Dünün Beğenilenleri

enes batur’un amcama psikolojik kışkırtma videosu

benim bu gelen nesilden hiç umudum yok! çocuğum 15 yaşına gelene kadar gidip bir mağaraya yerleşeceğim. çocuğum aristo mantığı ile mızraklı ilmihali bilse yeter! nalet gelsin böyle etkileşime..
edit: ulan ne pis adamlarsınız! mağaraya yerleşeceğim, diyorum artılıyorlar. ee, gideyim de kurtulun.. hesabımı da başkasına devrederim artık. mağarada napayım sözlüğü?
t: pissiniz pis..! ben de sizi sevmiyorum.
devamını gör...

fatih tezcan’ın ekşi sözlük’ü hukuki yaptırımla tehdit etmesi

tehditten ziyade hakkını araması durumudur. zira açılan o başlık altında girilen entry'lerin neredeyse tümü birer küfür niteliği taşıyordu. teker teker okudum hakkında yazılanları.

tahammül edebilmesi mümkün değildi kanımca. sanırım tepkisi de etkisini göstermiş adına açılan başlık silinmiş. olması gereken de zaten buydu.
devamını gör...

dünya sözlüğün yüzde 10 barajını geçmesi

17 ekim çarşamba günü sözlüğü tamı tamına 10.254 kişinin ziyaret etmesi ile vuku bulmuş hadise. geçen sene aynı tarih baz alındığında artış tam olarak %260.

böyle giderse meclise girebileceğimizi düşünüp parti kurmaya karar verdik, isim önerilerinizi alalım.
devamını gör...

whatsapp grubunda eşitlik olsun diye herkesi yönetici yapmak

tehlikeli harekettir. neden? çünkü bir gecede darbe yapılabilir. darbe yapmak ise çok basit. tek yapmanız gereken şey gruptaki herkesi gruptan çıkartıp tekrar gruba almak. böylece grupta tek yönetici siz olursunuz. ama bunu yapınca elinize geçecek olan şey ise koca bir hiçtir. aklıma nereden geliyor bu gereksiz düşünceler hiç anlamıyorum...*

edit: benim darbe planı yattı beyler... gerçekten kurucu üye banlanamıyormuş. eskiden böyle değildi ama tüh gitti tüm plan!*
devamını gör...

gratis

poşetleri güzel iş görüyor. ben seviyorum poşetlerini. üçlü sefer tası rahatlıkla girebiliyor.
devamını gör...

erdoğan'ı yüz yüzeyken eleştirmek

insanlar erdoğan'dan değil, erdoğan'ı eleştirdiklerinde olabileceklerinden korkuyorlar; kendisini de zaten bu bitiriyor. insanlar ufacık bir eleştiri yapsalar bile terörist, vatan haini, iç düşman, putperest ve bu gibi yaralayıcı ithamlara maruz kalıyorlar. yetmiyor işlerinen atılıyor, bazen içeri tıkılıyor, linç ediliyorlar.

eleştiri bir insanı güçlendirir; kusurlarını görürsün. illa bir düşmanlık aramamalı eleştirilen kişi eleştiride. ben bunu anlamlandıramıyorum. erdoğan'ın itibarını zedeliyor bence.
devamını gör...

halkı aşağılama eşiği

son derece düşük bir eșiktir. lütfen yanlış anlaşılmasın! aristokrat bir zümrenin halkı aşağılamasından bahsetmiyorum. halktan birinin yine kendi gibi olan insanları aşağılamasından bahsediyorum. bir şey hoşumuza mı gitmiyor, canımız mı sıkkın, sevdiğimiz popçu ilgi mi görmedi, karımızla mı kavga ettik, apartman sakinleri evde beslediğimiz köpeğin sesinden mi rahatsız oldu, desteklediğimiz parti iktidara mı gelemiyor... hep ağızlarda aynı laflar, "bu millet adam olmaz, ağzı olan konuşuyor, insanımız cahil, %60'ı salak, hödük kasabalılar, örümcek beyinliler, bidon kafalılar, göbeğini kaşıyanlar, çobanla oyum bir miler..." böyle gider. bu gibi teraneleri sabaha kadar yazarım yine de bitmez. ulan pezev***lere bak! sanırsın hepsi arşidük, kont, vikont, sir jaime lannister... daha dedesi ev içinde tuvalet olmasını kabullenememiș tipler kalkmışlar fiyaka basıyorlar. çok değişik mevzular... benim kafam almıyor artık. garibanın, garibandan bu denli iğrendiği; garibanın, garibanı bu denli eziklediği başka bir memleket var mıdır acaba?
devamını gör...

20 ekim 2018 suudi arabistan'ın itirafı

suudi arabistan istihbaratı gizli operasyon kavramıyla tanışıyor. iki uçak, bir infaz timi, türkler izinde, kameralar bozuk, adamın son görüldüğü yer devletin konsolosluğu, adli tıp uzmanı temizliğe geliyor, arama izni geç çıkıyor...

bu kabile devleti bi savaşa girse harameyn'in halini düşünemiyorum. bu acemilikle bunlar riyad'ın düşüşünü sabah haberlerinde öğrenir.
devamını gör...

cemal kaşıkçı olayı suudi arabistan egemenliğindeki topraklarda meydana geldi

türkiye süreci zaten çok iyi bir şekilde idare etti. öncelikle bilgileri dünya basınına (türkiye basınına değil) parça parça vererek kafalarda bir dünya komplo teori oluşturdu. daha sonra konsolosluğa giren 15 kişilik özel ekibi de "bunlar ne iş, yoksa cinayeti temizlemeye mi geldiler?" diye lanse ederek topu adeta arapların kucağına bıraktı. arapların ne yaptığını hepimiz bariz biliyoruz. adamı testereyle kesmişler, hem de canlı canlı!

zaten türkiye'nin suudi arabistan toprağı üzerinde herhangi bir hak iddia etmeye hakkı yok, sonuçta orası diplomatik bir toprak, çalışanları da diplomatik dokunulmazlığa sahip. buna rağmen hükümetin süreci yönetme şekli takdire şayan. şu anda suudi arabistan dokunulmazlığı bulunan bir toprakta kendi vatandaşını canlı canlı doğramakla suçlanan bir devlet. emin olun, başta birleşmiş milletler olmak üzere her türlü uluslararası topluluk suudi arabistan'ın bir taraflarından tüpler dolusu kan alacak. türkiye titiz bir şekilde adımlarını atarak suudların üstüne gitmeseydi, cemal kaşıkçı şu anda gündemde dahi olmayabilirdi. devletinizi sevin, ve onun arkasında durun kardeşlerim.

edit: türkiye'ye gelen 15 kişilik özel ekibin prens selman'a yakın isimler olması, cemal kaşıkçı'nın da prens selman'ın en sıkı muhaliflerinden biri olması sizce de her şeyi açıklamıyor mu?
devamını gör...