Bu Ayın Beğenilmeyenleri

sabah namazına çalar saat kurarak kalkan insan

Allah kabul eder mi bilmem ama ben kabul etmiyorum. birincisi sen namazı onemsesen biyolojik saatin o vakitte seni uyandırır ama saat bekliyorsan zaten niyetin yok belli. hadi niyet de okumayalim da sabahın 6'sinda senin titreşimini duymak zorunda mıyım ulan ben! zang zang zing zing kafamda titriyor telefon. hakkımı helal etmiyorum. zaten ezanın sesi de çok şiddetli uyku kaçırır cinsten. sıfır saygı bu müslüman camıada dışarıya karşı.
devamını gör...

cübbeli ahmet hoca

üst segment din tüccarı. din ticaret pastasından dilimi büyükçedir. konseptleri farklı olsa da nihat hatipoğlu ile birlikte pastadan ötürü dilimler kardeşliğini temsil ederler. rabb teala çarşılarına kıtlık, sürü halinde peşlerinden gidenlere akıl ve izan, devlet yöneticilerine idrak ve vicdan, sisteme laiklik nasip etsin. amin, elf'li amin.
devamını gör...

islami bilimkurgu

yazılı olarak mevcut olan, külliyatta kalın kalın kitaplarda bulunan, ekserisi ravilerin hayalgücü olup rivayetler yoluyla günümüze ulaşan kurgu. kurgu dedim çünkü bilimi eksik ve şu an ki haliyle olsa olsa ravikurgudur.
yaratılış'tan tut peygamberin hayatına ve özelliklerine, hadislerden tut miraç olayına kadar senaryoya uygun çok sağlam veriler var.
devamını gör...

bisav vs ilem

islamcı entelektüellerin iki gözde mekanı.
sosyal bilimler alanında lisans ve lisansüstü eğitim gören ve evlenilmeyecek kızlar listesinde yer alacak bayanlar için ikisi de uğrak mekandır.
kısacası gereksiz çer çöp kurumlardır. buralarda vakit öldüreceğinize açın maskeli beşler kıbrıs falan izleyin.
devamını gör...

iranlı kızlar

bir kere esmerlerdir. bu yüzden çok bir güzellik beklemeyin.
ikincisi esmerlerdir. sanırım bir veya iki defa hoş esmerle tanıştım onlar da bizim toprakların eseriydi.
üçüncü kötü noktaları ise esmer olmaları.
evet. sanırım bu özellikleri bakımından daha ilk başta gözümde bitiyorlar.

kuzey ne taraftaydı??
devamını gör...

doktorun alkol komasına girip ölmesi

(bkz: selamün aleyküm)

karaktersizliğinden habersiz insanlar sınıfına sokacağım doktordur. insanların sağlıklarını korumak gibi bir görev yüklenen doktorlarımızın kendi can sağlıklarını hiçe saymaları olayıdır bu alkol koması olayı. işin dini kısmı Allah ile aralarında hallolacak bir durumdur fakat işin sosyal ve tıbbi durumu irdelenmelidir azizim. bir doktor, hatta iki doktor, alkol komasına girebiliyorlar. bir tanesi ölüyor, diğeri ise tedavi altına alınıyor. bunun mantıklı bir açıklaması olabileceğini sanmıyorum. Allah akıl fikir şuur versin duam ile bitireyim. ne oldu yani arasında sadece bir saniye olan iki yıl arasında sarhoş olup, komaya girip ölünce. üzücü bir olay. Allah affetsin.

şuursuzlukörneği
devamını gör...

eksileyerek ayar vermek

bir diğer versiyonu eksileyerek sözlükten yazar kovmak olan önermedir.

hajaha, olum, ne gibi bir sorununuz var da beni günlük olarak posta posta eksiliyorsunuz lan?
he diyorsanız ki "seni sevmiyorum ve seni eksileyerek hevesini kaçırıp sözlükten göndermeye çalışıyorum." hadi bakalım, benim kadar sözlük delisi görüp görmediğini anlarsın.

eksile ulen beni, sen eksildikçe ben zevke geliyorum.
(bkz: vericem eksiyi vericem eksiyi)
devamını gör...

mezhepçilik

sen şiilere ''rafizi'' , dinsiz falan diyeceksin, katlinin vacip olduğuna hükmedeceksin sonra da iran'ı mezhepçilikle suçlayacaksın. sen birisine düşmanlık edersen kalkar o da sana eder. böylesi düşünen birçokları olmasına rağmen yine de iran kalkıp aynıyle karşılık vermiyor. ondan sonra da iran mezhepçi oluyor sen değil! has....
devamını gör...

avustralya'da 10 bin devenin itlafı

avustralya steril bir ülkedir,tüm dünya ülkelerine uzaktır.kendine has habitatı,iklimi,bitki örtüsü vardır. şu an orada yaşayan bazı hayvanlar sonradan oraya getirilmiştir, ve ortama ayak uyduracam derken asıl doğasına zarar vermişlerdir. gelen kediler yabanileşmiş, kuş popülasyonunu eritmektedir. "dingo" mesela normal bir köpek türü iken şu an kanguru avlayan yaban köpeğine dönüşmüştür. deve oraya sonradan mı gelmiş bakmadım ama vurularak öldürülmeleri saçma kesin yeyin işte. birde tepkiler "deve" hayvanının kutsiyetinden mi geliyor,oda başka mevzu. 10 bin "domuz" öldüreceklermiş deseler mesela?
devamını gör...

şii

öldüğünde sevinç naraları atılan kişidir ülkemizde.dünyanın şer odağı abd öldürmüş bile olsa abd ye eline sağlık, israile koçum benim denir. 2 gün sonra kudüs eylemi falan düzenlenir,kola, fanta akıtılır sokaklarda.
devamını gör...

diyanetin faize caiz demesi

bir şeyi değiştirmez. Allah indinde de kul indinde de hiçbir şeyi değiştirmez.
katılım payı adı altında dönen teraneye nasıl gönül rahatlığı ile yaklaşıyorsa müslümanlarımız aynı şekilde diyanet de toki'nin faizine yaklaşmış. bu dünyadayız nasılsa, her şey güç kimdeyse onun kafasına göre yürüyor. diyanet diye bir kurumun varlığını hiç sorgulamayı akıl edemeyenler için bu mu sorgulama gerekçesi olacak? hele de ucuz konut alma menfaati masadayken. ha-ha (oğuz atay ha-ha sı)

neyi eksiliyorsunuz? diyanet faize caiz deyince Allah kararından vazgeçip faizi haram statüsünden mi çıkaracak?
veyahut faize caiz diyen diyanete tepki gösterip, kurumun lağvedilmesini mi talep edecek ülkemiz müslümanları?
ikisi de olmayacak. demek ki hiçbir şey değişmeyecek.
devamını gör...