Bu Haftanın Beğenilmeyenleri

ak parti seçmeni

açlıkla terbiye olmayan köle ruhlu insanlardan oluşmaktadır , reisleri kamçı vursa bir daha diye bağıracaklar öyle bir bağlılık var. ileriki yıllarda psikoloji ve sosyoloji bölümlerine bol bol tez konusu olacaklardır. diğer parti seçmenleri farklı mı derseniz üç aşağı beş yukarı aynıdır ama hiçbir partinin her yaptığını böyle içten savunan lideri sürekli değişim geçirse de ilk günkü gibi bağlı kalanı akp seçmeni kadar yoktur diğer partiler zaten ondan dolayı iktidara da gelemezler gelseler de kalıcı olamıyorlar.
devamını gör...

ak parti seçmeni

(#6948379) nolu tanımdaki videodaki kişilerin büyük kısmının oluşturduğu seçmendir. arada tabii ki daha farklı düşünenler vardır. kimisi çıkarları doğrultusunda oy verir kimisi başka sebeplerden, kimse kimseyi bu konuda yargılayamaz,demokratik bir ülkede olması gereken zaten farklı görüşlerin çokluğudur.

ama teröristle oturup anayasa hazırlayan siyasi oluşumları uzaktan izleyen seçmen kesinlikle değildir, zira zamanında teröristlerle yapılan anlaşmalar neticesinde sınır kapısından otobüslerle el sallayarak girdiklerinde veya şivan perverle kol kola şarkı söylendiğinde,hatta yakın zamanda ibb seçimlerinde kırmızı bültenle aranan pkk'lı çocuk katili osman öcalan televizyonda oy dilenirken, baya baya televizyon başında izliyorlardı.
devamını gör...

atatürk'ün öldükten sonra silinememesinin sebebi

silmeye çalışanlar ıslak rüyalarında uyumaya devam etsin. atatürk ve yaptıklarını silmek için önce tıpanız yiyorsa cumhuriyetten başlayın. sonra gelirsin inançlılara duyulan nefret, kemalist eğitim sistemi diye bik bik ötün. zaten bu ülkede kemalist bir eğitim sistemi olsa böyle b.ktan bir durumda olmazdık...

kurduğu cumhuriyet onca imkansızlıklar ve silik osmanlı yüzyılların tesiri olmasına rağmen en özgür, en bağımsız dönemleridir bu ülkenin.
devamını gör...

ak parti seçmeni

bu ülkede gündemde olmasından sıkıldığım seçmendir.

rte ve akparti bu adamların babasının oğlu değil, sanıyorum akp'de milyonlarca seçmeninin cebini doldurmuyor.
ee bu adamlar salak mı?
zamanında bezdirmişsiniz, korkutmuşsunuz, yıpratmışsınız şimdi her gün her yerde, ak parti seçmeni diye dolanıyorsunuz.

sıktınız.
devamını gör...

atatürk'ün öldükten sonra silinememesinin sebebi

1-) 5816
2-) kemalist eğitim sistemi
3-) dünyaya meyleden insan tabiatı
4-) tapınma ihtiyacı
5-) inançlılara duyulan nefret
6-) atatürkün kurduğu demokratik ülkede onu eleştirmenin verdiği korku, kaygı ve endişe.
7-) ülke insanlarının bu kısır muhabbetten sıkılmaları ve "değiştiremezsem o zaman sevmeye çalışayım bari" tavrı
8-) artık gerçekten atatürkü eleştirme işinin b.ka sardığı fikrini kabullenme.
9-) atatürkün fikirlerini yaymak için ve onu savunmak için çabalayan twitter fenomenlerinin -müslüman olmalarına rağmen- islamiyeti yaymak için bu kadar çaba harcamamaları.
devamını gör...

eğitim kurumlarının kapatılıp kuran kurslarının açılması

kur’an kurslarını kapatsalar “hocolor yottokloro yordon mooş oloyor” diye homurdanırlar, kapatmasalar “halkın sağlığını hiçe sayıyorlar” diye zırıldarlar.

yani bilemedim. meb okullarının kapatılması neden diyanet kurslarının da kapatılmasına dair bir beklenti oluşturuyor ki? kur’an kurslarında şartlar çok daha esnek. kayıt döneminde kursa gelebilecek öğrenci sayısı hoca tarafından belirleniyor ve bu sayı dokuzu aşamıyor. ki camilerin ve kur’an kurslarının kurallara en çok uyan yerler olduğuna dair açıklamalar var.

diyanet meb’den farklı bir kurum ve gayet de kendine has bir uygulama yöntemi benimseyebilir. ille de meb gibi davranmasını bekleyenler, öğretmenlerin pandemi döneminde çatır çatır aldığı ek ders ücretlerinin kur’an kursu hocalarına da verilmesi gerektiğini savunabilirler, bak bu çok tutarlı olur bence.
devamını gör...

ak parti seçmeni

kemalistlerin batı'ya dönüşü ile erdoğan'ın batı'ya dönüşü arasındaki farkı görüyor olsa gerek.

atatürk devrimlerine bakan bunu görür. batı gibi olmak için içkiyi, zinayı, faizi, kumarı, yarı çıplak gezmeyi meşru görüp, kültürünü değiştiren akp' li seçmen değil.

akp'lilerin ölü hali bile chp'lilerden iyidir.
devamını gör...

bir başkadır

hayatımda iki kez dijital platform üzerinden türk dizisi izledim. bunlardan ilki şahsiyet dizisi idi diğeri malesef bu diziydi.
dizinin reklamı ve pr çalışması çok iyi yapıldı. ve herkes diziyi güzelleyerek birbirini etkiledi. senarist türkiye'deki sosyo ekonomik problemleri laik muhafazakar kesim üzerinden okuyarak zaten ilk hatayı yapmış. ikinci olarak dizi 2000 yılında ya da 2010 yılında çekilse okey derim. yıl olmuş 2020 hala neyin muhazakar laik goy goyu yapılıyor anlamadım. bakın bizim millet twitterı çok kullanır. neden? çünkü hayatı boyunca kendisine fikri sorulmamıştır ve daha sonra tweet atar "ülkemiz için bu konunun önemli olduğunu düşünüyorum bla bla" diye. dayılar twitter'da high politic meseleler üzerine yorum yapar. artık herkeste akıllı tv ve telefon var. bununla birlikte korona zamanı millet iyice dizi film izledi. işte o lümpen kesim yıllardır film dizi eleştirisi yapmak için bugünü bekledi. topladığı malzemenin de semerisini alma vakti gelmişti. lümpenler kendini bir halt sanıp artık anlamsız ve sığ mevzualara " görünmeyeni gösteren, psikolojik , toplumsal sosyolojik " derin yorumlar yaparak kendini mutlu etmeye çalışıyor. not: her muhafazakar imam peşinde olmadığı gibi her laik başkası ile yatağa girmiyor.
devamını gör...

eğitim kurumlarının kapatılıp kuran kurslarının açılması

covid 19 pandemisi nedeniyle ilk orta liste üniversite vb kurumların yüzyüze eğitimine ara verildi. bu olağan ve olması gereken bir durumdu. hiç kimse bu konuda tek kelime etmedi. ama bugün ajanslara çok ilginç bir haber düştü.

diyanet işleri başkanlığı 23 kasım itibariyle kuran kurslarını yüzyüze eğitime açmaya karar vermiş.
la oğlum bu ne perhiz bu ne lahana turşunu.

hem tepki toplarsın hem de oluşabilecek bir bulaşmadan kendi kalene gol atarsın.

kuran okuyana hastalık bulaşmaz diye bir ayet var ise hangisi olduğunu çok merak ettiğim durumdur.
devamını gör...

peki kapalıysa modaya neden açık

sırf şu ifade bile aşağılık imalar barındırıyorken, üstüne tesettürlü kesimi temsilen katalog çekimlerinde cesur pozlar veren ve sportif başarısıyla tanıdığımız kübra dağlı'nın idealize edilmesi rezil bir sıvama olmuş. -z- jenerasyonu zaten karakterini, zevklerini, kültürünü telefon ekranından tanıdığı yüzlere peşinen ipotek etmeye hazırken adamlar araya sokuşturmuş mesajlarına uygun bir figürü.

"moda" diye diye belli giyim-kuşam ölçülerinin bizatihi !sözde! tesettür mağazaları tarafından nasıl laçkalaştırıldığı zaten malum ama bunu radikal dönüşümler için algı malzemesi yapmak ikinci sınıf casual markasının haddine değil.

bacaklarını tam açabiliyor musun bacım?
devamını gör...