Bu Haftanın Beğenilenleri

doktorların hamileliğe gebelik demesi

etimolojik olarak da mantıklı ve makul olanı gebeliktir de o yüzden. gebelik kelimesinin kökeni "gebermek"tir. gebermek ise türkçede şişerek ölmek demektir. az bişey gebelik fizyolojisi bilen birisi hamilelik sürecinin eşittir ödemli, vücudun interstisyel alanında su toplandığı bir dönem olduğunu ve de bir kadının hayatı boyunca çoğu hastalığa yakalanma riskinin olduğu dönem olduğunu bilir. bu yüzden gebelik en doğru kelimedir.
he bu arada hamilelik yerine gebelik kelimesini kullanan doktorların artistlik yapmaya çalıştığı iddia edilmesine de hiçbir anlam yükleyemedim ama yine de siz bilirsiniz tabi..
devamını gör...

muz

yoğun çalışma temposundan sonra yenmesi makbul meyve. içindeki potasyum kasların hızlı toparlanmasını sağlar.

ekleme: potasyum bakımından en zengin meyve muz degil hurmadır.
ekleme 2: bu sene de 10 liradan aşağı inmedi arkadaş cikita.
devamını gör...

andımız

militarist kafayla ezbere yapılan bi and. laikçi bi azınlık dışında kimsenin umurunda değil. neden bunca yıl sonra geri getirilmeye çalışıldığı neden yeniden gündem edildiği muamma.
devamını gör...

sözlük yazarlarının karalama defteri

üç gündür ne baş ağrılarım kesildi ne de mide ağrılarım. hepsi stresten oluyor biliyorum. bir o yana bir bu yana koşturmaktan yoruldum yetişmem gereken yerlere artık koşar adım değil uçarak gitmeye uğraşıyorum. beynim yorgun gönlüm yorgun ruhum yorgun. tek iyi olan şey beni görünce öğretmeniiiiim diye gelip sarılan kuzularım. hepsini ayrı seviyorum. o yaramaz enes i bile. sırf yanına oturayım diye başımın etini yemesini bile seviyorum. eren in yanımdan ayrılmayışı, ece nin sanki genç bir kız gibi hareketleri, ege nin şımarıklığı, saadettin ege nin ağlaması, zeynep in herkesten nefret ediyorum halleri, şiir in masumluğu, ismail emin in dalıp gidişi, gamze nin heyecanı ve geri kalan hepsini seviyorum. karakterleri farklı da olsa hepsi bir çocuk ve biraz sevgi gösterdiğiniz an sizi sevmeye dünden hazırlar.
devamını gör...

bir erkeğin teninde yaşamak

bir kadının teninde yaşamaktan daha kolaydır. erkekler kadınlara göre daha anlaşılması kolay varlıklar çünkü. ne istediklerini söyleyip bunu sıralayabiliyorlar ve sonuç olarak hem kalplerini hem kollarını size açabiliyorlar.
devamını gör...

andımız

tek parti diktası döneminde hayatımıza girmiş saçmalık. kanunla insanları iyi , doğru , çalışkan yapamazsınız. bu kadar kolay olsaydı 80 yıldır her gün and içe içe geleceğimiz nokta bu olmazdı. kaldı ki konunun doğruluk , çalışkanlık olmadığı da kabak gibi ortada. ben neden bir siyasi partinin kuruculugunu yapmiş , kendi görüşleri , kendi ideolojisi olan bir siyasi liderin her dediğini biat edeceğime dair yemin edeyim ?türküm ama neden türk olmayan vatandaşlarımız kendini türk hissetmeye calışsin?her sabah etnik kökenini inkar etmeye zorlansım? dünyaya gelis amacım Allah'ın ayetleriyle sabitlenmişken neden varliğimi etnik kökenime adayım? kemalist zihniyetle değil kuyuya lağıma bile gidilmez , boş boş tartismalarla enerjimizi , zamanimizi tüketmeye gerek yok!
devamını gör...

andımız

mesele icindeki 'ne mutlu turkum diyene' cumlesi degil. hamdolsun turkuz...

mesele dayatmalar,mesele rejimin sikintilari vesaire. 2000li yillar oncesi doguda ve hatta ulke genelinde laiklik kisvesi altinda milliyetcilik kisvesi altinda eziyen goren turk asilli olmayan halka andimiz okuttaramazsin. okumazlar. okumamalari da gayet normaldir arkadaslar.

hani kusura bakmayin, istiklal marsini bilmeyen bir adam cumhuriyetin savunucusu enbuyuk partinin basindayken de bu tip şeylerin tartisilmasi muazzam komik.
devamını gör...