Geçen Ayın Beğenilmeyenleri

insansı robotun sahneden düşüp parçalanması

kaza sonrası sağlık görevlilerinin müdahale ederek salondan çıkardığı robot.

boston dynamics'le kıyaslayanlar olmuş. bir kere indir o tanımı. bd'nin adını destursuz ağzına almayacaksın bu bir. akınsoft ile değil aynı cümlede aynı paragrafta bile kullanmayacaksın o ismi; bu da iki.

hadsiz, kibirli, şımarık ve cahil bir toplumuz. dandik şeyleri övmeye de bayılıyoruz. aptalca...

ha, türkiye'den gidip de robotikte, mekanikte, yapay zekada anlamli ve sağlam projelerde çalışanlar yok mu. var tabii ama kilit nokta buradan gitmiş olmaları.

çünkü konya gibi cehalet merkezleri başta olmak üzere bu ülkede yetenekli insanlar, zeki insanlar, yaratıcı gücü olan insanlar sevilmez, çekilmez; üstüne bir de zarara uğratılırlar türlü yollarla. zaten en başta bu cahil yığın "yaratma" kelimesine bile takıntı geliştirir.

bilim sizin neyinize ulan, gidin zikirmatik ithal edin.
devamını gör...

hazreti muhammed [s.a.v.]

sanırım kendisini rahatsız eden ya da kendisine çıkar sağlayabilecek her şey için ayet oluşturulmuş islam peygamberi.

4 eş mi? ayet iniyor. miras davası mı? ayet iniyor. savaş ganimetleri mi? ayet iniyor. akıllı bir insanın burdan bir şey çıkarabilmesi gerekiyor ama, hala aynı seviyedeyiz.
devamını gör...

dünya sözlük

hiçbir zaman büyük bir sözlük olamayacak sözlüktür. mesele müslümanlıksa ekşi sözlük'te de müslüman insanlar var ve orada entry'leri silinmiyor, hükümet hakkında da, din hakkında da, din alimleri hakkında da, muhalefet hakkında da istedikleri gibi entry girebiliyorlar. (bakın bu çok enteresan) bunları yaparken de entry'leri silinmiyor düşünebiliyor musunuz? sol frame'den başlık kaldırılmıyor ve başlık tematiğe atılmıyor. orada daha rahatlar. zaten buranın eski iyi yazarlarının ekşi'de yazıp burayı bıraktığını hepimiz biliyoruz. ilk fırsatı bulan kaçıyor haha. bu sözlük bu kafayla giderse 1000 sene daha 3.-4. sıralardan öteye gidemez. kimsenin bilmediği dandik bir sözlük olarak yollarına devam ederler.
devamını gör...

mustafa kemal'i sevmek zorunda değilim

bunu söylerken saygı sınırlarını çoktan aşan insan söylemi. tabii ki sevmek zorunda değilsin ama saygı göstermek zorundasın bile denmiyor maalesef ki. üzgünüm ama hiçbir siyasi ideolojiyle bağlantılı olmadan mustafa kemal’i bir asker ve gerçekten zeki bir komutan olarak düşün ve savaşlardaki aldığı başarılar için biraz sev demek istiyorum.

edit: yavaş eksileyin, yetişemiyorum.
devamını gör...

recep tayyip erdoğan'a diktatör demek

şu an da kalbimden geçip de rejimin korkusundan dolayı yazmaya cesaret edemediğim kişiye diktatör demekten çok daha bedelsizdir.

Allah'ımı inkar etmiş kul olayım ki ( en ağır yeminim) erdoğan'da diktatörlük görsem çekinmeden bunu buraya yazarım.

sanki 10 seçim erdoğan'a kaybeden ben miyim?

erdoğan sistem değiştirdi halka sordu. siz, rejim değiştirirken halka sordunuz mu?

erdoğan her seçim tek başına iktidar oldu. kemal paşa' yı, inönü' yü kim seçti de iktidar oldu?
vs.

ğındıllığın anlamı yok. adamın siyasetini eleştir, ekonomisini eleştir; ama hakkını inkar etme.

bu ülkede siyasilerin devlet idaresinde sözü geçiyorsa bu kesinlikle erdoğan sayesinde olmuştur. adamın tek kusuru var, o da ülkeyi adaletli kalkındıramamasıdır.
diktatörlük sizin zihniyetinizde var.
devamını gör...

yazıcıoğlu cinayetini de içeren önergenin akp ve mhp'li vekillerce reddedilmesi

arkadaşlar benden duymuş olmayın ama... hiçbir hükümet muhalefetin önergesini, araştırma komisyonu talebini kabul etmez. çünkü bu talepler sandığınız gibi "gerçeklerin ortaya çıkması" için değil, meclisin işleyişini yavaşlatmak ve hükümetin yasama gücünü zayıflatmak için kullanılır. bunun benzeri gensoru idi, yeni sistemde kaldırıldı. şimdi bu talepler üzerinden kendi seçmenlerine şov yapıyorlar.

bunun benzerleri için hdp'nin sayısız kez terör olayları ile ilgili meclise sunduğu araştırma komisyonu tekliflerine bakabilirsiniz. samimiyeti hakkında konuşmaya gerek var mı?
devamını gör...

hadis-i şerif mealini cinsel müstehcen argo diyerek silen moderatör

dünya sözlük moderatörüdür.
hadis i şerif rivayetini aşağıya bırakıyorum.

“bir kimsenin cahiliye âdetince, kavim ve kabilesine intisab ederek (onlardan yardım taleb ettiğini) ve onlarla şereflendiğini duyacak olursanız ona: ‘babanın bilmem nesini ısır!’ deyiniz. ve bunu açık açık söyleyerek, îmâ ve kinayede de bulunmayınız.”
devamını gör...

12 yaşındaki kız çocuğuna tecavüz eden imam

t.c devletinin resmi imamıdır. 657'ye tabidir.

neden illa ki imam tecavüzünü gündemde tutmak istiyorsunuz anlamadım?

cezaevleri tacavüzcü sapıklarla dolu.

ama doğru ya! herkes yapsa bile bu haltı imam efendinin asla yapmaması gerekiyor.

derdiniz gerçekten tecavüze uğrayan çocuklar ya da kadınlar mı, yoksa imamlar mı?

(bkz: milyonlarca çocuk pornosunu dile getirmeyen sözüm ona tecavüzcü savaşçıları)
devamını gör...

fox tv ve halk tv'ye verilen cezalar

benim açımdan keyif verici haberdir. gerektiği zaman yapmaları gereken gazeteciliği yapmadılar. iş işten geçtikten sonra ağızlarını açıp konuşmalarının hiç gereği yok.

halk tvci kesimin artık toplumu ayrıştırmadan kabul etmesi lazım. son yayınlanan halk arenası programında konukların tavırları halka dair çok ayrıştırıcı. ayrımcılık yapılıyor diye ağlayıp ayrımcılık yapmak,çelişkili.
devamını gör...