Geçen Haftanın Favorilenenleri

suriyeliler gönderilsin mi kalsın mı referandumu

faraziye refarunduma verilen isim bile, suriyelilerin kişilik haklarına duyulan saygının boyutunu ortaya koyuyor. hayvan gönderiliyor sanki, bu nasıl çirkin bir üsluptur?

böyle bir referandumun olası sonuçlarına gelince, mütemadiyen böğürtülerini duyduğumuz "suriyeli istemezük"çülerin öngörülerinden farklı olarak, halkımız kardeşlerinin ülkede kalmasını isteyecektir. çünkü bilirsiniz, bizim ülkemizde sesi en çok çıkanlar, toplumun genelini temsil etmekten en uzak olanlardır.
devamını gör...

sözlükten biriyle buluşmak

hamd olsun şimdiye kadar tereyağından kıl çeker gibi söktüğüm böbrek ve karaciğerlerle büyük bir servetin sahibiyim. yalnız bu aralar kaval kemikleri ve bilimum kemikleri sağlam biriyle buluşmam lazım. israil'den kemik erimesi olan bir hastamız için kemikleri hiç kırılmayacak biriyle buluşmam lazım. sağlam olanlar yeşillendirsin. şehir , ülke v.s önemli değil. biz sizi buluruz.
devamını gör...

dünyaitiraf.com

bambaşka bi başlığa bambaşka bir tanım girmek üzereyken soluğu burada aldım.
merhamet başlığına girilen tanımdan ilhamla "ilkokul öğretmeni" için bir şeyler karalamak istedim. sonrasında aklıma cağnım hocam geldi. acep şimdi ne yapıyordur diye google'dan bi aratayım dedim ve maalesef bi kaç ay evvel vefat etmiş olduğunu, belediye cenaze ilan sayfasından öğrendim.
mekanın cennet olsun iyiler iyisi öğretmenim. o merhametli, cana yakın, güler yüzlü, efendi kişiliğin hala gözümün önünde.
seninle son karşılaşmamız bundan 15 sene önceydi, ben üniversiteyi bırakmış ve bi mobilya atölyesinde çalışmaya başlamıştım, sen de koltuk yaptırmak için atölyeye gelmiştin, tanımamıştın beni. ben de öyle üstüm başım toz, boya, kir içindeyken sana kendimi tanıtmaya utandım, biliyordum son okuttuğun sınıftan fatih der demez beni tanıyacaktın. o zamana kadar babamla ne zaman karşılaşsan beni soruyordun, selam söylüyordun.
ben hayatta sevdiklerine hep vefasız davranmış biri olarak, seni çok sevsem de o gün bi elini öpüp sarılamadım. kusura bakma. nur içinde yat canım öğretmenim.
devamını gör...

çözüm sürecine karşı çıkmış chp'li

oy için teröristlerle işbirliği yaptıkları gerçeği suratlarına çarpılınca, toplumun temel bir sorununu çözmeye yönelik ortaya atılan iyi niyetli bir süreci örnek gösterirler hemen. çözüm sürecinde birtakım hatalar yapılmış olabilir, ama bunların hiçbiri oy toplamak gibi onursuz bir menfaat uğruna yapılmadı. devşirecek herhangi bir çıkarınız kalmadığında, tıpkı eskisi gibi birbirinizi yemeye devam edeceksiniz. tüm kalbimle inanıyorum buna.
devamını gör...

süleyman soylu

normal şartlarda onurlu, haysiyetli bir iç işleri bakanının kemal kılıçdaroğlu'nun bugün maruz kaldığı kolektif saldırı sonucunda istifa etmesi gerekirdi. fakat kendisi kılıçdaroğlu'nu şehit cenazelerine sokmayın diyen adam.

bazen unutup bu devletin emniyeti, savcısı, hakimi yok mu diyorum. yok. savcı da polis de hepsi akp nin. devletin değil.
devamını gör...

notre dame katedrali

inançların, milletlerin ve düşüncelerin şiarı olan simgesel yapılar kaderin kilitleridir. böyle yapılar üzerinde gerçekleşen hadiseler tarihin dönüm noktalarına işaret eder. bu olay da bu açıdan değerlendirildiğinde önem arz etmektedir. diyebiliriz ki, bu yıkım hıristiyan dünyasında bir kaos dönemi başlatabilir. türklerin islama tekrar liderlik etmesinin kilidi de ayasofya'nın açılmasına bağlı olabilir. buradan bakıldığında bir mekan kilitten ibarettir. ve avrupa için, özellikle fransa için kilit kırılmıştır.
hz muhammet doğunca kisra sarayının yıkılması, mecusilerin ateşinin sönmesi de bu açıdan değerlendirilmelidir. bir devrin bitişini, bir devrin başlangıcını bu gibi simge yapılar -ve aynı zamanda simge insanlar- bize gösterir.
devamını gör...

hafif tonda rigoletto dinlerken portakal suyunu yudumlayıp tanrısal öngörü kitabını okuyan insan

* alternatiflerim şunlardır:

- bangır bangır gary moore ve still got the blues, elimde bira, ayaklarım suda, arkamda orman, dizlerimde bir dürer kitabı...

- bangır bangır neşet ertaş ve bir ayrılık, bir yoksuzluk bir ölüm, elimde bira bardağı, ayaklarım çimende, sırtım ormana yaslı, dizlerimde neş'e erdok kitabı...

- bangır bangır chopin ve noktürnleri, elimde bira, ay ışığında, ayaklarım toprakta, ardımda orman, dizlerimde pc... aklımda tanımlar...
devamını gör...