Bugünün Beğenilmeyenleri

ilahiyat fakültesine yerleşen yks üçüncüsü genç

muhammed akif aydın isimli vatandaş.

hafız olduğunu dile getiren aydın, okulunu bitirdiğinde iyi derecede arapça ve ingilizce öğrenmiş bir biçimde, üniversitede akademisyen olarak kalıp islam'a hizmet etmeyi hedeflediğine dikkat çekerek, "klasik profesörler gibi, odasında oturup çay içen değil, sahada olan, kudüs'e giden bir akademisyen olmak istiyorum." demiş.

sen gel akademiye görürsün. heyecanlı seni şeker şey.

İlahatci
devamını gör...

19 ağustos 2019 fenerbahçe gazişehir maçı

fenerbahçe'nin birilerini yalamaya başladığını gösteren maç. daha maçın başında olmayan pozisyondan penaltı verilmesinin başka açıklaması yok. eh bi sürelik sevinsin garipler, ilerleyen zamanlarda yine istifaya davet etmeler başlar.

edit: bir maç kazandılar diye şampiyon ilan edelim durun, biraz daha sevinsinler.*

(bkz: köpeğin duası kabul olsa gökten kemik yağardı)
devamını gör...

dünyaitiraf.com

bugün dükkanın tekinden çıkarken sokakta bir kadına/kıza gözüm takıldı bir anda, onun da bana takıldı, hiç huyum olmamasına hiç bilmem ama ilk defa arkama dönüp bir daha baktım. sarışın uzun boylu, sade mükemmel bir saç. dişi versiyonum gibiydi, kesinlikle etkilendim kesinlikle. ki ben etkilendiğimi hatırlamayacak kadar uzun zamandır etkilenmeyen bir insanım. vay anasını. keşke bir kez daha görme imkanım olsa.
devamını gör...

ihl sözlük çöplüğü

genel olarak ihl sözlüğe vukufiyetim yok lakin burada yazılan ihl tanımlara ve bu tanımın sahibi yazarlara bakınca bunu anlamak zor olmasa gerek. başlangıçta ihl belki gerçekten canlı ve donanımlı idi lakin zamanla bildigin çöplüğe dönüşmüş.

yazılan tanımların çoğu bkz ve forumsalliktan öteye gidememiş. tek cümlelik tonlarda tanım var. buraya ihl devamı diyorlar lakin hic alakasi bile yok. bence dunya sözlük onların devamı gibi açılmış olsa bile gelinen süreçte kesinlikle özgün bir sekle büründü. en basitinden sonu -ihl olan nicklerin tanım karakter ortalaması dunya sözlüğün üçte biri oranında. vaziyet bu kadar kötüymüş iste. galiba sözlük biraz daha devam etsin diye azı karar çoğu karar politikası uygulanmış. direniş diyelim hadi.
devamını gör...