Dünün Beğenilenleri

dünyaitiraf.com

az önce annemin öksürdüğünü duyup ateş ölçer ile koşa koşa yanına gidip ateşini ölçelim dedim. uyandı diyor ki artık kafayı yediniz!”. babam sağlık çalışanı, annem hipertansiyon hastası. babam anneme ve bize virüs bulaştırmaktan, biz de ikisine bulaşmasından korkuyoruz.
devamını gör...

kırmızı göz rengi

kırmızı gözlü ağaç kurbağasının göz rengidir.

rahatsız edildiklerinde kırmızı gözlerini dev gibi açıp bir de büyük turuncu ayaklarını gösterdiklerinde avcıların şaşkınlıklarını fırsat bilip kaçarlar. zehirsiz bu şirinlikler.

devamını gör...

anın görüntüsü

yaklaşık on beş üstüne dışarı çıktım, evin eksiklerini almak için. fatih camiisinin avlusunda her zaman olan kuşlar bu sefer insanın üstüne üstüne geliyor, açlar her hallerinden belli. evde sürekli yem koyduğumuz bir köşe vardı oraya geçen gün karganın teki gelip burnu ile pencerenin camını tıklatıyordu. velhasıl ben hayvanlardan korkan bi insanım fobi işte. iki tur gidip yem aldım onlara üstüme üstüme geliyorlardı. insanlık için küçük benim için büyük adım. aklınızda bulunsun dışarı çıkışınızda mutlaka ufakta olsa yanınıza bişeler alın sokak hayvanları gerçekten çok aç.devamını gör...

dünyaitiraf.com

ses deneme ses bir ki üççç... deneme.. dı dı dı. pat pat pat ses geliyor mu? iyi. kaç zaman olmuş yazmayalı? bakayım: 5 ay olmuş. yazmayı unutmuş olabilirim. naber millet? hal vakit yerindedir inşallah. kibirli'nin keyfi yerindedir kesin. yeter ki sataşacak birileri olsun. kendi kendine covid-19 testi yaptığına göre canı biraz sıkılmış sanırım. neyse. 5 ay oldu yazmayalı. yazmayı unutmadım ama konuşmayı unuttuğum kesin. garip garip konuşuyorum millet anlamıyor. gerçi ben de öyle. virüs yüzünden hayat durdu ama biz evden çalışmaya devam. yatmak yok yola devam. anlatacaklarım bunlar da değil, yazmaya devam.

gittiğimden beri değişmedi hayat. 5 ayda ne kadar değişir ki zaten? ilginç olan şey bu süreçte ve öncesinde neyi unutmaya, atlatmaya çalıştıysam ısrarla karşıma çıktı. artık "bu olumlu yönde bir işaret olabilir mi" diye bile düşünmeye başladım ama bu da mümkün değil. çünkü giden gitti, kalan kaldı. yol bitti, tozu kaldı. neydi peki? azap mı? Allah kullarına zulmetmez, demek farklı bir şey var. işte bunu çözemedim ve çözemiyorum.

neyse önemli değil. sucuk yok ama herkese benden merhaba.
devamını gör...

sevgili sözlük

balkonda çok zaman harcayacağımı düşündüğüm bir sene olacak büyük ihtimal. o sebeple bir iki saksı alıp gül fidanı dikeceğim.

bir de elimde ezan çiçeği tohumu var onlara da bir yer ayıracağım tabiki. toprakla uğraşma isteği duyuyorum son zamanlarda. yaş ilerledikçe böyle duygular sarıyormuş demek ki insanı.

toprağa dokunmalı sevgili sözlük. varsa bağa bahçeye gitmeli. şöyle çıkarıp çorapları elektriği alsın diye toprağa çıplak ayakla basmalı.
devamını gör...

kırmızı göz rengi

tavşanlarda rastlanan renk. ali babanın çiftliğinde yaşadığımız için elbette veletken tavşanlarımız da vardı. hatırlıyorum birinin gözleri kırmızıydı. aklımda yer etmiş. çok saldırgan oldukları için oyun oynadığımızı falan hatırlamıyorum. önlerine geleni tırmalardı deliler. o yüzden kendileriyle "aayy şavşaann" diyebileceğim anılarım yok. biz bu hayatın gerçek yüzünü çok erken yaşta gördük...
devamını gör...