Dünün Beğenilmeyenleri

19 yaşındaki kızın sevgilisi tarafından öldürülmesi

tahmin ettiğim gibi aldattığı için öldürülmüş kız. öldürmek kesinlikle yanlış ona sözüm yok lakin aldatılmak ağır bir sınav. herkesin tahammül seviyesi aynı olmuyor.aldatilinca gebersin gitsin diye beddua edenler her yerde aralarındaki tek fark bunu eyleme dokemiyor. benim canımı sıkan asıl mesele ahlaki korozyonun hiçe sayılması. insanlar ben de dahil her haltı yiyip dünya bana güzel özgürüz havasında dolaşıyoruz. yine söylüyorum öldürmek yanlış ve çok büyük hata ancak ahlaksızlık da bu kadar hiçe sayilmamali.
devamını gör...

ekrem imamoğlu’nun fazla ön plana çıkması

hakikaten var böyle bir şey. geçen trump alışveriş merkezi'nin girişindeki dev ekranda bununla karısının cumhuriyet bayramı kutlamalarındaki görüntülerini gösteriyorlardı. bir an olduğum yerde dondum kaldım, o meymemetsiz suratını gösterecek başka yer kalmadı çünkü. akşam namazını mesdicinde kılmak için gidiyordum zaten avm'ye, başka bir iş için gidiyor olsaydım kapısından girmezdim o kadar sinirlendim. vasıfsız şovmen.
devamını gör...

minik berra'nın büyüyünce ailesinden utanacağı ihtimali

minik berra. 1 haftadır gündemde olan 40 günlük bebek mevlidi videosunu izlediğimiz bebeğimiz. anne sosyal medya fenomeniymiş. baba ise ne yaptığı belli değil tek bilinen bir dönem bakan müşavirliği yaptığı. türkiye'de parayı sonradan gören müslümanların en büyük hastalığı gösteriş ve abartıdır. bu bebek büyüyünce yapılan israfı ailesine muhakkak soracaktır(temennim bu yönde). inşallah anne ve babası gibi olmaz.

edit: uygun görmediğim için anne ve baba adını sildim
devamını gör...

anıtkabir

kemalizm tarikatının, cemaatinin, dininin türbesidir. türkiye cumhuriyeti devleti'nin en büyük türbesidir. ülke insanlarımızın vergileriyle ayakta durmaktadır. kemalizm tarikatının yobazlığından Allah korusun biz müslümanları duam ile bitiriyorum.
devamını gör...

anıtkabir

içerisinde gayet güzel bir müzenin de bulunduğu anıt mezardır.
geçmişte bazı beyanlarda bir kısım insanların kabe’si olduğu yönünde ifadeler geçmiş olsa da itibar edilmemelidir.
cebri paternalist yaklaşıma bizzat kendi sözleri ve hayatıyla karşı çıkmış birinin bu şekilde anılması, “anlaşılamama” bakımından en çok onun kemiklerini sızlatıyordur diye düşünüyorum.
devamını gör...

ülkenin bir numaralı yandaşının koç holding olması

ama şimdi şöyle bir şey var, onlar eskinin yandaşı olduğuçün o kurdukları çarkın bozulması için bir elli sene falan geçmesi gerekiyor. eskinin yiyicileri, yolsuzları oldu mu sana hükümet karşıtı, dik duruşlu, vatansever holdingler? ahahahah... neyse ki hepsinin feleğini şaşacağı bir gün gelecek, buna duyduğum inanç olmasa hayat ne çekilmez olurdu...
devamını gör...