Bugünün Favorilenenleri

lev nikolayeviç tolstoy

bir gün çok zengin bir adam oğlunu yanına alarak, insanların ne kadar fakir olabileceğini göstermek için bir köye götürdü. çok fakir bir ailenin evinde bir gün-bir gece geçirdiler.
şehre dönerken baba oğluna sordu:
"yolculuğumuzu nasıl buldun?"
"çok güzeldi babacığım" diye cevap verdi oğul.
"insanların ne kadar fakir olabileceğini gördün değil mi?" "evet." "peki ne öğrendin?" "şunu gördüm" dedi oğul:
"bizim evde bir köpeğimiz, onların dört köpeği var.
bizim evde bahçenin yarısına gelen bir havuzumuz var, onların kilometrelerce uzunluğunda dereleri var.
bizim bahçede ithal lambalarımız, onların yıldızları var.
bizim terasımız ön bahçeye kadar, onların ki ise ufka kadar uzanıyor." ufaklık konuşurken, babası şaşkınlıktan tek kelime bile edemedi. ve çocuk ekledi: "ne kadar fakir olduğumuzu gösterdiğiniz için,teşekkür ederim babacığım !"

lev nikolayeviç tolstoy
hayatın anlamı öykü kitabından.
devamını gör...

kıbrıs'ı kıbrıslılara bırakalım

kıbrıslı diye bir millet mi var da onlara bırakalım.
kıbrıs'ta türk ve rum var.
bu iki milletin arkasında da iki devlet var.
rumlar rahat dursa idi türkiye ne diye oraya asker gönderip hep daha fazla masraf yapsın hem de bir çok yerde karşısına engel çıkmasına razı olsun ?
devletin başına bunlar geçse demek, her problemli yer için ver kurtul politikası güdecek.
ağrıyan dişi olunca, kanal tedavisi, dolgu gibi çarelere başvurmadan hemen çektirir bunlar. hadi çektirdi diyelim, başları da ağrıyınca hemen kestirirler mi ? kestirseler de kurtulsak.
devamını gör...

acılarını duygusal yazara pipetle emdirmek

sevdaya dair ne varsa sömürerek 3 ayda bir kitap yazmayı şiar edinmiş duygusal yazarı alıkoyup yaptırılacaķ ruhsal liposakşın.

yazarla hemhal olmadan önce gönül mazinin enkazı altında iken yeni bir sevdaya cesaret edemez. acılar birikerek duygusal varislere dönüşmüştür.

dibi görmüşken eline geçen yazarın kitabında aldatma, yalnızlık, terk edilme vesair 72 çeşit durum üzerine sömürüleri okumak zihni aptallaştırır.

yalnızlığı, terk edilmeyi öven acı sömürgecisi manyağın ağına düşmüş zavallı bünye mazoşist bir duygu istismarının oyuncağı olduğunu fark ettiğinde artık her yanı vıcık vıcık yapış yapış acıdır.

yapılabilecek tek şey kalır. mevsimlik kitaplarıyla gamsız gamsız millete akıllar veren romantiği kaçırmak. kaçırıp izbe bir yerde ağzına sokulan pipetle aşk acısı çeken binlerce garibe duygusal liposakşın yapıp acıları pipetle emdirilir.

kafası romantizm safsatalarıyla dolu binlerce genç acılarından arınmış halde topluma karışır.

yazarımız kuru kuru beylik laflarla çok satanlar listesine girerek voliyi vurmanın bedelini binlerce litrelik acı emerek ödese de kalan hayatına romantizm belasına bulaşmadan insanca ve riyakarlıktan uzak yazmayı arayarak devam eder.
devamını gör...