Geçen Ayın Beğenilenleri

dünya ilan

şovmenlik olarak algılanmazsa sevinirim.

sözlükte corona virüs sürecinde işinden olan, ücretsiz izne ayrılan ve bu süreçte sıkıntıya düşeceğini düşünen bay bayan yazarlar, eğer ihtiyacıniz olursa gida, kira, fatura ulan en olmadı telefon ya da internet faturası ödemesi için özelden bana yazabilirler. afişe etmem kimseye söylemem. o konuda içiniz de rahat olsun. zor günlerdeyiz zorluk sıkıntı nedır bilirim. ben evde oturup maaş alan biriyim herkes bu şansa sahip değil. en azından bunu yapabilirim. lütfen çekinmeyin. yeter ki ihtiyacıniz olsun.
devamını gör...

evliliğin faydaları

hanıma kahvaltı ve yemek hazırlayarak aşçılık yeteneklerini geliştirmek. evi süpürüp, köşe bucak temizleyerek günlük minimum spor yapma ihtiyacını karşılamak. hanımın istediği dizileri ve programları izleyerek moda ve giyim konusunda, hint kültürü konusunda bilgilenmek.
devamını gör...

kız babası olmak

bir süredir hayalini kurduğum şey idi. tedirginliğin, psikolojik gerginliğin had safhada olduğu şu zamanda biz, doğum nasıl olacak, hastaneye nasıl gidilecek, doğduktan sonra minicik bedeniyle neler yaşayacak diye kara kara düşünmekten bi hal olurken o, bir çiçek gibi tüm güzelliğiyle, masumiyetiyle açıverdi.

değişik bir şeye benziyor. kip kip bakıyor etrafa. zamanla alışacağız herhalde.
devamını gör...

evinde kal türkiye

"hamileler dahil tüm sağlıkçılar vatanı için görev başındayken sana da evde oturmak düştüyse görevini yap, evinde otur..."

2 haftadır hastaneden eve gidemiyorlar çünkü evdekilere bulaştırma riskleri var. doktorlar hemşire gibi çalışıyor. gece gündüz uyku yok, dinlenme yok. çocuklarının resmine bakıp ağlıyorlar, biraz duyarlı olmak lazım.
devamını gör...

13 mart 2020 dünya sözlük adamlar toplaşkası

toplaşka kelimesini seçtim zira görüşülecek yer slav milletinin emeğiyle teriyle maişetini temin ettiği civarda bulunuyor. ekibin ne kadar genişleyeceğine göre konular çeşitlilik kazanacak muhtemelen; covid-19, altın ve dolar rampası, kriptodaki çöküş, deva partisi filan illaki konuşulur. sağlık endişesiyle nargileli ortam tercih edilmediği gibi, üç gündür doğal sirke ve kolonya ile karıştırılmış suyla yerlerin paspaslandığı kadim mekanda bir araya gelinecek. tatlı, sigara, çay, çekirdek ve ilerleyen saatlerde arz-ı endam edecek iskambil destesi nedeniyle tam bir günah gecesi yaşanacak. gelişmeleri takip adına tüplü televizyonu açar mıyız bilmem ama muhabbetten sıra gelmez sanıyorum ki. elbette light olanlar erkenden* türlü bahanelerle sıvışacak ve yine ambiyans bakımından ''kabul toplanma merkezi'' ile yarışacak düzeydeki salonda beline kanepe demiri çarpa çarpa yarı uyur halde sabahı edecek insanlar. aday kadro şimdilik şu şekildedir:

derviche moderne
ilgili kullanıcı hesabının sahibi
padhre
eyjafjallajökull diyemeyen izlandalı
mistaka
iki kişinin bildiği sırrı
monsieur noir
endoplasmik bir kulum
fahrettin fahrenheit
kim var imiş biz burada yoğ iken
osas
credo ergo sum
devamını gör...

insanların delirmişcesine stok yapması

bugün gerçekleşen olaydır.
insanlar marketleri soyar gibi alışveriş yapıyor.
muhtemelen önümüzdeki günlerde ülkemizde de karantina olacağını düşünerek stok yapıyorlar.
unlar, makarnalar, şeker, yağ...
herkes ne bulduysa sepetine doldurmuş!
zor durumda kalınca insanların doğal haline döndüklerini ve inanılmaz derecede bencilleştiklerini görünce çok şaşırdım.
devamını gör...