Geçen Haftanın Beğenilmeyenleri

mustafa kemal'i sevmek zorunda değilim

bunu söylerken saygı sınırlarını çoktan aşan insan söylemi. tabii ki sevmek zorunda değilsin ama saygı göstermek zorundasın bile denmiyor maalesef ki. üzgünüm ama hiçbir siyasi ideolojiyle bağlantılı olmadan mustafa kemal’i bir asker ve gerçekten zeki bir komutan olarak düşün ve savaşlardaki aldığı başarılar için biraz sev demek istiyorum.

edit: yavaş eksileyin, yetişemiyorum.
devamını gör...

hadis-i şerif mealini cinsel müstehcen argo diyerek silen moderatör

dünya sözlük moderatörüdür.
hadis i şerif rivayetini aşağıya bırakıyorum.

“bir kimsenin cahiliye âdetince, kavim ve kabilesine intisab ederek (onlardan yardım taleb ettiğini) ve onlarla şereflendiğini duyacak olursanız ona: ‘babanın bilmem nesini ısır!’ deyiniz. ve bunu açık açık söyleyerek, îmâ ve kinayede de bulunmayınız.”
devamını gör...

hadis-i şerif mealini cinsel müstehcen argo diyerek silen moderatör

kim olduğu fark etmez "sensin müstehcen" denilesi moderatördür. imam ahmed'in müsned'inde geçen, muhaddislerin sahih dediği bir hadise müstehcen demek -haşa- efendimiz'e (s.a.v.) edebsiz demek değil de nedir. sen kimsin ki peygamber senin küçük hafsalanın ölçüleri dışına çıkamasın. ne diyordu bir büyüğümüz: "islam'ı değiştirmeye kalkışmayın, kendinizi değiştirin". cahiliyeden izler taşıyorsunuz olm işte bal gibi, bu suratınıza vurulunca niye alınıyorsunuz; sizi cacık türkler... islamsız türk, cacık türktür.
devamını gör...

muhafazakarların mahalle baskısı olmasa yapmak istedikleri

ülkenin en muhafazakar insanlarının kemalistler olduğu gerçeğini bilmeyen şuursuz bir kitle var ülkemizde.

burdan yola çıkarak, baskımız olmasa, evet baskımız olmasa dinimizi bile dğeiştirirler, başbakanlarımızı asarlar, darbe üzerine darbe yaparlardı. yapmadıkları şeyler değiller ayrıca. karanlık geçmişlerinde vardır böyle büyük büyük günahları. beynin erimesin kemalist. ülkede ki en muhafazakar insanlar sizlersiniz. bizim müslüman kesim muhafazakar olsaydı, halifesi olurdu, ayasofya camii olurdu, resmi tatili cuma günü olurdu falan filan. geçti mi süzgeçten.
devamını gör...

bedelli askerlik olayı üzerinden hükümete bindirmek

bedelli olayını anlamadan bilmeden sözde hükümete veryansın etmektir, vatan millet sakarya diyordunuz askerlik gibi bir hizmeti üç kuruş para vererek yapmıyorsunuz sonra milliyetçiyim mi diyorsunuz demeye getiriyorsunuz. senin bir işin var işini kaybetmek istemiyorsun, 21 gün izin alıp bedelini ödeyip vatani görevini yapıyorsun, dönünce işine kaldığın yerden devam ediyorsun. senin imkanın olsa şartlara uysan, sen aynı şeyi yapmaz mısın, evladını bu imkanlardan faydalandırmaz mısın ? bal gibi de faydalandırırdın. o halde ortamı germek niye, fakir edebiyatı yapmak niçin, hep fakirlerin çocukları mı ölsün, hep onların ana babaları mı yansın demeyin, alın yazısı kaderde ne varsa ona fakir de olsan engel olamazsın,zengin de olsan.
devamını gör...

namaz

kuran'da geçmeyen ibadet, insanı kötülüklerden uzak tutacağı söyleniyor ama tam tersine her kötülüğü yapanın ruhunu rahatlatma araci oluyor. her yasağı çiğner ama haftada bir cumaya gider piru pak olur kötü örnek örnek olamaz tabi ama namaza gelinceye kadar önce başka sorunlar var mesela hiç kur'an anlamadan okuyanlar.
devamını gör...

13 aralık 2018 ankara yüksek hızlı tren kazası

insan haberi duyuyor, başlığa bakıyor. haberde görmediğim bir ayrıntı var mı diye, bir iki dua ve güzel temenni göreyim diye. karşılaştığımız manzaraya bak. yok geri kalmış ülkede normalmiş, bu kazalar hep olurmuş. alttakiler de mi geri kaldıkları için kaza yaptılar?

abd'de bir haftada yaşanan 3 tren kazası yıl 2018
rusya'da 19 kişinin can verdiği tren kazası yıl 2017
çin'de 43 kişinin öldüğü tren kazası yıl 2008
Japonya'da 54 kişinin öldüğü tren kazasıyıl 2005

yahu hiçbir şey yapamıyorsanız Allah şifa versin, rahmet eylesin deyin geçin. bilirkişi raporu açıklasın, ihmal varsa yine linç edip kendinizi tatmin edebilirsiniz. ama tüm samimiyetimle söylüyorum, tüm zor zamanlarımızda irin dolu istenmeyen bir sivilce gibi baş gösterip aşağılık kompleksinizi bize yansıtıyorsunuz ya, işte bu nefret suçudur. bu ülkede bir geri kalmışlık varsa o da sizin zihinleriniz, iğrenç düşüncelerinizdir. birileri hayata tutunmaya çalışırken, aileler kapaklanmış dualar ederken çıkıp siyaset yapmak kadar alçalabilmeyi kendinize yakıştırmayın arkadaş. omurganız olduğunu belli edin biraz. ayıptır.
devamını gör...

13 aralık 2018 ankara yüksek hızlı tren kazası

adı üzerinde tren kazası, böylesine acı bir olayda bile hükümete veryansın etmek, suçlamak acaba ne derece doğru, sanki kaza olmasını onlarca kişinin ölmesini iktidar istedi, siz kendi aracınızla bakımını yaptığınız hem de gözünüz gibi baktığınız halde kaza yapabiliyor, siz ya da yakınlarınız ölebiliyor. kimse ihmal vs. laflarına sığınmasın, bu vesileyle ölenlere rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum.
devamını gör...