Geçen Ayın Beğenilmeyenleri

kürtçe konuşmak yasaklansın

kimse bu mezopotamya dilini duymak zorunda değil özellikle toplu taşıma araçlarında bağıra bağıra konuşmalarına kim katlanmak ister ki?

2002den önce zaten resmi olarak olmasa da yasaklanmıştı kimse kürtçe konuşamıyordu fakat 2002den sonra ne olduysa baya serbest kaldılar.

sahi ne oldu 2002de.
devamını gör...

türk olmayan bu vatana yüktür

bizans hakimiyetinde hiç bir hakları olmayan ermeniler ve ispanyadan sürülen yahudiler hayatlarında tatmadığı huzuru türk hakimiyetinde tattılar.
devletin güçlü olduğu zamanlarda sesi çıkmayan merhamet edip kolladığımız, türklerden bile daha çok hak tanınan milletler devlet güçten düştükçe havlamaya başladılar.

kürtleri ve kalkıştıkları sayısız isyanlardan, yaptıkları kalleşliklerden bahsetmiyorum bile yoksa o işin içinden hiç çıkamayız.

sonuç olarak barış, kardeşlik ile uyutulan milletimiz bu uykudan bir an önce uyanmalı ve türk kağanın sözüne kulak asmalıdır.

ey türk! üstte gök çökmedikçe altta yağız yer delinmedikçe senin ilini ve töreni kim bozabilir?
devamını gör...

leyla aydemir

islamiyet gelmeden önce kız çocukları diri diri toprağa gömülürdü. islamcılık hakim oldu, kız çocuklarına önce tecavüz edip sonra toprağa gömüyorlar. başlığı kasıtlı olarak çocuğun ismiyle açmışlar ki birkaç gün sonra sözlük tarihinin derinliklerine gömülsün. o kadar karın gurultusu entry arasında kimse bu sapıklıkların dindar ve kindar neslin yetiştirildiği dönemde arttığına değinmemiş. evde mukabele okuması gereken bir haminneyi bakan yapıp, sorumluluğunu alması gereken çocukları vakıf yurduna peşkeş çekip, tecavüze uğradıklarında bir kereden birşey olmaz, kurumları karalamamak lazım diyen bir fikriyat hakim oldukça daha çok leylaları kaybederiz.
devamını gör...

öğrencisinin türk bayraklı hediyesinden rahatsız olan öğretmen

türk bayrağına karşı bir aidiyet hissetmiyor, bunu da dile getiriyor diye şoven bir lince maruz kalan bir kişidir. herhangi bi ''rahatsız''lık da belirtmemiş, sadece bu bayrağın insanı değilim diyor. belki komünisttir, belki anarşisttir. ''kazan üniversitesi'nde çarlık imkanlarıyla okuyup bi de işçileri ayaklandıran hain rsdipli, hain bund'çu...'' falan geçin bu kafayı artık.
devamını gör...

anıtkabir'de atatürk'e hakaret eden kadın

kemalizmin ilahına sövdüğü için lince uğramıştır.

"onların, Allah’ı bırakıp tapındıklarına sövmeyin, sonra onlar da haddi aşarak, bilgisizce Allah’a söverler. böylece her ümmete yaptıklarını süslü gösterdik. sonra dönüşleri ancak rablerinedir. o, yapmakta olduklarını kendilerine bildirecektir." 6:108

halbuki, bilhassa ekşi sözlük'te sabah akşam Allah'a, peygambere, islam'a en aşağılık hakaretler ediliyor. kimse de ceza almıyor. bu kadar özgürlük varsa atatürk'e sövme özgürlüğü de olmalıdır. biri atatürke bir şey desin hemen celallenip linç ediyorlar. tayyip bile henüz kemalizmin korku duvarlarını yıkamadı.
devamını gör...

genç kızın eteğinden rahatsız olup otobüsü karakola çektiren adam

ben burda amcanın tarafını tutuyorum. amcaya yazık müslüman ülkede yaşadığını zannediyor. napsın amca ülkesinin lideri ümmetin lideri denilince o da başında halife var da ülke şeriatla yönetiliyor sanmış. mehteri fazla vermişler amcamız.ey amca daha bunlar iyi günlerimiz. hadi sen çarpıklığı gördün tepkini koyuyorsun senden sonrakiler bırak tepki koymayı tepki koyanı yuhalayacaklar. bunlar başörtüsü takmayı demokratik bir hak olarak kazanmadılar mı? hah işte amca o demokrasi denilen şey senin gavurluk ve ahlaksızlık olduğuna inandığın bir çok şeyi mubah kılıyor. polis de zaten sana demokrasi dininin izahını yapmış. vatan için öldürülenlerin demokrasi şehidi olarak anıldığı bir ülkede bunlar normal amca.
devamını gör...

8 temmuz 2018 çorlu tren kazası

bunu da siyasete alet ettik... yani alet edelim falan da en azından insanların acıları üzerinden bir kaç gün geçseydi...

her şeyden nefret edebilirsiniz de vefat edenlerin bedenleri hala soğumadı...

ayrıca gördüğüm kadarıyla drenaj kanalı varmış...

Allah vefat edenlere gani gani rahmet eylesin...

ayrıca tren gazaları yol göçükleri ve benzerleri dünyanın her yerinde gerçekleşiyor. hani o gözünüzde büyüttüğünüz ülkeler falan var ya orada bile oluyor...
devamını gör...

kadir mısıroğlu

en büyük başarısı bu tür platformlarda yazmak olan adamların gençliğinden beri insanlara hitab eden ve davasını her yerde gürleyerek söyleyen kadir mısıroğlunu eleştirmesi sadece güldürüyor. Allah kendisine uzun ömürler versin kendisi benim için tabuları yıkan adamdır tabii ömrü boyunca rejimin kitaplarından tarih öğrenen bünyelere ağır geliyor.
devamını gör...

tur şirketi sahibini turizm bakanı hastane zinciri sahibini sağlık bakanı okul şubeleri sahibini eğitim bakanı yapmak

yani cidden ben bu mevzudaki sıkıntıyı cidden anlamadım...

mesela turizm bakanlığına kimin gelmesi gerekiyordu... bizim bakkal erdal'ı getirelim... sağlık bakanlığına da ebe hüsniye yengeyi getirelim... şimdi düşündüm de gerçekten haklısınız....

hani işi ehline verecektik, hani liyakat sahibi olmalıydı işi teslim ettiklerimiz...
devamını gör...

mustafa ceceli

lgbt’li totoş sanat camiası tarafından linç edilen popçu. intizar’ın tarafında olacak değilim. ortadaki pisliği örtmek için bu herife saldırmak neyin kafası la? burası hollanda değil hacım, cecelistler göreve.
devamını gör...

tarikatlar siyasete karışmasın

saçma sapan bir cümle... demokrasilerde etkileyebileceğin bir toplum kesimi varsa siyasete karışırsın arkadaş! iki kere iki dört.. bırak tarikatı benim on tane oğlum, onların da onar tane çocuğu olsa ben bile siyasete karışırım. benim ve ailemin menfaati kimden tarafsa onu seçerim. işine gelmiyorsa git kendi krallığını kur.. demokrasilerde bu işler böyle yürür...

bir toplum içerisinde yaşayacaksın, onun kurallarından, idare ediliş düsturlarından doğrudan etkileneceksin fakat hiçbir şeye karışmayacaksın! üstüne de leblebi..
bu cümleyi kuranların ben iyi niyetli olduklarına da, "yok efendim biz devlete sızmasınlar demek istedik," yalanlarına da inanmıyorum. bunlar, bu toplumun sosyolojisine düşmanlar! resmen husumet besliyorlar. kan davası güdüyorlar!
son sözlerimi söyleyip bitiriyorum. efendim tarikatlar anadolu'da devletlere sızmazlar. çünkü tarikatlar anadolu devletlerinin temel taşıdır. sırtlarını dayadıkları dayanaktır. devletleri kuran sultanlar da, șahlar da ilk başta sırtlarını bir şeyhe dayamıșlardır. onlardan aldıkları destekle alıp yürümüş, idarelerinin tesis etmișlerdir. kimse tarikatları modern kültlerle karıştırmasın. gerçi bilmeden karıştırdıklarını düşünmüyorum. bilerek ve kasıtlı yapıyorlar bunu.
yani ben bu kadar kendi sosyolojisine düşman, kendi toplumunun, devletinin kökünü dinamitleme hevesinde olan başka bir güruh görmedim. sorsan, aydınım, derler bir de... yine asabım bozuldu. ben yatıyorum.
edit; sakın, "ama fetö," demeyin! ağır konuşur, kalbinizi kırarım. neyin ne olduğunu öğrenin önce!
devamını gör...

cumhurbaşkanı kur'an'a el basıp vallahi diyerek yemin etmeli

kuran’a el basmanın saçmalığına mi gülelim? murat bardakçının böyle bir saçmalığı kalemine almasına mi bilemedim. bir şey adına yemin etme arap adeti zaten ki bu bile böyle bir uygulamadan uzak durulması gerektiğini gösterir. üstelik kuran ısrarla söylüyorum metin değildir. peygamber vefat ettikten sonra kitap haline getirilmiştir. ulan maddi olan biseye el basılmaz. içinden vereceksin sözünü samimi olarak bizzat yaşayarak. biraz daha zorlasalar ulufe versin diyecekler.

murat bardakçı zırvası.
devamını gör...

dünya sözlük istanbul erkekler zirvesi

sözlük zirvesi. sözlük için bu kadar öneme sahipse neden sadece erkekler. bu sözlük için emek veren o kadar kadın varken yine cinsiyetçiliğe başvurulmuş anlaşılan. toplanın bakalım ne işe yarayacaksa.

not: erkeklerin gereksiz egolarına laf dedim herhalde. kusura bakmayın bu sözlükte sizden başkaları da var kabullenin.
devamını gör...

tasavvuf

bilimum sapık tarikatlerin ortaya çıkmasına sebep olan, islam'da katiyyen yeri olmayan şeytani bir öğreti. bilhassa şiilerde yani rafızilerde, 12 imamın hadisleriyle sabittir ki tasavvuf küfürdür, sufiler Allah'ın dininin düşmanıdırlar. ehli sünnet dönüp kendine baksın.
devamını gör...