starbucks

mantar misali her yerde şŸubeleri olan kahvehane zinciri. kahvesi fena değŸildir ama kurabiyeleri falan bütçe düşŸmanıdır. ufacık şŸeylere verilen para kahve parasını geçince insana koyuyor. bu arada tikky olarak tabir edilen parfüm şŸişŸesini üstüne boca etmişŸ makyajdan oluşŸan kızlar mekanı çekilmez kılıyor.
devamını gör...
kahvesi iyi olmayan mekan. değil yani, gidip orada ne buluyorlar içecek bilemiyorum. ayrıca o kadar para veriyorum gidip bir de sıraya giriyorum, ayağıma kahve yok, bardağın üzerine isim yazılsın, adamın teki polaaat alemdaaaar filan diye bağırsın, bu kadar iptidailiğin üstüne bir de para veriyorsun, koşarak kaçmak lazım.
devamını gör...
bir kahveye 10 ytl odemenizin mumkun oldugu mekan,ayrica siparis verirken isminizi bardaginiza yazarlar,hazir oldugunda butun ortami inletecek sekilde isminizi zikrederler,genellikle yurtdisindaki turk gencleri icin kelime oyunlariyla espri malzemesi cikartan yerdir.
devamını gör...
günlüğü iki dolara çalışan işçilerin topladığı kahvelerin bardağını ortalama beş dolara satan arabın ya da yahudinin olup olmadığı o kadar önemli olmayan kapitalist kuruluş. önemli olan güzel bir duruş sergileyip önünden bile geçmemektir ya da büyük bir ayna getirip o cam kenarından dışarda yürüyen insanlara bakarak kahve içen insanlara gerçek yüzlerini göstermek gerekmektedir.
devamını gör...
hiç gitmediğim mekanların başında gelir.sıtarbaks'ın önünden dahi geçerken yayılan o ağır kahve kokusu boykota hacet bırakmaz zaten.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar