Dünün Beğenilenleri

d börek

sac böreği.
su ve unla hazırlanan, hamurun yuvarlak açılıp içine harç konup büyük d harfi ( yarım ay) şeklinde katlanarak sacda pişirilmesiyle yapılır.
içine istediğimiz harcı koyabiliriz, ama toroslardan gelen bir kuş dedi ki; bu bir yörük böreğidir ve içine ıspanakla torba çökelik * konursa en güzeli olur...

devamını gör...

ceza alan yazarların başlık listesinde yayınlanması

sözlük'ten uzaklaştırılan yazar kural ihlali yaptığı için uzaklaştırılır. solda yayınlanmasının nedenlerinden biri ise yönetimin aldığı bir tedbirdir. çünkü x kişisi kuralları ihlal ettikten sonra ceza alıp bir süreliğine ortadan kaybolduğunda kuralların ihlal edildiğine şahit olan ve ceza verildiğinden haberleri olmayan diğer yazarlar kuralların bir geçerliliği yok şeklinde düşünebilirler. dahası yarın bir gün olaya şahit olan bir yazar çıkıp aynı şeyi yapar ve savunmasında x kişisi de yaptı bir şey ona bir şey söylenmedi kurallar bana mı işliyor diyebilir ki diyen arkadaşları da gördüğümüz oldu.

yani ceza alan yazarın solda afişe edilmesinin nedeni show veya yazarı rezil etmek istemek değil.
devamını gör...

nureddin yıldız

kendini gençliğe adamış çok kıymetli bir hoca, Allah ömrünü uzun ve bereketli eylesin. her insanın hayatında dönüm noktaları vardır. onu tanıdığım gün belki de hayatımın en güzel dönüm noktası oldu. Allah ondan razı olsun.
devamını gör...

google'un huawei telefonlardan yazılım desteğini çekmesi

başkan trump'ın yeni ticaret savaşının sonucu.

google, abd devletinin kara listeye aldığı çinli telekom ekipmanı üreticisi huawei ile ekipman ve yazılım alışverişi gerektiren işlerini askıya aldı.

hayda. şimdi elimizdeki huawei telefonlar ne olacak. ama inşallah çinliler yeni bir işletim sistemi ile masaya koyarlar ve abd tekeli sona erer. bu nasıl bir şımarıklıktır.
devamını gör...