Bu Haftanın Beğenilmeyenleri

hadis-i şerif mealini cinsel müstehcen argo diyerek silen moderatör

dünya sözlük moderatörüdür.
hadis i şerif rivayetini aşağıya bırakıyorum.

“bir kimsenin cahiliye âdetince, kavim ve kabilesine intisab ederek (onlardan yardım taleb ettiğini) ve onlarla şereflendiğini duyacak olursanız ona: ‘babanın bilmem nesini ısır!’ deyiniz. ve bunu açık açık söyleyerek, îmâ ve kinayede de bulunmayınız.”
devamını gör...

hadis-i şerif mealini cinsel müstehcen argo diyerek silen moderatör

kim olduğu fark etmez "sensin müstehcen" denilesi moderatördür. imam ahmed'in müsned'inde geçen, muhaddislerin sahih dediği bir hadise müstehcen demek -haşa- efendimiz'e (s.a.v.) edebsiz demek değil de nedir. sen kimsin ki peygamber senin küçük hafsalanın ölçüleri dışına çıkamasın. ne diyordu bir büyüğümüz: "islam'ı değiştirmeye kalkışmayın, kendinizi değiştirin". cahiliyeden izler taşıyorsunuz olm işte bal gibi, bu suratınıza vurulunca niye alınıyorsunuz; sizi cacık türkler... islamsız türk, cacık türktür.
devamını gör...

bedelli askerlik olayı üzerinden hükümete bindirmek

bedelli olayını anlamadan bilmeden sözde hükümete veryansın etmektir, vatan millet sakarya diyordunuz askerlik gibi bir hizmeti üç kuruş para vererek yapmıyorsunuz sonra milliyetçiyim mi diyorsunuz demeye getiriyorsunuz. senin bir işin var işini kaybetmek istemiyorsun, 21 gün izin alıp bedelini ödeyip vatani görevini yapıyorsun, dönünce işine kaldığın yerden devam ediyorsun. senin imkanın olsa şartlara uysan, sen aynı şeyi yapmaz mısın, evladını bu imkanlardan faydalandırmaz mısın ? bal gibi de faydalandırırdın. o halde ortamı germek niye, fakir edebiyatı yapmak niçin, hep fakirlerin çocukları mı ölsün, hep onların ana babaları mı yansın demeyin, alın yazısı kaderde ne varsa ona fakir de olsan engel olamazsın,zengin de olsan.
devamını gör...

13 aralık 2018 ankara yüksek hızlı tren kazası

insan haberi duyuyor, başlığa bakıyor. haberde görmediğim bir ayrıntı var mı diye, bir iki dua ve güzel temenni göreyim diye. karşılaştığımız manzaraya bak. yok geri kalmış ülkede normalmiş, bu kazalar hep olurmuş. alttakiler de mi geri kaldıkları için kaza yaptılar?

abd'de bir haftada yaşanan 3 tren kazası yıl 2018
rusya'da 19 kişinin can verdiği tren kazası yıl 2017
çin'de 43 kişinin öldüğü tren kazası yıl 2008
Japonya'da 54 kişinin öldüğü tren kazasıyıl 2005

yahu hiçbir şey yapamıyorsanız Allah şifa versin, rahmet eylesin deyin geçin. bilirkişi raporu açıklasın, ihmal varsa yine linç edip kendinizi tatmin edebilirsiniz. ama tüm samimiyetimle söylüyorum, tüm zor zamanlarımızda irin dolu istenmeyen bir sivilce gibi baş gösterip aşağılık kompleksinizi bize yansıtıyorsunuz ya, işte bu nefret suçudur. bu ülkede bir geri kalmışlık varsa o da sizin zihinleriniz, iğrenç düşüncelerinizdir. birileri hayata tutunmaya çalışırken, aileler kapaklanmış dualar ederken çıkıp siyaset yapmak kadar alçalabilmeyi kendinize yakıştırmayın arkadaş. omurganız olduğunu belli edin biraz. ayıptır.
devamını gör...

13 aralık 2018 ankara yüksek hızlı tren kazası

adı üzerinde tren kazası, böylesine acı bir olayda bile hükümete veryansın etmek, suçlamak acaba ne derece doğru, sanki kaza olmasını onlarca kişinin ölmesini iktidar istedi, siz kendi aracınızla bakımını yaptığınız hem de gözünüz gibi baktığınız halde kaza yapabiliyor, siz ya da yakınlarınız ölebiliyor. kimse ihmal vs. laflarına sığınmasın, bu vesileyle ölenlere rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum.
devamını gör...

hadis-i şerif mealini cinsel müstehcen argo diyerek silen moderatör

iki yüzlüleri hizaya getiren bir hadis i şerif tir.
adam 21 inci yüz yılda batılılardan edindiği hümanizme uymayan herşeye edepsizlik diyor. o kadar zavallı ki bu kişiler. inanmayıp peygambere söven adamın alay etmesini, edepsizlik demesini anlarım. imandan nasibi olmayan kendi kıt aklına iman eden, güzel ve çirkini buna göre belirleyen nasipsizleri de anlarım da müslümanım deyip rasûlullah bunu edepsizliği yapmamıştır diyen ahmakları anlamıyorum. ahmak aklını tam kullanamayan demektir. madem moderatörsün o zaman yaptığın işi ciddiye alıp neyin hakaret olup neyin olmadığını öğreneceksin. bilmemek ayıp değil, öğrenmemek ayıp.

hadi bakalım. hadis inkarcıları, rasûlullah 'a edepsiz diyen 21. yüzyıl hümanistleri, kavmiyetçilik güden ahlaksızlar, cahiller ve daha niceleri dilediğiniz gibi iftira atın hem Allah'a hem de rasûlullah'a. ne de olsa size haddini bildirecek kimse yok.
devamını gör...

el etek öpenlerin atatürkçülere gerici demesi

kavram karmaşası yaşadıklarının belirtileridir.
eşref-i mahlukat olduklarını söyleyip aynı zamanda erdoğan'ın kılıyım demelerini cehalete bağlayanlar.
anadolu halkının dini hassasiyetini suistimal edip kendini şeyh pir ve gavs ilan edenler.
çıkıp bir rektörün erdoğan'a itaat farzdır demesi.
başını örtünmeyi mesele haline getirip seçim propagandası yapanlar.aynı zamanda başını kapatıp münasip yerlerini açanlar.
kısacası din kavramını kendi siyasi çıkarlarına alet edenler.
çıkıp burada atatürk'çüler gerici diyor ya içten içten ilahi altan elinle karşıyı göstermek yerine kullanmadan önce şu açılan k *çınızı bir kapatın da sonra konuşup tartışalım diyorum.
devamını gör...