Dünün Beğenilenleri

kibirli ile sözlük röportajı

yazarlarımızla sözlük röportajları varan 32.

dünya sözlüğün 10 numarası* hatta 1 numarası olarak bilinen, muhteşem, şahane, harikulade, fevkalade, ouww gibi kelimelerin yetersiz kaldığı, kültür, donanım ve zekanın niagara* şelalesi gibi aktığı, çoğu yazarın hasedinden kendisine taktığı, kimisinin de hayran hayran baktığı* kibirli bu ayın kurbanı olarak seçildi.

kendimi yeterince övdükten sonra öncelikle hepinize silamaleykim. bilahare sanat için soyunur musun diye soracak arkadaşa şimdiden diyeyim: yalarun bile delisin demek istiyorum. şimdi içinizden birkaç arkadaş ulan madem bu kadar ünlüsün niye ta 32. sırada röportaj yapılıyor seninle diyecektir onları da anlıyorum. şimdi aklıma geldi de millete fenağğğ sorular sormuştum ve gün gelir yediğin hurmalar bir gün.... neyse demirden korksaydık trene binmezdik deyü sözü siz benden aşağı yazalarlara bırakıyorum.

nihai olarak sen sorma ulan ayı!
devamını gör...

kibirli ile sözlük röportajı

gel gel gel güzelim gel hiç acımıycak...

1) instagram'da yaptığın esprilerin facebook ergen gruplarında gırla giden gayrimizahi şakalardan hallice olduğunun farkında mısın ?

2) yanına rpg başlığı düşse kibrinden dönüp bakmayacak bir charın rabb tarafından bir felakettellalı ile coverlanmasındaki hikmeti nasıl yorumluyorsun ?

3) her bmwci keko değildir ama her keko bmwcidir özlü sözüne binaen, önce bmwci mi oldun yoksa keko mu ?
devamını gör...

bmw fabrikasında türkçe konuşmanın yasaklanması

--- alıntı ---

bmw’nin münih kenti yakılarındaki garching fabrikası'nda bir vardiyada bir ustabaşı, türk çalışanların kendi aralarında türkçe konuşmalarını yasakladı. 50 farklı milletten 7 bin kişinin çalıştığı fabrikada türkçe konuşmaya getirilen yasak, çalışanlar tarafından tepkiyle karşılandı.
ustabaşı, garching fabrikasındaki çalışanlara sadece almanca konuşma izin verdi. ustabaşı tarafından getirilen yasak fabrikada çalışan türk isçilerine türkçe olarak bildirildi.

--- alıntı ---
haber

bmw hayranı türklere duyurulur.
devamını gör...

kibirli ile sözlük röportajı

merhaba kibirli.

1) bildiğim kadarıyla gömüldükten sonra geri dönebilen tek yazarsın. bu konuda suriyeli yöneticilerden destek aldın mı? yoksa doğrudan monarka muamele mi çektin?

2) ailen evlendikten sonra adam olur niyetiyle seni evlendirmiş diye duyduk. sence umduklarını buldular mı?

3) tokat'ta yaşayan bir imam hatipli olarak kendini çok abartmanın altında ne gibi psikolojik bozukluklar var?

4) derviş'in sana sözlük imamlığı teklif ettiği doğru mu?

5) yengeden izin alabilirsen(!) ne zaman sözünü tutacaksın? (senin o dandik arabanla gecelerin yargıcı olmaya yemin etmiştik hani? hani o gece tüm bakireler eve saklanacaktı?)

başka sorum olursa ayrietten soracağım ve sen de paşa paşa cevap vereceksin. röportaj kuralı bu. şimdi ağzındaki proyu çıkar ve bana cevap ver muhterem.
devamını gör...

rızık endişesi

okul hayatım boyunca hiç taşımadığım bir endişe. şimdi ise bazen bu endişeden dolayı geceleri uyuyamıyorum. insanoğlu kadar garip bir varlık yok, seni bunca yıl maddi manevi aç bırakmamış, bundan sonra niye bıraksın... hem bıraksa ne olur, hepi topu 50-60 yıl, onun da yarısı geçti zaten... demek ki tevekkülde eksiğimiz var, o kadar dinledik ettik ama kalbe sirayet etmemiş.
devamını gör...

kibirli ile sözlük röportajı

neden dünya sözlük? bu kadar sövüp saydığın, yazarlarını görüşlerinden ötürü aşağıladığın, çoğu kez de saçma ve sıkıcı bulduğun bu ortamdan neden kopamıyorsun?

ülkedeki ekonominin gelişmesi için üniversitelerin %70’inin kapatılması gerektiğini düşünüyorum ben. bir akademisyen adayı olarak sen bu konu hakkında ne düşünüyorsun, şu eğitim sorununu nasıl çözeriz ki?

president’ın bu sözlükteki yeri/artısı/eksisi nedir sence? bir tavsiyen var mıdır?

selam ederim, kolay gelsin! *
devamını gör...