Bugünün Beğenilenleri

instagram'da herkesin mutlu olması

kör topal bir instagram hesabım var. ayda yılda bir açarım bakarım o da yapacak bir şey bulamayınca. ama moralim bozulur kapatırım. ulan bir tane normal insan olmaz mı. herkes eğleniyor, kimisi tatilde, kimisi yeni bir şey almış, kimisi de bir sebepten mutluluktan havalara uçuyor.

sonra kendi hayatıma bakıyorum çok berbat bir hayatım var lan benim. ben daha üç arkadaş bir araya gelince hadi bir selfie yapalım da paylaşalım millet görsün diyemeyen ezik adamın tekiyim lan. hep aynı sıkıcı şeyleri yapıp duruyorum ve o kadar mutlu olmadım hiç. galiba instagram'ı sık kullanmadığımdan oluyor bu. insanları mutlu eden bu uygulama herhalde. yoksa kapı komşum reel hayatta normal hayatını yaşarken uygulamada çok mutlu. neyse artık ben de daha sık kullanacağım ve mutlu olacağım.
devamını gör...

dünya sözlük moderatörü

monark tarafından istişare neticesinde belirlenen aday havuzundan, kendisine iletilen destek talebine olumlu yanıt veren ve gönüllülük erdemini gösteren sorumlu kişiler için kullanılan bir sıfat. belirli veya gerekli süreçlerde moderasyonun revizyona uğraması lüzumunca herhangi bir moderatörün kalıcı olarak görevde bulunması çok zordur yani görev periyodu öncesinde ve sonrasında o da yazardır. kendisi hakkında maalesef yazarlar tarafından çeşitli nedenlerle fakat sıklıkla unutulan bazı nitelikler şu şekildedir.

*mükemmel bir sözlük yazarı olmak zorunda değildir.
*empati yeteneği muazzam olmak zorunda değildir.
*uygunsuz her tanımı görmek zorunda değildir.
*kimseye hizmet etmek zorunda değildir.
*kimseye hak ettiğinin üzerinde nezaket göstermek zorunda değildir.
*sorunun kaynağı veya sebebi olmadıkça durumu bildirmek zorunda değildir.
*görev alanındaki mevzulara anında müdahale etmek zorunda değildir.
*kimseye hesap vermek zorunda değildir.
*yaptırım ve uygulamalarının izahını yapmak zorunda değildir.
*kendisine uygun biçimde iletilmeyen şikayetleri değerlendirmek zorunda değildir.
*emeğinin sömürülmesine müsaade etmek zorunda değildir.
*kimsenin psikolojisini düzeltmek veya motivasyonunu yükseltmek zorunda değildir.
*haksız eleştiri ve ithamlara karşı susmak zorunda değildir.


not: bu liste uzayacaktır...
devamını gör...

15 ağustos 2018 katar emiri'nin türkiye ziyareti

ulan bildiğin ekonomik kriz yaşıyoruz ama hala ve ısrarla akıllanmayıp sıcak paralarla, günlük manevralarla paçayı sıyırma derdindeyiz.
hee ben bu herif ne getirir, ne götürür bilmiyorum ama koca ülkenin beklentisi, bu dayı gelsin tepemizden aşağı para saçsın. dansöz müyüz lan biz?

tanım : ekonomik krize çare olacağı düşünülen ziyaret.
devamını gör...

uzungöl'deki 862 kaçak yapı için imar barışı başvurusu yapılması

halihazırda imara aykırı olan ve yıkım kararı çıkarılmış 862 kaça yapı... imar barışı başvuru yapılmış. bu imar barışı açıklanırken olmadık yerlere yapılan yapılar kesinlikle kapsam dışı denmişti. yasaya ilgili madde eklendi mi bilmiyorum ancak umarım bu yapılar barış kapsamına alınmaz. şimdiye kadar yıkılmamış olmaları bile fecaat. tarihi ve doğal mekanları kendi çıkarları için hor kullanan bu şerefsizlerle barış marış yapılmaz aga.

kaynak
devamını gör...

mahlas değişimi

çok anlamsız bulduğum eylem. bir de demiyorlar da ben şuydum artık buyum diye. sonra uğraş dur.

not:2009 dan beri aynı nickle yazıyor.
devamını gör...

buzdolabı magneti

filmlerde buzdolabının kapağına hoş resimler, tatile gidilen yerlerden alınmış manzara magnetleri, sevgiliye yazılmış güzel notlar falan yapıştırıyorlar.
bir de bizim buzdolabına bak;

- pideci, dürümcü, çiğköfteci
- sucu
- halı yıkamacı...
devamını gör...

barış manço şarkılarında geçen muhteşem sözler

"hangi birini örnek versem" diye çok düşündüm. zira, barış abimizin neredeyse tüm şarkıları nazarımda muhteşem, anlamlı sözler içeriyor. o yüzden ilk aklıma geleni yazıyorum.

--! spoiler !--

para pula ihtişama aldanıp kanma dostum içi boş insanların bu dünyada yeri yok para pula ihtişama aldanıp kanma dostum içi boş insanların bu dünyada yeri yok

--! spoiler !--
devamını gör...