Bugünün Beğenilmeyenleri

eğitim ve iş haricinde yurtdışına çıkmanın para ve zaman kaybı olması

artık kabul edilmesi gereken gerçeklik. yok yani elin çek cumhuriyeti'ndeki, kore'deki tapınaktan, sokaktan sana ne fayda gelecek? sadece boşa para ve zaman harcarsın. zaten bir ton fotoğrafı var internette. sonunda bir şey kazanmıyorsun, üç beş ingilizce kelime konuşunca falan yabancı dil konuştuk falan sanıyorsun. birde tırıvırı ülkelere gidip okul okudum sananlar var. Allahım yarabbim. mesela yurtdışında almanya haricinde mühendislik okuyacaksan okuma daha iyi. hani işine yarayacak bir şey görmen için tüccar olman lazım o adam da zaten iş için çıkıyor yani onda sıkıntı yok. mesela dayım kore'ye gitti bir kırtasiye dükkanında aklına bir ton fikir geldi. ama boş giden adam açısından bunların bir anlamı yok. anca instaya foto salar. birde okul diye fuhuşa gidenler var, girmiyorum oraya.
devamını gör...

kurban ibadet değil gelenektir

iste et festivali diyebiliriz. ibadet yönü falan yok. şimdi çıkar kevser suresini öne sürer dinci herifler ama o ayetin tercümesi problemli baştan diyelim. yüzyıllardir gelen islami hoş bir gelenek. gelenek olması kötü anlamında degil bence gayet hoş bir gelenek ama gelenek. yani gelenek olduğunu bilin ona göre seyapin.
devamını gör...

eğitim ve iş haricinde yurtdışına çıkmanın para ve zaman kaybı olması

yazılanları inceledim işte tam olarak beklediğim şeyleri yazmışlar. yurtdışında tek yaptığı otel-gezilecek yer arası gidip gelmek olmak size hiç-bir-şey kat-maz ki gidenlerin ezici çoğunluğu böyle. sana vizyon katacak işlerle uğraşman lazım. onuda okulundaki akademisyen, gezdiğin fabrika ya da dükkan sağlar. orada düz turist olarak giden siz burada ev bakkal arası yürüdüğünüzden farklı bir şey yapmıyorsunuz. boşa gezip tozmayın hepsi internette var, dünya koca bir büyük abdest çukuru, çokta merak edilecek bir durumda değil.
devamını gör...

5 ay cinsel ilişkiye girmemenin boşanma nedeni sayılması

saçma salak bir neden. hukukun da bir suçu yok. kim bunu dava sürecine taşıdı ise onun ahlaksızlığı.

hadi 5 aydır ekmek/su vermiyordu, engel oluyordu desen tamam derim. hangi aptal cinselliği ihtiyaçlar listesine koydu, olmazsa olmaz dedi şaşıyorum. bu kadar aptalca bir şey olabilir mi deli oluyorum.

insan olmanın, bedenin ve bu bedenin getirdiği fiziksel özelliklere sahip olmanın pek büyük bir şeymiş gibi pohpohlandığı boş bir devirde yaşıyoruz. sahip olduklarımız güzeldir, neyimiz var ise oo çok iyi kafası hep bu. bu devir, bu bedenin her istediği verme düzeni işleyişinden geliyor. sahip olunan bedenlerin tattığı zevklerin en mükemmel şeyler olduğunu, dünyada varoluşun amacının bu olduğu hülyalarının, yalanlarının içinde ziyan olmuşları izliyorum öyle.

epeydir bu özelliklerden biri olan ve adına seks denilen hayvani eylem üzerinde düşünüyorum ve şaşıyorum. hani yemek, içmek, uyumak gibi ihtiyaç deyip 'legal' hale getiriyorsunuz ya önüne gelenle yatıp kalkmayı veya adına helal diyerek.

yemek, içmek, uyumak bir ihtiyaç ama ihtiyaç olması onu 'sevimli' bir şey yapmaya yetiyor mu? ihtiyaç çünkü acizsin, muhtaçsın. aynı şekilde seks denen şeyde öyle. kısaca sevimli değil ve bir yemek, içmek ve uyumak kadar da mecburi değil. içinde oluşan kimyasal tepkimeler var nedeni üremek. aksi değil. bedenin sizlere yüklediği ve zorunda bıraktığı bu fiziksel özellikleri doyasıya tatmin ederek insan olmuyorsunuz. onları terbiye ettikçe, onları dizginledikçe, onlara söz geçirdikçe insan oluyorsunuz.

o nedenle kim ki bunları olmazsa olmaza getirdi ise insanlığı taşımamız gereken yerden çok uzaklara bırakıyor. bu karar ve benzerleri de bundan farklı değildir.

sözü genç seneca'dan bir cümle ile bitirelim: bedenine hizmet eden kimse özgür olamaz.
devamını gör...

20 ağustos 2018 amerikan büyükelçiliği'nin kurşunlanması

darbe iddaları ile beraber okunduğunda bazılarının mal bulmuş mağribi gibi üzerine atlayacağı tiyatro.
şimdi şöyle yapıyoruz genjler. adını kimsenin duymadığı bir gazetede türkiye de darbe tehlikesi var diyoruz taam mı?
- ama efendim fetö den dolayı zaten muvazzaf subayların neredeyse yarısını tasfiye ettik. buna kim inanır.
- ben dersem inanırlar. sonra amerikan konsolosluğunun önünde geçerken bir iki el havaya ateş edilsin.
- bu neden efendimiz.
- insanlar bu iki olayı kafalarında eleştirecektir ve büyük oyunu bozmak isteyecektir. bir de kılışdar a söyleyin erken seçim istesin.
- bahçeli ye söyleyelim geçen sefer ki gibi efendimis.
- hep bahçeliye söyletirsek şüphe çeker. bu vesileyle insanlar krizi falan da unutur ve kriz daha derinleşmeden yerel seçimleri de almış oluruz.
- peki efendimis.
devamını gör...

siz mi susturacaksınız ben mi susturayım

2010 bütçe görüşmeleri sırasında dönemin başbakanı erdoğan'ın lüzumsuz sözler sarf eden chp milletvekilini susturması için mehmet ali şahin'e söylediği söz. tabi bundan sonra chp'li vekiller çılgına dönmüştür. o durum o zaman izlerken bana apayrı bir zevk vermiştir.
devamını gör...

alman

ataları katil olan millet. onların yerinde olsam utancımdan tarih okuyamazdım. bir şeytan bile yaptıklarından dehşete kapılır. şimdi bu katil çocukları bize demokrasiden, insan haklarından dem vuruyor.
devamını gör...

kurbanda deniz ürünü kesilmemesi

niye lan niye niye? lanet olsun disli misli diye hep kara hayvani kesiyoruz ta fi tarihinin adetleri. yahudilerin kesim sekli araplarda birkaç değişime uğrayarak günümüze kadar gelmiş biz arap değiliz yahudi hiç değiliz. revizyon lazim bu ise artık.

yani bir balinaya 7 kişi girebiliriz bence. olmadı yunus başlığına gireriz. kocaman sazanlar var. 10 kilo kefal aliriz mis gibi. neden kırmızı et endeksli? aklım almıyor degil alıyor nedenini söyleyeyim çölde yaşamış lan bunlar deniz mi görmüşler sanki. iste bu coğrafya bilmemezlik. dağlar denize paralel olunca isler karışıyor.
devamını gör...

türkiye'de yeni darbe iddiası

parasını verdik demeye getirenlerin iddiası. trump 'ın neler olacağını göreceğiz lafının üstüne bu hiç iyi gelmedi. Allah size fırsat vermesin.

--- alıntı ---

suudi arabistan'da kraliyet ailesine yakınlığıyla bilinen okaz dergisi yazarlarından el-leyra, yakın bir zaman içinde türkiye'de yeni bir darbe girişimi yaşanacağını ve bu kez başarılı olacağını yazdı.

--- alıntı ---

buradan

edit: ulan suudi arabistanın bilmem ne adamına hükümet mi böyle yazı yazdırdı. bunun korkutmakla ne alakası var. tabi sen en fazla makarna kuyruğuna girersin belki alkışlarsın.
devamını gör...

atatürkçü düşünce derneği rize şubesi

rize'de atatürk caddesi üzerinde bulunan liman lokantasının bir kat üstünde ki dernek.

add'nin rize'deki şubesidir.

bu yer ile ilgili şöyle bir anım mevcuttur ;

"çapulcuların isyan başlattığı yıllar (burda gezi olaylarından bahsediyorum) dalga dalga yayılan(!) eylemlerinin o gün ki durağı rize idi. cumhuriyet meydanında daha sonradan artvinden yollandığı öğrenilen 10 20 kişilik tgb'li öğrenci görünümlü terörist grubun meydanda yaptığı açıklamanın ardından olayı haber alan rize ahalisi derhal bunlara ağızlarının payını vermek için meydana gitmiş ve ahaliyi gören terörist grup add rize şubesine sığınmış ve rizemin asabi ve güzel insanı sığındakları yeri taş yağmuruna tutmuş kırılmadık cam bırakmamıştır. o günden sonra rizede herhangi bir terörist faaliyet görülmemiş ve rizem yurdumun en ferah yerlerinden biri olmuştur."
devamını gör...

türkiye'de yeni darbe iddiası

korku ile insanların güdülmesidir. darbelerden çok mu çektiniz o halde reise oy verin. fetöyü sevmiyor musunuz o halde oyunuz reise. büyük oyunu bozmak mı istiyorsun o halde oyun reise. israil den nefret mi ediyorsun o halde oyun reise. dine güncelleme mi gelsin istiyorsun o halde reise. güncelleme önce sana mı gelsin o halde..
insanlar ne zaman gözünü açacak. kılıçdaroğlu erken seçim çağrısı yapmış deniliyor. herhalde krizin derinlemesinden ve yerel seçimlerde akp nin oy kaybından korkuyor. ne oldu anlayamadınız mı? amacı akp yi iktidarda tutmak olan bir muhalefet partisi var. bunu anlamamanın neresi garip. adam her seçimde eyyy kılışdar deyip malı götürüyor..
he bir de bonus. darbe olmasını istemiyorsanız reisi kainat başkanı yapacak ultra yetkilerle donatmamız lazım. yargının, memurların, belediyelerin, tüm askerlerin, sayıştayın, danıştayın herkesin ipinin reisin elinde olması lazım. daha çok yetki vermeliyiz ki reis bizi kötülüklerden korusun. amin.
devamını gör...

pijama kültürü

genç kızlarımızda ne yazık ki bulunmuyor. bak canım, pijamayı evde ve belli bir evreye kadar giyersin, o daha sonra geceliğe evrilir. bilgin olsun. ha yok ben pijamamı bırakmam dersen seni bırakabilirler, yine de sen bilirsin.
devamını gör...