi bişey atmasına rağmen inatla izlemeye devam ettim ve bitirdim hamdolsun. bitirdim de ne mi oldu? gerçekten bunca yıldır böyle bi seriden nasıl uzak kaldığımı kendime daha şiddetle sormaya başladım.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar