Dünün Beğenilmeyenleri

bu ülkede müslümanlar türktür ve çoğunluktur

kavmi ne olursa olsun bu ülkede müslümanım diyenlere türk denir ve hiç bir kavim azınlık değildir. müslümanlar tek bir millettir. lozan anlaşmasında bu tekit ve teyit edilmiştir.

bugün kavmiyetçilik yaparak kendine müslümanlıktan başka hiç bir anlam ifade etmeyen türklük tanımı dışında bir kimlik yarıştıranlar ya cehaletinden bu kavmiyetçilik davasındadır ya da bu ülkeyi tarih sahnesinden tamamen silmeye çalışanların adamıdır.

en büyük aldatma türklüğü kavmiyetçilik çizgisine çekip bu ülkenin müslümanlarını ayrı milletlere bölenlere zemin hazırlamaktır.

eskiden kavmine, nesebine bakılmadan bir gayrı müslim kelime i şahadet getirse ve müslüman olsa ona türk oldu denirdi.

yani bugün bize yutturulmaya çalışılan türk ile yüz yıllardır var olan türk aynı şey değil.

zaten ismet özel de yıllardır bunu bağırdığı için gavurların köpekleri tarafından deli muamelesi yapılıyor. çünkü onlar türk milletini kavimler ayırıp bölme derdinde.

örnek arayan kendi vatanına baksın.
anlamamakta direnenler muhsin yazıcıoğlu'nu dinlesin.
devamını gör...

duygusal olduğumuz için fetö'ye yardım ettik

şimdi adamı savunmak gibi olmasın da, tanımam etmem, parti adamlarına da zerre kadar güvenim yok lakin adam halkın durumundan bahsediyor kendinden değil. sonrasında ben yardım etmedim diyor zaten. söylediği sözün (yardım etmedim kısmı) doğruluğu tartışılır orası ayrı mevzu. ama yardım ettik lafı kendisi için ve siz akp düşmanlığından kafayı yemişlerin ima etmeye çalıştığı gibi akp için söylenmiş bir laf değil. muhalif olacağım diye sıyırdınız, zıvanadan çıktınız iyice anasını satayım. tamam en fetö düşmanı sizsiniz anasını satayım, hatta ananızdan doğarken kahrolsun fetö diye bağırıyordunuz.

yetti lan valla fetö, akp ve şu muhalifleri bir çuvala basacaksın atacaksın denizin dibine. üçü de aynı tezeğin farklı renklerinden. ne çekti lan ülke sizden.

edit: daha ne yazdığımı bile anlamamıştır bu über zeki muhalifler eminim. bak hakaret etmemek için kendimi zor tutuyorum. sevgili muhalif arkadaşım. ben fetöye hiç yardım etmedim diye başlığını açsan adama öyle giydirsen daha iyi olurdu senin için. daha iyi puan toplardın. adam burada halkın fetöye yaptığı yardımdan bahsediyor. kendisi veya akpnin değil. anadın?
devamını gör...

feminist yazarlar

insanlığın kurtuluşunun bütün ezilen kimliklere, uluslara ve sınıflara pozitif ayrımcılıktan geçtiğine inanan feminist yazarlardan biri de benim. bu aynı zamanda insanlık onurudur ki, insan onuru için yaşaması gereken bir varlıktır.
devamını gör...

arapçılık

ırkçılık dolu bir hastalık . türkiye'de çok var maalesef. araplar 13. yüzyıldan sonra bitti be başkan. neyine özeniyorsun.

samimiyet testi bağlamında bir turnusöl kağıdı olarak şu videoyu sunarım. suriye meselesi ve mülteciler konusundaki yaklaşımlar bağlamında düşünen bireyler için derin ibretler içerir.

devamını gör...

türk nefreti

ülkemizde bu asla bir olgu değil politik olarak pompalanan bir algıdır. sağdan da soldan da halkın cebine göz diken her politikacının insanlara ''kuşa bak'' demesidir. çok tehlikeli ve kirli bir siyasi stratejidir. sonrasında damarları ırkçılıkla doldurulmuş kitlelerin kontrolsüz ve şuurusuz hareketleri kaçınılmazdır. ülkemizde bu acı vakalar saymakla bitmez.
devamını gör...

cinsel içerikli başlık ve tanımların eksi oy alışı

puahahahh diye gülmeme neden olmuş tanıma sahip başlık.

çocuğum okuma öğrense de buraya girse ne olacak demiş biri. bi aç bak bakalım cinselliğin gelişim dönemlerine, o yaştaki çocuk seni nasıl taklaya getiriyor.

teyzenle konuşuyor musun demiş biri de. yeri gelirse konuşurum elbette? bunda ne sakınca var? herkes senin gibi mi olmak zorunda? sen utanıyorsan, sıkılıyorsan bunu niye başkasına da atıyorsun? akıl çerçevesi içinde yapıyorsam ben bunu, bıdbıd konuşmayacaksın. bilmeden laf atmayacaksın.

bir de cinsellik ile fanteziyi karıştıracak kadar mı hiçbir şey bilmiyorsun? o siyah sütyen cinselliğin parçası değil, senin zihninin gizli kulvarlarında sakladığın şeylerden biri. *

bir yerde katıldım ama; cinsellik eğitimi verilmeli doğru. bunu da penise penis, vajinaya vajina diyerek yapmalı. yok o ayıp, bu kuku, şu toto diyerek değil. *
devamını gör...

milliyetçilik kitlelerin mastürbasyonudur

argo da olsa geçerli bir tabir, milliyetçi sentimentalizm’in müntesiplerinin yukarıda kullandığı söylem bile işbu hipotezi destekler nitelikte. mesela devamdaki patolojik ibare... “ters ilişki seven ümmetçi”, günah keçisi belli (scapegoat theory, hannah arendt) ve dil banal.

reçete: hobsbawm (geleneğin icadı), gellner, anderson (hayali topluluklar, ulusçuluk ve mit), anthony smith.
devamını gör...

zenginin parası züğürdün çenesini yorar

şunu da bırakmak gerekir günün niyetine.

bi düşündüm biraz da araştırma yaptım, yılmaz özdil'in 2500 tl'lik kitap basmasını normal karşıladım.

paran varsa al. yoksa normal basım al. alana da helal olsun; düşünmüş, taşınmış, almış. sanane bundan? zaten iyi bir geliri olmayan bu kitaba elini dahi uzatamaz, bu yönden düşündün mü?

bak bak sz önce okudum bi tanesi de hani ekonomik kriz vardı demiş. yani okuyunca iq düşürüyor bunlar, iq çocukları. çok zekiler çünkü.

millet senin cebindeki akıllı telefonun fiyatıyla senin fındık beynini yargılıyor mu? hayır.

cebimde para olsaydı ben de alırdım. koleksiyon yapmayı severim zira.

sanırım bunu yerenler ya gazi karşıtı kişiler ya da kitap okumayan kişiler.

bir söz.
devamını gör...

bu ülkede müslümanlar türktür ve çoğunluktur

önce kerameti kendinden menkul gerekçelerle türklüğe büyük manalar(üst kimlik gibi) yükleyip sonra da bu kimsenin kabul etmeyeceği varsayımlara itiraz edenleri ırkçılık ile suçlamak?! brova, bu hayal gücünü roman yazmak için kullansaydınız j. j. tolkien işsiz kalırdı.
bu ucuz milliyetçi propagandadır. gün gelir, ne mutlu türküm diyene, şeklinde seküler tonlarda zuhur eder; gün gelir, bu ülkede müslümanlar türk'tür, şeklindeki dini sosla... yıllardır aynı şeyi ısıtıp ısıtıp servis ediyorlar. kimse yemiyor işte! bırakın bu işleri... fitne çıkmasın diye en büyük fitneyi yaratıyorsunuz.
devamını gör...