Bugünün Beğenilmeyenleri

şeker hastalığı belirtileri

açlık kan şekerinin 126 ve üzeri olması, tek ölçümle tanı koydurmaz. tek ölçüm ile tanı konulan tek durum herhangi bir zaman diliminde kan şekerinin 200 ve üzeri olup bu duruma diyabet semptomlarının (sık idrar, ağız kuruluğu, çok su içme, gece idrara kalkma) eşlik etmesidir. bunun dışında açlık 126 ve üzeri, a1c 6,5 ve üzeri, yada ogtt 2. saat 200 ve üzeri ise tanının bir sonraki gün tercihen aynı yöntemle tekrarlanarak doğrulanması gerekir.
bilmemek ayıp değil öğrenmemek de ayıp değil ama bilmeyip de bilir geçinmek ayıp!
devamını gör...

vedat muriqi

a spor ve malum renklerin yaptığı algı yüzünden ceza alacak topçu.. özellikle kary görecek olsa attığı gol sonrası forma çıkarır görürdü. lan bir adamdan bu denli korkulur mu? c. ronaldo mu?!
devamını gör...

bilim ve sanat vakfı'na kayyum atanması

gelecek partisi genel başkanı ahmet davutoğlu'nun kurucuları arasında bulunduğu istanbul'daki bilim ve sanat vakfı'na (bisav) vakıflar genel müdürlüğü tarafından görevlendirilen 3 kişilik kayyum atandı.

bilim ve sanat vakfı 1986 yılında kurulmuştu.

akp’den istifa eden mustafa yeneroğlu sosyal medyada şu cümlelerle tepki gösterdi:

40 yıldır nitelikli insan yetiştirmekten başka gayesi olmayan bilim ve sanat vakfı’na da kayyım atanmış. gerçekten utanç verici.
geçmişte uniform toplum mühendislerine karşı mücadele ettik, maalesef bugün türkiye çok daha beter noktada ilerliyor. kimse görmedik, duymadık demesin!
devamını gör...

dünyaitiraf.com

gregor samsa; bir sabah uyandığında, yatağında kocaman bir böceğe dönüşmüş olarak bulmuştu kendini.

ben koltuğumda otururken kendimi böceğe dönüşmüş buldum, bu kadar tiksinmek kendinden, bu kadar küçülmek mümkün müydü?
devamını gör...