Geçen Ayın Beğenilmeyenleri

toplamda 50 yazarın aktif olduğu sözlükte sürekli övme övülme ihtiyacı duyulması

ortadoğu insanı olduğumuzu hatırlatan bir gerçek. tanımlar artmıyor ya da gündem olmuyor zirve başlıkları coşuyor özel mesajda halledilebilecek cancişlikler övgü seansları bitmiyor efendim. eğleniyoruz kendi aramızda siz de gelsenize . *

edit : milletin bacak arasından başka bir fikri bulunmayan şahısların zoruna gidebilir gitsin zaten.
devamını gör...

3 ağustos 2019 ankara kadınlar zirvesi

dürüst olayım ben zirve denildiğinde ya adam gibi bir mekana oturursun (ki piknik tarzında da olur.. bir sürü kendin pişir kendin ye var.. sonra papazın bağı var, var oğlu var), ya da bara falan gidersin diye düşünmüştüm. alt yanı ya 50 lira harcanır, ya 100.. "bilmem kimin kısırı kötü olmuş" ortamı olacağını bilsem, hiç gelelim falan da demezdim. bu bildiğin kadınlar günü. ama inşallah eğlenirler, o ayrı.

edit: dürüst olayım linç girişimini dahi, kendini avutma çabası olarak görürüm çünkü beğenen kişi de bir yazar hanım.. açıkça söyleyin; şimdi bir göl kıyısında, yine açık havada olunsa, garsonlar işlerini yapsa, siz de sohbet etseniz daha şık ve eziyetsiz olmaz mıydı? bu resmen mesire yerinde gün yapmak değil mi?
devamını gör...

ak parti'nin en kötü icraati

refah seviyesini muhafazakar şehirliler ve fakir, kırsaldaki halk kesiminde de artırmak. tüketime alıştırmak. refah seviyesi arttıkça dindarlık düşer. çünkü. ali babacan bu misyonu yerine getirmiş kişilerdendir, bu nedenle olmaz.

karnı iyi doyan eğlenceye, farklı düşünce arayışlarına girer. bireysel değil toplumsal bazda bu kural makine gibi işler. batıda suni farklılıklar üzerinden tatmin sunulduğu için bu süreç yavaş işliyor. bizim toplumda da mezhep tartışmaları körüklenerek entelektüel yeni alanlar açılması şeklinde sürdürülmesi tesadüf olmasa gerek. abdullah gül de olmaz yani.
devamını gör...

savaştan kaçtınız iyi de sizleri niçin hep eğlence mekanlarında görüyoruz

ülkede Allah korusun savaş çıksa, topuklarını vura vura kaçacak olanların sorduğu hadsiz soru. üç kuruşa çalıştıracaksın, fahiş kiralar isteyeceksin ama insanlar biraz eğlenmek istedi mi auvvv... istiyorlar ki savaş yüzünden yurtlarından olmuş insanlar el pençe divan dursun karşılarında, önlerine attıkları bir parça ekmeği kemirmeye razı olsunlar... sürekli ağlayarak dolaşsınlar, yolda gördükleri türklerin ayaklarına kapansınlar, kadınları memleketin erkeklerine ikinci eş olsun... sen içimizdeki merhametsizler yüzünden bizleri cezalandırma Allah'ım... ha bir de:

(bkz: suriyelilerle ilgili doğru bilinen yanlışlar)
devamını gör...

sözlükte gün geçtikçe yükselen tarikat ve mezhep karşıtlığı

ne tarikatlar hakkında ne de mezhepler hakkında zerre kadar bilgisi olmayanların çeşitli isimler takarak, tekfir ederek, islamcı diyerek, pespaye diyerek, emevi dini diyerek veya doğrudan islam düşmanı olduğu için doğal düşmanlıkla nefret kusması olayıdır. kendilerinin ise ne olduğu belli değil ahkam kesmeyi biliyorlar. madem ahlak sizde din iman sizde bunu paylaşsanıza öğretmek, paylaşmak bir seçenek iken sürekli eleştirme, kötüleme, kaba etten uydurmayı ahlaken nasıl doğru buluyorlar gerçekten anlaşılır bir durum değil. oturup cevap verelim desek vaktin de bir kıymeti var ki "ancak niyeti karşısındakini dinlemek" olanlara ayrılabilir.

not: bu başlığın altında bile görülebilecek düşmanca tavra iyi dikkat edin. sağlıklı değil bu kafa.
devamını gör...

öğretmenlere ıq testi yapılması gerekliliği

tamam ders çalışmış kpss kazanmış falan da mesele bu mu? ekseriyetiyle oturup iki kelam edemezsin. çoğunun algısı kapalı, dünya görüşü dar, ideal desen hak getire. öğretmenler odasında ek derslerden daha fazla konuşulan konu var mı Allah aşkına sorun tanıdıklarınıza. tek dertleri ay sonu hesaba yatacak para. sırtlarını vermişler 657'ye. oh yavrum ya devlet malı deniz yemeyen keriz.

sözün özü; milletin çocukları her Allah'ın günü 6 ile 10 saat arasında bunlara maruz kalıyor. sonra toplum neden ilerleyemiyor. çok düşünmeyin abi. sebebi belli.
devamını gör...

arap kültürünü islamiyet zannetmek

ülkemizdeki ve bir çok orta doğu ülkesinde yaşayan cehalet kokan hurafelere inanan bid'âtlerle yaşayan sözde müslümanların araplaşması ve araptan çok arapçı olması durumudur.

şeriatı savunan, benimseyen biri olarak belirtiyorum. çünkü bunlar direkt türklüğe, diğer ırk ve uluslara ve doğrudan ülkemizde yaşayanlar bu tür insanlar islam ile çelişmeyen, ters düşmeyen türk örf adet geleneklerine düşman oluyorlar.

bu vesileyle insanları da islam'dan uzaklaştırıyorlar. bunların yaptığını şeytan yapmamıştır emin olalım. arapça küfür duysa amin diyecek nitelikte cahil olanlarla başımız dertte. yahu okuma yok, araştırma yok, sorgulama yok. nereye kadar?

arapların örf adet geleneklerini islam dini zannediyorlar. selamünaleyküm de denilebilir fakat Allah'ın selamı üzerine olsun demenin kime ne zararı var? ya da bunu sürekli söylemenin sevap kazandıracağını zannetmek? araptan çok arapçı olmak.

not: eksi oy yağmuru başlamış. anlatmak istediğime değil anlamak istediğine odaklanırsan anlaşamayız.
devamını gör...

mustafa islamoğlu'nun hz. hatice validemize artık demesi

(bkz: yiyin birbirinizi ete para vermeyin)

adam özetle "bilmediğiniz tanımadığınız kadınların yatak odalarında lağım faresi gibi geziniyor onlara yalan yanlış etiketler vuruyorsunuz gün gelir sizi vurur" demiş.

burada da benzer başlıklardan birinde gene kadınlara yüksek postadan ahkam keserlerken aynı örneği vermiştim.moderatörlerden biri üç nokta koyarak uçurdu giriyi.o hakaret diyememişti ama bunlar gemi azıya almışlar.

cahiliye döneminde zina yaygın mıydı?iki evlilikte defalarca zifaf etmiş bir kadın mıydı?böyle kadınlar hz.hatice olmayınca "artık" "sapık" vs. diye üzerlerine saldırmak doğal.hz.hatice gibi deviremeyeceğin büyüklükte bir figür olduğu zaman "ek kök".sizin başınıza ne geliyorsa bu çifte standardınızdan,bu münasebetsizliğinizden geliyor demek istemiş adam.ama temel hatayı bunu anlarlar zannıyla genele konuşmakla yapmış.

adam "sevgi ve şefkat evliliği" diye nitelediği örnek evlilik olarak insanlara sunduğu modelin iki figürüne küfür edemez.basit mantığı olan kimse bunu kavrar.lakin insan mantığı bırakıp dini fanatizmle kendi yarattığı dine saldırıldığı zannına kapıldı mı aklı fikri uçuyor.

neyse ki bu sefer sağa sola bulaşmamışlar.islamcılar islaamcıları yiyor.yiyin birbirinizi.hatta silaha filan davranıp kırabildiğiniz kadar birbirinizden de kırın e mi.bir tartışmanızdan da insanlık nasiplensin.
devamını gör...

thy'nin yeni ekip üniforması

resmin alt tarafı da ilgililer tarafından merak konusu! kapalı basık uçak ortamında her zaman üniformasızlıktan yanaydım. hem hostesler sıkılıyor hem sıkılan yolcular sıkılıyor. dantelli siyah yada kırmızı iç çamaşırı hem maliyeti azaltır hem çalışanlara daha rahat bir çalışma ortamı sunar hem de yolculara bir değişiklik olurdu. özellikle evliler için. ama dediğim gibi resmin altı da önemli, umarım kısadır.
devamını gör...

cuma namazında atatürk kavgası çıkması

bugün yunan, ingiliz veya bir sömürge bayrağı altında ibadet etmiyorsak, hepsi mustafa kemal atatürk ve onun birleştirici kuvvetinden mütevellittir.

camiler akp kalesi olduğundan beridir camiye gidip ibadet etmiyorum. hutbelerini, bu milleti ayrıştırma üzerine kuran din adamlarının ahiret hesabı, atatürk'ün ahiret hesabından daha kabarık olacaktır. cemaat içerisine fitne yayan kişilerin güle oynaya cennete giremeyecekler ya!

yarın mehmet görmez, fatih tezcan tipi adamları hatırlamayacağız lakin bundan 100 yıl sonra bile atatürk için Allah'a dua eden milyonlar olacak.

siyasal islamcıların kudurdukları nokta tam olarak da bu.
devamını gör...

suriyeli hırsızlar

az önce iki adet büyük boy bal süzme tenekemi çaldılar, evet.

eski ortuduğumuz evi depo olarak kullanıyoruz. bal süzmek için tenekelerin içini dışını yıkayıp kapıya koydum, kuruması için. içeride uğraşırken aklıma "tenekeler kurumuştur "düşüncesi geldi ve kapıya çıktığımda tenekeler yoktu.
komşuya " tenekerimi gördün mü? " diye sorduğumda " suriyeliler kapıda- bacada bir şey bırakmıyorlar gardaş" cevabını verdi. biz bu mahallede 21 sene oturduk ve böyle bir şeye ilk defa şahit oldum.

(bkz: hırsız muhacir kardeşlerimiz)

ek: az önce bisiklet süren iki çocuk tenekelerin suriyeli 2 genç tarafından çalındığını söyledi.

besle yetimi ... !
devamını gör...