Bugünün Favorilenenleri

yardımlar vakıflar eliyle değil belediye eliyle yapılmalı

16 haziran 2019 binali yıldırım ekrem imamoğlu canlı yayınında binali yıldırım'ın fetö gibi örgütler başımıza sarıldı açıklaması üzerine ekrem imamoğlu'nun topu gole çevirmesidir. türgev ve türevleri vakıflara yardım yapılacağına bu vakıfların yaptığı işi belediyenin kendisi yapsın gayet yerinde bir açıklama. böylece yardım yapılan vakıflara cumhurbaşkanı' nın oğlunun kızının ne işi var sorusu akla gelmez.

güzel çözüm ama ekrem bu güzel önerisinde sonra bazı vakıflara yardım yapılabilir veya öğrenci hizmetlerini belediye yapsın diyerek saçmaladı. bu da akla okçuluk vakfına değil de senin vakıflarına yardım yapabilen için yol mu yapıyorsun sorusunu akla getiriyor.

edit: imamoğlu şimdi vereceğim demedim işbirliği yapacağım dedim diyor.
devamını gör...

16 haziran 2019 binali yıldırım ekrem imamoğlu canlı yayını

imamoğlu'nun hangi yüzle kibir eleştirisi yaptığını hakikaten anlamıyorum. yıldırım, bir vakfın ismini hatırlamaya çalışırken gayet insani bir şekilde kendisinden teyit istedi, imamoğlu ise duymazlıktan gelip sonrasında pis pis sırıttı. ulan insan kan davalısı olsa, sorusunu öyle yanıtsız bırakmaz... nasıl acemice, kibirlice, çiğ bir tavır... aynı memleketli olduğum birisinden bu kadar tiksineceğim aklımın ucundan bile geçmezdi...
devamını gör...

16 haziran 2019 binali yıldırım ekrem imamoğlu canlı yayını

soru işsizlikle yoksullukla ilgili ne yapacaksınız.

binali yıldırım ; şurda şunu açacağım , burda bunu yapacağım, orda filanca kuracağım; hem istihdam sağlayacağım hem de şehre katma değer yaratacağım.

ekrem imamoğlu : ekmeği suyu sütü ulaşımı ucuzlatacağım , 200 bin kişiye istihdam sağlayacağım. ( nasıl yapacağı yok )

e bunca yıl makarnacı kömürcü diye milleti aşağılayan hangisiydi dersiniz.
devamını gör...

lazer göz ameliyatı

2007 senesinde bu operasyondan geçmiştim. mıntıka ve ev imkanı dolayısıyla mersin'de yaptırdığım operasyondu. ileri derecede astigmat ve miyop olmuş gözlerim yaşam standartlarımı zorladığı için kararım kesindi. artık bu operasyon kaçınılmazdı. buluştuğumuz doktor önce kornea ölçümü yaparak operasyona olur verdi. birkaç gün sonra operasyon öncesi gözüme hemşirenin gözbebeklerini büyütmek için damlattığı göz damlasıyla geçici süre hipermetrop oldum. operasyon öncesi üç göz kusurunu aynı anda yaşadım. sıra operasyona gelince bir heyecan ve tedirginlik başladı ki , daha sonra giydirdiler bir önlük, ellerimi birbirine kavuşturdum sanki kendi cenaze namazıma duruyormuşum gibi. sonra yatırdılar yarı oturur şekilde sedyeye. beş dakika dans eden kırmızı yeşil ışıklara baktım, bir beş dakika da diğer gözde aynı işlem devam etti.
işin ıstırabı bundan sonra başladı.operasyon gecesi gözler cayır cayır yanıyor ve acıyı dindirmek için beş dakikaya bir damla damlatıyoruz. neyseki sabaha kalmadan dindi acısı. operasyon sonrası gözüme yerleştirilen kontak lensin çıkması için beş gün süre verildi. bu beş gün boyunca su, toz, ışıkla temas yasak. mersin gibi güneşi bol memlekette de evin içinde bile güneş gözlüğüyle dolaştım, evin perdeleri kapalı halde hem de. yarasa gibi oraya buraya yalpalayıp durdum. öyle sıkıcıydı ki sokakta dolaşsam gözler iyi seçemiyor, bir şey okuyup yazamıyorsun, bu beş günlük ıstıraptan sonra gözler yavaş yavaş netliğe kavuştu. bugünkü bakış açım bir kartal gibi şükürler olsun. bir de bunların farklı yöntemleri var; lasek, lasik, kartal göz, wavefront vb. her yöntemde farklı hissiyatlar oluşabilir. benimki lasik yöntemiydi doktorun dediğine göre ama biraz da ıstıraplıydı.
devamını gör...

140journos esenler otogarı videosu

akp burayı açtı, 25 senedir de akp'lilerin iktidarı var.

istanbul'un kalbi bu kadar pis mi, kötü mü, sidik kokuyor diyor ya videoda.

cevap: çünkü akp.

rant ile meşgullerdi, hizmetle değil. borçlandılar, çaldılar, hesabı bize bırakıp defolup gidecekler.

bu otogarı bana versinler, 1 senede temizlerim 2 senede yüz akı yaparım. yani yapılmayacak bir iş değil, demem o.
devamını gör...

çomaroğlu çomar

#6637838

pek sevdiği reisinin gecenin tek kaybedeni olduğunu iddia etmiş. arada trol olduğunu unutuyor bu çocuk.

ben nickimi çomaroğlu çomar seçtim ama bizi kutuplaştıran reis.. bik bik..


--- alıntı ---

bu gecenin tek kaybedeni.

binali yıldırım ve ekrem imamoğlu bu akşam çıkıp medeni bir şekilde aynı mekanda, aynı masada, aynı kameralar önünde merak edilen soruları yanıtladılar, birbirlerine sorular sordular, en önemlisi kanlı bıçaklı düşman olmadıklarını tüm türkiye'ye gösterdiler.

başa geldiğinden beri kitleleri kutuplaştırma ve nefret politikası güden ve bundan beslenen sayın cumhurbaşkanımızın özellikle bu geceden sonraki hamlelerini çok merak ediyorum.


--- alıntı ---
devamını gör...

ibb'nin elektronik veritabanı ve altyapısının kopyalanması

16 haziran 2019 binali yıldırım ekrem imamoğlu canlı yayınında imamoğlu bunun bir "yedekleme" olduğunu belirtti.
her ne kadar binali yıldırım cevabını vermiş olsa da; biraz detay vermekte yarar var.

yedekleme ibb gibi kurumlar için hayati ve mecburi bir prosedürdür. ve ibb'de zaten anlık, günlük olarak yedekleme yapılmaktadır.
imamoğlu'nun fazladan bir "yedekleme" talebine gerek olmadığı gibi, dışardan birilerini de davet etmesine hacet yoktur.

"efendim, duyum aldım; bazı şeyleri yok ediyorlarmış" diyor muhterem. yedeklemenin ana fikri de budur zaten; bir şeyler yok edilemesin. zira yedeklenen veri tarihçesi ile birlikte yedeklenir. ve bu tarihçe yasal olarak 5 yıl saklanmak zorundadır. diyelim ki bir kişi samanlıkta iğne aramak istedi ve buldu; zibilyonlarca veri arasında yok etmek istediği bir dosyayı da yok etti. lakin o dosyayı yok etmek için yapmış olduğu her şey sistem belleğinde mevcuttur ve o belleği silemez. zira sildiği anda hapsi boylar. hadi gözü karattı, hapsi de göze aldı; en kötü senaryoda bile imamoğlu'nun elinde "duyum aldım" dediği şeyi ispatlama ve bu ispat neticesinde birilerini mahkemeye çıkarma kozu var.

bir örnekle meseleyi somutlaştırarak bitirelim.
şirket bilgisayarınızda önemli bir dosya var. bilgisayarınızın başına bir şey gelmesi ihtimaline karşı şirketin bilgisi dahilinde o dosyanın bir kopyasını yine şirkete ait ya da şirketin üzerinde hukuki hak iddia edebileceği başka bir bilgisayara koyuyorsunuz. buna kabaca yedekleme diyebiliriz.

imamoğlu'nun yaptığı ise şirkete ait bilgisayardaki dosyayı şirket ile ilgisi olmayan kişiler eliyle kişisel usb belleğe atmaktır.
devamını gör...

bir bilen

#6637282
babası ile gezen bir bebe demek kız evlat demektir. bir insan daha ne ister. * hem mümkünse babası ile gezsin, acıkınca babasına gitsin, susayınca babasına gitsin, düşünce baaabaaaa diye bağırsın, ağlasın*
devamını gör...