Bu Haftanın Beğenilenleri

dünyaitiraf.com

büyük kızımın sınıfındaki bazı velilerle sohbet ediyoruz. 3 kişiyiz. karşımdakiler daha önceden tanışan ve daha samimi olan kişiler. bunda bir sıkıntı yok.
sıkıntı şu: üçümüz konuşurken onların birbirlerine kaş göz imaları yapıp benim söylediğimle dalga geçmeleri, sonrasında da hiçbir şey yokmuş gibi benimle konuşmaya devam etmeleri. alınganlık mı yapıyorum diye düşündüm, değil. göz göre göre yaptılar.
biz en son bu tarz hareketleri ergenlikte yapmıştık. bu arada bu olaydaki en genç benim ve 35'ten büyüğüm.
ne diyim, yalnız takılmaktan gitgide daha çok memnun oluyorum.
devamını gör...

eğrelti otu

güzel evinde bizi keklerle, böreklerle, şahane yemeklerle, her şeyden önemlisi güler yüzüyle, insanı evinde hissettiren sıcacık samimiyeti ve hoş sohbetiyle ağırlamış pek kıymetli insan. yazılacak çok şey var ama böylesine mütevazı bir insanı mahçup etmek de istemiyorum. * iyi ki sizi tanımışım. jan'ın şu güzel pozunu da izmir hatırası olarak buraya iliştiriyorum.

devamını gör...

kuzenle evlenmek

küçük şakalaşmalara sebep evlilik. yine de şahsen tasvip etmiyorum.

-naber amcamın kızı.
+ya gerizekalı kaç kere dedim bana amcakızı deme diye! ben sana emmoğlu diyom mu?
-ehehehe... yalan mı? amcakızı değil misin? ne diyim, dezeoğlu mu diyim? ehehehe...
+ya babama demiştim olmaz bu iş diye ama dinlemedi. al işte.
devamını gör...

kız kardeşi olan erkeklerin ilişkilerde daha duyarlı olması

doğru bir tespittir. ilişkiler derken sadece sevgililik olayı anlaşılmasın. bütün muhabbetler için geçerlidir bu durum. hatta böyle erkekler kendi aralarında konuşurken de kötü muhabbetlerin dönmesinden pek hoşlanmaz. çünkü bilir ki onun da bir kızkardeşi veya ablası var. aklına onlar gelir, ortamdan çekilir. gerçi zaten kişi "insan" ise kız kardeşi olsun olmasın uzak durur. eşine karşı da yine daha düzgün davranır.
devamını gör...

game of thrones izlemeyen insan

mağarada mı yaşıyorsun nedir anlamadım ki. böyle bir şey olabilir mi ya. linç edilmesi gereken insandır.

ama ne yazık ki o insanlardan biriyim. ilk bir kaç bölümdeki aşırı açık sahnelerden sonra izlemekten vazgeçmiştim. hatta ordan aldığım gazla tgrt'nin evliya dizilerine başladım. her müslümana tavsiye ediyorum. açık saçık gavur dizisini bırakın evliyalarımızı izleyin.
devamını gör...

dünya yardım

merhaba sözlük. bilgisayarım 1 yıldır bozuk. son kullandığım bilgisayar da ucuz bir 2. eldi. 300 liraya sahibindenden almıştım. (packardbell tj65) 5 yıl kullanmıştım.
diyeceğim o ki pahalı bir markaya vs ihtiyacım yok. hani aranızda bilgisayar değiştirmeyi düşünen vardır. kıyıda köşede kalmış eski bir bilgisayarınız vardır. bana düşük bir ücrete ya da hibe ederek verirseniz çok mutlu olucam. ortalamanın altında bir şey olursa sevinirim. yoksa altında ezilirim bu hediyenin. meramım böyle.
devamını gör...

boşteneke

uzun zamandır yok gibi buralarda. lakin bir yandan da hep var. sözlüğe ilk geldiğim zamanlar ramazanda yaptığımız flatcast muhabbetlerimizi, benim sözlükten defalarca gidip gelişimi anlayışla karşılamasını, zaman zaman hoş bir seviyede kalan tartışmaları unutmam mümkün değil. Allah kendisinin yardımcısı olsun. bir büyüğüm olarak hoş bir sada bırakmış bende. eski günler geride kalsa da anılar hep beraberimizde geliyor...
devamını gör...