Bu Ayın Beğenilenleri

we born we play we die ile sözlük röportajı

ya arkadaş nerede kaldı bu yeni sözlük röportajı, sözlük içinde negzel eğleniyorduk, sıradan insanların, sıradan hayatlarıyla ilgili sorular soruyorduk falan. keyif aldığımız şeyler neden bu kadar gecikiyor, hani yapılmayacaksa bir daha yapılmayacak deyin. alooo yönetim, kime diyorum...... aaa bi saniye lan, sıra bendeymiş. *

herkese hayırlı akşamlar,

yazmaktan, okumaktan keyif aldığım sözlüğümüzde 31.'si bir bilen ile yapılan röportajın ardından, 32. sözlük röportajı da şahsıma nasip oldu. ne derler bilirsiniz : "her yazar röportajı tadacaktır." *

varsa sorularınız beklerim.

şimdiye kadarki bütün sözlük röportajları için de :

buradan
devamını gör...

dünya sözlük

seviyesiz ve sevimsiz sözlüklerden bıktık gayri.
ara verip geri döndüğümde, en son çocukken gördüğüm kuzenimin nasıl da güzelce büyümüş olduğuna şaşırıp sevindiğim kadar, bu güzel bir ortamı görüp sevindiğim sözlük.
devamını gör...

dünyaitiraf.com

dün bir kere daha samimiyetin değil iki yüzlülüğün kazandığını gördüm. insanların yüzlerine samimi şekilde kırmadan dökmeden gerçeklerin söylemesine dahi tahammülü kalmamış.

- her zaman her yerde fiskos kazandı, çiğlik kazandı, dedikodu kazandı.
devamını gör...

alıntı yapılan tanımlarda kaynak gösterme zorunluluğu

dünya sözlük anayasasının 21 maddesi gereği zorunludur.

madde 21- tanım girilirken herhangi bir kaynaktan alıntı yapıldı ise muhakkak alıntının kaynağı gösterilmelidir. aksi halde doğabilecek yükümlülüklerden dünya sözlük sorumlu değildir.

bu zorunluluğun dışında tanımda kullanılan bir sözün , cümlenin kime ait olduğunun , hangi kitaptan alıntılandığının belirtilmemesi etik de değildir. biliniyorsa ismi , anonimse anonim olduğu veya en azından alıntı olduğu belirtilmelidir.

iş bu tanım yazarların kişisel sorumluğunu hatırlatmak için yazılmıştır.
devamını gör...

senin çocuğun erkek kızlığı bozulmadı ki unutur gider

erzurum'da akrabası olan 14 yaşındaki erkek çocuğa cinsel istismar yapan sapığın annesinin çocuğun annesine söylediği.

çocuğun annesi sanığın annesinin kendisine gelip şöyle dediğini söyledi;
"sanığın annesi ş.g. evime gelerek, 'senin çocuğun erkek. kızlığı bozulmadı ki. bir şey olmaz, unutur gider' diyor. bizi her gördükleri yerde 'çocuğumun adını kimseye söylemeyeceksin. mahkemeye gidip yalan söyledik diyeceksiniz' diyorlar. şikayetçiyim"

rahatlığa bakar mısın. unutur gider ne lan.

haber
devamını gör...

we born we play we die ile sözlük röportajı

deli kadir ulen sormuş :

şu fotoğrafları gerçekten kendin mi çekiyorsun yoksa bir yerlerden arak mı?
araksa söyle, yoksa yakalarsam cümle aleme ifşa ederim.
son derece profesyonel fotoğraflar valla.


fotoğrafları kendim çekiyorum, paylaştıklarımın hepsini kendim çektim, daha da önemlisi öyle güzel yerleri bizzat görmek nasip oldu. yeri gelmişken şu itirafı da yapayım. "kötü fotoğraf yoktur az photoshop vardır" derler. bilmem anlatabildim mi. *
devamını gör...