Geçen Ayın Beğenilmeyenleri

#negülüyorsunerdoğan

maksadı üzüm yemek değil bağcıyı dövmek olanlar tarafından, özellikle de fetö ve pkk trolleri tarafından gündem yapıldığı için bende tiksinti uyandıran tag. tam erdoğanı eleştireceğim bu leşçilleri görüyorum ve erdoğan evliya gibi görünüyor gözüme. siz var oldukça bu adamın iktidarı son bulmaz.
devamını gör...

o kadar askeri gücümüze rağmen israil'i değil de suriye'yi vurmak

mesela ülke menfaati için gidip suriyede savaşıyoruz. hatta geçen gördüm ulan be herkes suriyeyi savunuyor bir israil esed'i vuruyor. neredeyse israil güzellemesi yapacak. yani bu kadar sistemimiz, gücümüz ordamuz var. açıkça kafir olan müslümanlara mezhep gözetmeksizin savaş açan israil var. ama biz gidip suriye ile savaş yapmaya çalışıyoruz.. nusayriymiş falan.bunlar 10 sene önce nusayri değil mi? nusayriler yönetmiyormuydu. madem kafirle savaşılacak 10 sene önce de savaşsaydın islamiyeti öğretseydin onlara. siyasi tarafgirliğiniz batsın. senin ya da onun attığı bombada mezhep sensörü mü var. bak aslan bomban sen şimdi nusayrileri vuracaksın, öbürlerine patlamayacaksın falan. yönetim kötü diye savaşacaksak israille de savaşalım. ülke toprakları müslüman kaynıyor. o orduda bir tane müslüman olsa haksız yere zulmetsen bir müslümanı haksız yere öldürmek bütün insanları öldürmek gibi. mısıra da girseydik. oranın iktidarı da kötü. iran...şia oraya da girelim. suudi arabistan vehhabiler yönetiyor hac ve umre yapmayalım mı? savaş mı açalım?
devamını gör...

bunları akşam itfaiyecilerle buluşturun

yalancı gelin zehra olayı vol. 21342343

tamamen algı için yapılmış iftiradır.

neden iftira diyorum çünkü olay 19 ağustos 2019'da gerçekleşmiş. bunların işine 27 ocak 2020'de son verilmiş.

31 ocak 2020'de şikayetçi olmuşlar.

sorsan ama Allah'tan korkarlar.

soru basit; neden olay gerçekleşir gerçekleşmez suç duyurusunda bulunmamışlar?

işiniz gücünüz iftira , yalan , haksızlık , kul hakkı yemek.
devamını gör...

şehit haberleri gelince yapılması yasak olan şeyler

şehitleri siyasi malzeme olarak kullanmak yasak değil ama yasak olması gereken en önemli şey bana kalırsa. insanlar üzüntülerini yaşarken birilerinin fırsatçılık yaparak ak parti ve erdoğan düşmanlığı yapması mide bulandırıcı. kurtuluş savaşı sırasında şehit düşen o yiğitlerin torunları mı bu “bozom soroyo’do no osomoz vor?” diye çığıranlar, insan hayret ediyor. ne desek boş bu acınası nefret dolu kumkumalara...
devamını gör...

şehit haberleri gelince yapılması yasak olan şeyler

gülmek, palandökene gitmek, başka bir konudan bahsetmek bunlardan birkaçı. şehit haberleri varsa ağlayacaksın, somurtacaksın, her fırsatta ne kadar üzgün olduğunu belli edeceksin. yoksa her an "o kadar şehidimiz var senin şu yaptığına bak" linçleriyle karşılaşabilirsin. hassas bir mesele olduğu için cevap da veremezsin. geçmiş olsun.

oysa bence bir insanın üzüntüsünün kıstası bu olmamalı. ben mesela şehit haberlerine üzülüyorum ama bu günümü değiştirmiyor. bir savunma mekanizması geliştirmişim kendime, empati kurmaktan kaçınıyorum çünkü bunun kimseye bir faydası olmuyor. oturup şehit ailelerini, şehitlerin nasıl öldüğünü düşününce gözlerim dolabiliyor eğer üzüldüğüme kanıt görmek istiyorsanız. cenazede ağlamayan birinin arkasından konuşmak gibi bir şey bu. sen ağlıyorsun diye herkes üzüntüsünü aynı şekilde ifade edecek değil. bu adam bu ülke için çok çabaladı. iyi kötü tartışılır ama adamın bütün her şeyini bir kenara koyup birkaç saniye gülmesine laf atacak, hakaret edecek kadar vicdansızlaşmayın. eminim çoğumuz şu birkaç gündür çok defa güldük kısa da olsa. kamera karşısında olmadığınız için, o makamda olmadığınız için kimse sizi suçlamadı.
devamını gör...

chp 5 yılda ülkenin bütün sorunlarını çözer

ana muhalefet lideri beyanı.

belediye seçimlerinden önce, istanbul'u, ankara'yı, adana'yı, mersin'i ve izmir olarak tüm büyükşehir belediyelerini alacağız dediği sevimsiz bir kadın spiker; hükümet yardakçısı ses tonuyla hahaha demişti. hatırlıyor musunuz? sonra kanaldan kovuldu da odasına kapandı ben burdan gitmem diye... magazin boyutu cehennemin dibine. zati odada değerli bir devlet büyüğünü aramış da rutine binmiş olay.
bu kahkakaha benzettim yazılanları. 90'lı yıllarda, yakında mücahitler bu ülkeye müteahhit olarak çökecek denseydi, büyük ihtimalle aynı kahkaha senkronu duyulurdu. sonuçlar ortada.

tek kişilik ülkeyiz biz. rövanşist, nefret dolu, geçmişi boynunda muska gibi taşıyıp geleceği kör eden tek kişi. kılıçdaroğlu iktidara gelsin, muhtemeldir, vaziyeti rahmetli ecevit gibi olacak. etrafı mal bulmuş mağribi gibi yemlenecekler. bizler yine yiyin efendiler yiyin bkzleri vereceğiz. çünkü sistemimiz yok. olan sistem süleyman mührünü taşıyandan yana. kuvvetler ayrılığı desen birkaç dürzü işte. adalet gözü bağlı bir yosma. biz adam olmayız. kendi için, çocukları ve torunların torunları için hırsızlık yapan ve öleceğine zinhar inanmayan mankurt şeyleriz.

chp camiileri ahıra çevirdi diyenler de bitsin artık. çünkü akp camiileri parti teşkilatı gibi kullanıp tapınak inşa etme yazıhanesine çevirmiş.
devamını gör...

recep tayyip erdoğan

ülke tarihinin en kötü dış politikasını yapan siyasi lider.
edit: suriye'yi kuklası haline getirmiş olan rusya ile 33 şehitimizin olduğu gün kendisi putin'le telefonda konuşmuştur. yine aynı gün , iki rus fırkateyni boğazdan geçmiştir. bakın tekrar ediyorum 33 askerimizin şehit olmasının müsebbipi olan rusya'ya ait iki savaş gemisi boğazlardan geçmiştir.
devamını gör...

mutevehhim

bana hakaret edip daha sonra da engellemiş kişisi.

bayılıyorum senin gibilere. ne demiştin en son? pişkindi galiba. ilahi sen.

(bkz: tırt)

edit büdüt;

asabi de bak. yetmedi gücü galiba fikirleri çarpıştırmaya. eksik bir şey var belli ki. *
devamını gör...

recep tayyip erdoğan

bu sefer de ta ebesinin nikâhındaki hindistan’a çatan cumhurbaşkanımızdır. hindistan da "bizim içişlerimize karışmayın" filan demiş feveran ederek.

sanırım aramızın bir kötü olmadığı moğolistan kaldı. ama ben reis’ten ümitliyim tabii.
devamını gör...

müslümanların inandığı gibi inanmak

bakara suresinin 13. ayetinde geçen ifade. müslümanların inandığı gibi inanmak demek: benim mezhep alimlerim ve şeyhlerim gibi inanmak demektir. yok öyle kur'an üstünde çalışan alimlerden örnek almak! sen kimsin ki kur'an okuyasın? kur'an'ı ancak derin alimler ve kalp gözü açık şeyhler anlar! Allah kur'an'ı okuyan her adam anlasın diye göndermemiştir! yok öyle bedava!

haddimizi bilelim mu'minler! alimler ve şeyhler kur'an okusun, biz ise onların yazdığı karakaplı kitapları!
devamını gör...

9 şubat 2020 büyük kudüs mitingi

boş iş. bağırıp, çağırıp kendilerini deşarj edecekler. sonra da, kendilerini " ibrahim'in ateşine su taşıyan karınca " ile özdeşleştirip büyük bir iç huzuru ile evlere dagilacaklar. ciddi bir milli ve dini motivasyon ile bulundukları topraklara tutunan yahudi ulusuna bu şekilde hiçbir şeyi kabul ettiremezsiniz! bu sebeple boşa tantana yapıp, kafa açmayın!
devamını gör...

ak parti öncesi türkiye’nin çok huzurlu olduğunu düşünen muhalif

kendince düşünceleri olan muhalif.

akp gelince ne değişti bakalım mı?

hortum: aynen devam ediyor. hortumcular değişti.
rüşvet: aynen devam ediyor. rüşvet alanlar ve verenler değişti.
torpil: aynen devam ediyor. torpil yapanlar ve torpil yaptıranlar değişti.
faili meçhuller: aynen devam ediyor. faili meçhul olarak haberleri yapılamıyor.
terör: aynen devam ediyor. terör örgütlerinin adı değişti sadece. doğuda şehit olanları kim öldürüyor acaba? virüsten mi ölüyorlar? ankara'da bombalar patladı, kim patlattı onları?
ekonomik kriz: aynen devam ediyor. en koyu akpliler bile kabul ediyor bunu.
enflasyon: aynen devam ediyor. eski hükumetler dürüstmüş, oran neyse açıklıyorlarmış. akp enflasyon sepetiyle oynuyor, ağırlıkları değiştiriyor. istediği oranı çıkarıyor tüik.
fakirlik: aynen devam ediyor.
sefalet: aynen devam ediyor.
anti demokratik uygulamalar: aynen devam ediyor. sayın erdoğan'ı yazar kasa atarak protesto etmeyi bırakın evinizin balkonundan protesto ederseniz evinizden alıp mahkemelerde sürünüyorsunuz.
baskıcı uygulamalar: aynen devam ediyor.
ırkçılık: türkler aşağılanıyor, diğer ırklar üstün tutuluyor.
çaresizlik: aynen devam ediyor. intiharlar çoğalıyor.
savunma sanayinde dışa bağımlılık: evet bunda biraz iyileşme var ama dışa bağımlılığımız devam ediyor hala.
iphone: evet akp sayesinde icat edildi.. (biraz da gülelim değil mi?)

bahsedilmemiş ama ekleyelim.

toplumsal kutuplaşma: siyasi görüşü için aileler bile bölündü, birbirine vatan haini diye hakaret ediyor insanlar artık.
basına sansür: alayını yapıyor akp.
tarafsız yargılanma: buna inanan kaldı mı?
devlet kurumlarına güven: yok oldu, yandı bitti kül oldu.
devlet yöneticilerinin tiye alınması: eskiden çatır çatır komedisi yapılırdı, şimdi kimsenin poposu yemez bunları yapmaya. özgürce eleştiremiyorsun ki tiye alasın.
devamını gör...