Geçen Haftanın Beğenilmeyenleri

arap kültürünü islamiyet zannetmek

ülkemizdeki ve bir çok orta doğu ülkesinde yaşayan cehalet kokan hurafelere inanan bid'âtlerle yaşayan sözde müslümanların araplaşması ve araptan çok arapçı olması durumudur.

şeriatı savunan, benimseyen biri olarak belirtiyorum. çünkü bunlar direkt türklüğe, diğer ırk ve uluslara ve doğrudan ülkemizde yaşayanlar bu tür insanlar islam ile çelişmeyen, ters düşmeyen türk örf adet geleneklerine düşman oluyorlar.

bu vesileyle insanları da islam'dan uzaklaştırıyorlar. bunların yaptığını şeytan yapmamıştır emin olalım. arapça küfür duysa amin diyecek nitelikte cahil olanlarla başımız dertte. yahu okuma yok, araştırma yok, sorgulama yok. nereye kadar?

arapların örf adet geleneklerini islam dini zannediyorlar. selamünaleyküm de denilebilir fakat Allah'ın selamı üzerine olsun demenin kime ne zararı var? ya da bunu sürekli söylemenin sevap kazandıracağını zannetmek? araptan çok arapçı olmak.

not: eksi oy yağmuru başlamış. anlatmak istediğime değil anlamak istediğine odaklanırsan anlaşamayız.
devamını gör...

suriyeli hırsızlar

az önce iki adet büyük boy bal süzme tenekemi çaldılar, evet.

eski ortuduğumuz evi depo olarak kullanıyoruz. bal süzmek için tenekelerin içini dışını yıkayıp kapıya koydum, kuruması için. içeride uğraşırken aklıma "tenekeler kurumuştur "düşüncesi geldi ve kapıya çıktığımda tenekeler yoktu.
komşuya " tenekerimi gördün mü? " diye sorduğumda " suriyeliler kapıda- bacada bir şey bırakmıyorlar gardaş" cevabını verdi. biz bu mahallede 21 sene oturduk ve böyle bir şeye ilk defa şahit oldum.

(bkz: hırsız muhacir kardeşlerimiz)

ek: az önce bisiklet süren iki çocuk tenekelerin suriyeli 2 genç tarafından çalındığını söyledi.

besle yetimi ... !
devamını gör...

cahile cahil demenin provokasyon olması

muhteşem dünyasözlük adaletinin son perdesi olan uygulama.

okuma yazma bilmeyen cahil bir kürt köylüsü olan (bkz: said-i kürdi) yi "okuma yazma bilmeyen yazar" başlığı altında değerlendirmek "provokatif ve hukuken sakıncalı içerik" olarak addediliyormuş.

sırf okuma yazma bilmeyip matbuat işlerini müritlerine dağıttığı için emek emek kurduğu tarikat örgütlenmesi yazıcı kazıyıcı okuyucu bilmemkimci diye matbaa terminolojisiyle bölük pörçük olmuş adama "kaligrafi üstadı alim" demek gerekiyormuş demek ki.

yalanı kıble bilince,doğruyu tekfir etmek hak oluyor.

o zaman hep bir daha "said-i kürdi okuma yazma bilmez bir adet cahildir."

edit: görüyorsunuz yönetimin prensleri de "adamlık" ölçmeye gelmişler.senin ölçtüğün adamlıkla adam çıkacağıma.neyse.cahile cahil demek okuma yazma bilmeyen radyoyu meleklerin ses taşıdığı kutu zanneden bir zırcahile,cengiz hanı türk zanneden cahile cahil demek suç.birine ağzını doldura doldura "adam değilsin" demek serbest.tam da bundan bahsediyordum*

çeteler kurarak gerçeği değiştiremez sadece sırtlan sürüleri gibi sırıtırsınız.
devamını gör...

arap kültürünü islamiyet zannetmek

bu durumun en komik tufaya düşenleri de hz muhammed'e düşman olan mekkeli müşriklerden tut, islam ordularına karşı savaşan diğer arap kabilerinin de giydiği o coğrafyada giyilebilecek en uygun kıyafet olan uzun cübbe ve şalvarı 2019 istanbul'unda dindar gözükmek için giyenler. ne zaman fatih çarşamba tarafına yolum düşse arabistan dekorunu islam zanneden bu kardeşlere çok gülerim.
devamını gör...

sütyenin insanlık suçu olması

yine mi bamya demeyin efendiler, mesele mühim. bırakın şimdi büyük resme bakmayı, sizce burada ne denilmek isteniyor? belki de dann etkisi yaratacak bir mesaj veriliyor ama serde muziplik var tabi, nedense aklıma ilk "hiçbir şekilde destek istemiyoruz" algısı oluştu. biliyorum, algımda bu aralar garibal enfeksiyon belirtileri var ama haksız mıyım? ne etti size bu nesne, desteklemekten başka? lan ne diyorum ben? gidip, algıma nane limon içireyim azıcık.

ekçe: ben demiyorum, pankart öyle diyor. bana kalırsa insanlığın en güzel buluşlarından biridir, bana inaniniz morino...
devamını gör...

sunnilikteki komşusu açken tok yatan bizden değildir anlayışı

bir yıl elde kalmış paradan 1/40 sadaka vererek Allah'ın borcunun ödendiğini kabul eden sunnilikteki " komşusu açken tok yatan bizden değildir" anlayışıdır olay, evet.

sunnilikte 1/40! zekat verme şartı ile sınırsız sermaye edinme hakkı vardır. sürekli büyüyen sermayeler küçük rakiplerini yok eder. sermayesi yok olan küçük işletme sahipleri çalışma alanından çekilirler ve yoksul düşerler. yoksul düşmüş rakibinin zaruri ihtiyaçlarının bir bölümünü sadaka ile karşılayan böyük patronlar ,allah'a olan borcunu ödemiş kabul edilir.

kısacası sunnilik önce rakibini aç bırakır, sonra ona yiyecek vererek, Allah'a karşı borcunu ödediğine inandırır.

kur'an ise olaya baştan geçit vermez ve ihtiyaç dışı malı kişinin kendi arzu ve emelleri için elinde tutmasına, büyütmesine izin vermez.
devamını gör...

makamlı kuran okumak

ebu hanife, imam malik, imam şafi ve imam hanbeli'ye göre müzik harama yakın mekruh yani caiz değilken; kur'an-ı kerim ve ezanda kulağa hitap etme arayışlarına girmek islama fitne sokmak kanımca. neyse hariçten gazel okumayayım yine ve yeniden. rast makamında ezanla sermest olmak iyi. suzinak makamında kuran okuyanla da kendimden geçiyorum. beni cezbeden müzik. arapçanın canı cehenneme.
devamını gör...

makamlı kuran okumak

yukarıda "türküden bir farkı yoktur" denmiş, türkülerin sözlerini anlarız ve yüreğimizi dağlar o sözler, helede bağlamayla birleşince, kuru kuru arapça metinler okumanın ve bundan duygulanmanın anlamı sadece güdülenmektir. ulan muhakkak ulvi bir şeyden bahsediyor dediğin metin, islamda miras dan bahsediyor olabilir.
devamını gör...