Dünün Beğenilmeyenleri

saadet partisi'nin yemen'deki suud işgali için protesto düzenlemesi

arkasından bilimum ağepeli neoconları ve cihatçı itleri havlattığına göre, mazlumdan yana vicdan ve akıl dolu güzel bir harekettir. adamsınız saadet partililer.

insan suretindeki şeytanlar (suudlar) dünyanın gözü önünde bir gazeteciyi katledip parçaladı, bütün dünya ne mal olduklarını biliyor/anladı, bunlar suudilere tek bir laf etmeyip köpekler gibi iran'a saldırıyor hala. burdan yeminizi suyunuzu kim veriyor anlıyoruz. hesap sorucu olarak Allah yeter.

Allah'ın laneti, suud krallığı ve destekçileri üzerine olsun.
devamını gör...

saadet partisi'nin yemen'deki suud işgali için protesto düzenlemesi

çalıyor ama çalışıyor diyen adamlar toplanmışlar hiç bir müslümanın derdine deva bulacak bir adım atmak yerine saadet partisi boşluğu doldurunca vay efendim çekiyorlar. ama yapamazlar. neden mi? çünkü akıllarını esir verdikleri sahipleri suudi kralını hadimül haremeyn olarak tanımladı. sen şimdi çık hadimül haremeyn dediğin adama katliamı durdur de. aynı şey iran için de geçerli tabi. herkes sırtını bir yerlere dayamanın derdinde. hadi onlar sırtını dayıyyor bu sırt dayamadan mütevellit arada müslümanın faydasına şeyler de çıkıyor. siz nerenizi kime dayadınız da akan kanın durması için slogan atanları eleştiriyor, aşağılıyorsunuz? ben soruma hala cevap alamadım. yemen için siz veya savunduğunuz herhangi birileri ne yaptı bugüne kadar?
devamını gör...

kadınlar bölümünde namaz kılan erkek

ben en son namaz kıldığımda bırakın daha akp'nin iktidara gelmesini ortada henüz ecevit kualisyonu bile yoktu. hatta ecevit orta yaşlarında falandı.
bu bakımdan haddim olmayan bir konudur. ama aklıma takıldı değinmeden de edemeyeceğim. neden müslümanlarda kadın erkek ayrı ibadet ediyor ki? kiliselerde, havralarda kadın erkek ibadetten başka bir niyet gözetmeden ne kadar güzel bir aradalar. hatta cemevlerimiz'de de böyledir bu durum.
devamını gör...

sahte şeyhin erkeklere cinsel istismarda bulunması

ooooooo! level atlanmış ben görmeyeli! de... gene arkadaşlar mal bulmuş mağripli gibi hemen "comootlor koponmolo" demiş. ben daha doktor tacizci olduğu zaman "hastaneler kapatılsın" veya öğretmenler taciz ettiğinde "okullar kapatılsın" denildiğini görmedim. oğlum adı üstünde "sahte" "sahte". akşemseddinler, yunus emreler, taptuk emreler, aziz mahmud hüdayiler ilahiyat fakültesinden çıkmadı ya! "bir de tarikat ve cemaatin ne faydası vardı" demezler mi! sanki 1200 yıllık islam hakimiyetini bunlar yapmış da bıt bıt komuşuyorlar. boşsunuz oğlum gerçekten çok boşsunuz.
devamını gör...

sahte şeyhin erkeklere cinsel istismarda bulunması

akşemseddin, yunus emre gibi örneklerle günümüz cemaatlerini savunan adam bize boşsunuz diyor..
işte ülkemin ufak çaplı bir özeti.
sahte olmayanlarının da küçücük çocuklara neler yaptığını hepimiz biliyoruz.
kaldı ki son yüzyılda herhangi bir cemaat ya da din temelli oluşumdan yunus emre çıkmadığı bilinen bir gerçek.
biz yine boşuz, siz hiç yoksunuz..
devamını gör...

dünya sözlük instagram hesabı

aynı entryimi iki kez yayınlayarak beni onurlandırmış güzide hesap.
aa siz hala takip etmediniz mi? ayıb.

yalnız kimlerin elinde bu hesap bilemiyorum tabi, inş kişisel emeller uğruna kullanılmıyordur**
devamını gör...