Bugünün Favorilenenleri

sincap

inanılmaz tatlı bir hayvan. eğer denk gelirseniz mutlaka çekirdek atın ve görsel şölen yaşayın. ancak bu kadar güzel çekirdek çitlenir. sırf sincaba çekirdek atmak için parka gidesim geliyor, otur karşılıklı çitle.

ilk kez yıldız parkı'nda acaba yer mi diye tereddüt ederek vermiştik ve yemek ne kelime resmen çitliyor. ondan sonra ara ara youtube'dan çekirdek çitleyen sincap videolarına bakar oldum. buyrun;

devamını gör...

çocukken yapılan saçmalıklar

o dönemler evimiz bahçeliydi. bayağı büyük bir bahçe. ve neredeyse her türden meyve ağacı olmasının yanı sıra, bir köşesinde de tavuk, koyun, inek falan besliyorduk. ben de acayip meraklıydım bu hayvanlara. ki günlerden bir gün yine bir meyve toplama faslımızda, ben sinsice sızışıp onların yanına gitmiş, kuru üzüm olduğuna kanaat getirdiğim koyun b*klarıyla tıka basa doldurmuştum cebimi. akabinde de bir köşeye geçip işin tam tadım aşamasına gelmiştim ki, annemin "oğlum sakınnnn!!" uyarısıyla ağzımdakileri irkilerek tükürmüş, cebimdekileri ise yere atma konusunda bayağı bir sorun çıkarmıştım. ve bu olay, yaptığım en masum saçmalıklardan birisidir. daha neler var neler.. *)
devamını gör...

kayyum

devlet tarafından cumhurbaşkanlığına da atanması gereken. sonuçta seçimle gelenin seçimle gitmeyeceğini defalarca tecrübe ettik. mesele terör örgütlerine destek ise en alası var. istemeden de olsa, kandırılarak da olsa, gerek çözüm sürecinde, gerek fetö mevzusunda bunu gördük. aldatılmış olması görevini layıkıyla yerine getiremediği ve 250 kişinin ölmesinde baş aktörlerden olduğu gerçeğini değiştirmiyor. en kısa zamanda işinin ehli, teröristler tarafından kandırılamayacak bi devlet yetkilisini kayyum olarak cumhurbaşkanlığında görmek istiyoruz.
devamını gör...

yahya bin muaz

--- tezkiretü l evliya ---

ilâhi! günah işledim diye sana dua etmekten nasıl vazgeçebilirim ki günah işledim diye senin bana ihsanda bulunmaktan vazgeçtiğini görmemekteyim! her ne kadar günah işliyorsam da sen yine lütfunu aynı şekilde gönderiyorsun. imdi ben de her ne kadar günah işliyorsam da yine aynı şekilde sana dua etmekten geri durmayacağım.

--- tezkiretü l evliya ---
devamını gör...

tematik

interaktif sözlük yazarı bir şey yazarken yazdığı görünsün, okunsun ister. bu zımbırtı ise yazdığının görünmemesini sağlıyor. olayın temel mantığına ters.

baştan beri hiç içime sinmeyen bir şey bu. sol çerçeveyi bence anlamsız bir sürü başlığın doldurması bile daha mâkul geliyor.
devamını gör...

özgürlük

akla esen veyahutta istenilen her türlü şeyi, hiçbir ahlaki süzgeçten geçirmeden direkt yapabilme yetisi değildir.
keza o yapılan eylemin, diğer insanların haklarına aykırı olmaması, toplumsal norm ve de ahlaki değerler ile de ters düşmemesi gerekir.

örneğin senin gelip durduk yere benim g*tümü elleme isteğin, bana ters düşmesine rağmen eylem ile sonuçlandırılıyorsa tarafınca;
aa, bir daha elle demem.
aa, işte şimdi sevdim belanı derim ve ağzını burnunu dağıtırım. ki bu da senin o özgürlük adı altında gerçekleştirdiğin eylemin, benim özgürlüğümü kısıtladığı ve haklarıma aykırı olduğu anlamına gelir. akabinde de suç işlemişsindir. haliyle sonuçlarına da katlanman ve bir daha da aynı eylemi yapmamayı "tercih" etmek zorundasındır. sonuçta özgürlük, yapılabilecek eylemlerin arasından en mümkün olanı "seçebilmek" demektir.

ki bir kişinin özgürlüğü, başka birisinin özgürlüğünün başladığı yerde biter.

vesselam.

düzenleme: sonradan yaptığım ek ile biraz agresifleşmişim, sildim. ki mümkün mertebe kırmamış olalım kimseyi durduk yere. teşekkürler.
devamını gör...

ertelemek ve anal dönem ilişkisi

ertelemenin kökeninde çocuğun yeni yeni denetim kurduğu dışkıyı istemli olarak bırakmasının karşısında inatla tutmasının bulunduğu düşünülür. yani otoriteye başkaldırma güdüsüyle iş tamamlanmıyor olabilir. . bu bir bağımsızlık çabasıdır. bu bağlamda ertelemenin altında ''bana her istediğinizi yaptıramazsınız'' yollu bir mesaj vardır.
devamını gör...

gecenin şarkısı

taktım kulaklığı, hazır keyfim de yok; bu gece yüreğim seçsin gecenin hüznüne eşlik edecek arka fonu dedim. yolum musa eroğlu’nun sazının tellerine, sesinin buğusuna, türküsünün kederine takıldı, kaldı.

“ben yandım eller yanmasın...”

devamını gör...