Bugünün Beğenilmeyenleri

suriyesizler

vatanları çok da umurlarında değildir.
edit: (#6486841)
çünkü makedonya, girit, batı trakya, bulgaristan ve kafkasya'dan gelen muhacirler gerçek muhacirlerdi. gerçek savaş mağdurlarıydı. geçen ekşi'de gördüğüm bir entryi direk yapıştırıyorum buraya;

"bu ülkeye seksenlerde bulgaristan türkleri geldi. vatandaş oldular. -askerlik- yaptılar, iş kurdular, işçi oldular. haberlere çıkmadı, hırsızlık yapmadı, kimsenin karısına-kızına yan gözle bakmadılar.
bu ülkeye 50 ve 60`larda batı trakya türkleri geldi. vatandaş oldu, askerlik yaptılar ki o zamanlar askerlik 2 ila 4 sene. iş kurdular, işçi oldular, kimse ile olay çıkarmadılar. vergilerini çatır çatır ödediler, emeklilik günü gelince babayı aldılar... tıpkı dedem gibi.

bu x'ler* 2010`larda ülkeye geldi, vergi ödemedi, askerlik yapmadı, gasp - hırsızlık yaptılar, tecavüz ettiler. karı- kız diye ayırmadan herkese yan gözle baktılar ve çocuk yaptılar. birde vatandaş olacaklar."

ha bu arada suriyelilere çok bayılan arkadaşlara da şu türk bayrağı indiren suriyeli kardeşlerimizi göstermek isterim .
devamını gör...

hulusi akar

ben normal şartlarda bu başlık üzerinden kemalistlere pis dalardım. ama artık hiç canım istemiyor. çünkü topa biraz sert girsem kemalistlerden önce ezik akpliler savcılığa koşarlar. neme lazım! ben kürt adamım kemalistler ile akpliler barışırlar yine kötü olan biz oluruz.
t: eski genelkurmay başkanı.
ayrıca mesele eski silah arkadaşlarına sadakat ise evvela kemalistler bir çenelerini kapatsınlar. iktidarı ele geçirir geçirmez başta sütçü imam olmak üzere bu vatanın salahiyetini müslüman bir hanımın tesettürü ile bir tutan cümle şühedanın kemiklerini sizlattilar. nicesini öldürttüp nicesini de türlü iftiralarla hapsettiler. hala utanmadan konuşuyorlar.
devamını gör...

suriyesizler

bana göre biz, türkiyenin yerli halkıdır. zira suriyeliler bolluk içinde yüzerken halktan vergi üstüne vergi alınıp fakirleşmeye mahkum ediliyor. yakında dilenen suriyelilerden ben para isteyeceğim senin aldığını bana vermiyorlar sadaka vermesi gereken sensin, diyerek.
devamını gör...

hulusi akar

yıllardır duymaktan kaçındığı ve istemediği için duymadığı gerçeklerin yüzüne çaatııır çatııır vurulmasından dolayı yüzündeki kasları iflas etmiştir. kendisi şanlı türk ordusunun yüz karası olarak tarihe geçmiştir. asker olarak değil de parlatıcı olarak görev yapsaydı daha makbul olurdu herhalde.
devamını gör...

suriyesizler

bu topraklardaki geçmişi bir asrı bulmayanların "vatanları umurlarında olmayan suriyelilere verilen isimdir" şeklinde tanımladıkları.

her yalanı, uydurmayı, körlüğü hatta ihaneti kendine yakıştıranlara bütün kürtler adına soruyorum 1920'de veya kurtuluş savaşının herhangi bir zamanında nerede ayrılıkçı kürtler vardı?
yapılan türkçülüğü daha doğrusu ırkçılığı görmezden gelip arapları ve kürtleri isyan çıkarmakla suçlayanlar düşmanla nerede halkın, nerede düzenli ordunun savaştığına bakarsa ihanetin nerede ne kadar olduğu hakkında bilgi sahibi olacaklardır.
son olarak "bu devletin öz evlatlarından" kasıt mevcut sınırlar ise, o zaman neden bu düşmanca tavır girit, batı trakya, makedonya, bulgaristan, kafkasya'dan ülkemize gelen muhacirler için gösterilmedi? üstelik hepsine kimlik, arazi ve devlet kadrolarında ve özel sektörde müthiş imkânlar verildi. * *
yok onlar bizim sınırlar ötesinde kardeşlerimizse eğer suriye de bizim değil miydi?
tarih şuuru kapalı, yalanlardan tarih inşa edenlerin zoruna gitse de gerçekleri söylemeye devam edeceğiz.
devamını gör...

ali koç vizyonu

kısa bir süre önce, ersun yanal gündemimizde yok, hiç olmayacak diyerek taraftara canlı yayında bilgi veren ali koç isimli, ülkenin en büyük yandaşı olan holdinginin patronunun, ersun yanal ile anlaşması sonucu ortaya çıkan vizyondur. ülkemizin puslu ortamı nasıl bir oksijen içeriyorsa artık, ali koç gibi bir insanın bile tükürdüğünü yalamasını sağlıyor. işte öyle ali koç. burası ortadoğunun ve dünyanın en puslu ortamında yaşam mücadelesi veren türkiye cumhuriyeti devletidir. büyük söz etmeyeceksin, adamın aklını alırlar. daha takımın başına geçeli bir sene olmadan böyle süratli dönüşler hayra alamet değildir ali başkan. sui zannım hala bu ali koç'un başka planlar için başkan olduğu yönünde ama hayırlısı bakalım. belgelerimi de aşağıya koyayımda, bir eleştiri getirirken belgeli getirmiş olayım, işkembei kübradan eleştirmemiş olayım. belki örnek alanlar olur.

(bkz: ülkenin bir numaralı yandaşının koç holding olması)


devamını gör...

ali koç'un ffp'ye uymayacağız açıklaması

fenerbahçe'nin bu sene olmasa 2 sene içerisinde kesin küme düşmesinin yolunu açan açıklama.

iş sadece 3-5 yıl men cezası alıp 'gitmiyorum işte, türkiye'de şampiyon olur dururum' demekle bitmiyor, önce bunun anlaşılması lazım.

durumun ağırlığına göre transfer yasağı ve puan silme cezası da veriliyor. zaten avrupa'ya gidememek demek maddi gelirin ciddi anlamda azalması demek. üzerine futbolcu bulmak da kolay olmayacak avrupa hedefi olmayınca. bir de transfer yasağı gelir 1-2 sene yeni transfer de yapılamazsa, hele puan silme cezası da varsa fenerbahçe ali koç elinde küme düşer. ne tff, ne siyaset kimse kurtaramaz.

hele bir de 60 milyon avrolardan bahsediliyor ki, bence gerekirse bu sene küme düşmeyi göze alsa fenerbahçe, çok daha isabetli davranmış olur. ama ali koç böyle mi düşünür, hiç sanmam. bu sene ffp'yi ikinci plana atıp takımı ilk 7-8'e sokmaya çalışıp sonra da hadi bana eyvallah derse şaşırmam.

kendisini hiç sevmemekle birlikte bence fenerbahçe aziz yıldırımı göndermekle 115 yıllık tarihinin en büyük hatasını yaptı, ve bu seneki küme düşme dahil olası bir başarısızlığı taraftar göğüslemezse iş çözülemeyecek noktaya gidiyor.
devamını gör...