Bu Ayın Beğenilenleri

dünyaitiraf.com

az önce annemin öksürdüğünü duyup ateş ölçer ile koşa koşa yanına gidip ateşini ölçelim dedim. uyandı diyor ki artık kafayı yediniz!”. babam sağlık çalışanı, annem hipertansiyon hastası. babam anneme ve bize virüs bulaştırmaktan, biz de ikisine bulaşmasından korkuyoruz.
devamını gör...

anonim yazarlar derneği

an itibariynen kurucusu olduğum dernek. yardımcım ise kaderdaşım, koğuş arkadaşım, hemşerim tsunami gardaşımdır*.

üye olmak isteyenler sekreterim mona nisa'ya isim yazdırsın. üyelik bedava. üstüne sınırsız artı oy, fav ve nickaltı vaad ediyoruz.

her pazar toplanıp nasıl dünyalı oluruz, dünyalıların ayağını nasıl kaydırırız da bu gezegenden uzaya yollarız gibi hümanistçe yaklaşımlar sergileyeceğiz. *

biz birlikte güçlüyüz kardeşlerim.
haydin gazamız mübarek ola!!
devamını gör...

kırmızı göz rengi

kırmızı gözlü ağaç kurbağasının göz rengidir.

rahatsız edildiklerinde kırmızı gözlerini dev gibi açıp bir de büyük turuncu ayaklarını gösterdiklerinde avcıların şaşkınlıklarını fırsat bilip kaçarlar. zehirsiz bu şirinlikler.

devamını gör...

yalova

coronavirüs tedbirleri kapsamında büyükşehirlere giriş çıkış yasaklandı. yalova küçükşehir olduğu için bu yasağa dahil olmasa da sınır olduğu tüm iller büyükşehir olduğu için sıkışıp kaldılar. yalova'nın suçu neydi a dostlar? mutevehhim'in gözleri yaşlı.
devamını gör...

maske takmayan müşterinin markete alınmaması

maske takma zorunluluğu getirilmesiyle beraber meydana gelen durum.

maske takma zorunluluğu getirilmeden önce insanların bir şekilde maske temin etmeleri sağlansaydı keşke. dün karar alıp bugün bu şekilde uygulamak hiç makul değil. biliyorsunuz haftalardır bu maske takma meselesi hakkında net bir görüş, ortak bir fikir ortaya konulamadı uzman hekimler tarafından. hal böyleyken ani bir kararla vatandaşın kendi temin etmesi beklenerek maske takma zorunluluğu getirilmesi akıl alır gibi değil gerçekten.
devamını gör...

şeker

üç günü geçti meyva dahil hiç bir türlüsünü tüketmedim. başlamadan önce deseler inanmazdım ama bu kadar kısa sürede vücudumda çok net farklılıklara sebep olması şaşırtıcı.
öncelikle kafam morardı ve yamuldu çünkü çikolata tüketemediğim için duvara kafa atıyorum. ayrıca dudaklarım paramparça oldu çünkü çikolata tüketemediğim için dudaklarımı ısırıyorum sürekli. bi de tırnak kalmadı parmaklarımda çünkü çikolata tüketemediğim için tırnaklarımı kemiriyorum.
devamını gör...

amerika birleşik devletleri

bize göre 4 kat nüfusa (328 milyon), 12 kat yüzölçümüne (9.8 milyon km2) sahip ülke.
dolayısıyla sıkışık bir nüfusa sahip değiller bazı büyükşehirleri dışında. çoğu amerikalı ilçe - kasaba denebilecek yerlerde müstakil konutlarda yaşıyorlar. bu da ayrı bir avantajları covid karşısında.

şimdilerde ciddiyetin farkında değillerse de 1 aya toparlanırlar, winchester tüfeklerini doldurup kendilerini evlerine hapsederler. tarımsal üretimi de iyidir. sabah akşam fıstık ezmesi, angus eti yeseler bitiremezler. pek aç da kalmazlar bu açıdan.
bir de alışveriş kuponu müptelaları var bolca. evlerinde bim merkez deposundaki ıvır zıvır, dezenfektan, şampuan, dandik içecek vs.den fazlasını istifleyenleri var. sırf bunların istifiyle 3 yıl hijyen tutarlar amerikayı. *
tek ciddi riskleri toplumsal olaylar, ırkçılık olabilir.

east side pendik city den bildirdim.
işte bunlar hep hollywood effect!
devamını gör...