Bu Ayın Beğenilenleri

çakıl taşı dergi sayı 1

deneme sayısından sonra ilk sayısını çıkardığımız dergidir. yazıları ile şiirleri ile tanıtım ve söyleşileri ve hatta fotoğrafları ile destek olan herkese canı gönülden teşekkürler. bu sayıyı çıkarırken amacımız yazılar ile birlikte görsel yönden de keyif almaktı. film çekimlerindeki gibi biz hazırlarken çok eğlendik. Hatta eğlenmekle kalmadık bir amatör olarak öğrendik de. dünyevi mecmua ile birlikte sözlüğümüze ayrıca zenginlik katar diye umduk. umarım sizler de keyifle okursunuz.

https://yadi.sk/i/62GbbrlId... linkinden indirebilirsiniz.her türlü görüş ve önerileriniz için sahintutus@yandex.com adresini kullanabilirsiniz.
devamını gör...

ofçay'ın jacobs'a satılması

tüm hisselerini devretme kararı alan of çaysan tarım ürünleri entegre tesisleri sanayi ve ticaret aş yani kısaca ofçay'a, abd'li kahve markası jacobs talip oldu. rekabet kurumunun onay vermesiyle artık ofçay'ı yakup demlemeye başlayacak. ancak, 1985 yılında kurulan ve 5 üretim ile 2 paketleme fabrikasına sahip olan marka, devir işlemi yapılsa da yönetim kurulu başkanı ahmet bülent kasap ceo olarak çalışmaya devam edecek. yani türkiye'nin milli simgelerinden fındık, çay ve lokum vardı. şimdi çayımız el değiştirmeye başladı. hatırlıyorum da ofçay reklamında "demle bitanem" diyordu, acaba jacobs bu işe ne diyecek?

-tea time dearling!

buradan
devamını gör...

o nur çukuru gamzelerin yetiyordu namazıma huşu katmaya

elif gibi sevmek isimli hesaptan alıntılayıp açtığım başlık. tamamı şöyle, "seninle en çok namaz kılmayı seviyordum, dua ederken o nur çukuru gamzelerin yetiyordu namazıma huşu katmaya" bu nedir emenike ya? hayır direk mevzuya gel " elif sevişek mi?" de daha samimi boşa duble günaha giriyon?

devamını gör...

suriyelilere kötü davranan insanlar

geçen gün ankara metro altında şahit olduğum bir şeyi aktaracağım.

- ankaray metro giriş çıkısında; girişe gidebilmek için kart basmadan geçebilmek adına çıkış kısmının altından geçmeye çalışan ve bunu güle oynaya yapan 4/5 kişilik kızlı erkekli grup gördüm kardeş olduklarını düşünüyorum. o an beynime kan sıçradı sanırım haksızlığın, sahtekarlıgın hiçbirine tahammülüm yok. turnikeden geçtikten sonra sert bir ifade ile güvenliğe “ siz burda ne yapıyorsunuz orda alttan turnikeden geçiyorlar” diyip geçtim. o da sasırdı söyleme şekliminde bunda etkisi olacak.

o an düşündüm. ne yaptım; haksızlığa mı dur dedim yoksa mülteci olan bir insana kötülük mü yaotım.
ne yaptım sizce ? hakkı mı savundum. sözde bile olsa hak yolunu tercih edip ülkemize aldığımız insanlara “ihanet” mi ettim.

bu çok basit bir örnek ama altında yatan durum bu kadar basit değil. yüzlerindeki o rahatlık, bunu yaparken ki o eğlenen halleri; gerçekten rahatsızlık verici.

umarım biran önce evlerine, yurtlarına döner huzurlu şekilde yaşarlar. benim ülkemin kaynakları benim ülkemin vatandaşlarına zor yetiyor. bu kaynaklardan biz bu denli yararlanamazken “ neden” diye soruyor insan ? “ n e d e n “ ? saçma politikalar. saltanat için harcanan insanlar; kullanılan mı demeliydim ?
samimi olmayan iki taraf. elde var; elde ne var ?
devamını gör...

dünyaitiraf.com

geçen hafta perşembe günü akşam saat 9a doğru dersten çıkmış 2 saat uzaklıktaki evime gitmek için adeta uçuyordum ki daha okul kapısında kanadım kırıldı. çıkmakta olduğum merdivenlerden düştüm hatta yerle boğuştum diyebilirim. bahçenin loş ışıklı ve neredeyse boş olması teselli kaynağımdı amma ve lakin ki dizim yırtılmıştı. elimdeki ceketi kamuflaj olarak kullanırken en son 10 yaşında böyle düştüğümü fark ettim.

cuma günü ise hiç değilse hocaya görüneyim diye gittiğim ders teknik aksaklıklardan dolayı 1 saat sürdü. evet 4 saat yol çekiyor 1 saat ders görüyordum müthişti zaten okula bin yılın başı gidiyordum bir de sınanmam beni zorluyordu.

ve bugün. bugün ne muhteşem bir gündü ya rabbi! yılın kerizi ödülünü öpmelere doyamıyorum. saat 17.00 deki derse akşamın 7sinde gittim. okul boş, bir iki sınıfı dolu. derslerini basıp hepsini tek tek öpüp bağrıma basasım var. evden çıkmadan o kadar oyalandım hatta zahirde yetiş'deki sakallı kadının son halini bile izledim. enerjimi yüksek tuttum bu hafta ders ekmeyeceğim dedim ve çok afedersiniz mal gibi o yolu geri döndüm. yarın öğle namazı sonrası tebriklere ve alaylara açığım. gelirken lokum getirirseniz sevinirim, güllü lokum ya da kuş lokumu tercihimdir. teşekkürler.
devamını gör...

deizm'in yükselme nedeni

dinden faydalanan güruh yüzündendir. tüccar hilesini namazla örtmeye çalıştı.

dava adamı, medrese mezunu alim geçim için gitti devlete imam oldu. devletin dinini anlatmaya başladı.

siyasetçi dini kullanarak oy topladı, güven kazandı; derken dinden doyan doyana.

e bu kez genç de bakıyor ki doğru bir dinin koyu mensupları sahtekar olamaz, basıyor inkarı.
deistler yaratıcıyı reddetmiyor; lakin mensuplarının ağır sahtekarlığı yüzünden yaratıcının indirdiği dini reddediyorlar.

vallahi, bir genci kendi çıkarlarımdan dolayı dinden soğutacağıma taş olsam ondan daha iyi.

şimdi dini kendi çıkarlarına alet edip, bu gençleri islamdan soğutanlar düşünsünler. cayır cayır, çatır çatır...
devamını gör...

mali krizi anlamak için siyasilere ve yalakalarına bir ay asgari ücretle geçin önerisi

bir yıl içerisinde ürünlerin genelinin iki katına yükseldiğini ve vatandaşın çok zor durumda olduğuna inanmayan; bunu dile getirenleri " ihanet"le suçlayan; siyasi, medya patronu ve yazarına; ihaleler ve hibelerle semrilmiş patronlara, vatandaşın nasıl krizin içinde çırpındığını görmeleri için; bir ay boyunca sadece asgari ücret miktarında para ile geçinme önerisidir.

görürsünüz o zaman kriz var mı, yok mu? dahası yeni türkiyede halkın durumu nedir?

samimi bir öneridir.
devamını gör...