Geçen Ayın Beğenilenleri

yeni ibb'nin yeni ismek uygulaması

ibb yönetiminin değişmesi ile ismek'te yaşanan değişiklikleri içerir.
her sene eylül başında genelde 2. hafta gibi ismek kurs kayıtları online olarak başlar. bu sene de 9 eylülde kayıtlar açıldı.
önceki senelerde kayıtlar haftalar boyunca açık olur ve istediğiniz branşa bu süre içerisinde kayıt olabilirdiniz. bu sene süreçte değişiklik yapılarak branşlar 5 gruba ayrılmış ve her grup için sadece birer gün kayıt hakkı verilmiş. hangi branşın hangi gün kayıt olabileceği bilgisi ise son ana kadar verilmemiş. bu kısıtlı bilgi ile o branşın kayda açık olduğu tek gün kayıt yaptırmazsanız bütün sene o alanda kurs alamıyorsunuz. diyelim ki kayıt olurken bir hata yaptınız, düzeltme hakkınız yok başvurunuz yanlış bir şekilde gidiyor ve yine kayıt olamıyorsunuz. sıkıntısız işleyen kayıt süreci niye böyle değiştirilmiş anlayabilmiş değilim.

gelelim diğer konuya, hat kursları tamamen kapatılmış. zaten bu arapperestler Allah falan yazıyorlardı kapandığı iyi olmuş. fatihte bulunan istanbulun en büyük ismek türk islam sanatları merkezi de kapatılmış. bu alandaki hocaların bir kısmıyla da yeni sözleşme yapılmamış, "yeterli talep gelirse yaparız" denmiş ama yukarıda bahsettiğim yeni sistemde ne kadar kayıt alınabilecek orası da meçhul.
devamını gör...

neslican tay

Allah rahmet eylesin. pek çok kanserli hastaya umut vermiş, bu hastalık karşısında yaşama nasıl tutunmaları gerektiğini öğretmişti. kanser maalesef günümüzde tedavisi olan bi hastalık değil, bu nedenle iyi sonla biten bi kanser hikayesine denk gelmedim. ancak önemli olan bu süreçte hayatınızı nasıl değerlendirdiğiniz.
devamını gör...

neslican tay için anıt mezar yaptırılması

bu cenahın anittan heykelden ne anladığına mana vermiş değilim. konserden gelecek gırla parayla o kızın hayrına kanserli hastalarin tedavisi için bağış yapsalar, olmadı fidan dikseler, olmadı sokak hayvanlarina yem alsalar vs vs vs... eminim neslican da bunu isterdi. çünkü yaşarken de onlarca kanser hastasını hesabinda paylaşıp maddi yardim için destek sağladi. taşmiş anitmis heykelmiş... saçmalık.
devamını gör...

26 eylül 2019 istanbul depremi

Allah (c.c) beterinden korusun. çıktık hep birlikte sokaklara. kim bilir belki son kez bir yazı yazmış olabilirdik az önce. insan gerçekten ben ne yapacağımdan çok ben ne yaptım diye geçiriyor kafasından. Allah cümlemizin günahlarını bağışlasın bizleri doğru yola iletsin ve doğru yoldan ayırmasın.
devamını gör...

dünya sözlük adına afrika'da açılacak su kuyusu hk.

kuyunun tamamlanması için son 200 euro kaldı inşallah.
sona bu kadar yaklaşmışken inşallah yaptıracağımız kuyuya 2017 yılında vefat eden davut heykeli mahlaslı yazarımız ali doğan şenel'in adının verileceğini de bildirmiş olayım.
destek olan herkesten Allah razı olsun.

ekleme: bu tanım sonra gelen desteklerle kalan miktar 170 euro'ya düştü.
devamını gör...

neslican tay

kaybettik... çok üzgünüm... bu umudun yok oluşu etkisi yapacak kimilerine... umuda sarılmanın belini bükecek bir ölüm bu...

yukarıdaki tanımları okudum bu vesile ile; neslican'ın, nerelerde, hangi durumlarda, hangi mekanizmalarını devreye sokup "duyar kasanların" bu kadar hassas bir durumda, olmayan empatilerini fütursuzca sergileyerek "bundan beslenir böyle tipler" ibaresiyle, fotoğraf çektirmek için yanındaki erkekten izin alınmasındaki tuhaflığı yazmasının üzerine gidenler ve bu saçmalığı kupa verecek kadar artıya boğanları hicap duyarak okumamak elde değil...

rahat etsin güzel kızımız, acıları dindi şimdi...
devamını gör...