Bu Ayın Beğenilmeyenleri

ak parti hükümeti derhal istifa etmelidir

şahsen ben sıkıldım... yani istifa etsin... ülkeyi yönetecek başka birileri gelsin... o zaman herkes mutlu olur... şu sözlükteki arkadaşlarda rahat bir nefes alır... ak parti gitsin dediklerine göre yerine geçecek kadrolarıda, programları da hazırdır...

şahsen benim açımdan sıkıntı yok... programı olan, halkı bu programa inandıracak kadar yetenekleri olan herkes devleti yönetmek için meydanlarda görmek istiyoruz...

o zaman ti'e aldığınız hahaha diye güldüğünüz bazı şeylerin gerçek olup olmadığını anlarsınız... bu sözlükte ve bu ülkede herkes ekonomist, iktisatçı, dış politika uzmanı buyrun beyler bayanlar, seçim meydanı orada, sözlükte atıp tutmakla olmuyor...

edit: tamam vazgeçtim etmesin. sabah akşam ak parti istifa etsin diyenler anında geri vites yapmaya başladı. bu arada başkasının pislettiği tuvaleti biz niye temizliyoruz denmiş. ak parti geldiğinde tuvaletler tertemizdi...
devamını gör...

esma esad

o katil şerefsizin meme zevkinden mahrum kalması için çürürler inşallah.
edit: yorumum çok fazla eksi alınca entry'e ekleme yapma ihtiyacı hissettim.
haksız yere katlettikleri masumların bedeli misliyle çıksın inşallah. inşallah kötü huyludur. inşallah bütün vücudunu sarar ve inşallah kocasına da bulaşır. inleye inleye, bağıra bağıra geberirler...
devamını gör...

sözlüklerdeki amerikan sempatizanı yazarlar

dövizin fırlayıp gitmesinden sonra, interaktif sözlükler arasında sol çerçeveye bakınca, hemen ne mal oldukları anlaşılan yazar kardeşlerimizdir. tamam ülkeni sevmeyebilirsin, ateist olabilirsin, aynı gemideyiz birader biraz sağ duyu diyenlere ne gemisi lan, senelerce birileri malı götürdü şimdi mi aklınız başına geldi dersiniz, bıyık altından kıs kıs gülersiniz, velhasılı kelam yazılan tanımları okudukça anlaşılan amerikan sempatizanı yazarlardır.
devamını gör...

cumhuriyet tarihinin en büyük akaryakıt zammı

zamma rağmen 2001 de bir asgari ücretli 98 litre benzin alabilirken şu anda 236 litre benzin alabiliyor. bunca abd saldırısına rağmen hala chp zihniyetinin ülkeyi getirdiği noktadan daha iyi durumdayız.

memurun durumuna baktığımızda 2001 de 130 litre benzin alabiliyordu bugün 502 litre alabiliyor.

edit: tanımı unutmuşum. yanlış bilgidir.

2000 yılında benzin 0,59 tl 2001 yılında 1,24 tl. zam konusunda kimse ecevitin eline su dökemez. bir senede ikiye katlamış.
devamını gör...

türkiye cumhuriyeti

ordusu iğdiş edilmiş, neredeyse bütün devlet kurumları kapital sisteme peşkeş çekilmiş, eğitim sistemi-hastaneleri ticarethane ye çevrilmiş, borç batağında yüzen kağıt üzerindeki devlet. müstemleke olma yolunda değil, yok olma yolunda hızla ilerliyor. siz hala, sağcısı, solcusu, muhafazakarı,kapitalisti, islamcısı gibi dolmaları yutun. yarın yeni bir istiklal harbinde sizi hizaya sokacak subaylar da yok artık. olsa da hizaya geçecek erler de yok. bir devlet yüz yıl içinde göz göre göre yok edildi. çocuklarınızın bedduası sizi mezarlarınızda bile rahat bırakmayacak. la havle vela kuvvete illa billah.
devamını gör...

evlendikten sonra dokuz ay geçmeden çocuk olması

imam nikahı zinayı ortadan kaldırmaz sevgili kardeşlerim. bir akdin nikah olabilmesi için devletin onayı gerekir. ne zaman ki imamlara devlet bu yetkiyi verirse o zaman tek başına imam nikahı geçerlidir diyebiliriz. hadi bi düşünelim o çocuk dünyaya geldi resmi nikah da yok. kimin soy adı verilecek çocuğa ya da çocuk babasının mirasından pay sahibi olabilecek mi? ya da adam boş ol! boş ol! boş ol! dedi adam bu sözleri söylediği kadın boşanmış olacak fakat devlet mercilerine gidip nafaka v.s hak talep edebilecek mi. yapmayın canım kardeşlerim o kadar çok insanın canı yanıyor ki bu imam nikahından. resmi nikah olmadan dini nikah geçersizdir. zaten resmi nikahtan önce dini nikah kıyan imamlara tesbit edilmesi halinde hapis cezası veriliyor buna karşın halen önüne geçilebiliyor mu? maalesef hayır?
devamını gör...

çarşaflı kızlar

iş buraya kadar gelmiş. yok artık ya. her geçen gün evlenilecek kız konusunda kılı kırk yarmam daha da artıyor. artık 320 740 falan gidiyor yani.

devamını gör...

10 ağustos 2018 dolar kuru

hiç ilgilenmediğim dolar kurudur. dolarım yok, eurom da yok, ekmek 1 lira antalya'da, halk ekmek ise 80 kuruş, çok olsa halk ekmek 1 lira olur normal ekmek 1.25 kendi kendimizi üzmeye buradan her gün dolar kuru açıklamaya ne gerek var.
devamını gör...

dolar 5 lirayı geçti diyenler

dolar 5 tl'yi geçti ama vatandaş neden sesini çıkarmıyor diyenler için tane tane anlatmak istiyorum, birincisi vatandaş temel gıda maddelerine uygun fiyatlı ve de kolaylıkla ulaşabiliyorsa (bım,a101 veya şok gibi marketler) doların yükselmesi ile hiç ilgilenmez en fazla dış mihrak der geçer. asıl dolarla ilgilenen bizim beyaz yaka dediğimiz neredeyse tüm alış verişini dolar üzerinden yapan lüks tüketim mamülü ürün kullanan kişileri ilgilendirir.

yani vatandaş karnını doyurduğu sürece dolar olsun 100 tl inanın umrunda bile olmaz.
devamını gör...

hepimiz aynı gemideyiz

ülkemize yönelik son zamanlarda hayasızca saldıran adeta ekonomik darbe yapmaya çalışan bazı küstahların aklınızı başınıza alın, bu ülke hepimizin, tamam iktidarı sevmeyebilirsiniz ama 24 haziran'da seçim oldu, artık ülkemiz cumhurbaşkanlığı sistemine geçti, sizler halen neyin hesabını yapıyorsunuz. silkinin ve kendinize gelin demenin sözlük camiasına açıklamasıdır. bu gemi batarsa hepimiz batarız. bizi başka ülkeler de kabul etmez. her şeyden önemlisi onurumuz vardır bizler kimseye el açmayız, yalvarmayız. gerekirse aç yatarız ama bu hain abd ye de haddini bildiririz anlamına gelen altı kelime üç cümleden oluşan söylemdir.

edit: halen elmalarla armutları birbirine karıştıranlar var, ben antalya'da yaşıyorum, akşam konyaaltı sahiline indim şu dünyaca meşhur plajların olduğu, vur patlasın çal oynasın millet kafelerde, restoranlarda eğleniyor, parası olanlar bunlar, olmayanlar ne yapıyor evden nevalesini alıp deniz kıyısına postu atıyor, çocuklar denize giriyor, ana baba temiz hava vakit geçiriyor, tamam o kadar da maddiyatı yoksa evinde açıyor gazozunu, cipsini ya da çayını demliyor, velhasılı kelam kimse dolar 10 lira olsun da göbek atayım demiyor, gezi olaylarında ülke ateş çemberine döndü, ülkemiz ekonomisine maliyeti en az 157 milyar dolara patladı, 15 temmuz darbe kalkışması ona keza ipten döndük, sen zannediyor musun ki, fetöcüler başarılı olsaydı yerinde mutlu mesut kalacaktın, bir kaç ay önce patates soğan fiyat rekoru kırdı, buna ne diyeceksin, şimdi normale döndü patatesin soğanın adını ağzına alan yok. lütfen arkadaşlar sağ duyulu olalım, aman o gelmesin de kim gelirse gelsin demeyelim. chp atatürk'ün partisi, , partinin kurmayları demedi mi akp aman çoğunluğu sağlamasın hatta kaybetsin bunun için de hdp nin barajı geçmesi ciddi sayıda vekil çıkarması gerek, 4 kişilik aileden bir kişi kendi partisi dururken hdp ye oy atacak diyerek karar almadılar mı ? ne desek boş, hadi bakalım rabbim hakkımızda hayırlısı neyse onu versin inşallah.
devamını gör...