Geçen Ayın Beğenilmeyenleri

nişanlıyken baş başa kalmayın

herşey bitti.
kul hakkı bitti.
yalan bitti.
hırsızlık bitti.
ümmet artık rahat ferah, ümmet artık savaşsız, hepsinin karnı tok.
bütün camiler dolu.
ümmet güvenlik ve asrı saadeti yaşıyor.

o yüzden nişanlıların başbaşa kalmaları gerçekten vahim bir durum.
hıyanete pardon diyanete hak verdiğim durumdur.edit : seri eksici dostlar sakin. bütün ümmetin sorunları bitti de herşey 2 sağlıklı bireyin başbaşa kalması mı kaldı ? islamı iran mantığından çıkarıp düşünün. o zaman otobüste tek başınıza binmeyin. evinizden eşinizden izinsiz yolculuğa çıkmayın ya da ne haliniz varsa görün.
devamını gör...

ekrem imamoğlu

tosun paşa filmindeki şaban karakterine benzetiyorum kendisini. bir hanenin hizmetlisi olan şaban, türlü hileler sonucu paşa olarak tanıtılır. kumaşında ve tıynetinde olmadığı için o konumu sindiremez, abuk subuk hareketler yapar, mütemadiyen saçmalar. aşırı parlatılma ve cilalanma zehirlenmesi yaşar. hikaye de kendisinin hazin sonuyla biter.

benzer minvalde, seçim sürecini takip ederken hep şunu mırıldanırken buldum kendimi: ben bu filmin sonunu biliyorum**.
devamını gör...

gamze özçelik

hiçbir yerden takip etmiyorum kendisini. yardım kuruluşları iyi para arakladığından ekran yüzü olarak belli ki abd'de angelina jolie'nin yardım meleği ve yüzü olduğu gibi, seçilmiş birisi. kafaya da türbanı taktı ya hemen sahiplenin. bu millete her şey müstahak.

ekleme: yakında görürüz. bir zamanlar yine böyle yazılarım eksi yağmuruna tutuluyordu. sonra bir bakarsın gerçekler ortaya çıkar ama bazı insanın yüzünün derisinin mahiyeti başkadır ne kızarır ne utanır.
devamını gör...

muhammed mursi

oluşturdukları kaos sonucunda iktidara geldiğinde, tüm yasama yetkilerini üzerine almıştı.

mısır'ı karıştırarak kendini iktidara taşıyan olaylarda (arap baharı) suç işlemiş herkesi affetti.

üst düzey yargı organlarının yetkilerini feshederek yeni bir anayasa hazırlığına başladı. ilgili anayasa halkın bir kesimi tarafından protestolarla karşılandı.

anayasa değişikliği hazırlanarak onaylandı ve referanduma götürülme kararı alındı.

anayasa değişikliği isteği çok soruna sebep oldu ve tahrir meydanı'nda toplanan onbinlerce mısırlı'yla devlet çatışmaya başladı. olaylarda bir 1 kişi öldürüldü, çok sayıda kişi yaralandı.

istediği değişimin kansız gerçekleşmeyeceğini anlayan mursi, şiddet olayları için muhalefeti suçladı. başkentte tanklar görülür oldu.

referandum sonucu halkın %56'sı evet oyu kullandı.

"devrim"in ikinci yıldönümünde tahrir'de tekrar onbinler sokağa çıkarak protestoya başladılar. güvenlik güçleriyle çıkan çatışmalarda 300'den fazla kişi yaralandı.

hemen akabinde mursi 21 kişiye ölüm cezası verdi. ne gariptir ki bu kararı protesto edenlerle girilen çatışmada 33 kişi öldürüldü.

33 kişinin öldürülmesi üzerine tekrar alevlenen protestolar üzerine mursi pek çok önemli kentte olağanüstü hâl ilan edildi.

mursi'yi eleştiren ünlü mısırlı komedyen tutulandı ve kefaletle serbest bırakıldı.

haziran 2013'de muhalifleri şiddetli bir biçimde eleştirdiği (suçladığı, baskıladığı) konuşma sonrası halk tekrar sokaklara döküldü.

ordu, hükûmete 3 gün süre tanıdı.

mursi, erken seçim yapmayacağını ve kendisi giderse ülkenin kaosa sürükleneceğini söyledi.

3 temmuz'da savunma bakanı sisi yönetime el koydu.

mursi tutuklandı ve yargılaması sürüyor (du). ölmüş diyorlar şimdi. mısır'ı karanlığa götüremeden kendisi karanlığa gitti.
devamını gör...

chp'li belediyelerin lgbt sevdası

işine geldi mi "yaradılanı severiz yaradandan ötürü" "hoşgörü dini" filan diye daģa taşa ateş açan siyasal islamcıların asla anlayamayacağı eylemdir.

bunun bir hastalık ya da ahlaksızlık olduğunu düşünebilirsiniz.tabii düşünecek yerlerinizi şeyhe şıha ödünç vermediyseniz,hasta yahut ahlaksız insanları toplumdan dışlamak,hayatlarına kast etmek,onurları ile oynamak gibi fiileri de yapamayacağınızı temel haklarını ihlal edemeyeceğinizi de bilirsiniz.

burada sabah akşam mağdur edebiyatı yapanlar,kendi değerlerine saldırıldığında kuduranlar hoyratça ahlaksızca onlara saldırdığı için elbette onların haklarını da savunan birileri çıkacak.bunun ićin eşcinselleri çok sevmeye onlarla hemhal olmaya gerek yok.ınsan olmak yeterli.

burada da bu saldırıları yapanlar mevcut.noktaya virgüle dakika başı mesaj atıp,şarap övmekten akaid eleştirisine kadar her şeye ceza yağdıranlar sabahtan beri bu insanlara köpek muamelesi yapanlara gık demiyorlar mesela.varın siz düşünün dışarıda onlar nasıl fuhuşa itiliyor,öldürülüyor,dışlanıyorlar.

ne diyordu şener şen'in can verdiği ali osman:"hepinizi toplasak bir sürmeli etmezsiniz"

bir daha da sağda solda ben insanım ben mağdurum diye ağlaşmayın e mi ?
devamını gör...