Bu Ayın Beğenilmeyenleri

izmir'de yapılan eşcinsel düğünü

hayır anlamıyorum eşcinselliğin bir tercih olmadığını, aman hadi Allaha şirk koşayım da lanetleneyim kafasıyla gerçekleşmediğini, ooo cehennem alırım bir dal düşüncesiyle bu işlere girişilmediğini, hele ki laiklik için hiç yapılmayacağını ne zaman anlayacaksınız? size ne yahu.

az biraz mutlu olanla mutlu olun ya. şucu bucu diye damgalamadan başkası adına sevinin. yapamıyorsanız o kadar bağnazsanız bakmayın geçin. ne bu kin nefret anlamıyorum ki.

t: 50 60 yaşında bir varlığın torunu yaşındaki çocukla evlenmesinden daha doğal karşılanabilecek düğün.
devamını gör...

suriyelilere kötü davranan insanlar

kötüdürler.

çoğu kulaktan dolma bilgiler ile, şöyle yaptılar, şu kadar haktan yararlanıyorlar vs.
kaç kişi bunlar?
yüzde kaçına tekabül ediyor?

almanya'ya gittiğinde hırsızlık yapan, alman kadınlarını taciz eden türkler olmadı mı?
insan doğası bu;
teori ile pratik aynı kapıya çıkmayabiliyor.
kötülüğün ırkı yok.

bu ülkede 9 aylık hamile suriyeli kadına tecavüz edip 10 aylık bebeği ile birlikte öldürdürler.
hadi aynı toptancılıkla bunu üstlenin bakalım...

bizzat benim dolandırıcıların elinden kurtardığım suriyeliler var.
ülkedeki suriyeli kadınların taciz edilmediğini ya da sırf mecbur diye suriyeli işçilerin emeklerinin gasp edilmediğini düşünmek te bir tercih tabi.

ne olursa olsun ensar muhacir ekseninden taviz vermemek gerekiyor.
geleceğe bu kalacak.
devamını gör...

zinanın günah olmasının sebebi

bir kere "zina" kavramını fuhuştan ayırmak gerekir. hele ki birbirini seven iki insanın sevişmesinden yani tekleşmesinden tamamen ayrı tutmak gerekir. yazık ki cinsellikten beyni yanmış insanımız, bu en saplantılı olduğu konulardaki kavram ayrımını bilemeyecek kadar donanımsızdır.

zina kavramının tck'daki karşılığı tarafların birinin evli olması durumund ceryan eden cinsel birleşmedir. teolojideki karşılığı ise, herkesin malumu olan evlilik dışı cinsel birleşme.

ama mesela peygamber falansanız, gökten bir ayet iner ve çalışanınız sizin nefsiniz için karısından boşanır. bunu düşünün ve araştırın derim.
devamını gör...

muhsin yazıcıoğlu

tipik faşist militan.bunlar belli bir yaştan sonra tetikçilik görevinden emekli olurlar,böyle sevecen,ılımlı,akil adam rollerine bürünürler. ne çok solcu öldürdük ya itirafları bile yapsalar kimse hesap soramaz. (bkz: mehmet ağar)
devamını gör...

rahip olayına rağmen ak parti'ye oy vermek

özellikle başörtüsü serbestisi ve imam hatiplerin çoğaltılması gibi faktörlerden dolayı olabilecek iş. kredi henüz bitmedi. bir oy bir oydur. oyumu vericem nasipse yine. mevlüt uysal da aday olsa yine oy veririm.

eksi hanesine bir şeyi daha yazdım ama. hukuk bağımsız karar verdiyse de engellenebilirdi, bağımlı karar verdiyse o da iş değil. yerine feto gelirse neyim eksiyi silerim ki gelmez.

ekleme: trt'deki ümmetçi, fransız ihtilalinden vareste vatansever mesajlar da içeren diziler de yeni nesle hitabı açısından mühim. bu bakımdan da önemli bir artı var. bunu da ekliyeyim.
devamını gör...

devlet-i aliyye-i muhammediyye

peygamber efendimizin medine’de kurduğu devletin devamı niteliğindeki osmanlı devleti’nin, kullandığı isimlerden biridir.

--- alıntı ---

osmanlılar’ın devletlerini ebed-müddet devam edecek kabûl etmelerinin asıl sebebi, onu sadece kendilerinin kurduğu siyâsî varlıktan ibâret görmeyip, gerçekte hazret-i peygamber -sallâllâhu aleyhi ve sellem-’in medîne’de kurmuş bulundukları “devlet-i muhammediyye”nin bir devamı addetmeleridir.

--- alıntı ---

hakîkat budur, yarası olan gocunsun.
devamını gör...

tıpış tıpış ekmeleddin'e oy veren zihniyet

rahip brunson olayı sonrası iyice gaza gelen ve insanlara hakaret edebilecek kadar aşağılık hal alan muhaliflere hatırlatmak istenilen zihniyettir.

bir partiye oy veripte bir başka partiye oy verenleri aşağılamak, en aşağılık insan halleridir. sakin olun gençler. gençler diyorum liseli felansınız, kanınız hırlı akıyor herhalde. benim gibi 30lu yaşları geçmiş olupta hala bu şekilde sağ duyuyu elde tutamıyorsanız Allah akıl fikir versin diyorum sizlere.

rahip brunson olayında erdoğan sınıfta kalmıştır. akpl yöneticileri sınıfta kalmıştır. akp seçmeninin büyük kısmıda kızgındır zaten.

devlet yargısı gereken cezayı vermiştir. devletimiz amerikan ajanı dediği insanı 2 yılı aşkın süredir hapsetmiştir. 3 yıl 1 ay 15 gün ceza kesmiştir amerikalı birine. bunları görmezden gelmeyelim. şunu da kabul edelim ki, amerika ile dünyada hiçbir ülke aşık atacak kadar güçlü değildir. öyle kuru gürültü yapmanın bir anlamı da yoktur. adam orman kanunlarıyla yönetmektedir dünyayı. ha bana kalsa her türlü riski alıp kafa tutalım, gerekirse açlıktan ölelim ama öyle bir dünya yok maalesef. eskidenmiş cepheden savaşmak.

sağ duyuyu ve üslubumuzu koruyalım. yoksa muhalifler altından kalkamazlar, çünkü akp hükümeti geldiğinde atatürkçü ecevit ve ahmet necdet sezer başbakan ve cumhurbaşkanı idi. devletin memurunun maaşı için dilenmişlerdi batı ülkelerine. adam olun canımı yiyin.

ekleme: zoruna gidenler eksileyebilirler tabi. hakikatlar insanın zoruna gidebilir.
devamını gör...

muhalefetin rahip olayına tepkisi

öncelikle rahibin salınmasını çok yanlış buluyorum. açıkçası mc kinsey anlaşmasının iptalinden sonra tutuklu kalmasına kesin gözüyle bakıyordum.

bu adamın ekonomiyle alakasını varsayıp, dolar 10 lira olsaydı da keşke salınmasaydı. hükümet açısından bu olayın oy kaybı olacağı aşikar. bunu bile bile salmalarını garipsiyorum. hükümet kararından ziyade devlet aklı olarak yorumlamak gerekiyor. karşılığı iyi olur inşallah.

muhalefet için de sanırsınız ülke yıkıldı. henüz karar açıklanmadan hiçbirinin sesi çıkmıyordu. rahip tutuklu olduğu süre boyunca ekonomiden yakındılar; rahip salınınca da garip bir şekilde zafer kazanmışcasına sevinmeye başladılar. hani dün deselerdi ki kesinlikle salınmamalı vs bir nebze anlardım. ulan rahip serbest kalsa da, tutuklu kalsa da benzer şeyleri söyleyecektiniz. rahip tutuklanınca abd ile ilişkileri bozuyormuşuz; rahip bırakılınca abd'ye boyun eğmişiz bilmem ne. geçin efendiler bu işleri. devlet aklı hükümet aklından önce gelir.
devamını gör...

izmir'de yapılan eşcinsel düğünü

bu bir film sahnesi değilse şayet, tam da laiklerin yaşam tarzına cukk diye oturmuştur.

laikçilere göre insan fıtratına zıt olan her türlü rezalet " yaşam tarzı" ve bu özgür olmalıdır.
yalnızca kur' an' ın emrettiği yaşam tarzı yasaklanmalıdır.

bence tam da laikçilere uygun bir düğün.
devamını gör...

akp seçmeni menfaat için oy veriyor

az önce sözlükte okuduğum bir zırva. makarna-kömür demenin bir değişik versiyonu herhalde.

bunu yazan terbiyesiz ve ahlaksızdır. bir grubu desteklemeyebilirsin; saygını yitirmiş olabilirsin fakat milyonlarca insanı böyle suçlayamazsın, iftira atamazsın. zaten böyle bir genelleme yapan insanın akıl ve ruh sağlığından şüphe edilir.

eminim menfaat için akp'de bulunan binlerce insan var. iktidar değiştiğinde bu insanlarda saf değiştirecektir.
devamını gör...