Bu Haftanın Beğenilenleri

17 şubat 2019 geleneksel 5. derin sözlük süleymaniye zirvesi

valla ifşaata sebebiyet vermemek için sürekli teyakkuz halinde olmamız gerekiyordu... dedikki geçen ay gittigimiz mekanın civarlarında birtakım muhafazakarlar leblebi boza yapıp, ardından sevdalı sevdalı gazoz içiyormuşcasına dolaşıyor, bunu sıradan bir ziyaret olarak değerlendiremeyiz burada bir ulak harekatı söz konusu olabilir.

ve mistakanın olaya el atması ile keşfini yaptığımız new mekan * uzun yıllar derin zirve konseptimizi koruyacak gibi.. Zira böyle girişe sahip bir mekana potansiyel bir neo-islamcı baskını asla kümkün değil. heh heh heh hadi bakalım

nihayetinde diliminin tanesi 200 gram olan yalova sütlüsü ekibe zor anlar yaşattı. ilk defa böyle bir lezzete tanıklık etmeleri ve bünye kabullenmesi uzun sürdü. (gelemeyen arkadaşlara da bi güzellik yapılacak.) lakin unutulmamalıdır ki yalova sütlüsü yemek herkese nasib olmaz :)

bir ara fahrettin fahrenheit ile iki kişinin bildiği sırrı yı kıskaca alıp konuşmasını sabote ettiğimiz de vakidir. son anda farkedişi ardindan yaşanan diyaloglar için kelimeler kifayetsiz, lakin abinin "bana mı gülüyonuz ulan" tepkisi unutulmayacak cinsten. ve şaka yapmiyorum gençlere açık kapı birakmayacak kadar şık giyinmişti. bunu vurguladigimizda "bizde cadde çocuğuyuz olm" cevabını aldık. bu arada altını çizeyim, abi iyi ki susmadı ve ısrarla konuşmaya devam etti. zira hani o bana mı gülüyonuz lan tepkisinden sonra sırrı abinin, hacım fırsatını bulmuşken konuşayım yaklaşmı oldukça beklenen bir hareket oldu, zira hakikaten herkesin cumlesini yarida kesip konuştugumu farketmeye basladim abi. fahrettin ise tam karşımdan o aradaki eslerde cümleye giremeyişimi gördükçe tabii mevzu şekillendi. 5 veya 6 kere denedim heralde. :)

monşere gelince, bu adam konuşunca vallahi psikolojik olarak bir küçülme, büzülme, böyle ne bileyim "sen kimsin ki lan padhre, niye varsın olm bu dünya da.." hislerine düçar oluyorum. ınsan karşılıksız bu kadar mı çevik ve üretken olur. neyse daha fazla konusmak istemiyorum, rabbim nazarlardan korusun.

mistakaya sozumu birkac ay sonra söyleyecegim, zira evleniyor. simdiki masumane ve üreticisine menfi çıkar sağlamayan fikirlerinin evrilip evrilmemesine bakarak analizi yapacağız. zira evlilik, insana küçük bir bahçe kiralatıp, sonrasinda tanzim satış noktasına pazarlama hayali kurdurabilir. aman dikkat. *

bu arada fahrettin ve monark, mekan sahibinin " birde bu masamızı dener miydiniz" testine maruz bırakıldılar. kapanışıda monark ile yenikapı semalarına kadar süren bir muhabbet ile yaptık.

Allah gelenlerden razı olsun, katılan katilamayan cumle gardaşlarımızın ayaklarını sabit kılsın inşaallah.
devamını gör...

evde yeşil soğan yetiştirmek

şu anki soğan fiyatlarını bir kenara bırakacak olursak her mevsim, her gün yapılabilecek işlerden. üniversitede okurken biri kocaman olmak üzere 3 saksım vardı. sırf yeşil soğan ekmek için kullanıyordum. daha fazla olsaydı daha fazla yapardım. sürekli şuradan buradan aldığınız yeşil soğanın evinizde de yetiştiğini görünce mutlu oluyorsunuz. böyle şeyleri seven biriyseniz tabi.

eğer yapacaksanız tavsiyem toplu olarak satılan tohumluk, fındık kadar ufak soğanlar yerine bildiğimiz soğanları ekmeniz. ayrıca fide vermiş olması vakit kazandırır. çünkü fide vermemiş soğanın sırf azıcık bile olsa fide vermesi için 2, 3 ve hatta 4 hafta kadar beklemeniz gerekebiliyor. fide verdikten sonra da 1 hafta 10 gün içinde uzuyorlar. uzadıktan sonra da yeşil kısmını kesmek yerine beyaz yerinden kesin. yeşil kısmından kesince ucu kesik olarak yetişiyor bir dahakine. ancak beyaz yerden keserseniz ucu sivri olarak geliyor. sulama olarak ise 2-3 günde bir su verseniz yeter.

aşağıda annemlerin 1 ay önce ektiği soğanlar var. ancak orta saksıdakiler sarımsak. karışmasınlar.

devamını gör...

çocuklarla girilen komik diyaloglar

s: sucuk agaci,
a: ablam.

ablama misafirliğe gitmişim. ablam mutfakta yemek hazırlıyor. bizim bu çakal o zamanlar 2 yaşındaki* kız yeğen de sofra bezini getirdi salona. ben de yemeği getirmeye gittim mutfağa. baktım ki ablam hala pişiriyor, bitirmemiş.

s: yemek hazır değil mi abla?
a: yok ama acıkmışsın heralde.
s: yok. eslem* sofra bezini getirince hazır diye geldim ben de. aç değilim o kadar zaten.
a: eslem söyledi "dayım acıkmış" dedi.
s, a: ...*
s: çakaaaal*

kendisi acıkmış, suçu bana atıyor dişi çakal. o yaşta o planlar nasıl gelmiş aklına? kız milletinden korkulur valla. biz de kendimizi akıllı sanıyoruz.
devamını gör...

bilinç altınızı elletmeyin

una su çalarak, mayasızlıktan maya yaparak ekmeğimizi ellediler, elletmeyin dediler bir vakit. kutsal bir kitap gibi her dokunuşta üç kere öpüp alnımıza koyduk ekmeğimizi, yan baktırmadık, helal olsun dedik yürekten; her cihetten. sonra bilinç altımıza şarkılar, filmler, hikayeler yüklediler. dinleyip okudukça beyaza alkış tutup siyaha çaputlar bağlamaya başladık. ekmek? durumu iyi, elletmedik. fakat bilinç altımız sayıklıyor, tek görüp çift şaşıyor. biz böyle değildik, insan idik beşerden göçer, mertlikten sürgün edilir olduk. bir şeyler ters gidiyor. peki ya ekmek? tasalanma elletmedik. ne diyordum? bilinç. altı. yedi. sahi ne diyordum?

işmarlarla istismar altına alınan bilincinizi elletmeyin, onu mahfuz edin.
-ekmek?
*küflere gebe...
devamını gör...

vatanını seven chp'li zillet ittifakına oy vermez

mevlüt çavuşoğlu ifadeleri.
chp'linin chp'ye oy vermesi bile vatana ihanet seviyesine gelmiş. ''bize oy vermeyenin anasını avradını...'' diyecekleri gün yakındır galiba.

--- alıntı ---

"chp'li arkadaşlarımızda da bu anlayışı görüyoruz. biz adaylarımızı bu titizlikle belirledik. bu seçimde kimin hangi ittifaka oy vereceği de önemli. bizim ittifakımız milletin aklı, karşı ittifak zillet ittifakı. zillet ittifakının içerisinde pkk var, dhkp-c, tikko var. ne kadar terör örgütü varsa o ittifakın içinde. vatanını seven milliyetçi chp'liler böyle bir ittifaka oy vermez."

--- alıntı ---
devamını gör...

peak

google'a sordum iki sonuç var 1 oyun firması 2 reklam şirketi çıktı.
2. şık daha yakın gibi .
o ne biçim reklamdı hakkaten ya. bi de son durup bekliyolar bayaa.
devamını gör...