Bugünün Beğenilmeyenleri

ayet ezberlemek

ne gerek var ki?

kuranı açar okursun gerekiyorsa ya da internete yazarsın çıkar. beynini boş yere bunlara harcamaya ne gerek var?

ne diyor einstein. telefon numarası niye ezberleyip kendimi yoriyim defter de yazıyor işte.. tamam günümüzde telefon acil ihtiyaç haline geldi numara ezberle 1-2 sorun olmaz da ayeti de ezberlemene gerek yok.

gereksiz gereksiz işlere vakit harcamak yerine kaliteli işlerle uğraşın.
devamını gör...

2019 erken genel seçimi

muhtemelen olacak olan. ve muhtemelen tayyip kıl payıyla kaybedecek. muhtemelen başkanlık chp'ye geçecek. muhtemelen müslümanlar için türkiye cumhuriyet tarihinde hiç olmadığı kadar dar olacak. ben o zaman görürüm sizi. yandım yandım diye dolanırsınız ortalıkta.
devamını gör...

hilafetin kaldırılışını kutlamak

islam dininde ruhban sınıfı bile yoktur. Allah her ayeti insanların anlayabileceği seviyede açık olarak göndermiştir. tabii ki yine de bu ayetleri anlamak belli bir donanım ve alt yapı gerektirir. bu da bir miktar emek işidir. şayet cennet gibi bir vaad peşindeysen o emeği harcamalı ve, Allah tarafından sürekli haklı olarak başta nankörlükle eleştirilen diğer insanlara, dinini öğrenmede muhtaç olmamamlısın. islamın en güzel ve ilerici taraflarından birisi budur.

Allah, peygamberini bile kendisine vekil tayin etmemişken, halife kim oluyor. ben söyleyeyim, halifelik insanları Allah adıyla kandırmak için kurulmuş büyük bir mafya sistemidir. 4 halife devri bundan müstesna olabilir.

halkımızın ilerici bir ivmeyle, baş sömürücülüğü kaldırdığı günü kutlarım. keşke daha iyi yol ve yöntemlerle yapılsaydı demekten kendimi alamıyorum fakat asla bir küfür değildir bu gün.
kutlu olsun.

not: ateistim.
devamını gör...

hilafetin kaldırılışını kutlamak

(#6554046) burada bu konuya ilişkin düşüncemi belirtmiştim fakat tekrarında beis görmüyorum. türküm diyen insanların şu düşüncesini anlayabilmiş değilim; "osmanlı saplantısı"... yahu bizim osmanlı'dan önce de koca bir tarihimiz vardı. türk deyince neden yalnızca bu dönemi dile getiriyor ve hilafet dönemini en parlak dönem olarak addediyorsunuz? hilafetin kaldırılmasına üzülenler ya da olumlu bakanları kınayanlar 2200 yıllık devlet 1400 yıllık medeniyet sözündeki türk tarihine yapılan küçümsenmeye bu kadar ses çıkarmadı.
devamını gör...

alman vatandaşı olmak isteyen çocuk

almanya da doktorluğun matah birşey olduğunu zanneden çocuk. 4000 euro maaş alıyorlar ve almanya şartlarında yaşıyorlar. sen burada 20 bin lira maaş ile türkiye şartlarında yaşayabilirsin.

kendi istediği ülkeyi yönetmiyor diye ülkesine ve milletine düşman olanların da bunda payı az değil.
devamını gör...

tarikat çilehanesi

peygamberlerin sünnetlerindendir. sünnet deyince belden aşağısı aklına gelenlere göre değil bu işler.

çilehanenin maksadı 40 gün boyunca mümkün mertebe nefsaniyetten hayvaniyetten arınıp aklı kalbi saflaştırarak bu şekilde zikirle tefekkürle hakikate erişmek. yoksa sen hayatın hengamesi içinde nerede neyi tefekkür ediyorsun. bir kere yediğine içtiğine gözüne kulağına diline ne kadar hakimsin. hele bu zamanda. bedeninde kırk türlü haram dolanırken, aklında kırk türlü tilki cirit atarken sen hakikatin h'sine bile ulaşamazsın.

ele geleni yersin dile geleni dersin ko böyle dervişlik dursun sen derviş olamazsın.
devamını gör...

hilafetin kaldırılışını kutlamak

emeviler ne kadar meşru halifeyse osmanlılar o kadar meşru halifedir. emeviler devrinin tek islam devletiydi. gerçi onlarda da mesela abdullah ibni zübeyr gibi başka halifeler de çıkıyor. osmanlılar devrinde başka halifeler de var çünkü her islam hükümdarı kendi ülkesinin halifesidir. asıl hilafet dört halifedir ve otuz senede bitmiştir.
devamını gör...