Geçen Haftanın Beğenilenleri

dünya sözlük

seviyesiz ve sevimsiz sözlüklerden bıktık gayri.
ara verip geri döndüğümde, en son çocukken gördüğüm kuzenimin nasıl da güzelce büyümüş olduğuna şaşırıp sevindiğim kadar, bu güzel bir ortamı görüp sevindiğim sözlük.
devamını gör...

dünyaitiraf.com

minibüsteyim, hüngür hüngür ağlamak istiyorum, gözyaşlarım geliyor ama akmasın diye uğraşıyorum. kulaklığı taktım, yüksek sesli hareketli bir müzik açtım ve içime ağlıyorum şu an. buraya yazıyorum çünkü başka kimseye yazamıyorum. karşımda biri varmış da konuşuyormuş gibi hissedeyim diye. duygularımı yönetmeyi bilmiyorum, iç ses defol artık hayatımdan.
devamını gör...

16 aralık 2018 geleneksel 4. derin sözlük vefa zirvesi

zirvelerden bir zirvedir. şanlıurfa'dan gelen kuyu'suyla, ankara'dan gelen akbabos'uyla, derin millet'iyle renklenmiş bir zirvedir. Hacamat, zeytinyağı falan filan gündem konuları ve her an değişiyor. Sözlüğün geleceğine karar verilmeyen sözlükten hiç konuşulmayan derin sözlük zirvesi...*

uvey
endoplasmik bir kulum
derviche moderne
eyjafjallajökull diyemeyen izlandalı
iki kişinin bildiği sırrı
padhre*
mistaka
fahrettin fahrenheit
monsieur noir
akbabos
derin millet
kuyu
...
devamını gör...

dünyaitiraf.com

dürbün açılsın diye bugüne kadar beğenmediğim kadar tanım beğendim hala 70 küsür beğeni yapmam lazım. yapamıyorum ya ben stalkçı insanım, beğenemiyorum.benim işim okuyup gülmek ya da kendi kendime yorum yapmak...
devamını gör...

teşekkür etmeyen insan

yaptığınız şey küçük yahut büyük bir şey olsun hiç farketmez sanki size onu yapmak zorundaymışsınız gibi davranıp kesinlikle teşekkür etmeyen insan grubu. nasıl bir kibrin, kendini üstün görmenin göstergesidir varın siz düşünün. onların teşekkürü için iyilik yaptığın falan olmasa da iyilik karşısında minnettarlık gösterilmesine alışagelmiş tarzda yetiştirildiğim için olsa gerek bu durum aşırı dumura uğratıyor her defasında beni.
devamını gör...

dünyaitiraf.com

harrry potter serisinin her bölümünü 10 defadan fazla, serinin 4. filmi olan ateş kadehini ise evde cdsinin bulunması sebebiyle 20 küsür kere izlemişim.dürüstçe soruyorum gerçekten buna gerek var mıydı ki?
devamını gör...