Dünün Beğenilmeyenleri

derdifenâ

sanırım moderatörlüğün ağırlığını kaldıramamış yazar. benimle alakası olmayan bir konu ve başlıkta mahlasımı zikredip beni yancılıkla itham etmesi derviş'e bir kez daha ''yapacağın işin...'' dedirtiyor. yapma kardeşim ergen misin sen? itham yapacaksan bile mahlas zikretmeden yap bari. format bilmez gafil *.
devamını gör...

durgun suyun sayhası

erdoğan putperestlerini ve devlet düşmanı kürtçüleri rahatsız etmekten memnuniyet duyar . haksızlık yapılmadığı sürece de kimseye ithamda bulunmaz . küfürlü tanımları bile silmediği halde benimle uğraşan nickaltında biten yüzsüz önce görevini yerine getir bakalım.
devamını gör...

19 mayıs atatürk'ü anma gençlik ve spor bayramı

bakın arkadaşlar istiklal harbi ve sonrası çok çok ayrı olaylardır. istiklal harbi sürecinde yaşananlar benim için dokunulmazdır. 19 mayıs, 23 nisan, 30 ağustos ve 29 ekim. bunlarla derdi olanın türk milletiyle derdi vardır. gelirler şimdi hilafetin kaldırılışını mı kutluyorsunuz ehüheheheh tayfası. onların ta... diyorum. 19 mayıs türk devletinin yeniden doğma iradesini temsil eder.
devamını gör...

medipol başakşehir

finalleri eline yüzüne bulaştırma gelenekleri yoktur. sadece son anda ipi bilerek salıyorlar. bunların başkanı gs divan eski üyesi ve ibb meclis üyesi. şampiyonluğu başakşehir'e kazandırmak isteseler göz göre göre şampiyon yaptırırlardı, bu kadar net. tıpkı göz göre göre galatasaray lehine var'a rağmen maçın sonucunu etkileyen hatalar yapılması gibi.
devamını gör...

durgun suyun sayhası

bu arkadaşın istemsizce yazdıklarını görüyorum da demeden edemeyecegim bir insan yazdıklarının yüzde 90 ında başkalarına catacak kadar ne gibi bir travma yaşamış olabilir ki? bir insan nasıl siyasi nefretten beslenecek kadar kendini kaybetmiş ve işsiz olabilir. bu işsizlik maddi anlamda değil manen zihnen boş olabilir. yada görücü gelmemiş olabilir genelde bu da büyük etken oluyor. yani kemal kılıçdaroğlu ile recep tayyip erdoğan gelse bu sözlükte yazar olsa bu arkadaşın sürtüştüğü kadar sürtüşmez.
fikri siyasi düşüncesi umurumda değil fakat ısrarla önüne gelene çatması insanı geriyor eğer bir gruba çatmasa moderasyona o olmasa başkasına. ilginç bir vaka. he bu tarz arkadaşların bu denli hırslı olmaların da yine ekseriyet reelde pasif olmalarından kaynaklı lakin söylediği her söz nefret olur mu arkadaş bir insanın.
devamını gör...

dertler büyükantonyadis

kendisine daha önce ak trol demiştim. aktrollük bir mesleklikten ziyade artık aynı düşünceyi paylaşan insanlar için kullanılıyor. kavram genişlemesi var. kastettiğim maaşlı çalışan değildi kusura bakmasın alınmış. kendisi maaşlı trollerin paylaşımlarını siyasi görüş edinmiş trol yancısıdır. *
devamını gör...

de'lerin ki'lerin yazılışına takmış güruh

gayet de takıyorum. iq'ları 2 basamaklıdır. dünyanın en kolay şeyi olan de'leri ki'leri doğru yaz(a)mamak için çift basamaklı iq'ya sahip olmak gerekir. yani koca koca, üniversite mezunu adamlar ayrılması gereken de'yi ayıramıyor, bitişik olan de'yi de ayırıyor yahu. bakın üniversite mezunu diyorum. adam 16 senede bunu öğrenememiş. gerizekalı ve 8. sınıf vatandaştır bunların hepsi. bu da onları ciddiye almamak için gayet geçerli bir sebeptir.
devamını gör...

siyasi nefret kusan ruh hastası

bu tipler genelde akp çatısı altında toplanır ak trol merkezleri tarafından eğitilip internet ortamına salınan ve muhalif gördüğü herkese saldıran mahluklardır. oluşturdukları nefret ortamına ayniyle mukabele edilince de masum pozlarına bürünürler.

akp ye oy vermeyen binlerce insana terörist denildi dinsiz denildi hem de en yetkili ağızlardan .iktidarın kustuğu nefret herkese yansıyor sonuçta . zorunuza gitmesi bile umut aslında daha bunlar iyi günlerimiz.
devamını gör...

19 mayıs atatürk'ü anma gençlik ve spor bayramı

gençlik işsiz, yarınından umutsuz. çalışanların büyük çoğunluğu da açlık sınırının altında köle olarak istihdam ediliyor.

uyuşturucu bağımlısı, zina bağımlısı, alkol bağımlısı, eğlence bağımlısı olmuş milyonlarca gencimiz varken, bu neyin bayramıdır kutladığımız?

gencin kulağındaki cihaz ithal, elindeki telefon ithal, bilgisayarı ithal; ayakabısı, elbisesi, traş olduğu clata kadar çinden ithal, bu düzen gençliğe nasıl bir bayram hediye etmiş, onu da anlayamadım? evet.

ama siz kutlayın yine de. ramazan'da gıdaya ulaşmak için öncekinin iki katı para harcamak zorunda olduğu halde ,evine bereket geldiğine inanmış bir toplum 19 mayıs'ı da kutlar. evet.
devamını gör...

bir çizgisi olan yazarlar

sözlükte birkaç tane vardır.

mesela ismet özelci olduğunu söyleyen ama şimdinin kemalisti. * mesela şeriatçı takılan ama şimdidin solcusu. kılık çok tabi..

kesiştikleri ortak söylemler ve amaçlar: Allah akplilerin belasını versin, putperestler.

ben akpden bu kadar nefret edecek sadece ve sadece bir oluşum tanıyorum.

he bakın burada muhaliflik falan eleştirisi yoktur. yoksa bir sürü farklı görüşten insan var; gayet omurgalı.
devamını gör...