Geçen Haftanın Beğenilenleri

mahmut ustaosmanoğlu'nun allah'ı görmesi

mûsâ, belirlediğimiz yere gelip rabbi de ona konuşunca, “rabbim! bana kendini göster, sana bakayım” dedi. Allah da, “beni dünyada katiyen göremezsin. fakat şu dağa bak, eğer o yerinde durursa sen de beni görebilirsin.” dedi. rabbi, dağa tecelli edince onu darmadağın ediverdi. mûsâ da baygın düştü. ayılınca, “seni eksikliklerden uzak tutarım Allah’ım! sana tövbe ettim. ben inananların ilkiyim” dedi.

a'raf 143

ot içmeye devam...
devamını gör...

cemile bayraktar

gündeme gelmenin çeşitli yollarından birini denemiş biri. çok da şey yapmamak lazım.
kemal sunal'ı ya da hiçbir faniyi tabulaştırmak taraftarı değilim. fakat döneminde bu filmlerin halkı daha entelektüel hale getirmek amacıyla çekilmediğini biliyoruz. devir eleştirisi ile güldürü yapılmış. demek istediğim, kötülük kısmını anlamadım ben bunun. zaten çok dar bir alanda yaşayan insanlar, zaten sinemada film görme şansları çok az, gördüklerinde de gülüyorlar. bunun nesi kötü? halka kötülük yapan arıyorsa kendi devrinin erk sahiplerine baksın hanımefendi.
kendi devrinin, teknolojinin zirve yaptığı devrin yetiştirdiği şu an 14-22 yaş arasındakilere bir baksın. kendi devrinin eğitim sistemin yetiştirdiklerine bir baksın. 3 kelimeden fazlasını yan yana kullanamayan, bakışlarında korkutucu bir boşluk olan, bencil ve duygusuz ergenlere baksın. kemal sunal filmlerinin verdiği zararı sonra tekrar tartsın.
devamını gör...

kredi çekip düğün yapmak

tamamen ama tamamen kadın türünün dayatması ile gerçekleşen, mutlu kurulması hayal edilen yuvanın daha başlamadan temeline dinamit koyan, para ile asimile olmuş bir halkın kültürüne yakınsamak adına yapılmış, tarihteki belki de en aptalca hareket!

siz köşe başlarında fiskos çevireceksiniz diye dar gelirli erkek kişisi kazandığı tüm parayı krediye vermek zorunda.
akabinde ve detayında,
her gün gezmeye çıkarmıyor diye kafasını şişirmek zorundasınız, zira tasmalı olmak bunu gerektirir.
falancanın kocası ona neler neler alırken, kocası kredi mağduru kezbanımız sanki sebebi kendisi değilmiş gibi adamın kazancını ve kapasitesini sorgulamaya başlar ve bingo!

erkek kişi doğal seleksiyona kurban verilir, 6 ay evli kaldığı gudubete ömür boyu nafaka ödemek zorunda bırakılır.

ülkemizde evliliklerin genelinin özetidir bu. iyi aile terbiyesi almış, yokluk ve varlık bilen, 30 iq üzeri kadınları tenzih ediyorum.
zira hayatı yaşanılır kılan detaylar bu kadınlardır.
devamını gör...

helal 2 liranın haram 3 liradan fazla olduğu gerçeği

anadolu'da bir söz vardır bu bağlamda: "helalin dibi dağ gibi, tepesi kıl gibi; haramınsa dibi kıl gibi, tepesi dağ gibi" derler.

haramın temeli zayıftır, çok olsa veya öyle görünse de bir rüzgara bakar. helal olan ise az da olsa kalıcıdır, sağlamdır ve tatmin edicidir (bereket).

anahtar kavramlar: kanaat-meşruiyet-hakediş; tamahkârlık-gayrimeşruluk-haksız edinim.
devamını gör...

doların yükselmesini sadece eleştiren insan

olm napıcaz lan. ne yapabiliriz. benim dolarım yok. fırından ekmeğimi, marketten ihtiyaçlarımı alan sade bir vatandaşım. ha işimle ilgili malzemeler dolar ile belirleniyor ve o şekilde alım yapıyorum. ama napim ben mi üretim veya reis bundan sonra tl ile deyip imkan sundu da almadık mı? e dolar arttıkça ben mal alamıyorum, alsam da satamıyorum bu durumda eleştirmeyeceğim de ne yapacağım.

vergimizi veriyoruz, 15 temmuz'da hadi sokağa dediler ona da çıktık. daha napalım lan yıldız tilbe'nin tavsiyesine uyup evde dolar mı basalım nedir yani yapabileceklerimiz.
devamını gör...

dünyaitiraf.com

aşırı şekilde anaç bir insanım. ev arkadaşlarımla aramda ortalama 4-5 yaş var. kendimizi o kadar beraberliğe kaptırmışız ki geçen gün biri anne, biri de işi abartarak baba dedi bana, hani ilkokulda öğretmenimize anne baba derdik ya aynı onun gibi.* ne ara buralara geldik ben de bilmiyorum, şu entriyi girerken bile sabaha çocuklara kuymak mı yoksa patates kızartması mı yapsam diye düşünüyorum. *
devamını gör...