Geçen Ayın Beğenilenleri

dünyevi 10. sayı

herkese merhaba,

şimdiki duygularımdan mı bahsetsem, hazırlık sürecini mi anlatsam yoksa sizlere uzun uzun teşekkür konuşması mı yapsam? bu konuda nereden başlayacağımı bilemiyorum.

açıkçası bu yola çıkarken de ne yapacağımı ve nasıl yapacağımı bilmeden çıktım. hayatımda ilk kez bir dergi çalışması içinde bulunacaktım. bu yüzden hem heyecanla hem de acemiliğin getirmiş olduğu tedirginlikle devam ettim. her adım daha çok heyecan verici bir güzelliğe doğru yol aldı. bu süreçte güzel insanlarla iletişime geçtim ve samimiyetlerine hayran oldum. gerçek kimliklerimizle var olmadığımız bir ortamda bu derece gerçek duyguları hissetmek çok özeldi. hepinize içtenlikle teşekkür ediyorum.

yine bu süreçte türkiye dergiler birliği bünyesinde kurulan türkiye genç dergiler birliği'ne üye olarak dergimizi daha kurumsal bir noktaya taşıdık. bakalım birlikte daha nice güzel işlere imza atacağız.

tamamlandığı için çok mutlu, dünyevi dergi'nin taptaze 10. sayısını sizlerle paylaşacağım için de çok heyecanlıyım.
uzun süredir gündemimde bu konu vardı; birbirimize cok alışmıştık. üzerimde evladından güzel bir nedenle ayrılan anne mutluluğu, gururu ve hüznü var. şimdi ise sözlüğün gündemine geçme vakti gelmiştir.
ramazanın ilk günü çıkarma gibi bir amacımız vardı şükürler olsun ki gerçekleşek. hepinize hayırlı ramazanlar, keyifli okumalar...

bu yolda beni yalnız bırakmayan ve desteklerini her daim hissetiğim iki kişiye özellikle teşekkür etmek istiyorum. her aşamasında yanımda olup yol gösteren monsieur noir'e, fikirleri ve katkılarıyla müşki hoten'e çok teşekkür ederim.

10. sayı için link: https://drive.google.com/fi...

önceki sayıları incelemek isteyenlere;
1.sayı
2.sayı
3.sayı
4.sayı
5.sayı
6.sayı
7.sayı
8.sayı
9.sayı
devamını gör...

sözlükteki yandaş vakıf üyeleri

arkadaş bakınızı vermiş, ben de doldurayım. Allah bunları ne için paylaştığımı biliyor. o kalpleri en iyi bilendir.

ben yandaş vakıf üyesiyim. ilim yayma cemiyeti ile birlikteyim. aynı zamanda yerelde altın çocuk derneği ve anadolu platformu ile çalışıyoruz. yine genç ihh, mttb, kardeşlik birlik, adalet medeniyet, yer yer agd ve tügva ile ortak çalışıyoruz. kendimi ifşa etmek uğruna tüm faaliyetlerimizi yazayım.

iyc ile;

• yetimlerin yatılı kaldığı okullara düzenli ziyaretler gerçekleştirip onlarla beraber oluyoruz ve hediyeleşiyoruz.• meb ile yaptığımız protokol ile seçili meslek liseli arkadaşlarla görüşüp onlarla maç, piknik, film gibi sosyal faaliyetler gerçekleştiriyoruz.• öğlen yemek arası veren liselerde cuma namazına gelen öğrenciler yemek yemeye vakit bulamıyor diye çorba dağıtıyoruz.
• sevgi evleri ile protokolümüz icabı yetim çocuklarla bir araya gelip bir nebze hayatlarındaki boşlukları doldurmaya çalışıyoruz.• bunlara haricen kendimiz için düzenli toplantılar, okuma programları, siyasiler ve bürokratlar ile görüşerek topluma yön verme çabamız mevcuttur. bu doğrultuda ak parti, mhp, saadet ve bbp ile sürekli iletişim halindeyiz. menfaat için değil, islam'a hizmet için!


açd ile;

• filistin'de bir yetimhane açıyoruz ve düzenli yardımlarla oradaki yaralara merhem olmaya çalışıyoruz.

• tanzanya'da su kuyuları açıp düzenli yardımlar gönderiyoruz. orada da bir yetimhane çalışmamız var. bunlar damla damla toplanan paralarla gerçekleşiyor.https://www.instagram.com/a...

ap ile;

• dil bilmeyen göçmenlere dil eğitimi verip kültürel destek vererek topluma hazırlıyoruz.

diğer sivil toplumlar ile (tek kıstasımız müslüman olmaları ve davaya hizmet etmeleri) bir araya gelip okuldan ve işten kalan zamanlarda ümmet için dertlenip ümmete hizmet etmek için çalışıyoruz.

camiler kışlamız;

yeryüzü bize mescid;

ilahi kelimetullah için sesimiz çıktığınca haykırıyor, bildiriler dağıtıyoruz;


tüm bunlar yalnız Allah için, ümmet için yapılıyor. Allah şahit birimizin cebine bir kuruş para girmiyor, çıkar geçmiyor. hani biz yandaşız ya, sadece kendi çıkarımız için çalışırız, birileri için borozonlar öttürürüz, propaganda ve trollük yaparız ya... belki içimizde bu tarz insanlar var diye tüm bu güzel işleri zan altında bırakıyorsunuz ya... işte sadece bunun günahı size yeter. Allah müntekimdir. hesabı pek çetindir.
devamını gör...

dünya sözlük tişörtleri

an itibariyle satışa sunulan şık tasarımlı tişörtlerdir. kredi kartı geçerli değildir. istekli olanlar özelden mesaj atsınlar. kendilerine göndereceğim iban nosuna parayı yatırmaları halinde ürün kargoya verilecektir. bir saat içinde beş ve daha fazla tişört siparişleriniz için arı poleni ve namaz kıldıran seccade tarafımızdan hediye.


kdv dahil 29.90 tl.özel tasarım bakınız tişörtü kdv dahil 39.90 tl.kdv dahil 25.90 tl.bayanlar için özel tasarım muhalefetül lügateyn tişörtü kısa süreliğine sadece 149.90 tl. (stoklarla sınırlıdır)
devamını gör...

dünyevi 10. sayı

yeni bir isim, yeni bir editör, yeni bir stil ve çok yeni yazarlarla yeni sayısı çıkan dergidir. hayırlı olsundur. tüm yazıları ayrı ayrı güzel olmakla beraber her birine olan yorumumu sonra yazacağım. inşallah devamlı olur. Allah utandırmasın...
devamını gör...

2 haziran 2019 pazar dünya sözlük hanımlar iftarı

selamlar dünya sözlük yazarları,
dünya sözlük hanımlarıyla iftar yapalım, bayramlaşalım diye bir buluşalım dedik. 2019 ramazanını zirvesiz kapatamazdık. şereflendirmek isteyen, güzelleştirmek isteyen hanım yazarları bu tatlı, şahane, kıskanılacak iftarımıza bekliyoruz. tarih belli, yeri katılımcılarımızla aramızda belirleyeceğiz. istanbul'un güzelliğinde olacağı kesin bilgi, yayalım.
sevgiler...
devamını gör...

13 mayıs 2019 derin sözlük zirvesi

yıkılmadık ayaktayız mottosuyla derin sözlük ekibinin yine, yeniden, tekrar gümbür gümbür geldiği zirvedir. hogwarts şallarımızla beraber iftarımızı yaptıktan sonra isengard'a çay içmeye geldik.


kulislerde dolanan zirve katılımcı listesi:
derviche moderne
endoplasmik bir kulum
ilgili kullanıcı hesabının sahibi
iki kişinin bildiği sırrı
eyjafjallajökull diyemeyen izlandalı
padhre
monsieur noir
osas*
devamını gör...

dünyaitiraf.com

an itibariyle olmuş şeydir.
annemin kanser olduğunu öğrenmemle yıkılmıştım bir ay önce. birkaç gün önce de babam akciğerlerinin iflas eşiğine geldiğini, üstüne üstlük prostat kanseri olduğunu söyleyince daha da kötü oldum. şimdi de jandarma olan öz abimin bir aile kavgasında serserinin biri tarafından karnından bıçaklandığı haberini aldık. tası tarağı topladık, abimin görev yerine gideceğiz birkaç saat sonra.

ben kafayı yedim sözlük. yemin ediyorum, bir yerlere kafamı vurmamak için kendimi zor tutuyorum. ya bir yerde düşüp bayılacağım, ya da bileklerimi falan keseceğim en sonunda. zaten ailevi durumlarımız ben kendimi bildim bileli sıkıntılıydı. o kaos ortamında büyüdüm, alıştım kavgaya gürültüye ama aileni kaybetme korkusu yaşamak kadar kötüsü yokmuş. aile her şeyiymiş insanın meğer. bunu herkes ezberden söyler ama onları kaybetme korkusu yaşayınca anlıyorsun ailenin aslında ne demek olduğunu.

keşke böyle olmasaydı, ya da keşke 18 yaşımda bu kadar şeyin acısıyla imtihan olmasaydım. bir tarafta canım annem, bir tarafta aslan babam, bir tarafta çocukluk kahramanım abim...

hangisinin derdine yanayım sözlük, ne çare olacak onları kaybetme korkusuna?
devamını gör...

akp ile fetö kol kolaydı geyiği

ergenekon, fetö kumpası dendi, ben bu davanın savcısıyım dediniz,
devlete sızdılar dendi, buna kargalar güler dediniz,
sınav soruları cemaate servis edildi dendi, iftira atıyorsunuz dediniz,
cia'in sitesinde ortaklık yaptıkları kurumlarda gülen foundation var dedik, salağa yattınız,
yurtlarda, okullarda militan yetiştiriliyor dedik, o okullar Allah rızası için, gariban çocuklar için var dediniz,
kaset olayları cemaatin işi dedik, işinize geldiği için pis pis güldünüz.

şimdi bana şunu söyleyin, biz bütün bunların farkındayken sizin kandırılmış olmanızın sebebi ne, ya gerizekalısınız ya da yalan söylüyorsunuz.
devamını gör...

jay-jay

garip insanlar vesselam. hala çıkıp şurada alacağım iki oy için içerik sunduğumu öne sürüyor. buyur mübarek; verdiğiniz oylar da, attığınız taciz mesajları da, moderatör abilerinizin sildiği tanımlar da zerre umrumda değil. açık bakmaya tenezzül bile etmem. ben allah rızası diyorum, sen sözlükte alınan oy diyorsun. çok farklı boyutlarda çok farklı amaçlarla yaşıyoruz.he bir de gösteriş meraklısı iması yapanlara, hayır işlerinde çıkar gözettiğimizi söyleyenlere, siyasi menfaat güttüğümüzü öne sürenlere hakkım helal değildir. inşallah Allah sizi affeder de hesabınızı bize bırakmaz. aksi halde ahir ömrünüzü hiç uğruna heba edeceksiniz.
devamını gör...

dünyevi 10. sayı

monsieur noir ve mücessem'e teşekkür ederek başlayacağım tabii ki. zira durduk yere insan başını böyle dertlerin altına niye koyar anlamış değilim.

dergi sade görünümüyle ferahlık veriyor. çok beğendim katkıda bulunan herkesin emeğine sağlık.

gelelim asıl meseleye büyüğümüzsün deyip akıl danıştılar ancak görüyorum ki hiçbir önerim dikkate alınmamış demek benim fikirlerimi yapılmaması gerekenler konusunda bir referans kabul ettiniz bi de utanmadan teşekkür ediyorsunuz.*
devamını gör...

sözlük kızlarına yürüyüp reddedilince her seferinde yeni hesap açan karaktersiz

sözlük platformunda ne kadar yanlış, ilerisi yok desek de gönül işleri oluyor ama reddedilmenin ardından yeni bir hesap alarak geri gelen ve kaldığı yerden devam ederek hanım yazarlara yürüyen karaktersizler yok mu? var efendim... yazmaktan ziyade sanki buna uygun başka bir ortam yokmuş gibi gelir sözlükte janjanlı diyaloglara girer, ardından ağız bozulur, fotoydu totoydu derken iş tiksinç bir hal alır. hızla gelişen durum karşısında ilk iş, engellemek ve yönetime bildirmek olmalı. beni en çok kızdıran bu isteklere uygun sayısız yerler varken gelip de burada bu itliği yapmaları. Allah mahlaslarına ateşler salsın, nickaltlarını kurutsun, gökten kafalarına taş yağdırsın!
devamını gör...