Tüm Zamanların Beğenilmeyenleri

1. (Tematik)

cogito sözlük

#1903925

son başlık açıldığında, son tanım girildiğinde, son mesaj yazıldığında; cogitanlar sözlüğün ''değerli'' bir ortam olduğunu anlayacak.

kendimizi kandırmışız... söz verip tutmayanlardan olmayalım, bari biz sözümüzü tutalım!

not: son 30 günlük tanım ortalaması 930'a düşmüştür, cogito sözlük bu gece 23:59'da bir aksilik olmazsa kapanacaktır.
devamını gör...
3. (Tematik)

kürt

dünya üzerindeki nüfusunun yarısını bizim beslediğimiz milletdir.

eklemedir koca konak: yavaş eksileyin lan. adamı korkutacaksınız.
devamını gör...
4. (Tematik)

allah dediğin kimi kurtarmış ki türkiye yi kayırsın

islamcılara anlatamayacağınız gerçektir.

Allah dediğiniz hayali varlık suriye'deki masumları mı korudu, ışid'in tavuk gibi kestiği insanları mı?

filistin'de kafasına bomba yiyenleri mi korudu yoksa myanmar'daki garipleri mi?

türkistan'dakileri mi korudu yoksa çeçenleri mi?

güzel kardeşim, Allah dediğin şey olmadığı için kimseyi de koruyamaz. çevrende bunca cinayet işlenirken, acı çekerek can verenler Allah'tan boş yere yardım dilenirken biraz aklını başına al. ülkeni Allah'ın değil, ordun koruyabilir. ülkeni islamcılar değil, yetenekli devlet adamları koruyabilir.

beyin bedava, arada bir kullan.
devamını gör...
5. (Tematik)

yetim tanımlar

kapalı kızlara alakası olmadığı halde onları çok beğenmiş gibi davranıyorum, rahatsız etmeden ama hissettirerek gözlerimi ondan alamıyormuş gibi kaçamak bakışlar atıyorum. muhabbet kurarsam minik kadınsı oyunlarına karşılık veriyorum, kelimelerle kaçtığında kovalar gibi yapıyorum. işin aslı acıyorum zor bi sınavları var, arada kadınlıklarını beğenilmeyi hissetsinler istiyorum.
devamını gör...

kadınların sokaklarda başına buyruk ve özgürce gezebilmeleri

rezilliğin daniskasıdır. hele de bu sapkın, küfr çağında.

bir hoca çıkıp hamile kadının sokakta gezmesi ahlaksızlıktır demişti sadece hamile mi bırakın hamile kadını eşi veya babası veya abisi yanında olmadan sokaklarda istediği gibi at koşturan,parklarda,sahil kenarlarında onlarca namahremin önünde boy gösteren kadın evet ahlaksızlıktır yaptığı da hiçbir şekilde caiz değildir

hz.allah'ın ahzab suresi 33.ayette buyurduğu gibi;evlerinizde oturun eski cahiliye adetinde olduğu gibi açılıp saçılmayın
devamını gör...

küçük yaşta bir kızla evlenmenin fazileti

21.yy'da şu ahirzaman'da bakire bir kız bulmanın düşük bir ihtimal olarak seyretmesinden kaynaklanan sıkıntılı durumun üstesinden gelmenin bir mümine kazandırdığı artı değer.

öncelikle modern düzenin dayattığı şartları bir kenara bırakıp, islam dinimize baktığımızda böyle bir durumun helal dairesi içinde olduğunu görürüz. modern dusunceyle hasrolmus mantığımız bu durumu almasa bile küçük yaşta bir kızla evlenmenin dini acıdan hiçbir sakıncası yoktur. rasulullah sav. zamanında bir çok sahabe bu şekilde evlenmiştir.

mehiri verdikten sonra evlenilen kız zifaf için kendi ailesinde bekletilir. yalnız fitne fesatin çok olduğu bu dönemde mümkünse kızı karma eğitim sisteminin olduğu herhangi bir okula gönderilmemelidir. bir de telefon, internet vs, gibi iletişim araçlarından uzak tutulması, kızın ergenlik çağına girerken chat gibi sakıncalı siteleri ziyaret etmesi engellenmelidir. unutulmamalıdır ki evlenecek eşin geçmişiyle de evlenilir. kızın eski sevgilileriyle çektirdiği fotoğraf ve videoları silinmez. bir gün gelir başınıza iş açar. evlenilecek kız her ne kadar tövbe etmiş olsa da, onun geçmişi hiç bir zaman yakanızı bırakmayacaktır. o yüzden en azından ailesi sağlam 13-14 yasına girmiş bir kızla evlenmek şu devirde en mantıklıca olanıdır.

batılı zihniyetin dayattığı 18 yaş sınırının islam'da hicbir yeri yoktur. islam'da mükelleflik buluğ çağına ermekle başlar. bu yüzden bana sübyancı gibi iftiralar atacaklar önce bir islam fıkhına bir göz atsın.
devamını gör...

hz ömer hakkında bilinmeyenler

kuvvetle muhtemel yazdıklarıma bodoslama girerek eksi bombardımanına tutulacağım başlıktır. ancak hz ömer hakkında genel olarak bilinen şey onun adaletli dengeli oldukça zeki ve çok cesur hatta asabi bir insan olduğudur. zekasına ben de hayranım yalan yok.

- peki hz ömer gibi cesur bir insan bedir savaşı ve hendek savaşına neden hiç katılmadı?
- uhud savaşında ise kaçanların arasında olması ne cesaretmiş be? sorusunu beraberinde getirmiyor mu?
- halid bin velid gibi güçlü bir komutanı neden sürgüne gönderdi? yoksa halid bin velid onun iktidarını mı tehdit ediyordu? rekabete mi gelemedin hz ömer?
- hz ali ile olan fedek arazisi muahbbetinde hz fatımanın 8 yaşındaki kızıyla neden evlenmek istedi?
- hz ömer döneminde fakirlik kalmamış asrı saadet dönemi yaşanmış gibi ifadeler kullanılıyor peki herşeye müslüman tabiri ile amenna diyelim ama ben onca şey okudum ama hz ali ile hz ebubekir ve hz ömer de dahil hiçbirinin hz ali ile aynı masada yemek yediklerini hatırlamıyorum. hepsini bir kenara bırakalım peygamber öldüğü zaman cenaze işleri ile uğraşan tek hz ali iken diğerleri hilafet derdine düşmüş ne güzel istan bul be? pardon islam diyecektim?
not: arkadaşlar bunu okuyan birçok kişi islama hakaret ve saygısızlık ettiğimi düşünebilir varsın düşünsün ama bi zahmet düşünsün...
devamını gör...

karşı cinsle tokalaşmayan insan

insan diyebilir miyiz bilmiyorum fakat primat olduğu konusunda uzlaşabiliriz. ömrü hayatımda bir kaç defa başıma gelmişliği vardır. insan onuru taşıyan herkes gibi kendimi yerin dibinde hisettim. düşünsenize insanlığın binlerce yıldır birbirlerinin dostu olduklarına dair geliştirilen masum bir ritüel karşısında uzattığınız elin karşılığını bulamıyoruz. yani biz düşman mıyız? şayet bu masum ritüelden o kişinin bana erotik duygular besleyeceğine dair bir endişesi varsa doktora gitsin. benim ona karşı bir el sıkışmasından günah şeyler düşüneceğim hissi varsa yine doktora gitsin.

bu davranışın iyi bir dindar davranışı olduğu kanaatinde de değilim. islam her şeyden önce sosyal bir dindir. son yıllardaki her şeyi abartıp, biçimsel hale getiren, özden alabildiğine koparan maymun davranışıdır.
devamını gör...

akp ile fetö kol kolaydı geyiği

evet bir birliktelik vardı ama o zamanlar terör örgütü değildi. kemalistlerin tamamı zaten default olarak islam düşmanı oldukları için fetö metö ayırmaksızın düşmandı. müslüman cenahtan da fetöyü hakkıyla eleştiren bir elin parmakları kadardı. gayrisi destekler pozisyondaydı, pasif veya aktif. şimdi eğri oturup doğru konuşmak lazım. gel gelelim terör örgütü olduğu anlaşıldıktan sonra akp yollarını ayırdı ama birileri fetönün önüne yatıyor. işte zurnanın zırt dediği yer de burası. akp fetöyle kol kolaydı geyiğini yapanlar bu tıynetsizler.
devamını gör...

mustafa kemal atatürk

günümüzde çomarları kamal kamal diyerek kanırtarak ağlatan, sadece bu ülkenin değil tüm dünyanın tanıdığı saygı gösterdiği devlet adamı ve başkomutandır.

kendisi zamanında saraylarda ağlaşmamış bizzat ordunun bir askeri olarak cephelerde vatanı için savaşmıştır.
devamını gör...

bayan yazarlar lütfen bana mesaj atmayın

mesaj aparatının haremlik selamlık olmadığı tüm sözlüklerde tüm hemcinslerimin hoparlörü eline alarak bağırması gereken uyarı.

şimdi bu sözlük alemi çok karmaşık bir yapıya sahip. 20 tane nick çeviren bir insan bile var. kimin kaç yaşında olduğu belli değil. hiç kimsenin cinsiyeti tam belli değil. her şey muamma... zirveler olmasa kimse kimseyi doğru dürüst tanımayacak. işte böyle tehlikeli bir ortamda, ahir zamanda fitne fesatin baş aktörleri olan kadın vs zina co operation'ından uzak durmak için peşinen uyarı yapılması gerekiyor.

helal ve haram eksenli yaşayan bir mü'min kesin çizgileri olur. sözlükte dahi olsa bayanlarla konuşmaz. sanal ortam deyip, gerçek hayatta uzak durduğu zinaya yaklaşmaz. şimdi sözlük, ortamları evde kalmış olması muhtemel bir çok amazon feministin koca veya sevgili bulmak için kullandığı av ortamıdır. işte böyle ortamlarda ağına çekmek istedikleri erkekleri " yazılarınızı beğenerek takip ediyorum, tebrikler " falan gibi yalaka cümlelerle kandırmaya çalışırlar. burada mü'minin yapması gereken karsi cinsle iletisimi bıçak gibi kesip atmaktır. yani bir yazar bayansa, yekten onu engellemi ve mesajla kanına girmesinin önüne set çekmelidir. aksi takdirde sonunda is kötüye gider. bir erkekle bir kadın sözlükte mesaj aparatında yalnız kalır. üçüncü kişi şeytan olur ve şeytan akılları çeler. sonra msn, twitter ve facebook adresleri değiş tokuş edilir. daha sonra derken reelde görüşme planlanır ve artık fiilen flört denen zina işlemine geçiş sağlanır. bu tip hadiseler ütopik değildir. ihl sözlük gibi sözde islami olan mekanlarda bile çok hatun düşürüldüğü dilden dile dolaşmaktadır. bunları duyan insan kulaklarına inanamıyor ama maalesef sözlükler çöpçatan siteleri olarak kullanılmaktadır. burada en büyük vebal gençlere bu ortamı sağlayan sözlük sahiplerinedir. o yüzden son olarak tekrar şunu diyorum, " bayan yazarlar bana ve diğer dini bütün hemcinslerimden uzak durun. mesaj yoluyla tanımlarını beğeniyorum ayağına yatmayın. mesaj da atmayın."
devamını gör...
18. (Tematik)

sümeyye erdoğan ın nişanlanması

sonunda olmuştur.
yahu geçende nişanlanmadı mı bu?
şaka maka ortalık felaketten geçilmiyorken bu evlenme merağı nedir? atlı mı kovalıyor?
edit görünümlü büdüt: atmayacaktım fakat 10 eksiden aşağı almışım o yüzden atayım. başlığı görünce aklıma ufacık bir video gelmişti.
devamını gör...

evliyalığa yükselmek için şeyhe karısını sunmak

kur'an'da geçen hz hızır ile hz musa arasındaki hadiseye benzer bir imtihan. hani masum bir çocuğun kafasını koparmıştı hz hızır da hz musa itiraz etmişti. hadi onu da yalanlayın. kur'an'a aykırı(?!) deyin. siz gidin namazınızı orucunuzu tutun sevgili gençler. boyunuzu aşan sulara girmeyin.

bu tür imtihanlar belli bir seviyedeki mürid içindir. senin benim gibi avama sormazlar böyle şeyler merak etme.

ha bir de tasavvuftaki bu tür uç imtihanların hikmeti kısa sürede açığa çıkar. çıkmazsa fitne olur zaten. fetö gibi.
devamını gör...