Dünün Beğenilenleri

eğrelti otu ile sözlük röportajı

mahlasım eğrelti otu ama sözlükte benden başka gerçek kimliği deşifre olmuş kaç yazar var bilmiyorum... hakkımda bir çok şeyi, düşüncelerimi, hayata yaklaşımımı, tutkularımı üç aşağı beş yukarı bilenler biliyor da bilmeyenler çoktur eminim. merak etmek lütfunu soru sormak zahmetiyle buluşturacak yazar arkadaşlarımın sorularına, sabırla, samimiyetle cevap vermek fırsatı verdi dünya sözlük yönetimi, ben de bunun tadını çıkarmak niyetindeyim doğrusu... merak edilmek güzel şeydir eminim ancak sıkıştırmayın köşelere, tırsmayayım olur mu? *
devamını gör...

bebek besmelesi

bebeğin besmele denemesidir. bilmem ki yer yüzünde daha temiz çekilmiş bir besmele var mıdır. bir bebeğin bişmilaleyim dediği anın Allah katında ne kadar değerli olabileceğini düşünmekten alamıyorum kendimi yavrumun tertemiz ağzından dökülen besmeleyi her duyduğumda.
devamını gör...

eğrelti otu ile sözlük röportajı

selamlar hocam, elbetteki sanata dair birkaç sorum olacak size;

- dünyanın mevcut ahvalini göz önünde bulundurduğunuzda, kafanızda hangi renk canlanıyor?

- uğruna çok çaba gösterdiğiniz, varınızı yoğunuzu harcadığınız; ama elinizde olmayan bir sebepten kaybettiğiniz şeyin ardından yaşadığınız acıyı temsilen, arka fonda ne çalardı?

- kesinlikle bu sonu hak etmiyordu, dediğiniz bir yeşilçam klasiği?

- son olarak da president hakkında düşünceleriniz nelerdir? hayata dair birkaç tavsiyenizi alırım.


merakla beklediğim cevaplar için şimdiden teşekkür ediyorum, kolay gelsin!
devamını gör...

aileyle şiveli konuşmak

farkında olmadan default olarak gerçekleşen eylem.
oturmuşum starbucks'ta annemle telefonla konuşuyorum. laf lafı açıyor muhabbet uzuyor. etraftakilerin gülümsemesinden olayı çakıyorum neyseki.
"biliyrum anacuğum" demek yerine "biliyom anneciğim " diyorum hemen .
devamını gör...

eğrelti otu ile sözlük röportajı

sözlükün en süper yazarı ile röportaj yapıyormuşsunuz, kaçırırsam ayıbolur.


sanat tarihi okumalarına nereden başlamak gerek? bu tarihsel akış içinde sizce sanat felsefesinin yeri nedir? acaba felsefesine daha önce başlasak konuda derinleşmek daha kolay mı olur?
devamını gör...