Bu Haftanın Beğenilmeyenleri

sigara haramdır

cumhurbaşkanımız 11. rize tanıtım günleri kapsamında düzenlenen "bırakalım sigarayı, içelim rize çayı" programında konuştuğunda böyle sigara haramdır demiş. bakın diyanet işleri başkanı da haram dedi diyor. bu biraz adamınız gol dedi dermiş gibi oldu ki diyanet işleri başkanı da bizim adamımız değil yani ciddiye aldığımız bir adam değil. bunca alim geldi geçti dünyadan da sigaraya haramdır demedi de çıkıp bu adam söyledi diye haram mı olacak. haram demek o kadar kolay değil. sigaraya zam yapa yapa sigara fiyatlarını eskort fiyatlarıyla eşitleyecekler yakında millet "nolacak aga bi paket sigara parası" diye girmediği günah kalmayacak.

bir paketin içinde 20 adet sigara var reis sana buradan söyleyeyim biz o paketin içinden bazen 1 tekini bile keyif yapalım diye yakmıyoruz.
devamını gör...

askıda entry

ilk aklıma geldiğinde çok komik ya da orijinal gibi duran, yazınca bir b.ka benzemeyen başlıklardan oldu bu. hani çocuklarla girilen diyaloglar falan var ya; yazanın kendisinden başka hiç kimseyi ilgilendirmeyen; komik ya da sevimli olmayan konuşmalar gibi.

neyse. oy sıkıntısı olanlar için bu başlığa yazılır. ilgili başlığa serbestçe k/y yapılır.
devamını gör...

koca görmüş kadının hali başka olur

neşeli günler filminde sıdıka hanım'ın, kendisini üstü kapalı bir şekilde kazım efendi'ye tarif ederken kullandığı söz.

-kazım efendi iş yine başa mı düştü?
+ne yaparsın sıdıka hanım. biliyorsun hem babalık hem de analık ediyoruz.
-olmaz kazım efendi, iki karpuz bir koltuğa sığmaz. sana bir hanım lazım.
+güldürme beni sıdıka hanım. beni hangi hanım alıp ne yapsın?
-a aa ne demek ayol, aslan gibi adamsın. sana şimdi benim yaşımda, aklı başında, eteği belinde bir dul lazım. hem koca görmüş kadının hali başka olur.
devamını gör...

cumhuriyet

bizdeki karşılığı halkın kendi kendini yönettirmesidir. birilerinin halka rağmen halk için devleti yönettiği rejimdir.
halkın %99'unun değerlerinin ayaklar altına alındığı halk rejimi mi olur? bir de cumhuriyet hürriyetir demiş adam. bu olsa olsa esarettir.
devamını gör...