Bugünün Beğenilmeyenleri

cumhuriyet tarihinin en büyük akaryakıt zammı

zamma rağmen 2001 de bir asgari ücretli 98 litre benzin alabilirken şu anda 236 litre benzin alabiliyor. bunca abd saldırısına rağmen hala chp zihniyetinin ülkeyi getirdiği noktadan daha iyi durumdayız.

memurun durumuna baktığımızda 2001 de 130 litre benzin alabiliyordu bugün 502 litre alabiliyor.

edit: tanımı unutmuşum. yanlış bilgidir.

2000 yılında benzin 0,59 tl 2001 yılında 1,24 tl. zam konusunda kimse ecevitin eline su dökemez. bir senede ikiye katlamış.
devamını gör...

merve kavakçı

rahmetli ecevit kendisini yüce meclisten öyle bir süpürdü ki vitaminsiz ve asosyal bir ted kolejli olarak başladığı hayatını düzeltebilmek için ardarda 4 koca eskitti. hepsi de frijit olduğu için bunu kapı dışarı ettiler.
devamını gör...

seküler göç

"okumuş, aydın kesimin, ülkeye bir faydası dokunabilme potansiyelindeki insanların" terörist, vatan haini olarak adlandırıldığı ülkede normaldir.
devamını gör...

ekonomik krize kullanışlı abd kılıfı

en sonda söyleyeceğimi en başta söyleyeyim sıkılan okumasın.
bu suni-sahte -kasıtlı abd -türkiye gerilimi planlıdır. türkiye'de yıllardan beri bağıra bağıra gelen krize bulunmuş bir kılıftır. kazan-kazan durumudur her iki taraf için. ülkeler için demiyorum. her iki iktidar için. türkiye'de ülkeyi 16 yıldır yöneten iktidar bağıra bağıra gelen krizi abd düşmanlığı ile paketleyip halkın kollarına havale etmiştir. halk da kimi seve seve kimi sevmeye sevmeye kabul etmiştir, ettirilmiştir.
trump cephesinden bakarsak trump da yaklaşan ara seçimlerde papaz rahip brunson u türkiye nin elinden kurtararak seçimlere kahraman olarak girmek istemektedir. evangelistlerin 60 milyon oyu olduğu düşünülürse bu çok önemli bir yatırımdır. bu yüzden 18 aydır tutuklu bulunan brunson son 2 ayda kıymete bitmiştir.
şimdi konuyu daha geniş ele alalım.

herhangi bir money exchange / döviz sitesine girip yıllık try/usd/euro /pound /vs.vs değişimlerine bakarsanız tl nin özellikle 2012 sonrası hızlı değer kaybını göreceksiniz. yani kurmak artış brunson papaz krizinden ve hocaefendi den fetö ye dönüşüm sürecinden önce başladı. bunu grafiklerde görebilirsiniz. buraya ekleyemediğim için bir zahmet google da aratıp bakın. yine ihracata oranla ithalatın çok büyük hızla arttığını göreceksiniz aynı dönemde.

peki ne oldu da bugünlere geldik. bildiğiniz gibi dünya sistemi denilen güç var. varlığı herkesçe kabul edilen bu güç önemli bir sermaye gücünü ihtiva eder. ırak 'da saddam besleyip büyüten, iran ile savaştıran, kürtleri katlettiren sonra da sen misin halkına zulmeden deyip ülkeye el koyan bu sermaye gücüdür. aynısını libya da yaptılar. suriye'de de yapıyorlar. türkiye'de yönetim 27 mayıs ihtilalinden beri bu gücün elindedir. bu güçten icazet almadan hiç bir kimse muktedir ve iktidar olamaz. şuan iktidardaki parti de dahil. akp nin kuruluşuna baktığınızda bu dünya sistemi ile nasıl bir ilişki içinde olduğunu kör değilseniz göreceksiniz.. arkası yarın..
devamını gör...

sigara güzellemesi

şuursuzluğun ve izansızlığın emâresi. gaave insanı kalibresindeki tipler sigara seviciliği vazifesi üstlenerek; bunun “yaşamak” adına bir lezzet olduğunu savunuyor.
kanserden ölüm oranları sadece bir istatistik değil kezolar. tamam zıkkım için ama övmeyin.
devamını gör...

türban üstüne peruk takmak

üniversite eğitimi Allahın emri olduğu için bulunan icat. o zaman da anlamazdım şimdi de hasretle biz ne çileler çektik diye anlatanları anlamıyorum. sistem seni dışlamak istiyor ama sen başörtünün üstüne peruk takarak yine de sisteme dahil olmanın yolunu buluyorsun. özeti bu. ne için okudun? maaşlı bir iş için. "yemenidir yaşmaktır bayraktır baş örtüsü" dedin okurken. ben şahidim. yirmi sekiz şubattaaaa böhüüü çok çileler çektik okutmadılar bizi! arkadaş ben de okudum şunu kabul edin üniversite eğitimi örgün öğretim falan Allahın emri değil senin tercihin. üstelik düzeysiz bir eğitimden geçiyorsun. he birileri tutup sen tezek kurutma bölümünde okuduysan biz ne yapalım diyebilir zira başörtüsü üstüne peruk takan insanların tepkileri böyle olur. çok basit ya açıp okuyacaktın ve okulun sadece ve sadece para kazanacak bir iş sağlamadaki kolaylığına ihtiyacın olduğunu söyleyip bununla yaşayacaktın yahut bunlarla mı uğraşacağım okul bana ne verebilir ki diyerek okumayacaktın. bu iki tercihin diğerinden ahlaki olarak pek farkı yok bence. ama türban üstü peruk takmak takan pişman olmamışsa bunu "kutsal çile" falan olarak düşünüyorsa ahlaki düşüklük olduğu aşikar.
devamını gör...

seküler göç

çoğu gitmesi ülkeye herhangi bir zarar vermeyecek teneke kesimdir. doktor, mühendis tayfasının bir kısmı hariç kayıp değil. adam hukukçu gelmiş gidecem ben diyor. git birader ya senin yerin dolmayacak mı sanki? sen gidince fabrikalar çalışmayı mı durduracak yani.
devamını gör...

arapça

medreselerde " ilim " olarak okutulan dil. evet yalnış okumadınız. medreselerde molla cami kitabını bitiren kişi artık alim olarak görülür.

öyle gerçek hayatla kur an uyuşuyor mu? diye bakmanıza, mantık üretmenize gerek yok.

bu şuna benzer: siz liseden sonra tıp fakültesini kazanmıştırsınız. 1 yıllık ingilizce hazırlık okursunuz. orada ingilizce tıbbi terimleri öğrenirsiniz lakin konuyu anatomiye getirmezsiniz.

iş böyleyken 1 yıllık hazırlığı bitirdirdikten sonra piyasaya doktor olarak çıksanız nasıl olur? halbuki daha 6 yıl okumanız gerek ki pratisyen hekim olasınız. daha bunun " tus" u var falan... 4 yıl da o sürer en az 10 12 yıl sonra ancak doktorluk yapabilir siniz.

işte böyle! bizim sarıklı, cübbeli, sofi hocalarımız dışardan bakıldığında bilgili görülürler. oysa gidin , yanaşıp gerçek hayatla ilgili bir şeyler sorun " koffik" olduklarını göreceksiniz.

arapça dediysek ,piyasadaki hocaların yüzde biri bile kur an ı anlayacak kadar bu dili de bilmezler.
devamını gör...

seküler göç

pembelik ve korkaklıktır. beğenmiyorsan değiştirmeye çalış, mücadele et, daha iyiye götürmeye, ihya etmeye çalış. ama vatan millet kavramı olmayan insancıkların böyle bir kaygısı yoktur. aşağılarlar, aşağıladıktan sonra da iş sarpa sarmaya başlayınca kaçarlar. çünkü vatan, millet, namus gibi kavramlardan nasiplenememişlerdir.

yani "hain" adledilmeleri ne eğitimlilikleri yüzündendir ne de sekülerlikleri.

Allah aşkına, farz-ı misal, celal şengör gibi bir adama biri çıkıp hain diyebilir mi ?
ama "yaa bu ülke çok rerö" diyip tası tarağı toplayan adama, hain de deriz fare de deriz. bu hak bizde saklıdır.
devamını gör...

suriyeli astronotun türk vatandaşı olması

beğenmediğimiz suriyelilerden albay muhammed faris'in türk vatandaşı olmasıdır. adam bir haftadan fazla uzayda kalmış.


--- alıntı ---

türkiye’ye 2012'de sığınan ve sultan bin selman'dan sonra 1987’de uzaya çıkan ikinci müslüman olan ünlü astronot albay muhammed faris, türk vatandaşı oldu.


hava kuvvetlerinde pilotken ülkesinin sovyetler birliği’yle işbirliği sayesinde ıntercosmos uzay uçuşu programına seçilen, aslen suriyeli olan faris türk vatandaşı oldu.

uzayda 7 gün, 23 saat, 8 dakika kalan ve hafız esat ile radyo üzerinden görüşen muhammed faris, sovyetler birliği döneminde soyuz tm-3 ekibi ile uzay programına seçildi.

2012 yılında suriye'den türkiye'ye göç eden faris, esed rejiminin ülkedeki zulüm ve şiddetinden kaçarak ailesiyle birlikte türkiye'ye mülteci olarak geldi.


--- alıntı ---
buradan
devamını gör...

bafetimbi gomis

çöp ligin, çöp gol kralı.. ilk dönemlerinde yeni “ drogba” deniliyordu ama kariyeri hep geri gitti. geldiği nokta burası işte..
devamını gör...