Bu Haftanın Beğenilmeyenleri

sözlüklerdeki amerikan sempatizanı yazarlar

dövizin fırlayıp gitmesinden sonra, interaktif sözlükler arasında sol çerçeveye bakınca, hemen ne mal oldukları anlaşılan yazar kardeşlerimizdir. tamam ülkeni sevmeyebilirsin, ateist olabilirsin, aynı gemideyiz birader biraz sağ duyu diyenlere ne gemisi lan, senelerce birileri malı götürdü şimdi mi aklınız başına geldi dersiniz, bıyık altından kıs kıs gülersiniz, velhasılı kelam yazılan tanımları okudukça anlaşılan amerikan sempatizanı yazarlardır.
devamını gör...

çarşaflı kızlar

iş buraya kadar gelmiş. yok artık ya. her geçen gün evlenilecek kız konusunda kılı kırk yarmam daha da artıyor. artık 320 740 falan gidiyor yani.

devamını gör...

hepimiz aynı gemideyiz

ülkemize yönelik son zamanlarda hayasızca saldıran adeta ekonomik darbe yapmaya çalışan bazı küstahların aklınızı başınıza alın, bu ülke hepimizin, tamam iktidarı sevmeyebilirsiniz ama 24 haziran'da seçim oldu, artık ülkemiz cumhurbaşkanlığı sistemine geçti, sizler halen neyin hesabını yapıyorsunuz. silkinin ve kendinize gelin demenin sözlük camiasına açıklamasıdır. bu gemi batarsa hepimiz batarız. bizi başka ülkeler de kabul etmez. her şeyden önemlisi onurumuz vardır bizler kimseye el açmayız, yalvarmayız. gerekirse aç yatarız ama bu hain abd ye de haddini bildiririz anlamına gelen altı kelime üç cümleden oluşan söylemdir.

edit: halen elmalarla armutları birbirine karıştıranlar var, ben antalya'da yaşıyorum, akşam konyaaltı sahiline indim şu dünyaca meşhur plajların olduğu, vur patlasın çal oynasın millet kafelerde, restoranlarda eğleniyor, parası olanlar bunlar, olmayanlar ne yapıyor evden nevalesini alıp deniz kıyısına postu atıyor, çocuklar denize giriyor, ana baba temiz hava vakit geçiriyor, tamam o kadar da maddiyatı yoksa evinde açıyor gazozunu, cipsini ya da çayını demliyor, velhasılı kelam kimse dolar 10 lira olsun da göbek atayım demiyor, gezi olaylarında ülke ateş çemberine döndü, ülkemiz ekonomisine maliyeti en az 157 milyar dolara patladı, 15 temmuz darbe kalkışması ona keza ipten döndük, sen zannediyor musun ki, fetöcüler başarılı olsaydı yerinde mutlu mesut kalacaktın, bir kaç ay önce patates soğan fiyat rekoru kırdı, buna ne diyeceksin, şimdi normale döndü patatesin soğanın adını ağzına alan yok. lütfen arkadaşlar sağ duyulu olalım, aman o gelmesin de kim gelirse gelsin demeyelim. chp atatürk'ün partisi, , partinin kurmayları demedi mi akp aman çoğunluğu sağlamasın hatta kaybetsin bunun için de hdp nin barajı geçmesi ciddi sayıda vekil çıkarması gerek, 4 kişilik aileden bir kişi kendi partisi dururken hdp ye oy atacak diyerek karar almadılar mı ? ne desek boş, hadi bakalım rabbim hakkımızda hayırlısı neyse onu versin inşallah.
devamını gör...

rafızi

bazı sünnilerin zannettiği gibi isimlerini zeyd'in koymadığı, bilakis Allah'u tealanın koyduğu, gerçek mümin kimselerdir. rafızi reddeden demektir ve ebubekr ve ömer dahil yeryüzündeki tüm zalimleri reddettikleri için bu isimleri almışlardır. kitaplarımızda bulunan bir hadisle özetlemek gerekirse,

--- alıntı ---

...muhammed ibni selman babasından nakletmiştir;

bir gün imam caferi sadık aleyhisselam’ın yanındaydım. ebu besir gelip içeri girdi. derin bir nefes çektikten sonra yerine oturdu. imam caferi sadık aleyhisselam ona hitaben buyurdu: “ey eba muhammed neden böylesine derin bir nefes çektin?”

eba muhammed arz etti; “ey resulullah sallallahu aleyhi ve alihi vesellem’in evladı sana feda olayım. yaşım büyüdü, kemiklerim zayıflayıp inceldi ve ecelim yaklaştı. oysa ben henüz ahiretle ilgili durumumdan haberdar değilim.”

imam caferi sadık aleyhisselam buyurdu: “ey eba muhammed bunu sen mi söylüyorsun?”

eba muhammed arz etti; “sana feda olayım nasıl söylemeyeyim.”

imam aleyhisselam buyurdu: “ey eba muhammed Allahu teâlâ’nın gençlerimize ikram ettiğini ve ihtiyarlardan da hayâ ettiğini bilmiyor musun?”

eba muhammed arz etti; “sana feda olayım Allahu teâlâ nasıl gençlerimize ikram edip ihtiyarlarımızdan haya eder?”

imam aleyhisselam buyurdu: “gençlerinize azap etmeyerek ikram eder, ihtiyarlarınızı da hesaba çekmekten hayâ eder.”

eba muhammed arz etti; “sana feda olayım, bu bütün tevhid ehli için mi, yoksa sadece bize has mı?”

imam aleyhisselam buyurdu: “hayır, Allah’a yemin olsun ki bu başkaları için değil sadece size hastır.”

eba muhammed arz etti; “sana feda olayım, bize bir iftira attılar bununla belimiz kırıldı, kalplerimiz parça parça oldu ve fakihlerinin naklettiği hadisle bizim kanımızı helal saydılar.”

imam aleyhisselam buyurdu; “yani rafızi mi?”

arz etti; “evet.”

imam aleyhisselam buyurdu: “hayır, Allah’a yemin olsun ki bu ismi size onlar değil Allahu teâlâ koydu. bilmiyor musun ey eba muhammed, firavun ve kavminin sapıklığı ve musa’nın hakkaniyeti ve hidayeti beni-israil’den yetmiş kişiye aşikâr olunca bunlar firavun ve kavmini terk edip musa’nın yanına geldiler. musa’nın ordusunda bunlara rafızi denildi. (yani terk edenler) çünkü onlar firavun’u terk etmişlerdi. bunlar, ordunun içinde ibadette, musa, harun ve bu ikisinin zürriyesini sevmede en şiddetli olanlardı. Allahu teâlâ musa’ya vahyetti, “bu ismi onlar için tevrat’ta kaydettim. ve gerçekten de ben onları bu isimle adlandırdım, onları bu isimle bir kavim haline getirdim.” musa bu ismi yazdı. sonra Allahu teâlâ size ulaşıncaya ve sizin onu sahiplenmenize kadar bu ismi zahire olarak sakladı. ey eba muhammed onlar hayrı terk ettiler, sizse şerri terk ettiniz. insanlar fırkalara ayrılıp guruplara bölündüler. siz ise peygamberinizin (sallallahu aleyhi ve alihi vesellem) ehli beyt’inin (aleyhimusselam) yanında durdunuz. onlar nereye gittiyse oraya gittiniz. Allahu teâlâ’nın sizin için seçtiğini seçtiniz. onun irade ettiğini irade ettiniz. müjde verin, tekrardan müjdeleyin, Allah’a andolsun ki sizsiniz merhum olanlar (rahmedilenler). iyilik yapanlarınızın iyiliği kabul edilir, günaha düşenlerinizin günahı bağışlanır. her kim sizin inandığınız gibi inanmadan kıyamette Allahu teâlâ’nın huzuruna çıkarsa ondan iyilikleri kabul edilmez, günahlarından da geçilmez. ey eba muhammed mesrur ettim mi seni? (sevindirdim mi?)”

arz etti; “sana feda olayım artır.”

imam aleyhisselam buyurdu: “ey eba muhammed Allah azze ve cellenin melekleri vardır. bu melekler rüzgârın yaprakları dalından döktüğü gibi bizim şialarımızın sırtından günahları dökerler. buna Allahu teâlânın şu ayeti işaret eder, “arşı ve etrafındakileri taşıyanlar işte onlardır rablerine tesbih edip hamd edenler onlar rablerine iman eder ve iman edenler için bağışlanma dilerler. (ğafir, 7)” Allah’a yemin olsun ki onların istiğfarları (bağışlanma dilekleri) başkaları için değil sadece sizin içindir. ey eba muhammed seni mesrur ettim mi?”

arz etti; “sana feda olayım artır.”

imam aleyhisselam buyurdu: “ey eba muhammed Allahu teâlâ sizi kitabında zikretmiş ve şöyle buyurmuştur, “müminlerden nice kişiler vardır ki onlar Allahu teâlâ’ya verdikleri ahit hususunda sadıktırlar. kimisi tamamlamış, kimisiyse beklemektedir. onlar asla değiştirmediler. (ahzab, 23)” sizler, Allahu teâlâ’nın bizim velayetimiz için aldığı ahde vefa ettiniz. sizler bizi asla başkalarına değiştirmezsiniz. eğer böyle yapmış olsaydınız Allahu teâlâ onları (imamete iman etmeyenleri) hiçe saydığı gibi sizi de hiç sayıp serzeniş ederdi. buna işaret kitabında şöyle buyuruyor; “onların çoğusunu ahde vefa eden olarak bulmadık, çoğusu gerçekten de fasıktırlar. (araf, 102)” ey eba muhammed seni mesrur ettim mi?

arz etti; “sana feda olayım artır.”

imam aleyhisselam buyurdu: “ey eba muhammed, Allahu teâlâ kitabında sizi zikredip şöyle buyuruyor, “tahtlarda karşılıklı oturan kardeşler. (hicr, 42)” Allaha yemin olsun ki bu ayette sizden başkasını irade etmemiştir. ey eba muhammed seni mesrur ettim mi?

arz etti; “evet sana feda olayım artır.”

imam aleyhisselam buyurdu: “ey eba muhammed, “dostlar, o gün bazıları bazılarına düşmandır. muttakiler hariç. (zuhruf, 67)” Allah’a yemin olsun, Allahu teâlâ bununla sizden başkasını irade etmemiştir. ey eba muhammed seni mesrur ettim mi?

arz etti; “evet sana feda olayım artır.”

imam aleyhisselam buyurdu: “ey eba muhammed Allahu teâlâ kitabında bizi, şialarımızı ve düşmanlarımızı zikretmiştir, “de ki, bilenlerle bilmeyenler bir olur mu? ancak akıl sahipleri uyarıcıdırlar. (zümer, 9)” biz bilenleriz. bilmeyenler düşmanlarımızdır. şialarımız, onlardır akıl sahipleri. ey eba muhammed seni mesrur ettim mi?

arz etti; “evet sana feda olayım artır.”

imam aleyhisselam buyurdu: “ey eba muhammed Allahu teâlâ, emirül mü’minin (imam ali aleyhisselam) ve şiası dışında hiçbir peygamber vasisi ve takipçilerini istisna etmemiştir. kitabında şöyle buyurmuştur; “o gün hiçbir dost bir diğer dostun ihtiyacını gideremeyecek ve onlara yardım da edilmeyecek. Allah’ın rahmettiği hariç. (duhan, 41)” Allahu azze ve cellenin rahmettiği imam ali (aleyhisselam) ve o’nun şia’sıdır. ey eba muhammed seni mesrur ettim mi?

arz etti; “evet sana feda olayım artır.”

imam aleyhisselam buyurdu: “ey eba muhammed, Allahu teâlâ sizi kitabında zikretmiştir, “ey nefislerini israf etmiş (günahlara düşmüş) kullarım Allah’ın rahmetinden umudunuzu kesmeyin. Allah günahların tümünü bağışlar. o’dur çokça rahmedip çokça bağışlayan. (zümer, 53)” Allah’a yemin olsun bununla sizden başkasını irade etmemiştir. ey eba muhammed seni mesrur ettim mi?”

arz etti; “evet sana feda olayım artır.”

imam aleyhisselam buyurdu: “ey eba muhammed Allahu teâlâ sizi kitabında şöyle zikretmiştir. “benim kullarımın üzerinde senin hiç bir hâkimiyetin yoktur. (hicr, 42)” Allah’a yemin olsun bununla sadece imamlar (aleyhimusselam) ve şialarını irade etmiştir. ey eba muhammed seni mesrur ettim mi?”

arz etti; “evet sana feda olayım artır.”

imam aleyhisselam buyurdu: “ey eba muhammed Allahu teâlâ sizi kitabında zikredip buyurmuştur, “onlar Allah’ın nimetlendirdiği nebiler, sıddıklar, şehitler ve salihlerle beraberdirler. ne de güzel arkadaştırlar. (nisa, 69)” ayetteki nebi resulullah sallallahu aleyhi ve alihi vesellemdir. bizse sıddıklar ve şehitleriz. sizse salihlersiniz. sizler salih olarak adlandırıldınız. nasıl ki Allah azze ve celle sizi bu isimle adlandırdı. ey eba muhammed seni mesrur ettim mi?”

arz etti; “evet sana feda olayım artır.”

imam aleyhisselam buyurdu: “ey eba muhammed Allahu teâlâ sizi kitabında zikretmiş ve düşmanlarınızın cehennemde olduğunu hikâye etmiştir, “onlar derler ki bize ne oluyor ki şerli ve kötü sayıp alay ettiğimiz o kişileri göremiyoruz. yoksa gözler onları göremez hale mi geldi? (sad, 62)” Allah’a yemin olsun ki burada Allahu teâlâ sizden başkasını kastetmemiştir ve irade etmemiştir. bu âlem ehlinin yanında insanların en şerli ve kötüsü olarak bilindiniz, oysa sizler cennette şad ve mutlusunuz. cehennemde ise aranıp sorulanlardansınız. ey eba muhammed seni mesrur ettim mi?”

arz etti; “evet sana feda olayım artır.”

imam aleyhisselam buyurdu: “ey eba muhammed, cennete götüren ve hakkında indiği kişinin hayrını bildiren ayetlerin tamamı biz ve bizim şialarımızın hakkındadır. cehenneme götüren ve hakkında indiği kişiyi en şerli olarak bildiren ayetlerin tamamı bizim düşmanlarımız ve muhaliflerimiz hakkındadır. ey eba muhammed seni mesrur ettim mi?”

arz etti; “evet sana feda olayım artır.”

imam aleyhisselam buyurdu: “ey eba muhammed ibrahim’in milleti sadece biz ve bizim şialarımızdır. diğer insanlar bundan uzaktır. ey eba muhammed seni mesrur ettim mi?”

arz etti; “evet sana feda olayım yeter.”

--- alıntı ---
devamını gör...

bir papazın yükselttiği doları şeyhlerin ve gavsların indirememesi

peygamberin yansıması olan var, Allah ile görüşen var, evliyalarla kur'an dersi yapan var, savaşta orduya yardım eden var...

aslında ruhani güç portföyümüz epey geniş, isteseler x-men ve avengers'ın toplamından daha büyük işler çıkarırlar ama kim bilir ne kutlu işlere dalmışlardır ki dolarla uğraşmak onlar için ciddi bir tenezzül olur. rahatsız etmemek lazım, belli ki alem-i islam'ın istikbali için gece gündüz mesai halindeler.
devamını gör...

30 yaşındaki kız vs 30 yaşındaki erkek

30 + ya da 30-40 arası da diyebiliriz.

ya ne bileyim, ben halen çakı gibi delikanlı iken evlilik görüşmeleri yaptıklarımın çoğunda çeşitli hastalıklar başgöstermişti. zaten kadın kısmısı hastaneden beri gelmez de, otuzlara dayandı mı hepten bir ayağı hastanede oluyor. hele bekarları zaten kafayı yemiş. her biri birer psikolojik vakaa olmuş. * antidepresanlarla yaşıyor olmalılar. yine o son evlenme görüşmemi hatırladım. o nasıl bir modeldi öyle? ne manyak bir şeydi. Allah'ım esirgediğin için binlerce şükür sana.
devamını gör...

bir papazın yükselttiği doları şeyhlerin ve gavsların indirememesi

zamanında hz. zekeriya'nin yahudiler tarafından şehit edilmesinde "peygamberini koruyamayan Allah" da demişti bu kafa. oturduğu yerden goy goy yapmaktan başka bir işe yaramayan, üç beş artı toplayacağım diye islama, kurana hizmet eden sadata bile dil uzatacak kadar alçalan çöp çöp adamlar türemiş.. ne ismailağa ne menzil.. hiçbirine mensup olmadığım halde bir dolar kuruyla yamulan boş beleş adamların meşayıhın tasarrufuna laf ediyor oluşu midemi bulandırıyor.. on beş temmuz'da omuz omuza saf tuttuğumuz kardeşleri sizin çöp yorumlarınıza satacak değiliz.. şu sıkıntılı dönemde dinle diyanetle alakası olmayan adamları bir olmaya davet ediyoruz şu bizim tayfanın haline bak. faydanız yok, bari susun da düşman bir olmuşlar bilsin..
devamını gör...

kıbrıs'ın türkiye'ye gücenme sebebi

borularla su götürüyoruz mottosu altında taşınan suyun kıbrıs'a değil israile götürüldüğü idda ediliyor kıbrıs vatandaşlarınca, suyun israile götürülmesini kabul ettik ancak bizi kullanarak herhangi bir ticari fayda da sağlamıyorlar ve ötekileştiriyorlar dedikleri zaman bizde vatan toprağına kaygılarımızı söylediğimizde ötekileştirildik bazı insanlardan geçtik ama toprağımız dediğimde ise;

biz öteki evlat muamelesi görmekten bıktık diyorlar, asker desteği haricinde hiçbirşey yok bize diyorlar.

ve baaaam haberi ise şöyle; kıbrıs askeri desteği israil, ingiltere eşliğinde kumarhane adası olmak üzere halk refahının onlarca katına çıkmasının çok basit olacağı birliktelik anlaşmalarının eşiğindedir. burada da ak partinin suçu yok diyin. kendi nimetlerini kendileri yemek istiyorlar sadece.

kullanılıp kullanılmaktan hiç fayda görememektir dertleri.
devamını gör...

mahmut ustaosmanoğlu'nun allah'ı görmesi

tasavvuf konularına yabancı olunca böyle suret şeklinde gördü anlaşılandır. Allah ın tecelli etmesi denince anlaşılması gereken Allah ın isimlerinin tecelli etmesidir. tasavvufta Allah zat olarak zaten kesinlikle anlaşılamaz ve üzerinde tefekkür edilmemesi söylenir.

Allah ın isimleri zaten her yerde tecelli ediyor. Allah, rahim sıfatını da hz peygamber için kullanmış. Allah da mı kafayı bulmuş dostlarım?

--- alıntı ---

“andolsun ki size kendinizden bir peygamber gelmiştir. sizin sıkıntıya uğramanız kendisine çok ağır gelir, sizin üzerinize/size çok düşkündür. mü’minlere raûf ve rahîm’dir.”

(tevbe suresi, âyet: 128)

--- alıntı ---

bir tasavvuf yolcusunun Allah falan yere tecelli etti demesi örneğin ay daki nur un Allah tan olduğunu kuvvetli bir şekilde hissetmesi halidir. yani baş gözüyle senin gördüğün aynı şeyi görür ama hissiyatı farklıdır zira kesret ölene dek göz önünden kaybolmaz.

mahmut ustaosmanoğlu gerçekten veli bir kul mudur bilemem ama geçmiş veli zatların kitaplarından anladığım budur.
devamını gör...

iran

ortadoğu'da kafirin kılıcını sallayan radikal vahhabi-selefi mağara kaçkını köpeklerden dinlerseniz düşmanlık etmemiz gereken ülke. düşmanlık etmezsen rafizi sevici olursun. onlarda da uç mezhepler, hocalar kişiler var elbet, bizdeki fehullahlar, adnanlar, tarikatlar, cemaatler, selefiler falan gibi. iran dini mercileri sünnilere küfür etmeyi men ediyor ancak vahhabi radikal gelip buraya iran devletinin bile ''ingiliz şiileri'' adını taktığı bazı grupların hz. aişe'ye hakaretlerini iran'ın devlet politikası gibi yansıtıyor. müsait zamanda ve yeri geldikçe yer yer yazacağım. burada yine sansüre uğramazsam hiç bir yalanınız afişe edilmeden kalmayacak.
devamını gör...