Dünün Beğenilmeyenleri

sözlüklerdeki amerikan sempatizanı yazarlar

dövizin fırlayıp gitmesinden sonra, interaktif sözlükler arasında sol çerçeveye bakınca, hemen ne mal oldukları anlaşılan yazar kardeşlerimizdir. tamam ülkeni sevmeyebilirsin, ateist olabilirsin, aynı gemideyiz birader biraz sağ duyu diyenlere ne gemisi lan, senelerce birileri malı götürdü şimdi mi aklınız başına geldi dersiniz, bıyık altından kıs kıs gülersiniz, velhasılı kelam yazılan tanımları okudukça anlaşılan amerikan sempatizanı yazarlardır.
devamını gör...

bir papazın yükselttiği doları şeyhlerin ve gavsların indirememesi

zamanında hz. zekeriya'nin yahudiler tarafından şehit edilmesinde "peygamberini koruyamayan Allah" da demişti bu kafa. oturduğu yerden goy goy yapmaktan başka bir işe yaramayan, üç beş artı toplayacağım diye islama, kurana hizmet eden sadata bile dil uzatacak kadar alçalan çöp çöp adamlar türemiş.. ne ismailağa ne menzil.. hiçbirine mensup olmadığım halde bir dolar kuruyla yamulan boş beleş adamların meşayıhın tasarrufuna laf ediyor oluşu midemi bulandırıyor.. on beş temmuz'da omuz omuza saf tuttuğumuz kardeşleri sizin çöp yorumlarınıza satacak değiliz.. şu sıkıntılı dönemde dinle diyanetle alakası olmayan adamları bir olmaya davet ediyoruz şu bizim tayfanın haline bak. faydanız yok, bari susun da düşman bir olmuşlar bilsin..
devamını gör...

akp'nin bittiği gerçeği

bitmeye bitmiştir akp, amma velakin niye ayaktadır bu kırık dökük haliyle? orasını da deyiverem:muhalefet denen şeyin olmayışından.insanlara umut veren,aha da işte bu dedirten bir alternatif yok koca ülkede.çıkın sokağa akp'ye oy vermiş 100 kişi bulun 90'ı: "gardaş eyi dedin de kime oy verek, mecbur tayyib'e veriyok." diyecektir. demem o ki insanların büyük kısmı hoşnutsuz ve bir o kadar da umutsuz.
devamını gör...

artık önüne gelen inşaat yapamayacak müteahhit olamayacak

demek ki artık önüne gelen başka bir şey olacak. zira önüne gelenler bir şey olmak zorunda. inşaatın modası geçti şimdi başka şey olacaklar. çünkü o önüne gelenlerin bir şey olması sizin liyakat dediğiniz oluyor. sistemi liyakat üzerine kurduğunuz için, önüne gelenler her şey olamayınca sistem çöker.

tanım: itiraf.
devamını gör...

30 yaşında bekar kadın

sözlükte dolu olduğunu farkettiğimiz kadın. ahh, bilmiyodum!

ne çok alınan varmış. bunların antidepresanlarla ayakta durduğunu yazmıştım. beyaz atlısını mı bekliyorlar yoksa bir karaktersizle düşüp kalkıp ortada mı bırakıldılar ne olduysa damarlarına basmışım. beni ilgilendirmez potansiyelim değiller. az ötede beklesinler. hoff, bu ne ya, bunlarla sözlük falan yazılmaz. bunamış bunlar. nerede benim genç kankalarım?
devamını gör...

muharrem ince'nin beni seçseydiniz dolar 7 tl olmazdı tweeti

nihat genç tarafından tepkiyle karşılanmış.

--! spoiler !--

muharrem ince "beni seçseydiniz dolar 7 lira olmazdı" tviti attı. bu çok şerefsizce bir tvit. yani "ben batıyla anlaştım, seçilsem benimle yürüyeceklerdi" diyor. iyi ki biz seninle yürümemişiz. hala akıllanmadılar. hala milli olmanın ne demek olduğunu bilmiyorlar." nihat genç

--! spoiler !--

ben yorum yapmak istemiyorum ama, sanki nihat genç haklı gibi.

http://video.haber7.com/vid...
devamını gör...

30 yaşındaki kız vs 30 yaşındaki erkek

otuz yaşındaki kız ve erkek akran olsalarda ruhsal ve davranış bakımından birbirlerinden farklıdırlar. otuz yaşındaki kadın daha olgun, kendini bulmuş ne istediğini bilen olurken, otuz yaşındaki erkek ileri ergenlik safhasında olup yaşıtı olan kıza nazaran hâlâ çocuktur. bu söylediklerim tecrübeleri ile kendini geliştirmiş, efendi ve ağırbaşlı beyleri bağlamaz.
devamını gör...

dünya sözlük

çok merak ediyorum, bahsi geçen diger sözlüklerde nasıl bir vizyon veya misyon gördünüzü... interaktif sözlükler veya sosyal medya mecralarında nasıl bir vizyon veya misyon beklenir...

veya şöyle sorayım hangi sözlüğün yazılı bir manifestosu var... eğer varsa o yazılı manifestonun ne kadarına uyuyorlar...

burası bir sözlük, sosyal medya dediğimiz mecralardan biri, kimisi zevk almak için, kimisi arkadaşlarıyla muhabbet yapmak için, kimiside trollemek için geliyor... çokta misyon veya vizyon kasmayın yani...

tanım: bir interaktif sözlük...
devamını gör...

terazi burcu

tüm burçları havada alacak harika burç.

çok sey yazıldı, sanat sever, zeki, hayran duyulacak insan, empati özelliği mükemmel, yatakta ejderha,'libidosu efsane, espritüel, ikna edici, kedi gibi olduğu hakkında. bunları uzun uzadıya tekrar anlatmak yersiz.

birlikte yaşaması zordur. herkes dayanamaz. ilk görüşte kibirli havası verir ama tanısanız çok seversiniz.
devamını gör...