Bu Haftanın Beğenilmeyenleri

sarı kırmızı yeşil

arkadaşlar isteseniz de istemeseniz de herkesin aklına o eli kanlı terörist örgüt gelecek. kusura bakmayın ama şu üç renk yanyana gelince binlerce insanı öldürmüş bir örgütün paçavrasını hatırladılar diye kimseyi suçlayamazsınız.
devamını gör...

sarı kırmızı yeşil

tiksindirici renkler bütünü. heç unutmam 3 kafadar bir gün dışarı çıktık. birimiz cehapeli, birimiz hdpli ben de o zamanlar mehapeliyim. bu vatandaşlardan biri kivi biri de muzlu oralet söyledi. cehapeli arkadaş biraz fırlamadır.
+ayran sen de vişneli söylesene.
-açım kızım önce bir karnımı doyurayım...
+tamam yanında içersin işte söyle sen.
*
-yaw dur hele bi yiyim söyleyecem tamam.
-abi bana da bi ayvalık bir de çay.

tabi masaya nevaleler geldi bunun o manidar bakışlarından bişey olduğunu anladım. kivili yeşil muzlu oralet de sarı olunca haa vişnee demişim sesli, farkında değilim. bu bir kahkaha patlattı. o gün bu gündür aklımıza geldikçe gülüyoruz.
devamını gör...

sarı kırmızı yeşil

göktürkler'den osmanlı'nın son zamanlarına kadar türk dünyasında da kullanılmıştır. o zamanlar anlam ve değeri vardı. fakat şu an için bu coğrafyada ırkçı, bölücü , abd eşşeği , bebek katili bir örgütün simgesi ve ya logosu haline geldiği için tiksinti verici bir renk yumağına dönüşmüştür.
devamını gör...

polisin eylemciye yaptığı hareket

kimse böyle bir hareketi haketmiyor ama polisin bunu 3 saniyelik bir zevk uğruna yaptığını sanmıyorum. yaka paça arabaya almaya çalışıyorlar sanırım. doğrudan linç etmek haksızlık olur. ama sezgin tanrıkulu'nun talep ettiği gibi doğrudan görevden alınıp tutuklanmalı ve yargılanmalı demek doğru değil.

orada bu yanlışa ek olarak sorgulanması gereken ikinci şey ise neden kadın polisler değil de erkek polisler yapıyor bu işi.
devamını gör...

erkek adam dediğin

eskilerden içimde kalan bir ukdem var, bu başlıkta ben de entel takılacağım anasını satayım.

erkek adam bir kızı evlenmek için sevmez, onunla oynaşmak ister, o kızda ne var ne yok tamamen fethettikten sonra ayrılır, tekmeyi vurur ve başka avlar peşine düşer.

ünlem yok.
devamını gör...