Dünün Beğenilenleri

islamcıların 15 yıllık iktidarlarında muvahhid değil münafık bir nesil yetişti

ihsan süreyya sırma'ya ait taşı gediğine koyan bir açıklama.

açıklama ne zaman yapıldı bilmiyorum ama dört dörtlük olmuş.

islamcıların 15 yıllık iktidar yürüyüşlerinde, muvahhid değil, münafık bir nesil yetişti. eski radikallerin kızları justin biber posterleriyle yatıyorlar. eski islamcılar, laik düzene, düzende kendilerine uygun bir yer bulamadıkları için karşı karşıyaydılar. demek ki ciğere ulaşamadıkları için mundar diyorlarmış. ciğere ulaşıp, devletin tepesine yerleşince de laikliğin yeni yeni faziletlerini keşfettiler. vallahi halleri ibretlik görmesini bilene..”

ekleme : açıklamanın geçtiği yazı; buradan
devamını gör...

dünyaitiraf.com

yeni mezunum ve bugün işteki ilk günüm. benden sorumlu yazılımcı kişi yaptıklarını gösterdi. arkadaş, ne biçim şeyler yapmış. 2 yıldır hobi amaçlı projeler yapmama rağmen ben ağzım açık izledim sadece. bana yaptıklarından sadece birini gösterdi ve bunu 6 ayda yaptım dedi. o projeyi sanki bir ekip yapmış gibiydi. birazcık da gözüm korktu sanki. ben yapabilir miyim o sürede böyle bir şey diye. elim de yavaş olduğundan şimdiye kadarki iş hayatı hiç düzgün gitmedi benim. gerçi başka bir mesele var en çok o endişelendiriyor beni. hayırlısı.
devamını gör...

dünyaitiraf.com

son bi haftadır avrupa yakası dizisinin youtube kanalına düştüm çok fena. 15-20 dakikalık kesitleri su gibi götürüyorum. yayınlandığı dönem bu kadar izlememişimdir. bazı karakterler eğreti ve itici o dönem biraz komikmiş sadece fakat burhan'dır bülent'tir fatoş'tur bunlar epey sağlam karakterlermiş hala eğliyor insanı. kurtulmam lazım bu bataktan.
devamını gör...

zeki müren ve müzeyyen senar iyi ki ölmüş

yeni nesil birçok şarkıdan ses kirliliği olarak bahseden bülent ersoy açıklaması .
zeki müren ve müzeyyen senar iyi ki ölmüş! çünkü bu ses kirliliklerini duysalardı kahırlarından ölürlerdi zaten. ben ölemiyorum herhalde biraz daha sabırlıyım . bizim zamanımızda stüdyoya girilir, şarkı okunur ve neyse o çıkardı.

'' playback sahtekarlıktır ” diyerek sözlerine devam eden diva, “yalandan ağzını oynatmak bana saygısızlık gibi geliyor” şeklinde konuştu.

haber

doğru diyor valla, artık şarkıcı olmak için ; ses , yorum , söz , beste hiç de gerekli şeyler değil maalesef.
devamını gör...

geniş zamanın hikayesi

en üzünçlü birleşik zaman. geniş zaman ve görülen geçmiş zaman kip eklerinin birleşimiyle oluşur. çoğunlukla yapamadığımız ancak yapmak istediklerimiz şeyleri ifade ederken kullanılır. özellikle "olsa çok mutlu olurdum ama bilmiyorum olmayacak" dediğimiz durumlarda. aa yeterince melankolik değilim galiba. daha hüzünlü şeyler yazmaya gelmiştim buraya ama yazamadım. buyurun siz yazın...
devamını gör...

islamcıların 15 yıllık iktidarlarında muvahhid değil münafık bir nesil yetişti

nokta atışı bir tespit. hani itiraz edenler icin munafikigin alamet-i farikası 3 adet:
1- söz verip sözünde durmaz (bu ülkede sözler hep çarpıtıldı).
2- emanete hıyanet eder (evet emeğe ihanet, eğitime ihanet, gençliğe geleceğe ve her seye).
3- konuştuğu zaman yalan söyler (mavi marmara ve benzeri u dönüşleri yeterli sanırım).

yukarıdaki tepede başlayan çarpıklık. eee balık baştan kokar ve ne demişler; nasıl yasarsaniz öyle yönetilirsiniz. toplum olarak lackaligimizin bir haddi hududu kalmadı. ünlü şairin dediği gibi
bir kurusunuz olmasa da bir duruşunuz olsun aslanım.

ekleme: jay jay kardeşim marmaray degil mavi marmara diye düzeltti. kendisine sabaha kadar teşekkür etsem az. büyük adam büyük insan kalite abidesi. kralllll.

edit: eklemeden geçemeyeceğim. muvahhit degil de müteahhit bir kişilik oluşmadı degil.
devamını gör...

sözlükten ağlaya ağlaya gidip sonra başka nick ile dönen yazar

o kadar çok ki... adam(!) sözlüğü bırakacağını açıkça beyan ediyor ama daha sözünün üzerinden birkaç gün bile geçmeden farklı bir nickle geri dönüyor. o aldığı farklı nickli hesabıyla bir süre yazıyor ve sonra tekrar eski hesabına geçiyor ve bu omurgasız yazar öylece hiçbir şey olmamış gibi yazmaya devam ediyor .

yine aslında bunlar iyi sayılır daha beterleri de var. keşke kendisini hiç açık etmeseydi de adam gibi giden yazarlar sınıfında kalsaydı. yani en azından biz öyle sansaydık.
devamını gör...