Bu Ayın Beğenilmeyenleri

barış pınarı harekatı

gelsin zamlar,gelsin vergiler harekatı. bir afrin bize nelere mal oldu herkes bildiği halde hala harekat sevdalıları var,anlaşılır gibi değil. uçurtma büyüklüğünde bir dronu düşürmek için iki f-16 kaldırıyoruz, media marketten 5 bin tl ye alınabilecek bir aracı vurmak için 100 binlerce dolar harcıyoruz. sonumuz nereye gidecek çok merak ediyorum. bu işin tek yolunun, "esat" ile müzakereden geçtiğini anlamak bu kadar mı zor? adamı tüm dünya indiremedi, biz hala neyin peşindeyiz? sana yad eder mi adam oraları?
devamını gör...

17 ekim 2019 barış pınarı harekatı'nın durdurulması

dünya siyasetinde şov yapmanın ne kadar gereksiz olduğu bir kez daha gösterilmiştir, hakların elden gitmesini sağlamanın yolunun gereksiz şovlardan geçtiğini ispat etti bizim iktidar.

yok ara vermiş, yok durmuş ne fark eder karizma gitti bir defa. kendinizi kandırmayın. enerjimizi toplayıp devam mı edeceğiz? street fighter mı bu?

terörist temizliği ülke için elzemdir ancak temizliğin düzgün yapılması da elzemdir. temizlerken bulaşabilir pislik.

(bkz: şekil 1-a)
devamını gör...

barış pınarı harekatı

başlık altındaki entry oylamalarından takip ettiğim harekat. gaza, mesele, yar ve yardım, bir de öpme konunun anahtar kelimeleridir. neden bu kadar insan devletçe düşünür akıl alır değil. bizi bu hale getirenler, emevi camii'nde cuma namazı kılma fantazisi yapanlardı. dış politikan yamalı bohçaya dönmüş, saygınlığın yok, maşa olmuşsun. senin bundan haberin yok. israil suriye'yi bombalarla döverken, Allah-u ekber diyen, gece rusçu uyuyup sabah amerikancı kalkan adamsın. elalemden evvel kendine bak.
devamını gör...

barış pınarı harekatı

üç ay sonra kimsenin hatırlamayacağı hükumetin son 5 senesinde en az 5 defa yapılmış sınır ötesi attraksiyonlardan bir tanesi. twitter vesair sosyal medyadaki bir takım zevat şu an abd'yi fethetmiş, ganimetleri bölüşüyor. biz ise hangi hayattaki suçumuzun vebali olarak bilmem ki böyle ilginç bir zamanda ilginç tiplerle yaşama cehennemine mahkum edildik
devamını gör...

hz. isa diye birisi aslında hiç varolmadı

eğer öyle insanlar varsa zaten tarih olmuşlar şuan dünyada öyle insanlar yok, el değmemiş ruhani varlıklar tarafından korunan kutsal kitaplarda yok hepsi değişik tiplerin beyninden çıkma ezber cümleler toplanıp kitap olmuş. aklımdakini doğru anlatabildim mi bilmiyorum ama hepsi şizofrenik beyinlerin ürünüdür
devamını gör...

bonzai krizine giren gencin kafasına sıcak çay döken adam

güney amerika'da bir ülkede adamı yaktılar bile. yakmak doğru değil fakat kriz geçirdikten sonra bir araba dayak atılabilir. çünkü bu ortadoğu evlatları ayıkken başka bir içmeyen arkadaşına ''kanka kafan harika oluyor, uçuyorsun adeta'' ve benzeri cümleler kurup bir başka kişinin zehirlenmesine sebep olacak. bunları önce linç edeceksin sonra hapse atacaksın.

edit: bu eksi verenlerin çocuk çoluğu böyle biriyle arkadaşlık yapar inşa Allah da o zaman da bakalım aynı şekilde inancılık oynayabilecekler mi?
devamını gör...

anlamını bilmeden kuran okumak

kuran, insanlar onu tatbik etsin, hayatına uygulasın diye indirilmiştir. şiir kitabı değildir bu. içinde emirler, yasaklar ve öğütler vardır. bir müslüman için yol haritasıdır kuran. kuranı anlamadan okuyan kişi, kurani tabirle doğru ile yanlışı ayırt edemez.

gelenekselleşmiş inanışları yıkın artık. atadan dededen gelmiş bu görüşler için Allah "ya atalarınız da yanlış biliyor idiyse..." demiştir.
devamını gör...

bize kürdistan’ı verin buna karşılık size istanbul’u vaad ediyoruz

istanbul vaad edilecek bir şey değil. kürdistan ise zaten mevcut. kağıt üstü olaylara çok takıldığınız için öyle bir algı var. her yanıyla falso. bu arada amerika şöyle böyle, örgüt onun kucağında diye hararetle söylenen arkadaşlar evvela hükümetlerine baksınlar. görecekleri ise şu: komünisti de muhafazakar-laik-demokratı da amerika ne dese onu yapıyor, onun aleyhine tek kurşun atmıyor, ölüsüne şehit diyor; örgüt-devlet ayrımı bu noktada saçma.
devamını gör...

domuz eti vs içki

domuz eti çok lezzetlidir, hatta bir kere tadına bakan bir daha başka et yemez derler. dini açıdan nedir ne değildir ilgi alanım değil, umrumda da değil açıkçası.
bu arada müslümanların neredeyse tamamı alkol kullanır. ama domuz eti deyince cin çarpmışa dönerler. nedense.
devamını gör...

islamcı

islam dininin karın ağrısı. bu hikâye aristokrat osman'la, namı diğer hazreti osman'la başlamıştır. saraycı, şatafat ve israf membaı. saray muhipleri de vardır, celladını ululayan garip ve sevimsiz muhipler.


ekleme: kal'u be'la'dan beri mağdurdur. kötülük ve riyakarlığın piridir.
devamını gör...

aleyna tilki hazımsızlığı

benim gözümde güzel sesli, yorumcu, çalışan, didinen, emek sarfeden küçük bir kız çocuğu idi.
sizler dalga geçmeye, küçük görmeye çalıştıkça o da büyümek istedi. hızla büyümek..
hayatın olağan akışı içinde büyüyemedi. çarpık büyüdü. onu siz büyüttünüz ve çarpıklığından sizler de sorumlusunuz.
çalışıp, emek harcayıp, ter dökene saygı duymayı öğrenin artık lütfen. sonra olanların sorumlusu değilmiş gibi davranmayı da bırakın.
azıcık tutarlı olun.
azıcık...
devamını gör...