Geçen Ayın Beğenilmeyenleri

zengin alçak gönüllü güzel trip atmayan islamı yaşayan kız

şu an o kız yanımda, islamı yaşayan ibaresine bakıp bakıp gülüyoruz. hep söylüyorum, bu memlekette oscar wilde'ı özümsememiş, schopenhauer'i hatmetmemiş adamın er meydanında peşrev çekmesini yasaklayacaksın. ah be kamilim, o islamı yaşayan kız iki sene önce erasmus'ta aynı anda üç alsace-loren kekosunun tükürüğüyle dudaklarını ıslatıyordu. ama bedeni brooklynli zenci erkeğin sıcaklığıyla kasılsa da o kızın ruhu hep yozgattır, sakarya'dır, artvin'dir, izmir'dir. o kırmızı kuşağı takıp, yüksek yüksek tepelere ev kurmasınlar deyu başında türkü söylenirken gözyaşlarının akacağı günün hayalini kurar. bir de devrin cevşenmisal zırhı olan türbanını taktı mı, kanatsız bir melek olur senin gözünde. canım benim, sen de onun erkek versiyonusun. hair müzikalinde dayısının arthur'u uğurlarken dediği gibi ''hiçbir şey için endişelenme, sadece akıllılar endişelenir. tanrı'nın inayeti cahillerledir.''
devamını gör...

kocam kızınızın kıyafetlerinden rahatsız

bir müslümanın uyarısından rahatsız olan inancı belirsiz birinin zoruna giden cümle. evet bu insanların inancı belirsiz arkadaşlar. ama sorsak müslümanlar. burası %99'u müslüman bir ülke değil artık. %50 ya var ya yok. bu şahısları çanakkale güzellemeleri yaparken görürsünüz. bilseler ki çanakkale şehitleri şeriat için şehid oldu bir daha ağızlarına dahi almazlar. ne hale geldi memleket.
devamını gör...

kocam kızınızın kıyafetlerinden rahatsız

onları destekleyen, salak saçma yabancıların laf etmesine izin vermeyen ve arkalarında duran bir anneleri olduğu için şanslı bu kızlar. isteyen, istediğini giyer ve evine istediğini misafir eder. en en fazla mini giyiyordur o kızlar. iki bacak gördüğü için tahrik olacak insan evden dışarı adımını atmasın bir zahmet. açık giymek ya da giymemek mesele değil. insanın kendisini ıslah etmesi mesele bu noktada. zira biliyoruz ki kendini ıslah etmeyen insan (haydi insan diyelim nezaketen) gördüğü her deliğe saldırabiliyor, kıyafetin her türünden tahrik de olabiliyor.
devamını gör...

turkish girls on erasmus are easy

erasmus süresi boyunca cinsel ilişkide bulunmayan kız veya erkek ya çok çirkindir ya da dil bilmeyen muhafazakar kesimdendir aksi halde rüya gibi bi süreç var ortada eğlenceler, partiler, apayrı insanlar sen kendini kapatarak bu programda tam olarak yer işgalisin başka da bi şey değilsin. türk kızı o süreçte cinsellik yaşıyor diye kaldıramayan kesim de çok ilginç o kişilerden hoşlanmıyorsan uzak dur sevgili, arkadaş vb olma o insanı da bi yükten kurtarmış ol birader.

edit:bu sözlüğün kitlesi sıkıcı muhafazakar memurlardan oluşuyor eksileri bekliyordum zaten.
devamını gör...

kocam kızınızın kıyafetlerinden rahatsız

eve kimin girip çıktığı bence de ilgilendirmemeli ancak çok açık kıyafetler toplumumuzun bir sorunu olmalı. bakışlardan rahatsız olmak ile birinin açık giymesinden rahatsız olmak arasında pek fark göremiyorum. kadının kocası apartmanda çıplak dolaşsa etmeyecekleri hakaret olmaz. ölçü toplumsal normlar olabilir ancak tabi öyle bir şey de kalmadı günümüzde. bu konuda hukuksal bir boşluk var. bir insanın tahrik edici kıyafetler giymesi özgürlük değildir. nasıl ki çok kötü kokmak ayıplanır çünkü başkalarını da bir şekilde etkiliyordur, açık giyinmek de erkekleri etkiliyor. bunu dinsiz bir insan da bilir, insanın yaradılışı böyledir. erkeğin beyni böyledir, evrimsel biyoloji, sinirbilim, her neye inanıyorsan bilimsel gerçeklikler çok net gösteriyor ki açık giyinen bir kadından erkek etkilenir ve kendi içinde bu etkilenme ile baş etmek zorunda kalır. bu bir zorbalıktır bana göre, kimsenin hakkı yoktur. tabi ki çarşaflı kadınlardan bile tahrik olan erkekler de var, bu kafayla sınırlar olmasın o zaman herkes çıplak bile dolaşabilsin madem çarşaf giysen de tahrik oluyorlar... bu şekilde olmaz. bunun bir ölçüsü olmalı ve o ölçü bir temele dayandırılmalı. bu temel bilimsel olur, dinsel olur, ama ölçü şart. yoksa böyle diyaloglara çok maruz kalırız. burada iki taraftan birinin taraftarlığını yapmıyorum. eve kimin girip çıktığı kimseyi ilgilendirmez, bu konuda kadına katılmıyorum. ama diğer konuda haklılık payı var bence.
devamını gör...

yunan'ı ege'ye döküp 2 km açığında balık tutamamak

tarih kitaplarında 3 tane nesle çatır çatır yedirilen durum. bir tane tarih kitabında da hangi ada yunanın gösterilmez o zaman putlaştıramazsın. geçen gün mais adasının yerini gösterdim bir sosyal mecrada en az 20 kişi şok olamaz öyle bir şey diye. beyinlerinizi temizleyip gerçek türkiye tarihi ile yüzleştiğinizde konuşalım.

koca bir yenilgiyi ve hezimeti zafer diye neden yedirildiği açık. utanmadan bir de yunan suyun sıcaklığını iyi bilir diye paylaşım yapıyorlar. evet iyi bilir bir izmir'i vermemişsiniz şükür rabbe.

bu ne bu? koca cihanı konserve kutu gibi anadolu'ya kitleyip, bana bir de zafer nidaları atıyorlar. yenilen devletin neden 278 adası var bir açıklayın hele. şırtlır ini giriktirdi..

ek 1: http://www.mfa.gov.tr/basli...

devamını gör...

dünya sözlük

tipik günümüz türkiye tablosu.
başta monark var. onun etrafında dönen hatırı sayılır bir kitle. eş dost kontenjanından ve yönetime yanaşıp samimiyet kurarak yetki elde etmiş astları. bu yetki sahibi astlara yanaşıp korunup kollanarak muhalif kişileri bastırma-sindirme gayretinde olanlar. hepsi tabi düzenin koruyucu kollayıcısı baş yöneticiye her şartta sadık. ''bizden, geleneksel islam anlayışımız...'' bazı yaygaralardan böyle gördüklerini anlıyoruz. ancak aynı erdoğan gibi en pis golleri , ters köşeleri de yine kendileri yiyor. geçen günkü ''kimse ahlak bekçiliği yapmasın'' minvalli entry gibi. sonra arada bir muhalif birisi gelir sesini biraz duyurabilen. hebele hübele üstüne giderler ve silivri'ye gönderilir. * sonra menfaati gereği yanaştığı, edindiği piyasadan gelen pohpohlamalarla 7/24 sözlükte at koştururken en bi' müslüman olanlar var. muhalif taraftan gelen hatta gelmeyen legal şeyler onu rahatsız eder ancak yönetimden gelenleri hiiç görmez. * aynı mevcut muhafazakar partinin ''bizden'' anlayışı ile onlardan olanların her türlü ahlaksızlıklarına göz yumdukları gibi. * aynı dilsiz şeytan olmuş onca cemaatin, hacının hocanın da bu ahlaksızlıkları görmemesi gibi. halbüse cehape olsa öyle mi olur? ne bileyim , nickin kirlenmiş değiştir geri gel. mesaj konusu sözlüğün performansını ciddi derecede etkiliyormuş. hee tabi orada da hemcinsinin sorunlarını konuşuyordur. ama ahlaksız olan ben gibiler hee. neyse konu neydi?

bir de benim gibi serseri mayınlar var. neyse, öyle böyle takılıyoruz işte. uzak durun yeter. *
hee, iyi sözlükler herkese.

edit: haysiyet falan deyip alttan alta farklı bir izlenim oluşturmaya çalışanlar var. haysiyetten bahseden kişiyle hiç bir etkileşimim olmamıştır. ne özel mesaj, ne bir polemik ne de başka bir şey. sanırım bu tanım dokundu. farklı bir algı yaratıp ahlaksız göstermek istiyor belli ki. bu tanımdan sonra böyle bir çıkışın gelmesi dediğimi doğrular nitelikte.
devamını gör...

10 temmuz 2020 ayasofya'nın müze statüsünün iptali

o değil de israil bu kararı emsal olarak alıp, mescidi aksa'yı ibadete kapatarak süleyman mabedinin tüm musevilerin ibadetine açılacağı kararını alırsa çok gülerim. kılıç hakkıysa boru gibi kılıç hakkı. peyniri çalınmasın diye markette kelepçeye vurmuşlar, akbilden 2.50 kesilecek diye basarken eli titriyor, şalvarı yamalıların uğraştığı şeye bak.
devamını gör...

tehanu kalesin

''vay anam vay neler dönmüş serhat yahu ! ''

hepsi hacı olan bir aile apartmanında oturuyorum. doğal olarak kurban eti getiren olmadı. zira üstat sait faik'in tabiriyle yalnız namazlarını ve torunlarını seven hacılar bunlar. ben de hem karnımı doyurayım, hem de çekik gözlülerle fellahlara kalmış istanbul sokaklarında biraz siftineyim diye çıkmıştım ki kıyamet kopmuş. vay efendim sen nasıl öyle dersin. duyan gören de zannedecek şu fakir yemeyi içmeyi bırakmış burada kadınlar hatta türbanlı kadınlar hakkında yazıyor. öncü kuvvet olarak bayan olduğunu varsaydığım bir şahıs ilk topçu ateşini açmış, diğerleri de artılarla destek vermişler.

a) #6889525 güzel ablacığım profiline girdim. adeta peşaver'de 1 hafta tatil kazanmış kadar ferahladım. ne kadar güzel, ne kadar entelektüel derinlikli şeyler yazmışsın.

b) bu sözlükte klasik müzik, sinema, spor, tarihi olaylar ve şahsiyetler, kavramlar ve deneme yazılarına ilaveten kadın-erkek ilişkilerine tesir eden dinamikler hakkında da yazıyorum. yazdıklaırmın yüzde 95'i kendi fikirlerimdir, zaruret harici alıntı yapmam. malum başlığı ben açmadım. bu sözlükte efsane tanımlar ve entryler girdim. kimisi ne artı ne de eksi oy aldı. çok önemi yok da sadece tek konuya odaklıyız, dikkat çekmeye çalışıyoruz gibi bir intiba oluşmasın. belli ki senin de ilgini o konular çekiyor ki sadece orada yazdıklarıma odaklanmışsın.

c) teşekkür ederim (bkz: kurt binici) senin de bayramın mübarek olsun.

d) (bkz: whitewalter) yenisin galiba yahut eski bir yazarın reenkarne olmuş hali de olabilirsin. şu ana kadar türbanlı hiçbir kadınla kısa süreli, açık ve serbest ilişki diye tabir edilen tarz dışında bir münasebetim olmadı. dolayısıyla benimle olmadıkları anda kiminle ne yaptıklarının bir ehemmiyeti yok. boynuzlanmak hemen herkesin kaderidir. sen de boynuzlandın ama sadece bunu bilmiyorsun. en yaygın küfürün bilmem ne çocuğu olduğu bir ülkede, kişinin kadınların masum olduğuna inanması ancak erkeklikle açıklanacak bir saflığa tekabül eder. işte ben de o yüzden erkek olmayı çok önemsiyor ve değerli buluyorum saf ve masumlar.

e) (bkz: bayushki bayu) engin ardıç, chp'ye sallarken derdi ki ben chp'yi sosyal demokrat olduğu için değil olmadığı için eleştiriyorum. şimdi ar, haya, namus, haysiyet kavramların bu kadar gelişkin ise hemcinsin olduğunu düşündüğüm kişilere ''ulan bu kafanıza sardığınız şey çaput mu, nedir bu haliniz'' de diyorsunuzdur. edepsizlik yapılınca ses yok, edepsize edepsiz demek kabahat. o ayranı dökülmeden kimse taşıyamaz ablacığım. haaa çaputu kafandan çıkar, ondan sonra istediğini yap. vesselam.
devamını gör...

hatay barosu başkanının kimlik göstermediği için gözaltına alınması

ne malzeme oldu arkadaş ya? yok yetkisi yokmuş, yok resmi izin gerekirmiş. rutin asayiş kontrollerini hiç mi bilmiyorsunuz. polis vazife ve salahiyet kanunu uyarınca polis kimlik sorma yetkisine sahiptir. hergün her şehirde binlerce insan için kimlik sorgusu yapılır. bu yetki geçen ay bekçilere dahi verildi. genel bir yetkidir bu.

ayrıca kabahatler kanununa göre kimlik ibraz etmekten imtina etmenin karşılığı idari para cezasıdır.

ancak bu üst seviyedeki kişiler malesef biraz egolu oluyorlar. yok sen kimsin, yok yetkin var mı, yok iznini göster, yok amirin gelsin falan filan. çıkar göster işte. sen kim oluyorsun? onca insan gösteriyor da bir sen mi akıllısın? gururlarına yediremiyorlar polisin kimlik sormasını.
devamını gör...