Geçen Ayın Beğenilmeyenleri

risale-i nur

eğitimsiz, tahsilsiz kürt (aslen ermeni olduğu iddiaları var) said'in yazdığı söylenen, bir iddiaya göre hristiyan papazlarca yazılıp said'e bilerek mal edilmiş, içinde şirke gidecek ifadelerin ve hadsizliklerin olduğu risale.
devamını gör...

sigara içenlere verilen ücretsiz sağlık hizmetlerinin kaldırılması

sigara içenlere bir kötü haber daha!

cimer'e yaptığım başvuru sonrasında yakın zamanda çıkacak olan yasayla sigara içenlere verilen ücretsiz sağlık hizmetleri kaldırılacak.

bundan böyle doğrudan ve dolaylı hastalıkların tedavisinde hala sigara içmeye devam eden sigara zararlısı bir vatandaşın tedavi parası milletin vergisinden değil, kendi cebinden ödenecek.

ayrıca devlet kurumlarındaki sigara içenler de bir müddet sonra negatif ayrımcılığa tabi tutulacak.

kimse bunların keyfinin verdiği zararın bekçisi değil !!!

(bkz: sigara düşmanlıktır)
devamını gör...

anayasa mahkemesi başkanının erdoğan önünde eğilmesi

tabi nerede o eski günler değil mi? kendini ilah gibi gören yargıçlarınız, generalleriniz. herkes haddini bilecek. senin varlığını meydana getiren de uyguladığın adaleti yazan da o adam. değil eğilmek ayaklarına kapanacaksın. demokrasi diyorsunuz işte demokrasi. demokraside halktan daha büyük bir güç olamaz. geçiniz kuvvetler ayrılığı teranelerini. halktan büyük güç yoktur.

tanım: eski türkiye özlemi duyanların canını sıkan durum.
devamını gör...

kandil'le savaşıyoruz domates diyorlar

artan gıda fiyatlarının tek nedeninin üretici ile tüketici arasındaki aracılar olduğunu söylemeye ödü kopan muhalefetin " rte gidsiin!" dediği mevzudur.

kardeşim! adam olun, domatesin, patatesin, biberin tarladan çıkış fiyatı belli, market reyonundaki tüketiciye satış fiyatı belli. şimdi erdoğan'ın alternatifi olarak gördüğün k.k, hiçbir zaman tarla fiyatı ile market fiyatı arsdındaki 10 kat farkı dile getirdi mi?

yok!

e o zaman boşuna nefesini tüketme. alternatifini bul öyle gel.
devamını gör...

sözlükteki laiklik düşmanları

diğer sözlüklerdeki yazar sayısından hayli yüksek olan yazar gürühudur. hayır asla sözlükten atılmasınlar. tartışalım konuşalım. ''şimdi ararun 155'i seni aldururun'' demekdikleri sürece sorun yok. deseler ve aldırsalar da sorun yok aslında. şimdilik kimseyi kopernik gibi diri diri yakmıyorlar. yakarsalar o zaman düşünürüz.

bir ara sanal hatim falan indiriliyordu sözlükte Allahtan artık o yok. gerçi o uygulamanın laiklik, anti laiklikle bir ilgisi yok. o çok acayip bir akıl tutulmasının ürünüydü.
hala ''hayırlı cumalar'' başlığı siyah puntolarla geçiyor. bu da anti laiklik olmasa da açık bir ayrımcılıktır.
devamını gör...