Bu Haftanın Beğenilmeyenleri

evliliğin güzel yanları

erkek için, ücretsiz seks. yemeğin yapılmış, elbiselerin yıkanmış, evin temizlenmiş olması. dişi için, avlanmaya giden erkeğin getirdiği yiyecekten bir pay, bazen iri bir but, derisinden kürk, dişinden kolye. ayrıca mağara dışından gelecek tehlikelere karşı kendisini koruyacak güçlü bir partner.
dünya hala ilkel bir yer.
devamını gör...

bilim ve sanat yapan tarikat

bizim bildiğimiz tarikatlardansa onlar hazırcılığı severler. müritlerin cebinden çaldıkları ile geçinecekler. ne bileyim, muska yazar, cennete götüren terlik, yakmayan kefen, hatta adamlar su paketleyip sattılar. saç-ı şerifin yıkandığı su! hırsızlığa, dolandırıcılığa sanat gözüyle bakanlar var.
öte taraftan; yanlış yere bakıyorsun bilader. son seneler bilim lafını ''modernist'' dedikleri hocalar çok dillendirmeye başladı ve bu iyi bir şey. mustafa islamoğlu mesela. ama en çok saadettin merdin'den duyuyorum böyle şeyleri. zaten tanrıyı arayan fizik diye kitap yazmış eskiden.
devamını gör...

2500 civarı evlilik görüşmesi

nereden dirilttiniz şunu? son evlenme görüşmemi hatırıma getirdi. kızın silüeti heyula gibi gözümün önüne geldi gitmiyor! kabus gibi lan. o nasıl bir ruh hastası idi öyle?
vardır bir problemi. meselam şöyle bir problemi var; 2350 kadarı ruh hastası, eşyaya tapan, çok büyük oranı ''cenneti hazırla geliyorum'' kafasında olanlardan müteşekkil. söylemiştim, ben de tanrılığa soyunmadım. yazacağım çok şey var , yazdığım çok şeye ilaveten de kalsın şimdilik.

(bkz: vardır bir problemi)
devamını gör...

eksi veren yazara küsmek

bir tanesini biliyorum ve ben de kusmusleri oynuyorum evet. yuzumuze gulen insanlarin yahut bir sekilde sohbetimiz olan; eksi verme durumunu anlamiyorum. bu nece bir sinsiliktir. eksi vermek basli basina bir sinsilik iken bir de bunun beklemedigimiz insanlardan gelmesi. * yazsana bana neyi neden begenmedin, sonra yine eksile. belki farkli bir bakis acisi katarsin, o kadar muhabbetimiz var ama nerde; sinsi sinsi eksile gec.

ben sana küsum aslinda haberin yok...

edit: sinsiler eksiliyor ama ya gorebiliyorsam?
devamını gör...

recep tayyip erdoğan

sevmeyeni kimsenin fetocu ilan etmediği adam. bu çok sayıda sevmeyeni var ama kimse çıkıp fetocu filan demiyor. ama bunun üzerinden yapılan mağdur edebiyatı sıktı yemin ederim. yahu bu muhalefet böyle 3-5 söyleme tıkılıp kaldıkça bu adam daha da güçlenir. memlekete yapıcı muhalefet lazım. yapıcı muhalefet iktidari çalışmaya zorlar.
devamını gör...

kalbin dini inançla kuşatılması

yaşantınızla etrafınıza saçmadıktan sonra ancak kendi kendinizi kandıracağınız mevzu.
kalbini imanla kuşattığını iddia edene bakıyorsun ağzında her daim hakaret, küfür. mal satıyor fahiş fiyatla, adam çalıştırıyor sigortasız asgari ücretle, israf-lüks gırla, oğlu torpille makam sahibi olmuş hak hukuk kim takar.
sözlükte bulunma amacım tebliğ deyip, biraz da bizimkiler yesin diyen var lan.
daha ben inanmıyorum çoğunuza, Allah'ın inanacağını hiç zannetmiyorum.
devamını gör...

recep tayyip erdoğan

20 seneye yakın zamandır ülkemi yönetme çabası içerisinde olan yönetçi. çaba dediğime bakmayın siz bu aslında o kadar da büyütülecek bir durum değil. çünkü güzel ülkemde yönetçi olmanın maalesef çoban olmaktan bir farkı yok.(çobanları küçümsemek için söylemiyorum) güdülecek koyun, keçi vs olmaya devam ettikçe bu yönetçilik vasfı devam edecektir.
devamını gör...

recep tayyip erdoğan

sevmeyeninin aninda fetocu ilan edildigi adam. yazik yav, ak parti cobanligi bu kadar basit iste. adami sevmiyorsan; siyaset icinde yasadigi yillardan sonra yuzunde meymeynet gormuyorsan -son derece oznel bir yargi- ya fetocu ilan ediliyorsun ya dinsiz. anlamadiginiz sey en az sizin kadar baskalari da bir zamanlar tum umitlerini bu adama baglamisti. gelinen noktada sizin kadar baskalari da uzgun belki. ama siyaset, insani eline alip ogutuyor belliki. vicdan muhasebesi herkes icin var, kimileri gormezden gelse de. fetoculer bir tayyipciler iki, siradan insanlari peygamber ilan etmekte.
devamını gör...

mağdur edebiyatı

birilerinin ustası olduğu saçmalık. başka bir şey bulamıyoruz, bari mağduru oynayalım kafasindalar. ve bu yolla gerçek mağdurların önünü kapadıklarını filan umursadiklari da yok. varsa yoksa kendi saçma sapan egoları. şu hayatta kendinden başkasını düşünemeyen egoist tipler kadar iğrendiğim hiç kimse yok. dünya sizin yitik egonuzdan ibaret değil. herkes sizin egonuzu okşamak zorunda hiç değil. insan her daim haddini bilmeli. ve unutmamalı ki yüce yaradan için diğer yarattiklari gibiyiz, ne eksik ne fazla. varlığımız dünyayı mukemmelleştirmez yahut yokluğumuz berbat hale getirmez.
devamını gör...