Geçen Haftanın Beğenilenleri

çakıl taşı dergi sayı 1

deneme sayısından sonra ilk sayısını çıkardığımız dergidir. yazıları ile şiirleri ile tanıtım ve söyleşileri ve hatta fotoğrafları ile destek olan herkese canı gönülden teşekkürler. bu sayıyı çıkarırken amacımız yazılar ile birlikte görsel yönden de keyif almaktı. film çekimlerindeki gibi biz hazırlarken çok eğlendik. Hatta eğlenmekle kalmadık bir amatör olarak öğrendik de. dünyevi mecmua ile birlikte sözlüğümüze ayrıca zenginlik katar diye umduk. umarım sizler de keyifle okursunuz.

https://yadi.sk/i/62GbbrlId... linkinden indirebilirsiniz.her türlü görüş ve önerileriniz için sahintutus@yandex.com adresini kullanabilirsiniz.
devamını gör...

suriyelilere kötü davranan insanlar

geçen gün ankara metro altında şahit olduğum bir şeyi aktaracağım.

- ankaray metro giriş çıkısında; girişe gidebilmek için kart basmadan geçebilmek adına çıkış kısmının altından geçmeye çalışan ve bunu güle oynaya yapan 4/5 kişilik kızlı erkekli grup gördüm kardeş olduklarını düşünüyorum. o an beynime kan sıçradı sanırım haksızlığın, sahtekarlıgın hiçbirine tahammülüm yok. turnikeden geçtikten sonra sert bir ifade ile güvenliğe “ siz burda ne yapıyorsunuz orda alttan turnikeden geçiyorlar” diyip geçtim. o da sasırdı söyleme şekliminde bunda etkisi olacak.

o an düşündüm. ne yaptım; haksızlığa mı dur dedim yoksa mülteci olan bir insana kötülük mü yaotım.
ne yaptım sizce ? hakkı mı savundum. sözde bile olsa hak yolunu tercih edip ülkemize aldığımız insanlara “ihanet” mi ettim.

bu çok basit bir örnek ama altında yatan durum bu kadar basit değil. yüzlerindeki o rahatlık, bunu yaparken ki o eğlenen halleri; gerçekten rahatsızlık verici.

umarım biran önce evlerine, yurtlarına döner huzurlu şekilde yaşarlar. benim ülkemin kaynakları benim ülkemin vatandaşlarına zor yetiyor. bu kaynaklardan biz bu denli yararlanamazken “ neden” diye soruyor insan ? “ n e d e n “ ? saçma politikalar. saltanat için harcanan insanlar; kullanılan mı demeliydim ?
samimi olmayan iki taraf. elde var; elde ne var ?
devamını gör...

mali krizi anlamak için siyasilere ve yalakalarına bir ay asgari ücretle geçin önerisi

bir yıl içerisinde ürünlerin genelinin iki katına yükseldiğini ve vatandaşın çok zor durumda olduğuna inanmayan; bunu dile getirenleri " ihanet"le suçlayan; siyasi, medya patronu ve yazarına; ihaleler ve hibelerle semrilmiş patronlara, vatandaşın nasıl krizin içinde çırpındığını görmeleri için; bir ay boyunca sadece asgari ücret miktarında para ile geçinme önerisidir.

görürsünüz o zaman kriz var mı, yok mu? dahası yeni türkiyede halkın durumu nedir?

samimi bir öneridir.
devamını gör...

reklamların kullanıcıların ilgi alanlarına göre çıkması

bir konuya açıklık getirmek üzere oluşturduğum başlıktır.

şöyle ki google adsense firması cihazınızda daha önce yapmış olduğunuz aramaları ya da google üzerinden yönlendiğiniz siteleri belleğinde tutarak ziyaretçilere onların ilgisini çekebileceğini düşündüğü reklamları gösterir. her kullanıcıda farklı reklamlar gözükmesi bu sebeptendir. misal yakın zamanda uçak bileti almaya yeltendiyseniz türk hava yollarının, tatil ile alakalı bir hamleniz olduysa trivago'nun reklamlarının çıkması olasıdır.

bu durum sadece dünya sözlükte değil google adsense kullanan ( ki reklam alan sitelerin neredeyse tamamı bu şirketi kullanmakta ) tamamında böyledir.

vay efendim islami evlilik sitelerinin reklamı çıktı, vay efendim tövbe estağfurullah kötü reklamlar çıkıyor denmesin sonra. ne demişler, kişi kendinden bilir işi efendim.
devamını gör...

her genci potansiyel komando olarak görüyorum

sayın cumhurbaşkanının açıklaması.

bilal ve burak'ı niye komando olarak görmüyorsun görmedin sayın cumhurbaşkanımız?

--- alıntı ---

"bu sene kara kuvvetleri'nin kuruluşunun 2227'nci yılını geride bıraktık. en eski düzenli ordunun sahibi bir ülke olarak her genci bir potansiyel komando olarak görüyorum. çanakkale'den, doğudaki işgal girişimlerine, kurtuluş savaşı'na kadar en son 15 temmuz hain darbe girişiminde topluca kıyama kalktık. fetö'nün hainlerinin gecenin karanlığına gömdük. şanlı ordumuz o günden beri zaferden zafere koşuyor. terör örgütüne tarihte görülmemiş darbeler vuruluyor. sınırımızın dışındaki teröristler derahat uyuyamıyor, biliyorlar ki bir gece ansızın gelebiliriz. çok yakında bugün brövelerini takan komandolarımızla fırat'ın doğusundaki terör yuvalarını da darmadağın edeceğiz."

--- alıntı ---

https://www.haberturk.com/s...
devamını gör...

ıslak hamburger

kesinlikle abartılmış bi yiyecek. amma lezzetli olduğu da aşikar. 35 yaşındayım ve ilk defa geçen hafta sonu taksimde yedim, arar mıyım, aramam, yolum düşerse tekrar alır mıyım, alırım.
yalnız heriflerin aylık cirosunun çalıştığım fabrika kadar olması muhtemel, nefes almadan hamburger yetiştirmeye çalışıyorlardı.
görünüşü de berbat bu arada.

devamını gör...

bir demet tiyatro

sitcom un batıda ve türkiye de zirve dönemlerini geçirmiş olduğu 90 ların muhteşem tiyatro eseri/tv show'u. karakterler oyunculuk daha da önemlisi ambiyans türkiye'nin standartlarından beklenmeyecek kadar iyiydi. her zaman dediğim gibi ne varsa eskide var.
" ve işte o anda mükremin kapıda belirdi.aman Allah'ım bir insan ancak bu kadar kapıda belirebilirdi!" feriştah
devamını gör...

bağlanıp tecavüz edilip katledilen köpek

--- alıntı ---
tekirdağ'ın göbeğinde yavuz mahallesi'nde resmen uğraşılarak poposu havada kalacak şekilde bağlanmış, defalarca tecavüze uğramış ve boğulmuş köpektir.
--- alıntı ---
bu kadar planlı, bu kadar organize bir tecavüz ve cinayeti işleyenin emin olun sonra ki hedefi çocuklar ve kadınlar olacak.
--- alıntı ---
buradan

rızası mı vardı diye düşünenler var sanırım. şuursuz deyince kızıyorlar.
devamını gör...