Dünün Beğenilmeyenleri

bimer'e şikayet edilen tek bir tanım yüzünden savcılığa ifade vermek

şikayet edilen tanım eğer suç içeriyorsa gayet normaldir. zaten kanunen suç olmadığına karar verilirse yapacak bir şey yok.

misal; ülkücülere terörist diyen birinin tanımı ve hesabı duruyor. memleket için onca bedel ödemiş insanlara kimse terörist diyemez. mevzu entryi söyledim ve yönetim hiçbir şey yapmadı. hala o entry duruyor. ben de ekran görüntüsü alarak egm ve bimer'e durumu izah ettim.

bakalım zaman ne getirecek.

edt: saatler sonra kaldırmış mevzu entryi yönetim.
devamını gör...

türkiye askeri vs suriye askeri

amerikan, rus ve thk bombardımanına rağmen el bab gibi küçücük bir kasabayı 6 ayda zor ele geçiren türk ordusuyla aynı sürede 3 milyonluk halep kentini güneyinden ve kuzeyinden kuşatıp, teröristlerden arındırıp, halep'in kuzeyindeki köyleri ve kasabaları temizleyip, daha önceleri türk uçaklarının havadan bombaladığı tenef kentini ele geçirip, el bab'ı güneyden kuşatıp, m5 kara yolunu ışid'lilere kapatarak el kebap'ın fethedilmesine doğrudan destek sağlayan 1950'lerden kalma t-55'lerle silahlandırılmış suriye arap cumhuriyeti ordusu'nun karşılaştırılmasıdır.
devamını gör...

tesettürlü olmama nedenleri

bir erkeği kesinlikle ilgilendirmeyen nedenlerdir. yetişkin bir kadın özgür iradesiyle ister tesettüre girer, ister mini etek giyer.
hatta baş örtüsü takan kadının dar pantolon giymesi laflarının özünde de eril bir zihniyet yatmaktadır.

lakin; bir kadın erkek egemen zihniyete boyun eğip bu giyim tercihini benimsemişsse bu üzerinde durulması gereken bir husustur. çözüm öz kadın mücadelesi ve kadın dayanışmasından geçmektedir.
devamını gör...

keşke yunan galip gelseydi

cimbizla cekilen ve ozunde yuzde yuz hakli cumle.
denildigi gibi yunan galip gelseydi kur'ani yasaklamazdi...

mesele burda yunani istemek degil, o donem sozde musluman turk devletinin ne kadar vicdansiz,ahlaksiz ve nankor oldugunu gostermek.

kurtulus savasinda Allah Allah sesleriyle cihat eden muslumanlara savas sonrasi boyle davranmak hangi musluman turke yakisir?
ancak bie gavura yakisir ona da bu kadar degil...
devamını gör...

keşke yunan galip gelseydi

halkçı, özgürlükçü, insanların değerlerini ve taleplerini dikkate alan uygar ülkelerde yaşıyor olsaydık, bu beyanatın sahibi kişi muhtemelen vurun abalıya şeklinde linç edilmez, ona bunu söylettiren muhtemel sebepler üzerinde kafa yorulurdu. ama bak ismin sofia olurdu haaa dışında, daha rasyonel ve akılcı cevaplar verilir, verilemiyorsa da bir nesle yapılan haksızlığın, ötekileştirmenin ve zulmün pişmanlığı dillendirilir, gönül alınır, iade-i itibar yapılırdı. ama nerdee? kanada'da falan olur anca böyle şeyler herhalde. evet evet o çağdaş uygarlık seviyesinin everest'te olduğu ülkede.
devamını gör...

türklerin üstün ırk olması

aciz insanlar üstünlüğü ırklarda arar. türk kültüründe tanrının kutu kazananın üzerindedir, eğer üstün bir ırk arıyorsanız güçlü ülkelere bakın aralarında bir tane türk ülkesi var mı? yok, öyleyse almanlar üstün olduklarını pekala kabul ettirebilir, ellerinde en azından bir kanıt var.
Allahın melezi ırkçılık yapıyor yav. ha bu arada genleri bozulmamış türk atalarınız islamiyeti seçmiş.
devamını gör...

shakespeare'in aslı şeyh pir'dir

bir kadir bey vecizesi.

gülmekten yorum ve tanım yapılamayan cümledir aynı zamanda. daha acı olan ise bunu diyen adamın takipçisi olması.

"allah, aklını kullanmayanın üstüne pislik yağdırır".

bi sormak lazım islam dünyası neden böyle, neden hakkaten?
devamını gör...

tektip nurcu

erkekler için;
sağa veya sola doğru taranmış uzamakla uzamamak arası saçlar, donuk bakışlar, ince bıyık, asla ütüsü bozulmayan gömlek, akabinde kumaş pantolon, ökçesine basılmış kundura, pantolon kemerine sabitlenmiş el büyüklüğünde çanta.

kadınlar için;
çene bitimine kadar uzanan bir türban, çoğusu pastel renk eşarplı, aynı baygın bakışlar, kısık ses tonu ve yavaş konuşma, armut şeklini andıran bir vücut tipi, yere kadar pardesü, gencinde yaşlısında ortalama bir anne babeti.
devamını gör...

keşke yunan galip gelseydi

işine gelmeyenlerin, cümlenin devamını görmemesine sebeptir.
“yunan galip gelseydi, hilafeti yıkamazdı, kur’an-ı yasaklayamazdı...” bu liste uzun.

yunan’ın galip gelme ihtimali de yoktu
zaten.
ek: yunan galip gelseydi bunlar olmazdının ıspatı batı trakya’da hâlen mevcut olan şeriat mahkemeleridir.
başlalarının kandırdığı yetmiyor, kendi kendimizi de kandırıyoruz.
2.ek : yedi düvelle savaşıp yenecek güçte olduğuna inanırsın da yunan galip gelse bunların yapılamayacağına mı inanmazsın. venizelos değilde mustafa olsaydı yunan cumhurbaşkanının adı, işte o zaman yine böyle olurdu.
devamını gör...