Geçen Haftanın Beğenilenleri

dünya ilan

şovmenlik olarak algılanmazsa sevinirim.

sözlükte corona virüs sürecinde işinden olan, ücretsiz izne ayrılan ve bu süreçte sıkıntıya düşeceğini düşünen bay bayan yazarlar, eğer ihtiyacıniz olursa gida, kira, fatura ulan en olmadı telefon ya da internet faturası ödemesi için özelden bana yazabilirler. afişe etmem kimseye söylemem. o konuda içiniz de rahat olsun. zor günlerdeyiz zorluk sıkıntı nedır bilirim. ben evde oturup maaş alan biriyim herkes bu şansa sahip değil. en azından bunu yapabilirim. lütfen çekinmeyin. yeter ki ihtiyacıniz olsun.
devamını gör...

kız babası olmak

bir süredir hayalini kurduğum şey idi. tedirginliğin, psikolojik gerginliğin had safhada olduğu şu zamanda biz, doğum nasıl olacak, hastaneye nasıl gidilecek, doğduktan sonra minicik bedeniyle neler yaşayacak diye kara kara düşünmekten bi hal olurken o, bir çiçek gibi tüm güzelliğiyle, masumiyetiyle açıverdi.

değişik bir şeye benziyor. kip kip bakıyor etrafa. zamanla alışacağız herhalde.
devamını gör...

dünyaitiraf.com

az önce annemin öksürdüğünü duyup ateş ölçer ile koşa koşa yanına gidip ateşini ölçelim dedim. uyandı diyor ki artık kafayı yediniz!”. babam sağlık çalışanı, annem hipertansiyon hastası. babam anneme ve bize virüs bulaştırmaktan, biz de ikisine bulaşmasından korkuyoruz.
devamını gör...

milli dayanışma kampanyası

daha birkaç gün önce suriyeli kardeşlerimize gerekirse bi 40 milyar dolar daha harcarız diyenlerce başlatılan kampanya. belli ki sağlam sıkılmış. söyleyince kötü oluyoruz. zamanında adil vergi sistemi getirip, zenginden, çok kazanan esnaftan adam gibi vergi alabilmeyi başarmış, betona yatırım yerine katma değeri olan üretimi desteklemiş veya bizzat devlet olarak ön ayak olmuş olsanız, zaten yardıma muhtaç olan halktan yardım istemek zorunda kalmazdınız. bu ülkenin kaymağını yiyenler pamuk ellerini cebe atsa da bari, zaten vergilerle beli bükülmüş insanların 3 kuruşuna ihtiyaç duyulmasa.
devamını gör...

anonim yazarlar derneği

an itibariynen kurucusu olduğum dernek. yardımcım ise kaderdaşım, koğuş arkadaşım, hemşerim tsunami gardaşımdır*.

üye olmak isteyenler sekreterim mona nisa'ya isim yazdırsın. üyelik bedava. üstüne sınırsız artı oy, fav ve nickaltı vaad ediyoruz.

her pazar toplanıp nasıl dünyalı oluruz, dünyalıların ayağını nasıl kaydırırız da bu gezegenden uzaya yollarız gibi hümanistçe yaklaşımlar sergileyeceğiz. *

biz birlikte güçlüyüz kardeşlerim.
haydin gazamız mübarek ola!!
devamını gör...

kırmızı göz rengi

kırmızı gözlü ağaç kurbağasının göz rengidir.

rahatsız edildiklerinde kırmızı gözlerini dev gibi açıp bir de büyük turuncu ayaklarını gösterdiklerinde avcıların şaşkınlıklarını fırsat bilip kaçarlar. zehirsiz bu şirinlikler.

devamını gör...

yalova

coronavirüs tedbirleri kapsamında büyükşehirlere giriş çıkış yasaklandı. yalova küçükşehir olduğu için bu yasağa dahil olmasa da sınır olduğu tüm iller büyükşehir olduğu için sıkışıp kaldılar. yalova'nın suçu neydi a dostlar? mutevehhim'in gözleri yaşlı.
devamını gör...

maske takmayan müşterinin markete alınmaması

maske takma zorunluluğu getirilmesiyle beraber meydana gelen durum.

maske takma zorunluluğu getirilmeden önce insanların bir şekilde maske temin etmeleri sağlansaydı keşke. dün karar alıp bugün bu şekilde uygulamak hiç makul değil. biliyorsunuz haftalardır bu maske takma meselesi hakkında net bir görüş, ortak bir fikir ortaya konulamadı uzman hekimler tarafından. hal böyleyken ani bir kararla vatandaşın kendi temin etmesi beklenerek maske takma zorunluluğu getirilmesi akıl alır gibi değil gerçekten.
devamını gör...