Bugünün Favorilenenleri

tbmm'de pervin buldan söz alınca tayyip erdoğan'ın salonu terk etmesi

mehmetçiği şehit edenleri dinlemeyecekmiş...
şehit yüzbaşı ali alkan'ın cenazesinde, kardeşinin tabutu önünde "alın size açılım burada yatıyor işte" diye isyan eden ağabeyini dinlemiş miydi peki?

şu an erdoğan'ın seçim mitinglerinde, meydanlarında çok büyük ustalıkla muhalif partilere yönlendirdiği bir terörizm tepkisi mevcut. son kılıçdaroğlu saldırısı ile de iyice somut hale gelmiş durumda. böyle bir ortamda bu gibi hareketlerle puan toplaması bana hiç samimi gelmiyor. bariz bir siyasi manevra olduğunu düşünüyorum.

tamam hiçbirimiz hdp'nin teröristlerle organik bağını kabullenmiyor. ama doğrudan mehmetçiği şehit edenler gibi bir ifade kullanabiliyorsan bende sana sorarım bir vatandaş olarak mehmetçiği şehit edenlerin o kürsüde ne işi var, buna zemin hazırlayan süreç sizin kontrolünüzde değil mi? bunu bir vatandaş olarak ben yapsam anlaşılır çünkü onlar konuşurken dinlememek, orayı terketmek benim tek yapabileceğim şey. ancak devletin başındaki isim olarak, senin yetkilerin, yapabileceklerin varken böyle kameralara oynayan bir tavır bana samimi gelmiyor doğal olarak. hepimiz adımız gibi biliyoruz ki, senin bu yasalaşacak dediğin bir karara mecliste akp içinden hatta kısmen mhp'den hayır oyu verecek tek bir kişi bile yok. pek ala teröristlerle bağı olanları meclise sokmamak için bir referandumla bile çok rahat çıkarabilirsin böyle bir kararı ama yapmıyor. neden? dostlar alış-verişte görsün maksat.

(bkz: hdp madem terörist partisi neden kapatılmıyor)/(bkz: #6590246)
devamını gör...

tbmm'de pervin buldan söz alınca tayyip erdoğan'ın salonu terk etmesi

reyizin terörle ve teröristle amansız mücadelesinin bir diğer örneklerinden. tıpkı terörist dediği deniz yücel ve brunson'ı almanya ve amerika'dan gelen talimatlarla serbest bırakması gibi, tıpkı yıllarca kandırıldığı fetöcülerin çocuklarını milletvekili yapması gibi bu da akıllara kazınan büyük bir mücadele örneği olacak. terörist dedikleri insanlar konuşurken salonu terk etmek, yazarken bile duygulanıyorum bu hareket karşısında.
devamını gör...

biz değil siz utanacaksınız

metrobüste bir kadının üstüne boşalan adama söylenen düşünceme göre manifesto niteliğinde bir sözdür. Allah tüm sapıkların belasını versin. böyle kanı bozuk heriflerden korktukça, yaptıklarını utançtan gizledikçe daha da üste çıkacaklar.

şu söz o kadar güzel bir söz ki. devir değişmeli, mazlum zulmün iğrençliğinden değil zalim zalimliğinden utanmalı...

hanımefendiye de geçmiş olsun diyor ve gerçekten bir erkek olarak utancımı nasıl ifade etsem bilemiyorum. keşke yerin dibine girseydim de görmeseydim. lakin bizler değil tüm sapıklar utanacak! inanıyorum...
devamını gör...

tbmm'de pervin buldan söz alınca tayyip erdoğan'ın salonu terk etmesi

işte bu adamın bu hareketlerini seviyorum. kimse demokrasi ve saygıdan bahsetmesin. hak eden elbet karşılığını bulur. ne demiş başkan erdoğan; "istiklal marşı'nı söylemeyenleri, mehmetçiği şehit edenleri, onlarla omuz omuza olanları dinleyelim mi?"

deyin ki haksız. deyin ki hdp ile pkk arasında mesafe yoktur. bunun söyleyen ya ahkmaktır ya pkk'lıdır. ikisini de kendinize yakıştırmayın.

ayrıca parti kapatma hususunda da aynı cevap verilmiştir. kurum farklı, suçları işleyenler farklıdır. bunu anlamak istemeyenler lafı çevirip durur. bu da acziyetlerinin kanıtıdır.

başkan erdoğan'ın salon çıkışı verdiği röportaj;bu da yakında dava arkadaşlarının yanına, türkiye cumhuriyeti ceza evlerine kalıcı misafir olacak terörist pervin buldan'ın meclis konuşması;

devamını gör...

almanya'da ahlaki çöküşü gösteren video

almanya'nın neden bizi kıskandığını gösteren video. ulan uyuşuk almanlar kıçlarını kaldırıp hiçbir şey yapmıyorlar. bizde olsa orayı harbiden yıkarlar. hatta yapıyı da söküp götürürüler beton lazım olur diye. hatta yapı gittikten sonra birisi çıkıp bu arazi benim der sahiplenir orayı. e almanlar bizim kadar gözü açık bir millet değil. lan kasa ortada bir sürü para var orda daha ne olsun ya.

devamını gör...

zoraki bağ

böyle bir tabir kullandığım için çok üzgünüm. tanımı da göze hoş gelmeyebilir. neyse oylamazsınız olur biter.
zoraki bağ: kişinin iradesi dışında Allah tarafından oluşturulan ve koparılmasının şiddetle nehyedildiği bağdır. sadece belli şartlar dahilinde bu bağın sahiplerinden uzak durmanıza izin verilmiştir.
zoraki bağ kimileri için ömrünün sonuna dek bir imtihan hükmündedir. derler ya atsan atılmaz, satsan satılmaz cinsten. öyle bir ağır gelir ki bazen hayatınızda güzel namına ne varsa tek kalemde sildirir size. kötü olarak tasvir ettim ama bu bağın sizi Allah'a daha çok yaklaştırmak için vesile olması da kuvvetli bir ihtimaldir.
devamını gör...

laf sokmayı kendine adet edinmiş yazar

şu sözlükte birçok kişinin olduğunu düşündüğüm yazardır. gerçek hayatta bu durumdan dolayı insanlardan uzaklaştık. sonra buradaki insanlar efendidir, anlayışlıdır, kültürlüdür dedik buraya geldik. bakıyoruz ki bir dedikodu kazanı, laf sokmalar, çarpıtmalar... yazıyorsun laf atıyorlar, yazmıyorsun laf atıyorlar. buna kızıyorsun mızmız diyorlar. yoluna bakıyorsun anlamamazlıktan geliyor diyorlar.

anladım ki buranın gerçek hayattan pek farkı yok. hatta daha kötüsü kendin hakkında bir şey yazıyorsun, seni gerçekteki insanlardan daha çok tanımış oluyorlar. en güzeli rol kesip ne şiş yansın ne kebap şeklinde davranacaksın. ya da tamamen bırakıp gideceksin.

edit: itirafımdır. ben de yapmışım. neyse kendime ayar vermiş olayım o zaman.
devamını gör...

keder

bazı insanların yaşadıklarını görünce veya duyunca, insanın kendi yaşadıklarını bir bebeğin suda oynaması nevinde gördüğü şey. öyle insanlar var ki, bir kere hayat hikayesini okursunuz ve belki yıllarca unutamazsınız. kendi kendinize bile kederli diyemeyecek seviyeye gelirsiniz. fakat çoğu zaman dua etmekten başka bir şey gelmez elinizden. Allah yardım etsin, ne diyelim. Allah dağına göre kar veriyor.
devamını gör...

osas

beni güzel artıla bunlar son tanımlar dediğim artıcı yazardır. şımartma beni... az sonra romantik islamcıları eleştirip bayağı eksi almayı düşünüyorum. bana umut verme nolursun...***
devamını gör...

les voyages jübi et hulk

sevgili dostum hulk ile birlikte çoğu zaman şehrin gürültüsünden, keşmekeşten, koşuşturmacadan, insanların arasından yaptığımız minimal kaçışlarımızdır. biraz temiz hava, biraz yeşil, biraz sessizlik, biraz huzur insanın kendi iç dünyasına açılan boyutun kapılarını aralamak için yeterli oluyor çoğu zaman. bir mahsur görülmezse hepsini tek bir başlık altında derleyeyim istedim. en beğendiğiniz fotoğrafın numarasını göndererek, yer hakkında bilgi alabilirsiniz.

1


2


3


4


5


6


7

,
8


9


10
devamını gör...

tbmm'de pervin buldan söz alınca tayyip erdoğan'ın salonu terk etmesi

dinlemek zorunda değil, terk edebilir ancak bunu şov amaçlı yaptığını düşünüyorum.

bu partinin teröristlere açık destek verdiğini düşünüyorum ama nihayetinde t.c. kanunlarına bağlı bir partiden bahsediyoruz. devletimiz de bu partiye legal bir parti olduğu için hazineden ödenek de veriyor.

istiklal marşımızı söylemeyenleri ve askerlerimizin şehit eden güruha açık destek verenleri tabii ki dinlemek zorunda değil ancak, işine geldiği zaman da bu partinin temsilcileri ile görüşebiliyorsa,işbirliğine gidip açılım vs yapabiliyorsa, bugün de bu hareketin tamamen konjonktür itibarı ile yapılmış bir ayak hareketi olarak görüyorum.
devamını gör...