Geçen Ayın Beğenilenleri

eğrelti otu ile sözlük röportajı

mahlasım eğrelti otu ama sözlükte benden başka gerçek kimliği deşifre olmuş kaç yazar var bilmiyorum... hakkımda bir çok şeyi, düşüncelerimi, hayata yaklaşımımı, tutkularımı üç aşağı beş yukarı bilenler biliyor da bilmeyenler çoktur eminim. merak etmek lütfunu soru sormak zahmetiyle buluşturacak yazar arkadaşlarımın sorularına, sabırla, samimiyetle cevap vermek fırsatı verdi dünya sözlük yönetimi, ben de bunun tadını çıkarmak niyetindeyim doğrusu... merak edilmek güzel şeydir eminim ancak sıkıştırmayın köşelere, tırsmayayım olur mu? *
devamını gör...

jay-jay

o da artık aramızdan ayrılmak için ilk adımı atmış ve acı kahveyi içmiştir. gerçi içmiş denemez. bir yudum alıp "ziyade olsun" dedi lan adam. oğlum hiç mi yol yordam öğrenmedin.

şaka bir yana, Allah kendisini de müstakbel zevcesi perfektionist'i de utandırmasın. rabbim inşallah tamamına erdirsin.
devamını gör...

3 ağustos 2019 ankara kadınlar zirvesi

#6665474
#6665317

yukarıda işareti verilen beklenen gün geldi. mahlası çiçekli böcekli, melankolik olan herkesi kafamda kadın olarak kodladığımdan bu kriterlerime uygun tüm yazarlara -ki içinde üç günlük taze yazar bile vardı- mesajla ulaşmaya çalıştım. çünkü başlık gözden kaçabiliyor ya da yazarlar çekingen olabiliyor. yaklaşık 45 yazarla iletişime geçtim iki fireyle tahminlerim %95 isabet etti. birçoğu ankara dışında olduğu için kibarca gelemeyeceğini belirtti. herkese nazik dönüşleri için teşekkür ediyorum.

en nihayetinde Allah nasip ederse 3 ağustos 2019 cumartesi günü ankara'da bir kadınlar zirvesi yapılacak. yer ve saat için daha sonra bir grup oluşturulup ortak karar alınacak.

tüm çabama rağmen ulaşamadığım gözden kaçırdığım arkadaşlar mazur görsün beni. bir mesaj atıp ayrıntılı bilgi alabilirler.

lütfen çekingen olmayın aktif bir yazar değilim, kimseyi tanımıyorum, yeniyim gibi önemsiz şeyleri kendinize dert etmeyin. erkek olmadıktan sonra ne olursanız olun yanınızda çoluğunuz çocuğunuz, arkadaşlarınız, kardeşleriniz de gelebilir.

ayrıntılı bilgi için benimle iletişime geçin.
devamını gör...

çocuk lgbt

eveeeet sevgili lgbti savunucuları,* yıllardır "yakında pedofiliyi de diğerleri gibi normalleştireceksiniz" argümanına "pedofilide bir tarafın rızası yok o bir saldırı" diyerek karşı çıktınız. gün bugündür, herkes deliklere.

işte bu desmond adlı çocuk yanılmıyorsam 2007 doğumlu ve bikaç senedir bu işlerin içindeymiş. yaptığı şey sundukları gibi "drag queen" güya şov bizinıs işi falan değil, itiraf edin. bu çocuk kendini bir seks unsuru olarak görüyor. hareketleriyle giyimiyle bi yetişkin transseksüel gibi davranıyor. lgbtici bir tip tarafından haplandığı düşünülen bir video bile var. üstelik bu kişi cinayetten 17 yıl içerde yatmış biri. şimdi bu çocuk bu kişilerle cinsellik içeren eylemlerde bulunsa, yine mi desmond is amazing yoksa pedofili mi ? 11 yaşında bir çocuğun bu şekilde giyinip davranması, sözde bir cinsel seçim ortaya koyması normalse cinselliğe girmesi neden uygun değil ? baştan aşağı tutarsızlık olan sözde düşüncelerinizin birer sapmadan ibaret olduğu gün yüzüne çıkıyor. lgbti'ye destek veren birçok insan bile bu ve buna benzer çocukları görünce bi "hophophop" dedi. sonun başlangıcı. işi kreşlerde transseksüellerle eğitime kadar götürmeleri bir nevi intiharları oldu.

bu işin bir sınırı yok. yarın öbür gün evcil hayvanıyla ilişkiye giren zoofiller de haklarını isteyecek. bunlar da videolarda hayvanlarının ne kadar mutlu olduklarını anlatacaklar. herhangi bir acı hissetmediklerini, aralarında duygusal bir bağ olduğunu söyleyecekler. sonra cansız objelerden "hoşlanan" bir grup haklarını alacak. ensest çoktan patladı. sevgili olan öz kardeşler var ve bunlara da sahip çıkıyorlar. hiçbir sınırı yok çünkü bu işin. ahlaka toptan bir reddiye. hiçbir tutar yanı yok. ölçü olarak fıtrat yani yaratılış alınmadığında her türlü işe tamamsınız. ama umarım bunların hepsinin ortaya çıktığını görürüz. sonuna kadar gitsinler ki insanlık "ya bu işin bir normali olmalı" desin.

twitter'da lgbti lobisinin çocukları nasıl istismar edip küçük yaşta kendileri gibi yaptığına dair bir flood bırakıyorum:
https://twitter.com/mrsoyda...

bu da bahsettiğim, bu çocuğu hapladıkları düşünülen video, arkadaki tabloda yazan "rohypnol" bir uyuşturucu hap markası. soldaki michael alig zamanında lgbti partileri düzenlemiş ve bu partilerden birinde gerçekleşen bir cinayetten sorumlu olarak 17 yıl hapis cezası almış biri. dünya nereye gidiyor, işte zıkkımın dibine gidiyor dünya.

devamını gör...

başörtüsü ile kamu içinde dolaşamazsın

yobaz kadın ne söylediğinin farkında ne de bildiğini düşündüğü şeyi doğru biliyor. başörtüsü ile kamu içinde dolaşamazsın diye bir kanun yok. atatürk kanunları diye bir şey de yok. kamu dediği kamu kurumlarında başörtülü çalışan istemiyoruz zihniyetinin bir ürünüdür. bu bağnaz kadın da zannediyor ki kamu kurumlarına dahi başörtülü girilmemesi gerek şeklinde bir kanun var, sokakta da başörtüsü ile gezilmez. ulan başörtüsünü evde niye taksın bu kadınlar.

Allah'ın kanunlarını kafaya takmayabilir inançsız bir insan olabilir bu bizi ilgilendirmez lakin şunu öğrenemediler ve öğrenemiyorlar "insanlar özgürdür" ve dilediği gibi giyinebilir fakat dilediği gibi soyunamaz. düşünsenize insanların sokaklarda çıplak dolaştığını. her ülkede bunlarla ilgili yasalar mevcut. diyelim ki soyundu dövecek misiniz? hayır kimsenin buna da hakkı yok. gerekli mercilere şikayet edersiniz onlar gelene kadar en fazla öğüt verirsiniz kibarca.

şimdi bu kadın muhtemelen dünyadan habersiz biri değildir ve kendinde bunu söylemeye hak buluyorsa bir yerde sıkıntı var demektir. bu zihniyete gaz veren bir etken var demektir. gücü eline geçirdiğinde kaldıkları yerden devam edecek bir zihniyete karşı "allah fırsat vermesin" deyip dua edeceğiz başka yolu yok. vallahi laf anlatamazsınız bu insanlara.
devamını gör...

biraz onurlu olsanız fuhuş yaparsınız

kilit kelime ''onur'' yine; fuhuş onurlu, yürümek onurlu, gökkuşağı onurlu ve vatan hizmeti onursuz, ahlakı hatırlatmak onursuz, fıtrattan bahsetmek onursuz şeyler hep kimilerine göre. aynı polis doğuda şehir eşkıyalarınca öldürülse devlete çakmak üzere nemalanmaya çalışacak tipler, karşılarına aldığı emirle dikilince haysiyetine dil uzatabiliyor yani tutarsızlık had safhada.

ne güzel dünyanız var ulan! onuru da, ahlakı da, özgürlüğü de hep sizin zihin çemberiniz belirliyor...
devamını gör...

dünya sözlük sesli tanım etkinliği

merhaba dostlar,
faaliyet kapsamında sözlükteki tanımlardan birini seçip seslendirdikten sonra bu başlık altında tanım numarasıyla paylaşmak suretiyle etkinliği etkinleştirmiş oluyoruz. işte bu kadar basit! *

bazı notlar:
-kayıtlarınızı https://vocaroo.com/?upload veya https://instaud.io adreslerine yükleyerek paylaşabilirsiniz.
-beğendiğiniz tanımları seslendirmeniz etkileşimi artıcağı için daha faydalı olacaktır.
-birden fazla tanım seslendirebilirsiniz.
-ve son olarak istediğiniz tanımdan başlayabilirsiniz.

ilave: haa nereden çıktı şimdi bu diye düşünenler için kısaca açıklayayım. ben bazen sözlükteki tanımları sesli okurum yazarın aktarmaya çalıştığı duyguları canlandırmaya çalışarak. sevinçle yazılmışsa neşeyle, asabi bi üslup varsa öfkeyle, milleti aşağılayıp ego takviyesi yapmakta ise kibirle vs. sonra dedim ki yahu biz bunu niçin beraberce yapıp eğlenmiyoruz ki?!! hem bi değişiklik hem de güzel bir anı olur bizim için. öyle yani.
devamını gör...