Dünün Beğenilmeyenleri

norm ender

ender eroğlu veya bilinen sahne adıyla norm ender. bugün yayınladığı mekanın sahibi şarkısı ile kendisini tanıma imkanı buldum. Allahım ne kadar güzel bir ses tonuna sahip. normalde asla rap müziğe sempati beslemeyen kulaklarım rap müziğe tahammül ediyor sayesinde. günlük yaşantımda argo, küfür gibi laflar kullanmadığım için küfür içerenlerden hoşnut kalmadım. ama iki sene önceden kalma iki şarkısını ve bugün ki şarkısını çok beğendim. rap müzik yapmayı bırakıp başka tarzları denesene çok hoş olurmuş.

adam da tam yakışıklı ve sempatik olmayan ama sesinin kalitesinden kaynaklı farklı bir karizma var. sesi ve elleri güzel. 2017'deki kaktüs şarkısının klibinde tipi gayet yerinde. yazık ama kafasını güzel yapacağım derken baya kendisini harcamış gibi. sağlıksız bir görüntüsü vardı bugünki klipte.

sonradan gelen ekleme: hala rap tarzındaki müzikten hoşlanmıyorum. şarkı atmayın bu da güzel diye. * *
devamını gör...

bir sözlük yazarı tarafından dolandırılmak

fazla samimiyetin ve saflığın getirdiği bir netice . mesafe iyidir yazar arkadaşlar birebir tanımadığınız insanlarla iletişiminize dikkat ederseniz sonra üzülmezsiniz. bir defa merhaba dememiş kimdir necidir tanımadığım insan zirveye gelir misin diye mesaj atıyor akıl alır gibi değil . bu kadar pervasız olmak bana ilginç geliyor. bir sözlük geçmişim var zirveleri de bilirim böyle damdan düşer gibi olmamıştı mesela. neden bu kadar samimi olma gayreti hiç anlamıyorum açıkçası .
devamını gör...

yakında sözlükten çok sayıda yazarın gönderilecek değil muhtemelen gidecek olması

her ne kadar “kopuş silsilesini tetiklemek” ifadesi bana ikna odalarını hatırlatsa da yeni bir uygulama veyahut da kararname devreye girecek gibi görünüyor. kalıcılık ve süreklilik ilkeleri doğrultusunda ilerlemek isteyen her oluşumda elbette ki birtakım radikal-sert değişimler olması olağandır; ki sosyal mecrada sıfır küfür ülküsü ile hareket eden bir sözlükte bu değişimlerin sivri olması yagırdanmamalıdır.

kendini gerçekleştirecek boyuta ulaşan basit kehanetin ne olduğunu merak ettim açıkçası. üslup-karakter-ahlak bakımından 180 derece değişmiş olan yazar kadrosunun hepimiz farkındayız. peki bu yaprak dökümü nasıl gerçekleştirilecek, izleyip görelim.
devamını gör...

kavga eden anne ile babanın arasına girmek

*başla annecim.
+bu saate kadar nerdeydin ha cevap ver!
-ihaleli batak atıyorduk dedim ya kadın!
+çoluğunun çocuğunun rızkını kumara yatırdın yine değil mi?
*bence burada yüzüne de tükürebilirsin.
+puu senin erkekliğine...
*dur. belden aşağı oldu bu. peder bey karını saçlarından yakala lütfen.
-gel buraya gel. ne dedin sen az önce ha? bir daha söyle duyamadım?
+ayy! gerdeğe girdiğimiz güne lanet olsun herif!
*yapıştır tokadı babacım.
-seni zilli seni. al sana!
*zilli mi? şunun kasıklarına okkalı bir tekme indir anne.
+nasıl, hoşuna gitti mi? şehriye yellozunun peşinden de koşmazsın artık.
*yeter! pıçağını çıkar baba cebinden...
devamını gör...

nazlı çelik’in paylaştığı fotoğrafa yapılan yorumlar

nazlı çelik'i sahiplenen insanların yorumları.
cumhurbaşkanlığı uçağında sayın erdoğan'ın yanı başında görenlerin, kendi inanç sistemlerine uymayan giyim tarzını düzgün bir üslupla ifade etmeleri olayı.
o yorumcuların hergün koşa koşa gidip yüzlerce manken paylaşımlarının altına "size yakışmamış" demek için çaba harcadıklarını zannetmiyorum.
o yüzden bunu sahiplenme refleksi olarak görmek gerek.
devamını gör...

viski

yaklaşık 2 yıl önce içmiştim pek beğenmemiştim o zamandan beri hiç yanaşmıyordum ki arkadaşlarla geçen gün kamp kurduğumuzda arkadaşlardan biri yanında bi şişe red label getirdi 1 bardağı sodayla zor içtim bildiğin tiner hayatımda içtiğim en leş içki bence bunu içen insan sırf kafası olsun diye içiyorsa gitsin 2 şişe votka alsın mis gibi.

favori içki sıralamam

1) votka
2)rom
3) bira
4)şarap
5)rakı
devamını gör...

nazlı çelik’in paylaştığı fotoğrafa yapılan yorumlar

yukarda bi yazar çok iyi özetlemiş aslında eksilemişsiniz ama. sahiplenme refleksi tam olarak. herhalde sahiplenmeyi illa olumlu bi şey diye alanlar eksiledi. tespit bu. bu insanlar nazlı karakterini milliyetçi muhafazakar bir yere yerleştirmişler. şortlu fotoğraf atınca da kafalarındaki nazlı'yla bağdaştıramamışlar. e çünkü nazlı senin zannettiğin gibi bi şey değil. mevzu hay Allah bacak gördük mevzusu da değil. istiyo ki nazlı onun hayal ettiği nazlı olarak kalsın. e kamuya mal olan herkes için var zaten bu. eskiden ünlü insanların günlük yaşamları neredeyse hiç bilinmediği için insanlar kolayca mitleşebilmiş. instagram hesabı olan karısıyla story atan bi şair düşünün mesela. bu devir kafalarda mit şahısların oluşmasına düşman bi devir. hatta o kadat ki şöyle abes bi örnek vereyim mesela, bir şehit eskiden sadsce bir şehitti, vatan için canını vermiş, hürmet edilen adam. şimdi o adamın mesela facebook hesabı var instagram hesabı var atıyorum küfürlü bir paylaşımı olabilir yahut saldırgan bi cümlesi, bunu gördüğün zaman eskisi kadar saygı duymuyosun. mit dağılıyor paramparça oluyor. halbuki eski insanlar da belki böyleydi. belki kahraman bildiklerimiz günlük yaşamlarında hiç de zannettiğimiz gibi değildi. bir sürü yanlışlar yapıyorlardı bizdeki imaja uymayan.

devir ilginç devir. burda "vay hödükler" diye olayı özetlemek en yüzeyseli.
devamını gör...