Geçen Haftanın Beğenilmeyenleri

milli dayanışma kampanyası

devletin başının, içinde bulunduğumuz krizden mümkün olduğunca az yara alarak kurtulmamıza katkı sağlaması amacıyla başlattığı kampanya. oldukça anlamlı ve halkı bütünleştiren bir adım bence. neden eleştirildiğini anlamıyorum. sanki toplanan paralarla memur maaşları ödenecek, bir zamanlar ecevit'in 99 depreminde yaptığı gibi... elin italya'sı ispanya'sı yusuf yusuf olmuş, birliklerinden yardım dileniyor bizimkiler kendi devletlerine saydırma peşinde... erzincan depreminde yapılan yardım çağrılarına "vorgoloromoz norodo?" diye höyküren kesim de aynı kafadaydı işte... sonra erdoğan çıktı açıkladı, "verdiğin vergiler yapılan hizmetlerin kırkta biri bile değil" diye, bıçak gibi kesildi sesleri... az biraz izan, takdir yahu...
devamını gör...

milli dayanışma kampanyası

vermek istemeyen vermesin yahu amma yaygara kopardınız. senin devletin, senin milletin. dünya silkeleniyor farkında mısınız? bu inşallah bu beyinlere rağmen çok güzel bir şekilde gerçekleşecek ve bu durumdan milletçe, birlik beraberlik ruhuyla çıkacağız ama şu durumda zenginliğine milyonlar katamayanların katmak için yapması gereken. senin 2-3 bin liranı isteyen yok, ödü koptu vay efendim vergiler, vay efendim kesintiler, vay efendim zaten benim paramı yediniz de yedini.. . senin o çok sandığın o maaşınla dönecek iş değil zaten. he verirsin vermezsin. sen akrabana, komşuna yardım et hele, devlete yardımın kusur kalsın. insanlar zaten önce kendi çevresinden sorumlu hissederse on maaşını bağışlamaktan daha büyük kar etmiş olur. sen bir de konuşup yük olma kafi. bari sus da yaptığın iyiliğin üstü çizilmesin.

bir de müslümanca bakış açısı var.
nedir gardaş? (müslümanlıkla derdi olan ayet ve hadisler bu kadar net iken kulp takmaya çalışmasın kalbini kırarım)

sen niyetini alırsın ve bağışını yaparsın. gerisi seni alakadar etmez. hele ki böyle musibet zamanlarında çokça sadaka vermek belayı def eder der rabbimiz. Allah rızası için yaptığın her şey sadakadır. Allah rızası için sus! çünkü güler yüz, tatlı sözde sadakadır. fitne sokmak değil. bu türlü şeyler ise iman alametleridir, iman! yani: "dini, hesap ve cezayı yalanlayanı gördün mü? işte o yetîmi şiddetle iter kakar. yoksulu doyurmaya önayak olmaz." (maun suresi 1-3) ön ayak olmayacaksan, sus! bu da sadakadır. niyet ettim Allah rızası için de! sus! bak gör hanene neler yazılıyor. kıyamette malını nereye harcadığın sorulunca ben verdim ama ya da vermedim çünkü devlet hırsız.. devlet benim paramı çaldı, çırptı, ben de şöyle de böyle de diyip bahanelerle kurtulacağını sanma. sen verdiğinden mesulsün. verdiğinin nereye, kim tarafından, nasıl harcandığından değil. sadaka belayı defeder, malı bereketlendirir, ömrü uzatır (ömrü dediğimiz ne olduğunu bilmeyen burdan tutmasın) ula ne çok biliyorsunuz he, konuşuyorsunuz. biz aptal mıyız, görüp anlamıyor muyuz kimin neyi çalıp çırptığını? böyle bir zamanda bu yaygarayı koparanları millet affetmeyecek hakikaten.

âdemoğlu, malım malım deyip duruyor. ey âdemoğlu! yeyip tükettiğin, giyip eskittiğin veya sadaka olarak verip sevap kazanmak üzere önden gönderdiğinden başka malın mı var ki?*

sadaka vermek malı eksiltmez. kul başkalarının hatalarını bağışladıkca Allah da onun şerefini arttırır. kim Allah için alçak gönüllü davranırsa, Allah da onu yükseltir.*

"şüphesiz ki sadaka veren erkeklerle sadaka veren kadınlar ve Allah'a güzel bir borç verenler var ya, verdikleri onlara kat kat ödenir. ayrıca onlara çok değerli bir mükafat da vardır." (hadîd suresi 18)

".. siz hayır olarak ne verirseniz, şüphesiz Allah onu bilir." (bakara suresi 273)
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"içlerinden sadakalar konusunda sana dil uzatanlar da var. kendilerine ondan bir pay verilirse, hoşnut olurlar; eğer kendilerine ondan bir pay verilmezse, hemen kızarlar." (tevbe suresi 58)
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"sadakalar hususunda gönüllü bağışta bulunan mü'minlerle, güçlerinin yettiğinden başkasını bulamayanları çekiştirip onlarla alay edenler var ya; işte Allah asıl onları maskaraya çevirmiştir. onlar için elem dolu bir azap vardır." (tevbe suresi 79)
~~~~~~~~~~~~~~~
(ımf) avrupa departmanı direktörü poul thomsen, "rusya ve türkiye hariç, orta ve doğu avrupa'daki ab üyesi olmayan gelişmekte olan 9 ekonominin çoğu ımf'nin hızlı finansman desteği kapsamında acil yardım başvurusunda bulundu." ya bu önemli bir şey. bu sebeple biz bize yeteriz
~~~~~~~~~~~
f. altun: "milli dayanışma, devletin halktan para istemesi değil, bütün dünyanın yaşamakta olduğu böyle bir badirede milletin her ferdiyle sınıf, ideoloji, siyaset ayırmadan birbirine destek olmasıdır. ucuz hesaplar uğruna bu dayanışmaya taş koymaya çalışanları millet affetmez."
~~~~~~~~
" tobb, ito ve tosyalı holding kampanyaya toplamda 20 milyon lira bağışlayacaklarını açıkladı.".

heh şöyle. böyle paralarla döner. senin 200-300tl ile değil. bu kısmı teşvik için yapılmış bir çağrıdır ama yine ne güzel ki bela ve musibetler kişilerin has niyetlerini çıkaran şeylerdir. buradan da ayrı güruhların vesikalık fotosu çıkıyor işte. fırsat bu fırsat saldırın ula. siz zekiziniz, biz aptalız.
~~~~
devamını gör...

milli dayanışma kampanyası

parasi olandan ve vermek isteyenden talep edilmektedir. verilen tepkilere bakılırsa , hukumetin acilen 90 lara dönmesi gerekiyor. universitelerin harc aldığı, bakım parası engelli ayligi vs envai çeşit sosyal yardimlarin olmadığı, hastanelerde hayvan surusu misali birbirlerinin ustune cika cika muayene olmaya calistigi, ayni yatakta iki hasta yattığı, parasi yoksa hastanede rehin kaldigi, 18 yas alti otomatik sigortalilik diye birşeyin olmadığı, parası olsa bile ilac alamadığı donemlere. halki rahata alıştırmak iyi bir şey degil.
devamını gör...

doğum iznindeki öğretmenlerin salgın nedeniyle izinlerini iptal ettirip idari izin almak istemeleri

çakallık değildir.
en doğal haklarıdır aslında.
özel sektörde bile ücretli izne ayrılan personellerin resmi tatilleri düşülüyor.
resmi tatili devlet izinleri gibi düşünün.
haliyle senin aldığın ücretli ücretsiz izin günü içinde devlet bir izin çıkardıysa* o hakkı tanımak durumundasın.

ben öğretmenlerin yerinde olsam bu durumu mahkemeye veririm.

edit: neden bu kadar haklı bir tanıma bu kadar eksi verilirki.
devamını gör...

devletin olağanüstü durumlarda başlattığı yardım kampanyaları

devlet ile milletin el ele verilmesidir. devletin şu an vatandaşlara yaptığı yardımlardan haberi olmayan devletin parası yok da yardım istiyor zannediyor. işin içinde olan biri olarak devletin neler yaptığını biliyorum. durumum yok bana yardım edin diyen kimse yardımsız bakılmıyor.

daha önce yoksul insanlara yapılan yardımları kömür için makarna için oylarını satıyor şerefsizler diyenler hiç samimi değilsiniz.
devamını gör...

ekrem imamoğlu

akp'lilerin bu herifi eleştirmesini dikkate almamak gerekir sonuçta ne yaparsa yapsın tayyibi eleştiren bir topluluk olduğu gibi bu adamı eleştirenlerde olacak, kaçınılmaz yani. kendisine oy verenlerde elini vicdanına koyup eleştirmeli bence yoksa eleştirilen, koyun diye hakaret edilen bir akp'li seçmenden fark kalmaz.
bana sorarsan pek bir numarası yok ama işte denize düşen yılana sarıldı resmen, ölüm gösterildi bu adam sıtma diye buna sarıldık, sarıldılar. gerçi bunu söylemek için henüz erken olduğu başka gerçek sonuçta duran metro inşaatlarını falan yeniden başlattı 2-3 yıl sonra göreceğiz numarası var mı yok mu ama şu an için büyük işler yapsaydı reklam adına güzel olurdu mahalle yanarken tatile gitmesi oldukça kötü imaj oldu.
devamını gör...

mustafa islamoğlu

sevmeyenlerinden birisi seni falan falan yaparım diye aşırı derecede islam ve insanlık dışı bir cümle sarfetmiş. yine kendisini sevmeyenler bu cümleye değil de buna tepki gösteren mustafa islamoğlu'na tepki gösteriyor.
siz nasıl bir yaratıksınız? insan desem insan değil hayvan desem hayvan böyle şeyler yapmaz. adam neredeyse sevincinden takla atacak islamoğlu'na böyle bir şey söylenilmiş diye. siz hangi dine , hangi tanrıya inanıyorsanız benim inandığım din de tanrı da o değil. pisliğinizde boğuluyorsunuz her yerde zaten.
devamını gör...

iban hatip

bu minvalde espri yapan bir gazeteci tutuklandı dün, umarım başıma gelmez benzeri bir şey. neymiş halkı isyana teşvik, kutsal değerlerle dalga geçmek bla bla bla.
tanım: siyasal islamın yeni lisesi.
devamını gör...