Bugünün Beğenilmeyenleri

saadet partisi

öncesinde ülke yönetiminde şimdi ise sadece sosyal medya ve fikirler üzerinde iyi olan parti. anlamsız fanatizm olmasa kesinlikte üretime dayalı bir ekonomi kuracakları belliydi ama bizim insanımız siyasette oy verdiği partiyi alışkanlık haline getirdiği için kendisini çok parlatamayan partidir.
yaptıkları yapacaklarının teminatı olan parti bile diyebiliriz kendilerine ama gel gör içinden çıkanlar kendisine ihanet etti. başkası cıkıp genel başkana katil dese nolcak.
devamını gör...

maske

marketteyim, rus salatası alacağım. adamın biri mezelere bakan kadına neden maske takmıyorsunuz diye kızdı. hemen konuya müdahil oldum.” iyi ki takmamış, taksaydı o kaş o göz daha ön plana çıkar, virüsün topluma yaptığı etkiden daha fazlasını yapar herkesi afallatırdı” dedim. adam anlamadı gitti, kadın bana dönüp hafif gülümsedi. ben de turşu aldım. virüse iyi geliyormuş.
devamını gör...

kötülüğe güzellikle karşılık ver

bununla ilgili dini kaynaklar da mevcutmuş.
tanrım! o dediğini yapamıyorum! kötü bir kulun muyum?
umumi sosyal tesise dahi eleman sağlayan bir şirkete bağlı, genelevden hallice bir özel mülkte çalışıyorum. günümüzün 12 saatini sadece kıçımızın üstüne oturarak geçirip sonra evimize def olduğumuz bir yerde çalışanların arkasından dönen dolaplardan yo rul dum! iş bu hale gelince nice zamandır yapma ayran etme ayran hele az daha sabret dediğim ne kadar kötü, pis, iğrenç fikrim varsa hepsi açığa çıkıyor.

kötülüğe güzellikle karşılık verememem tamamen hamuruma katılmış necis huylarımdan ötürü. belki çocukken bizim de kalbimizi yarıp yıkasalardı daha iyi bir insan olurduk. fakat benden bu kadar anacım.
devamını gör...

beyin yıkama

tarikatlara laf atan laikler ikna odalarındaki hallerini anlatıyormuş meğersem. bunu ergen iken öğrenmiştim. baskın düşüncenin olduğu her ortamda azınlık düşünceye uygulanan laik silahı. genelde bunu mahalle baskısıyla beraber yaparlar.
devamını gör...