Bu Ayın Beğenilenleri

bu nefretle nasıl yaşıyorsun

türkiye'de sağcısı olsun, solcusu olsun, ateisti olsun, müslümanı olsun kendi fikri dışındaki fikirlere yönelimi olan kimseye bir manada hayat hakkı tanımayan herkese sormak istediğim soru. cidden acaba hayattan böyle gerginlik oluşturarak veya gerginlikten beslenerek zevk alabiliyorlar mı? ahiret inananların da, dünyada neyi paylaşamıyorsunuz anlamıyorum...
devamını gör...

ekrem imamoğlu'nun 31.450 € değerindeki saati

türk lirası karşılığı 205.997,50 ₺ olan çılgın saat. şimdi isim isim saydırmayın. emine erdoğan'ın çantasına, sofuğlu'nun arabasına, eski bakan ersoy'un atkısına sayıp sövenler çıkıp buna da aynı tavrı göstermeli ki samimiyetlerine inanalım. biz o gün helal parasıyla almış olabilir ki israftır veya hediye olabilir derken bize waaaow haram diyenler çıkıp buna da rüşvet olabilir olmasa da israftır, haramdır demeli. lüks tüketim diye kılıf uydurup aklamaya çalışmamalı değil mi?

https://mobile.twitter.com/...
devamını gör...

5 nisan 2019 sözcü gazetesi manşeti

takiyye nedir, nasıl yapılırın örneğini sunan manşettir. ayık ol müslüman. ayetle sabit olan münafıklardan koru kendini müslüman. çünkü bunlar her zaman daha tehlikeli olmuştur kafirlerden.

edit: aramızda nefretten dolayı beyni ve vicdanı ayaklarına kadar akmış olan basiretsiz muhalif tayfa zihniyeti olabilir. çünkü nefret ile hareket eden beyinlerde algı ve vicdan körelmiştir, her türlü yanlış anlamalara meylederler maalesef. Allah bunlara şifa versin diyorum. burada münafık olarak sözcü gazetesinden ve zihniyetinden bahsedilmiştir.

edit2: başlığı açan yazardan beklenti içine girenler için. daha üzerindeki dumanı geçmedi diyebilirim entryimi şuraya bırakıyorum.
(bkz: #6579070)

devamını gör...

ekşi sözlük

futbol, siyaset ya da başka bir konuda tartışma olunca genelde şöyle bir akış var:

a grubu b grubuna küfür ediyor. sonra b grubu a grubuna küfür ediyor. sonra sözlüğü mahvettiniz diyen bir c grubu çıkıp a ve b gruplarına sövüyor. bunun üzerine a ve b birleşip c grubuna saydırıyor.

küfürlü bir sözlük yani özetle.
devamını gör...

başka şehirde yaşayamamcı tip

benim.
neresi olduğu önemli değil, ne diyordu haldun dormen "coğrafya kaderdir" ya da o haldun dormen değildi sanki yaaa. neyse bir süre sonra alışkanlıklar, kendi konfor alanını terkedemiyor insan. misal ben şu aşamadan sonra adana'dan başka bir şehirde yaşayamam. canımız sıkılınca arkadaşlarla cebimizi iki tane ucuz telefon koyup, kiremithaneye gidip kendimizi gasp ettiriyoruz. ilk başta korkutucu ama bir kaç defa tekrarlandıktan sonra inanılmaz eğlenceli oluyor.
devamını gör...

22 bin lira maaş alan milletvekilinin simit hesabı

akp grup başkanvekili muhammet emin akbaşoğlu'nun simit hesabı.

"5 kişilik bir aileden yapacağım hesabı. ak parti kurulduğunda 2002 yılında asgari ücretli vatandaşımızın maaşı sabah, öğle, akşam çay simit almaya yetmiyordu. şimdi asgari ücretlinin maaşı ne kadar, 2 iki bin yirmi lira. koyduk kenara. bir çay bir simit iki lira. beş kişilik bir aile bir öğünde 10 lira. günde 30 lira. ayda ne yapar, 900 lira. 2020 lira eksi 900 lira ne yapar; demek ki 1120 lira cebinde kalıyor. daha mı iyi daha mı kötü? soruyorum matematik yaptık muhterem, şöyle kalk bakayım ayağa"

tamam abi zaten patates soğanı tedavülden kaldırdınız. pazarda en ucuz sebze de 4 liradan başlıyor. vatandaş artık 3 öğün simit ile idare eder, parası da cebine kalır. hem ordaki çay da fazla hatta lüks. çay neyinize lan ameleler su ile yiyin simidi. öyle marketten filan alarak da değil çeşmeden akan suya ağzınızı dayayın için. siz buna müstehaksınız.

böyle bir utanmazlık var mı ya. adam resmen dalga geçiyor. neyse format müsade etmiyor işte.

haber
devamını gör...

5 nisan 2019 sözcü gazetesi manşeti

daha önce de söyledim siyaset tayyibin çizdiği sınırlar içinde ilerleyecek artık. 28 şubat bin yıl sürecekten ne noktalara geldik. nasıl eğleniyorum anlatamam.

bi de tayyip dini siyasete alet ediyor diye ağlayanlar şimdi bu adamı da "tayyip de yaptı ama" diyerek savunacaklar. onu eleştirdiyseniz bunu da eleştirin, ona sessiz kaldıysanız buna da sessiz kalın aksi iki yüzlülüktür.
devamını gör...

arkadaşlar dünya sözlük'ün sahibinin ideolojisini inancını tarafını tam olarak bilen var mı

twitter’da orhan karayel ismini kullanan, feyk midir troll müdür reel midir bilmediğim biri tarafından yazılan soru. herhalde bir yerlere ihbar edecek, veri topluyor.

adım sanım, yerim yurdum, işim gücüm biliniyor ve kendisi belli ki sözlüğü de okuyor; zerre yüreği varsa şahsen çıksın karşıma ki tam olarak anlatayım merak ettiği ne varsa...
devamını gör...