Geçen Haftanın Beğenilmeyenleri

cübbeli ahmet hoca

üst segment din tüccarı. din ticaret pastasından dilimi büyükçedir. konseptleri farklı olsa da nihat hatipoğlu ile birlikte pastadan ötürü dilimler kardeşliğini temsil ederler. rabb teala çarşılarına kıtlık, sürü halinde peşlerinden gidenlere akıl ve izan, devlet yöneticilerine idrak ve vicdan, sisteme laiklik nasip etsin. amin, elf'li amin.
devamını gör...

bisav vs ilem

islamcı entelektüellerin iki gözde mekanı.
sosyal bilimler alanında lisans ve lisansüstü eğitim gören ve evlenilmeyecek kızlar listesinde yer alacak bayanlar için ikisi de uğrak mekandır.
kısacası gereksiz çer çöp kurumlardır. buralarda vakit öldüreceğinize açın maskeli beşler kıbrıs falan izleyin.
devamını gör...

diyanetin faize caiz demesi

bir şeyi değiştirmez. Allah indinde de kul indinde de hiçbir şeyi değiştirmez.
katılım payı adı altında dönen teraneye nasıl gönül rahatlığı ile yaklaşıyorsa müslümanlarımız aynı şekilde diyanet de toki'nin faizine yaklaşmış. bu dünyadayız nasılsa, her şey güç kimdeyse onun kafasına göre yürüyor. diyanet diye bir kurumun varlığını hiç sorgulamayı akıl edemeyenler için bu mu sorgulama gerekçesi olacak? hele de ucuz konut alma menfaati masadayken. ha-ha (oğuz atay ha-ha sı)

neyi eksiliyorsunuz? diyanet faize caiz deyince Allah kararından vazgeçip faizi haram statüsünden mi çıkaracak?
veyahut faize caiz diyen diyanete tepki gösterip, kurumun lağvedilmesini mi talep edecek ülkemiz müslümanları?
ikisi de olmayacak. demek ki hiçbir şey değişmeyecek.
devamını gör...

ali koç

aziz yıldırım'la alakası olmayan fenerbahçe kulübünün başkanı.

aziz yıldırım sürekli konuşurum, konuşursam ha deyip dururdu. ali koç ise çekinmeden korkmadan konuşuyor. siyasetçiler, rakipler, tff, mhk ve gs yandaşı medya hakkında çatır çatır konuşuyor. kendisini ve fenerbahçe'yi zor günler bekliyor, taraftar olarak yanındayız.
devamını gör...

diyanetin faize caiz demesi

diyanet faize caiz dememişmiş. ha-ha.

aklınıza hiç geliyor mu? hiç aklediyor musunuz yani? aylık geliri 10.000 tl nin altında olan bir hanenin istanbul'da ev alma şansı yok. bakın yok. sıfır. o da birikmişi olacak biraz, peşinatını verecek de 5000 tl den taksit ödeyecek. bu ekonomik koşulları sorgulamak hiç aklımıza geliyor mu? ev almamız imkansız! çalışarak mümkün değil. bilmem anlatabildim mi?
diyanet kim? diyanet de ev almamızı imkansız hale getirenlerin askerleri. onlar ev almamızı imkansız hale getiriyorlar, ama yoksulun da ev alma umudu olsun, onun küçücük minnacık geliri de faiz çarklarının içine girsin diye daha uzun vadeli bu toplu konut sistemini çıkartıp, o sistemden de "ev almaya gücü olmadığı için faiz çarkına giremeyen"lerin de parasının üstünden para kazanıyor.
devamını gör...

güzel kızların yemek yapmayı bilmemesi

Allah bir yerden verince bir yerden alıyor demek ki.var böyle bir realite ama turkiyede. çünkü çok güzel kiz ortalaması kendisini digerlerinden farki ve babasının premsesi sanmayacak kadar yuksek olmadığı icin bu yetileri gelişmiyor. ben bu güzellikle bir de yemek mi yapıcam bana yapılsın ulan anlayışı ideoloji olunca mutfak becerileri ilkel kalıyor. ben eminim cinsel yönden de bes para etmez olur bunlar. kendini ağırdan satmalar bir takım anormal tripler.
herneyse bunu geç bu güzelim falan bahanesi varda bir de guzel olmadan bu tripte olan var. hem kel hem fodul. made in türkiye. biz de bunlara ışte kezbanella diyoruz. afrikaya ihtiyacı olan kabilelere gönderilmeleri daha uygun olur..
devamını gör...

kanal istanbul

istanbul büyükşehir belediye başkanını ilgilendirmeyen yandaşları zengin etme projesi.

cumhurbaşkanı "kanal istanbul konusu bu şahsın konusu değil. kanal istanbul konusu bizim konumuz" demiş. kimi hedef alarak diyor? istanbul büyükşehir belediye başkanını..

sanırım cumhurbaşkanının "bizim" dediği kişiler katar şeyhi, katar şeyhinin annesi, diğer arap zenginleri ile kanalın projesinin ihalesini kazanacak yandaşlar...
devamını gör...

ibb meclisi cemevi oylaması

sinirden deli olarak izlediğim oylamadır. akp ve mhp oyları ile reddedilmiştir. "zulüm" görüyoruz diyenler,15-20 milyon alevinin vergileri ile diyanet kurumunun var olmasına ve bu kurumun sadece "sünni müslüman"lara hizmet etmesine ne diyorlar acaba? 12 milyar liradan bu 15 milyonluk halka bir kuruş gidiyor mu? adamın biride "amacınız ne"? diyor. sizin hayır demekle amacınız nedir? evet desen sana ne olacak? neren eksilecek?

devamını gör...

sinirli kadını sakinleştirme yolları

umurumda olmaz. öfkesine hakim olamayan da gitsin anaokulu bölümünden tekrar başlasın. insanlar kendi sorumluluklarını almalılar. bilmiyorum bu konuda biraz katı ve hassasım galiba. ben öfkeli bir kadın karşısında susuyorum ve gidiyorum. genelde daha çok kuduruyorlar. diyorum ki sakinleşince konuşacağım, seninle ilgileneceğim. sakinleşene kadar kendini yiyip bitiriyor sonra konuşup anlaşıyoruz.
devamını gör...

cem yılmaz

kültürel harcı seyirciye mantık çerçevesinde domine eden komeyden. kaliteli bir isim ve dolu bir karakterdir. politik hiciv alanına girmesini pekçe istediğim ama hiçbir zaman bu alana girmeyip çevresel ve sosyolojik olarak kalacağı bir gerçektir. maazallah silivri soğuk ve sevimsiz.

dikta korku nedenidir, korku, kültürel ve sanatsal üretim açığına nedendir.

2 düzine şahan isimli hıyar bir cem etmez.
devamını gör...