Bu Ayın Beğenilmeyenleri

ak parti hükümeti derhal istifa etmelidir

şahsen ben sıkıldım... yani istifa etsin... ülkeyi yönetecek başka birileri gelsin... o zaman herkes mutlu olur... şu sözlükteki arkadaşlarda rahat bir nefes alır... ak parti gitsin dediklerine göre yerine geçecek kadrolarıda, programları da hazırdır...

şahsen benim açımdan sıkıntı yok... programı olan, halkı bu programa inandıracak kadar yetenekleri olan herkes devleti yönetmek için meydanlarda görmek istiyoruz...

o zaman ti'e aldığınız hahaha diye güldüğünüz bazı şeylerin gerçek olup olmadığını anlarsınız... bu sözlükte ve bu ülkede herkes ekonomist, iktisatçı, dış politika uzmanı buyrun beyler bayanlar, seçim meydanı orada, sözlükte atıp tutmakla olmuyor...

edit: tamam vazgeçtim etmesin. sabah akşam ak parti istifa etsin diyenler anında geri vites yapmaya başladı. bu arada başkasının pislettiği tuvaleti biz niye temizliyoruz denmiş. ak parti geldiğinde tuvaletler tertemizdi...
devamını gör...

esma esad

o katil şerefsizin meme zevkinden mahrum kalması için çürürler inşallah.
edit: yorumum çok fazla eksi alınca entry'e ekleme yapma ihtiyacı hissettim.
haksız yere katlettikleri masumların bedeli misliyle çıksın inşallah. inşallah kötü huyludur. inşallah bütün vücudunu sarar ve inşallah kocasına da bulaşır. inleye inleye, bağıra bağıra geberirler...
devamını gör...

sözlüklerdeki amerikan sempatizanı yazarlar

dövizin fırlayıp gitmesinden sonra, interaktif sözlükler arasında sol çerçeveye bakınca, hemen ne mal oldukları anlaşılan yazar kardeşlerimizdir. tamam ülkeni sevmeyebilirsin, ateist olabilirsin, aynı gemideyiz birader biraz sağ duyu diyenlere ne gemisi lan, senelerce birileri malı götürdü şimdi mi aklınız başına geldi dersiniz, bıyık altından kıs kıs gülersiniz, velhasılı kelam yazılan tanımları okudukça anlaşılan amerikan sempatizanı yazarlardır.
devamını gör...

türkiye cumhuriyeti

ordusu iğdiş edilmiş, neredeyse bütün devlet kurumları kapital sisteme peşkeş çekilmiş, eğitim sistemi-hastaneleri ticarethane ye çevrilmiş, borç batağında yüzen kağıt üzerindeki devlet. müstemleke olma yolunda değil, yok olma yolunda hızla ilerliyor. siz hala, sağcısı, solcusu, muhafazakarı,kapitalisti, islamcısı gibi dolmaları yutun. yarın yeni bir istiklal harbinde sizi hizaya sokacak subaylar da yok artık. olsa da hizaya geçecek erler de yok. bir devlet yüz yıl içinde göz göre göre yok edildi. çocuklarınızın bedduası sizi mezarlarınızda bile rahat bırakmayacak. la havle vela kuvvete illa billah.
devamını gör...

evlendikten sonra dokuz ay geçmeden çocuk olması

imam nikahı zinayı ortadan kaldırmaz sevgili kardeşlerim. bir akdin nikah olabilmesi için devletin onayı gerekir. ne zaman ki imamlara devlet bu yetkiyi verirse o zaman tek başına imam nikahı geçerlidir diyebiliriz. hadi bi düşünelim o çocuk dünyaya geldi resmi nikah da yok. kimin soy adı verilecek çocuğa ya da çocuk babasının mirasından pay sahibi olabilecek mi? ya da adam boş ol! boş ol! boş ol! dedi adam bu sözleri söylediği kadın boşanmış olacak fakat devlet mercilerine gidip nafaka v.s hak talep edebilecek mi. yapmayın canım kardeşlerim o kadar çok insanın canı yanıyor ki bu imam nikahından. resmi nikah olmadan dini nikah geçersizdir. zaten resmi nikahtan önce dini nikah kıyan imamlara tesbit edilmesi halinde hapis cezası veriliyor buna karşın halen önüne geçilebiliyor mu? maalesef hayır?
devamını gör...

10 ağustos 2018 dolar kuru

hiç ilgilenmediğim dolar kurudur. dolarım yok, eurom da yok, ekmek 1 lira antalya'da, halk ekmek ise 80 kuruş, çok olsa halk ekmek 1 lira olur normal ekmek 1.25 kendi kendimizi üzmeye buradan her gün dolar kuru açıklamaya ne gerek var.
devamını gör...

dolar 5 lirayı geçti diyenler

dolar 5 tl'yi geçti ama vatandaş neden sesini çıkarmıyor diyenler için tane tane anlatmak istiyorum, birincisi vatandaş temel gıda maddelerine uygun fiyatlı ve de kolaylıkla ulaşabiliyorsa (bım,a101 veya şok gibi marketler) doların yükselmesi ile hiç ilgilenmez en fazla dış mihrak der geçer. asıl dolarla ilgilenen bizim beyaz yaka dediğimiz neredeyse tüm alış verişini dolar üzerinden yapan lüks tüketim mamülü ürün kullanan kişileri ilgilendirir.

yani vatandaş karnını doyurduğu sürece dolar olsun 100 tl inanın umrunda bile olmaz.
devamını gör...

hepimiz aynı gemideyiz

ülkemize yönelik son zamanlarda hayasızca saldıran adeta ekonomik darbe yapmaya çalışan bazı küstahların aklınızı başınıza alın, bu ülke hepimizin, tamam iktidarı sevmeyebilirsiniz ama 24 haziran'da seçim oldu, artık ülkemiz cumhurbaşkanlığı sistemine geçti, sizler halen neyin hesabını yapıyorsunuz. silkinin ve kendinize gelin demenin sözlük camiasına açıklamasıdır. bu gemi batarsa hepimiz batarız. bizi başka ülkeler de kabul etmez. her şeyden önemlisi onurumuz vardır bizler kimseye el açmayız, yalvarmayız. gerekirse aç yatarız ama bu hain abd ye de haddini bildiririz anlamına gelen altı kelime üç cümleden oluşan söylemdir.

edit: halen elmalarla armutları birbirine karıştıranlar var, ben antalya'da yaşıyorum, akşam konyaaltı sahiline indim şu dünyaca meşhur plajların olduğu, vur patlasın çal oynasın millet kafelerde, restoranlarda eğleniyor, parası olanlar bunlar, olmayanlar ne yapıyor evden nevalesini alıp deniz kıyısına postu atıyor, çocuklar denize giriyor, ana baba temiz hava vakit geçiriyor, tamam o kadar da maddiyatı yoksa evinde açıyor gazozunu, cipsini ya da çayını demliyor, velhasılı kelam kimse dolar 10 lira olsun da göbek atayım demiyor, gezi olaylarında ülke ateş çemberine döndü, ülkemiz ekonomisine maliyeti en az 157 milyar dolara patladı, 15 temmuz darbe kalkışması ona keza ipten döndük, sen zannediyor musun ki, fetöcüler başarılı olsaydı yerinde mutlu mesut kalacaktın, bir kaç ay önce patates soğan fiyat rekoru kırdı, buna ne diyeceksin, şimdi normale döndü patatesin soğanın adını ağzına alan yok. lütfen arkadaşlar sağ duyulu olalım, aman o gelmesin de kim gelirse gelsin demeyelim. chp atatürk'ün partisi, , partinin kurmayları demedi mi akp aman çoğunluğu sağlamasın hatta kaybetsin bunun için de hdp nin barajı geçmesi ciddi sayıda vekil çıkarması gerek, 4 kişilik aileden bir kişi kendi partisi dururken hdp ye oy atacak diyerek karar almadılar mı ? ne desek boş, hadi bakalım rabbim hakkımızda hayırlısı neyse onu versin inşallah.
devamını gör...

rafızi

bazı sünnilerin zannettiği gibi isimlerini zeyd'in koymadığı, bilakis Allah'u tealanın koyduğu, gerçek mümin kimselerdir. rafızi reddeden demektir ve ebubekr ve ömer dahil yeryüzündeki tüm zalimleri reddettikleri için bu isimleri almışlardır. kitaplarımızda bulunan bir hadisle özetlemek gerekirse,

--- alıntı ---

...muhammed ibni selman babasından nakletmiştir;

bir gün imam caferi sadık aleyhisselam’ın yanındaydım. ebu besir gelip içeri girdi. derin bir nefes çektikten sonra yerine oturdu. imam caferi sadık aleyhisselam ona hitaben buyurdu: “ey eba muhammed neden böylesine derin bir nefes çektin?”

eba muhammed arz etti; “ey resulullah sallallahu aleyhi ve alihi vesellem’in evladı sana feda olayım. yaşım büyüdü, kemiklerim zayıflayıp inceldi ve ecelim yaklaştı. oysa ben henüz ahiretle ilgili durumumdan haberdar değilim.”

imam caferi sadık aleyhisselam buyurdu: “ey eba muhammed bunu sen mi söylüyorsun?”

eba muhammed arz etti; “sana feda olayım nasıl söylemeyeyim.”

imam aleyhisselam buyurdu: “ey eba muhammed Allahu teâlâ’nın gençlerimize ikram ettiğini ve ihtiyarlardan da hayâ ettiğini bilmiyor musun?”

eba muhammed arz etti; “sana feda olayım Allahu teâlâ nasıl gençlerimize ikram edip ihtiyarlarımızdan haya eder?”

imam aleyhisselam buyurdu: “gençlerinize azap etmeyerek ikram eder, ihtiyarlarınızı da hesaba çekmekten hayâ eder.”

eba muhammed arz etti; “sana feda olayım, bu bütün tevhid ehli için mi, yoksa sadece bize has mı?”

imam aleyhisselam buyurdu: “hayır, Allah’a yemin olsun ki bu başkaları için değil sadece size hastır.”

eba muhammed arz etti; “sana feda olayım, bize bir iftira attılar bununla belimiz kırıldı, kalplerimiz parça parça oldu ve fakihlerinin naklettiği hadisle bizim kanımızı helal saydılar.”

imam aleyhisselam buyurdu; “yani rafızi mi?”

arz etti; “evet.”

imam aleyhisselam buyurdu: “hayır, Allah’a yemin olsun ki bu ismi size onlar değil Allahu teâlâ koydu. bilmiyor musun ey eba muhammed, firavun ve kavminin sapıklığı ve musa’nın hakkaniyeti ve hidayeti beni-israil’den yetmiş kişiye aşikâr olunca bunlar firavun ve kavmini terk edip musa’nın yanına geldiler. musa’nın ordusunda bunlara rafızi denildi. (yani terk edenler) çünkü onlar firavun’u terk etmişlerdi. bunlar, ordunun içinde ibadette, musa, harun ve bu ikisinin zürriyesini sevmede en şiddetli olanlardı. Allahu teâlâ musa’ya vahyetti, “bu ismi onlar için tevrat’ta kaydettim. ve gerçekten de ben onları bu isimle adlandırdım, onları bu isimle bir kavim haline getirdim.” musa bu ismi yazdı. sonra Allahu teâlâ size ulaşıncaya ve sizin onu sahiplenmenize kadar bu ismi zahire olarak sakladı. ey eba muhammed onlar hayrı terk ettiler, sizse şerri terk ettiniz. insanlar fırkalara ayrılıp guruplara bölündüler. siz ise peygamberinizin (sallallahu aleyhi ve alihi vesellem) ehli beyt’inin (aleyhimusselam) yanında durdunuz. onlar nereye gittiyse oraya gittiniz. Allahu teâlâ’nın sizin için seçtiğini seçtiniz. onun irade ettiğini irade ettiniz. müjde verin, tekrardan müjdeleyin, Allah’a andolsun ki sizsiniz merhum olanlar (rahmedilenler). iyilik yapanlarınızın iyiliği kabul edilir, günaha düşenlerinizin günahı bağışlanır. her kim sizin inandığınız gibi inanmadan kıyamette Allahu teâlâ’nın huzuruna çıkarsa ondan iyilikleri kabul edilmez, günahlarından da geçilmez. ey eba muhammed mesrur ettim mi seni? (sevindirdim mi?)”

arz etti; “sana feda olayım artır.”

imam aleyhisselam buyurdu: “ey eba muhammed Allah azze ve cellenin melekleri vardır. bu melekler rüzgârın yaprakları dalından döktüğü gibi bizim şialarımızın sırtından günahları dökerler. buna Allahu teâlânın şu ayeti işaret eder, “arşı ve etrafındakileri taşıyanlar işte onlardır rablerine tesbih edip hamd edenler onlar rablerine iman eder ve iman edenler için bağışlanma dilerler. (ğafir, 7)” Allah’a yemin olsun ki onların istiğfarları (bağışlanma dilekleri) başkaları için değil sadece sizin içindir. ey eba muhammed seni mesrur ettim mi?”

arz etti; “sana feda olayım artır.”

imam aleyhisselam buyurdu: “ey eba muhammed Allahu teâlâ sizi kitabında zikretmiş ve şöyle buyurmuştur, “müminlerden nice kişiler vardır ki onlar Allahu teâlâ’ya verdikleri ahit hususunda sadıktırlar. kimisi tamamlamış, kimisiyse beklemektedir. onlar asla değiştirmediler. (ahzab, 23)” sizler, Allahu teâlâ’nın bizim velayetimiz için aldığı ahde vefa ettiniz. sizler bizi asla başkalarına değiştirmezsiniz. eğer böyle yapmış olsaydınız Allahu teâlâ onları (imamete iman etmeyenleri) hiçe saydığı gibi sizi de hiç sayıp serzeniş ederdi. buna işaret kitabında şöyle buyuruyor; “onların çoğusunu ahde vefa eden olarak bulmadık, çoğusu gerçekten de fasıktırlar. (araf, 102)” ey eba muhammed seni mesrur ettim mi?

arz etti; “sana feda olayım artır.”

imam aleyhisselam buyurdu: “ey eba muhammed, Allahu teâlâ kitabında sizi zikredip şöyle buyuruyor, “tahtlarda karşılıklı oturan kardeşler. (hicr, 42)” Allaha yemin olsun ki bu ayette sizden başkasını irade etmemiştir. ey eba muhammed seni mesrur ettim mi?

arz etti; “evet sana feda olayım artır.”

imam aleyhisselam buyurdu: “ey eba muhammed, “dostlar, o gün bazıları bazılarına düşmandır. muttakiler hariç. (zuhruf, 67)” Allah’a yemin olsun, Allahu teâlâ bununla sizden başkasını irade etmemiştir. ey eba muhammed seni mesrur ettim mi?

arz etti; “evet sana feda olayım artır.”

imam aleyhisselam buyurdu: “ey eba muhammed Allahu teâlâ kitabında bizi, şialarımızı ve düşmanlarımızı zikretmiştir, “de ki, bilenlerle bilmeyenler bir olur mu? ancak akıl sahipleri uyarıcıdırlar. (zümer, 9)” biz bilenleriz. bilmeyenler düşmanlarımızdır. şialarımız, onlardır akıl sahipleri. ey eba muhammed seni mesrur ettim mi?

arz etti; “evet sana feda olayım artır.”

imam aleyhisselam buyurdu: “ey eba muhammed Allahu teâlâ, emirül mü’minin (imam ali aleyhisselam) ve şiası dışında hiçbir peygamber vasisi ve takipçilerini istisna etmemiştir. kitabında şöyle buyurmuştur; “o gün hiçbir dost bir diğer dostun ihtiyacını gideremeyecek ve onlara yardım da edilmeyecek. Allah’ın rahmettiği hariç. (duhan, 41)” Allahu azze ve cellenin rahmettiği imam ali (aleyhisselam) ve o’nun şia’sıdır. ey eba muhammed seni mesrur ettim mi?

arz etti; “evet sana feda olayım artır.”

imam aleyhisselam buyurdu: “ey eba muhammed, Allahu teâlâ sizi kitabında zikretmiştir, “ey nefislerini israf etmiş (günahlara düşmüş) kullarım Allah’ın rahmetinden umudunuzu kesmeyin. Allah günahların tümünü bağışlar. o’dur çokça rahmedip çokça bağışlayan. (zümer, 53)” Allah’a yemin olsun bununla sizden başkasını irade etmemiştir. ey eba muhammed seni mesrur ettim mi?”

arz etti; “evet sana feda olayım artır.”

imam aleyhisselam buyurdu: “ey eba muhammed Allahu teâlâ sizi kitabında şöyle zikretmiştir. “benim kullarımın üzerinde senin hiç bir hâkimiyetin yoktur. (hicr, 42)” Allah’a yemin olsun bununla sadece imamlar (aleyhimusselam) ve şialarını irade etmiştir. ey eba muhammed seni mesrur ettim mi?”

arz etti; “evet sana feda olayım artır.”

imam aleyhisselam buyurdu: “ey eba muhammed Allahu teâlâ sizi kitabında zikredip buyurmuştur, “onlar Allah’ın nimetlendirdiği nebiler, sıddıklar, şehitler ve salihlerle beraberdirler. ne de güzel arkadaştırlar. (nisa, 69)” ayetteki nebi resulullah sallallahu aleyhi ve alihi vesellemdir. bizse sıddıklar ve şehitleriz. sizse salihlersiniz. sizler salih olarak adlandırıldınız. nasıl ki Allah azze ve celle sizi bu isimle adlandırdı. ey eba muhammed seni mesrur ettim mi?”

arz etti; “evet sana feda olayım artır.”

imam aleyhisselam buyurdu: “ey eba muhammed Allahu teâlâ sizi kitabında zikretmiş ve düşmanlarınızın cehennemde olduğunu hikâye etmiştir, “onlar derler ki bize ne oluyor ki şerli ve kötü sayıp alay ettiğimiz o kişileri göremiyoruz. yoksa gözler onları göremez hale mi geldi? (sad, 62)” Allah’a yemin olsun ki burada Allahu teâlâ sizden başkasını kastetmemiştir ve irade etmemiştir. bu âlem ehlinin yanında insanların en şerli ve kötüsü olarak bilindiniz, oysa sizler cennette şad ve mutlusunuz. cehennemde ise aranıp sorulanlardansınız. ey eba muhammed seni mesrur ettim mi?”

arz etti; “evet sana feda olayım artır.”

imam aleyhisselam buyurdu: “ey eba muhammed, cennete götüren ve hakkında indiği kişinin hayrını bildiren ayetlerin tamamı biz ve bizim şialarımızın hakkındadır. cehenneme götüren ve hakkında indiği kişiyi en şerli olarak bildiren ayetlerin tamamı bizim düşmanlarımız ve muhaliflerimiz hakkındadır. ey eba muhammed seni mesrur ettim mi?”

arz etti; “evet sana feda olayım artır.”

imam aleyhisselam buyurdu: “ey eba muhammed ibrahim’in milleti sadece biz ve bizim şialarımızdır. diğer insanlar bundan uzaktır. ey eba muhammed seni mesrur ettim mi?”

arz etti; “evet sana feda olayım yeter.”

--- alıntı ---
devamını gör...