Geçen Haftanın Beğenilenleri

ekrem imamoğlu'nun 31.450 € değerindeki saati

türk lirası karşılığı 205.997,50 ₺ olan çılgın saat. şimdi isim isim saydırmayın. emine erdoğan'ın çantasına, sofuğlu'nun arabasına, eski bakan ersoy'un atkısına sayıp sövenler çıkıp buna da aynı tavrı göstermeli ki samimiyetlerine inanalım. biz o gün helal parasıyla almış olabilir ki israftır veya hediye olabilir derken bize waaaow haram diyenler çıkıp buna da rüşvet olabilir olmasa da israftır, haramdır demeli. lüks tüketim diye kılıf uydurup aklamaya çalışmamalı değil mi?

https://mobile.twitter.com/...
devamını gör...

22 bin lira maaş alan milletvekilinin simit hesabı

akp grup başkanvekili muhammet emin akbaşoğlu'nun simit hesabı.

"5 kişilik bir aileden yapacağım hesabı. ak parti kurulduğunda 2002 yılında asgari ücretli vatandaşımızın maaşı sabah, öğle, akşam çay simit almaya yetmiyordu. şimdi asgari ücretlinin maaşı ne kadar, 2 iki bin yirmi lira. koyduk kenara. bir çay bir simit iki lira. beş kişilik bir aile bir öğünde 10 lira. günde 30 lira. ayda ne yapar, 900 lira. 2020 lira eksi 900 lira ne yapar; demek ki 1120 lira cebinde kalıyor. daha mı iyi daha mı kötü? soruyorum matematik yaptık muhterem, şöyle kalk bakayım ayağa"

tamam abi zaten patates soğanı tedavülden kaldırdınız. pazarda en ucuz sebze de 4 liradan başlıyor. vatandaş artık 3 öğün simit ile idare eder, parası da cebine kalır. hem ordaki çay da fazla hatta lüks. çay neyinize lan ameleler su ile yiyin simidi. öyle marketten filan alarak da değil çeşmeden akan suya ağzınızı dayayın için. siz buna müstehaksınız.

böyle bir utanmazlık var mı ya. adam resmen dalga geçiyor. neyse format müsade etmiyor işte.

haber
devamını gör...

ekrem imamoğlu'nun selahattin demirtaş açıklaması

önce saat muhabbeti şimdi de bu. aga bi koltuğa otursaydın.

"dolayısıyla sayın demirtaş’ın siyasette aktif olduğu dönemde çizdiği çizgiyi beğenenlerden biriydim. gerçekten de barışçıl, uzlaşmacı ve evrensel değerleri öne çıkaran dili vardı. bundan da çok mutluluk duydum."

lan insanları sokağa döken, pkk'ya terör örgütü diyemeyen birinden barış ve uzlaşma mı çıkar. hadi başladık bakalım hayırlısı.

haber
devamını gör...

mustafa kemal atatürk'ün giyim tarzı

klas ve zarif olması avrupai tarza göredir. islam'ın tarzı ise farklıdır. giyim kuşamı kendisini ilgilendirir fakat bunu cebren halka uygulatmaya çalışması ve bunun için insanları asması kabul edilebilir değildir. sırf bunun için insanların asılmasını veya eziyet görmesini normal saymak ise en hafif tabirle vicdansızlıktır.
devamını gör...

dünyaitiraf.com

bambaşka bi başlığa bambaşka bir tanım girmek üzereyken soluğu burada aldım.
merhamet başlığına girilen tanımdan ilhamla "ilkokul öğretmeni" için bir şeyler karalamak istedim. sonrasında aklıma cağnım hocam geldi. acep şimdi ne yapıyordur diye google'dan bi aratayım dedim ve maalesef bi kaç ay evvel vefat etmiş olduğunu, belediye cenaze ilan sayfasından öğrendim.
mekanın cennet olsun iyiler iyisi öğretmenim. o merhametli, cana yakın, güler yüzlü, efendi kişiliğin hala gözümün önünde.
seninle son karşılaşmamız bundan 15 sene önceydi, ben üniversiteyi bırakmış ve bi mobilya atölyesinde çalışmaya başlamıştım, sen de koltuk yaptırmak için atölyeye gelmiştin, tanımamıştın beni. ben de öyle üstüm başım toz, boya, kir içindeyken sana kendimi tanıtmaya utandım, biliyordum son okuttuğun sınıftan fatih der demez beni tanıyacaktın. o zamana kadar babamla ne zaman karşılaşsan beni soruyordun, selam söylüyordun.
ben hayatta sevdiklerine hep vefasız davranmış biri olarak, seni çok sevsem de o gün bi elini öpüp sarılamadım. kusura bakma. nur içinde yat canım öğretmenim.
devamını gör...

dünyaitiraf.com

uzun zamandır görmediğim ve bundan sonra muhtemelen göremeyeceğim, hayatımın belli döneminde birlikte zaman geçirdiğim, iyi kötü birçok anımı paylaştığım bazı insanları dualarımdan eksik edemiyorum. belki de en çok onlar için istiyorum. iyi olsunlar, mutlu olsunlar.
devamını gör...