Bugünün Beğenilenleri

dünyaitiraf.com

gregor samsa; bir sabah uyandığında, yatağında kocaman bir böceğe dönüşmüş olarak bulmuştu kendini.

ben koltuğumda otururken kendimi böceğe dönüşmüş buldum, bu kadar tiksinmek kendinden, bu kadar küçülmek mümkün müydü?
devamını gör...

yemek duası okuyabilen çocuk tedariği sağlayan uygulama

mütedeyyin ailelerin kalabalık yemek sofralarında yemek bitiminde kürdan ve soda ile beraber en elzem şey yemek duası okuyabilen çocuktur.

yemeğin bitimini sabırsızlıkla bekleyen ve ebeveyninin işaretiyle birden ellerini açıp seslice yemek duası okuyan çocuğu olmayan dindar ailelerin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik çocuk stoğu oluşturulması ve tedariği mutlu bir toplum için oldukça önemli hale geldi.

özellikle ramazan sofralarında dua bilen çocuk kıtlığında tedarik sağlayan uygulamalar büyük önem taşıyor.

android veya app store'dan indirilebilecek "nimeti celilullah" isimli uygulama ile mevlitlerde eve kuran kursundan hafız öğrenci getirmek gibi evinize yemek duası bilen çocuk sipariş edebiliyorsunuz.

kendi torununun dua okumasına duyduğu gıptayı başka bir çocukta hissedemeyen ihtiyarlar pek hazzetmese de sosyal medyadaki hikayelerde uygulamadan sipariş edilmiş çocuğun duasını yayınlamak modasından da geri kalmıyorsunuz.
devamını gör...

kadın görmüş badi ekrem genleşmesi

bütün hücreleriyle kadınla konuşuyorum neşesini yaşar badi. omuzlarını dikleştirip erkek öğrencilere bağırarak ültimatom verirken bir anda tekrar karşısındaki kadına dönüp genleşir, kibarlaşır. şener şen' in oyunculuk hayatının tamamında izlenen jest ve mimik ustalığının eseri.
devamını gör...

inönü stadını bilenler için söylüyorum

trt radyo spikerlerinin inönü stadında yapılan maçlarda kullandıkları cümleydi. "inönü stadını bilenler için söylüyorum beşiktaş deniz tarafındaki kaleye hücum yapacak. bilmeyenler de gitsin öğrensin. ayıp be." şeklinde sözlerle sunum yaparlardı.

sonrasında 10 ar dakika dönüşümlü adana'ya , antep'e bağlanılır sonuçlar alınırdı. gol haberi gelen stadyumda bağlanılan spikerin coşkusu şimdinin beylikdüzü'nde yılın ilk karını karşılayan muhabirlerini aratmazdı.
devamını gör...

istanbul konulu sohbette parası olan yaşıyora varma süresi

istanbul'un güzelliğiyle başlayan, sık gidilen ve etrafça pek bilinmeyen mekanları övmekle devam eden sohbetin ana durağı "abi parası olan yaşıyor burda yaa" geyiğine ortalama ulaşma süresi.

ortalama bir sohbette azami 6.dakikada bu eşiğe gelinir ve hayatını istanbul'da sürdüren sohbetin "abi yaşanmaz bu şehirde"cisi, "yaşanmaz abi burda öyle arada gelip gezeceksin yoksa yaşanmaz"larla noktayı koyar.

noktayı koyduktan sonra kapıdan içeri giren iki devlet görevlisi elemanı alır ve bir kamyon kasasına koyup bayburt'a götürür. bayburt'u gören istanbul'da yaşanmazcı için gerekli aydınlanma sağlanır. şehre geri dönerek tutarlı ve kanaatkar bir istanbullu olarak hayatına devam eder.
devamını gör...

işe dans ederek gitmiyorsanız o işi bırakın

tabi canım, işi bırakın sonra işsizlikten kafayı yiyip bulduğunuz ilk işe dans ederek gidersiniz. ya bu insanlar türkiye'de yaşadığının farkında mı değil, yoksa yaşadığımız türkiye mi farklı? varsa böyle alternatif evrenler, insanların sürekli mutlu olduğu ve sevdiği işi yaptığı, oraya gidelim biz de. yoksa da oturduğu yerden akıl verip duran şu tipler ortalarda görünmesin daha iyi.
devamını gör...