Dünün Beğenilenleri

feridun düzağaç'ın uludağ sözlük yazarına dava açması

uludağ sözlük'te bir yazar feridun düzağaç için pkk sempatizanı ifadesini kullandı ama feridun düzağaç bunu affetmedi ve dava açtı. soruşturma kapsamında yazarın yozgat'ta yaşayan 42 yaşındaki turgay k. olduğu tespit edildi. turgay k. ifadesinde pişman olduğunu ve şarkıcı ile uzlaşmak istediğini söyledi ama düzaağaç uzlaşmayı da reddetti. turgay k. 2,5 yıl hapis istemi ile yargılanıyor.

işte yönetim neden benim tanımımı siliyor diyenlere bir cevap. internetteyim nasıl olsa diye sağa sola küfür, hakaret yağdırmanın gideceği nokta. benim niyetim o değildi demek de fayda etmez. google aramalarında çıkan tanımlar bir gün böyle sert bir kayaya çarpabilir.

haber
devamını gör...

kuzenle evlenmek

kuran'ın en değer verdiği, vurguladığı şeylerden biri soy bağı, aile ilişkisidir. evlatlık meselesinden mirasa, en ayrıntılı anlattığı, uyardığı, üzerinde durduğu konulardan biri budur. iğrençmiş ve kur'an sadece serbest bırakmış yapın mı demiş deniyor. zaten öyle bir teşvik olduğunu kimse söylemedi. ama iğrenç denirse, hz. peygamber'in halasının kızı yani kuzeni olan hz. zeynep ile evlenmesine ne denecek ? üstelik bu evlilikle ilgili bir de evlatlık meselesi var ona girmeyelim şimdi. yani islam adına konuşulacaksa buna iğrenç falan denemez. böyle bir şey yok. sen tercih etmezsin ben etmem, ama kuzen yabancıdır, yabancı bir kızdır o ve yanında aynı kurallara uygun davranılır. evlenilmesi de helaldir bu kadar basit. sizin aile yaşantınıza göre kuzenler çok içli dışlı olabilir başka ailelerde başka şehirlerde hiç de sıkı fıkı değillerdir belki bir şekilde bu nikah yapılırsa buna iğrenç denemez, çünkü helaldir ve örneği de peygamberin hayatında vardır. aksine karşı cins olan kuzenlerine baliğ olduktan sonra böyle temaslı memaslı davranıp normalde tesettürlüyken açılmalı davrananlar dinen yanlış yapıyorlar. islam dinine göre bu böyle. başka bir şeyi kıstas al ensesttir de canımı ye. bu helaldir diyenler Allah'ın dininin gerçeğini söylüyor kuzenini görünce "off bee" yapmıyorlar. bu anlayışa göre zaten her yabancı kıza ağzının suyu akıyor yani o zaman.*
devamını gör...

kuzenle evlenmek

iğrenç gördüğüm durum.

lan kuzen lan? ya annen ya da baban bu insanın ebeveynlerinden biriyle kardeş. ya arkadaş ensest bunun adı. bildiğin kuzen lan, kardeştir kuzen dediğin?

en yakın arkadaştır yeri geldiğinde bu ya?

lan kız kuzen senin evine geldiğinde bi tarafınla düşünüyorsan, erkek kuzen geldiğinde ağzın sulanıyorsa sen de o zihnini fikirlerini bi çamaşır suyuna koyup ağart gözünü seveyim.

din bunu helal kıldı diye beyninle düşünmeyi neden kenara bırakıyorsun? bu nasıl bir akıl tutulması ya? akraba dediğin insan senin evinde güvende değil lan, nasıl yediriyorsun bunu kendine?

edit piaf;

ha ayrıca o çok bildiğiniz kuran'da kuzen ile evlenebilirsin de yazmıyor. bir oku bakayım, bulursan bana da haber ver, özür dileyeyim herkesten.

türkiye'de özellikle bu evlilikler arazi elden gitmesin diye yapılır.

idrak yolları enfeksiyonu.
devamını gör...

bugün ateistler kuran'a müslümanlardan daha uygun yaşıyor

buradan çıkaracağımız sonuçlar şunlardır;
-ilahiyat fakülteleri kapatılmalı
-imam hatipler kapatılmalı
-ilahiyatçı yazarlar güzel bir dini mülakata sokulup geçemeyenler sınır dışı edilmeli ve toplumun zehirlenmesinin önüne geçilmeli.
-madem ateistler kur'an a daha uygun yaşıyor o zaman din kültürü ve ahlak bilgisi dersine ateist öğretmenler girmeli.
-ateistler imam olmalı imamlar da otogarlarda değnekçilik yapmalı.


bu ilahiyatçı oldukça cahil biri olmalı ki daha bazı konuların ayrımına varamıyor. bir budist, bir hristiyan bir şamanist bile bölgesel ahlak kurallarını doğru bilip ona göre yaşayabilir. bu onların kur'an ı yaşadığı anlamına geliyorsa müslüman olmanın bir anlamı kalmıyor ortada. adam müslümanım diyor ama trafikte cayır cayır kornaya basıp yandaki binada yaşayan bir hastayı rahatsız ediyor bir bebeği uyandırıyor. e sen de ilahiyatçısın kardeşim boşuna mı okudun kaç kişiye islam ahlakından bahsettin kaç kişiye öğrettin? tabii olduğun peygamber böyle bir cümle kurar mıydı? ya da kurdu mu?

genel ahlak kurallarını daha iyi biliyor hayatına adapte etmiş demek yerine kur'an ı yaşıyor diyerek sen ne demek istiyorsun? adamlara kur'an ı yaşıyorsun desen sana "ne diyon lan tatar ramazan" dese ne cevap vermeyi planladın?
devamını gör...

15 temmuz sonrası ortadan kaybolan cemaatçi yazarlar

rastgele modunda gezinirken sık karşılaştığım yazarlardır. bakıyorum fetöyü zamanında savunanlara en son 3 yıl önce, 4 yıl önce falan yazmışlar bir daha ses seda yok. desen ki dünya sözlük kurulmadan önce yazmışlar, alakası yok. bazıları dünya sözlük'te de yazmışlar.

acaba ne yapıyorlardır merak ediyorum.

edit: merak etme sebebim şu. insan fikir değiştirebilir, bu normaldir. bu kişilerden "evet biz daha önce destekledik fakat böyle olduğunu bilmiyorduk" diyen hiç görmedim. hepsi bırakmış gitmiş.
devamını gör...

müzekart

alır almaz son gününe kadar kullandığım ve diğer kartlarımın içinde en çok sevdiğim, beni en çok mutlu eden kart. sıkıldıkça arkeoloji müzesine giderim. orayı hakkıyla gezmek ve incelemek için bile kullansam yeter yani.
devamını gör...

kuzenle evlenmek

kuzenlerinizle olan yakınlığınıza göre değişir. beraber büyümüşsündür, yediğiniz içtiğiniz ayrı gitmemiştir, kardeş gibisindir elbette olmaz. ancak çok yakın olmadığın bir kuzeninle tabii ki evlenebilirsin. ensestmiş yan gözle bakmaymış bilmem ne. şu dünyanın en doğal şeyi olan cinsi duygulara ne zaman öcü gözüyle bakmayı bırakacaksınız acaba.
devamını gör...