stephanie frappart

14 ağustos 2019 liverpool chelsea maçı'nı yönetecek yani uefa'nın erkekler için düzenlediği bir turnuvada maç yöneten ilk kadın hakem olacak 1983 doğumlu fransız kadın hakem.

2011 yılından itibaren fıfa uluslararası hakemler listesi'nde yer alan stephanie frappart, 2014 yılında ligue 2'de ve 2015 fıfa kadınlar dünya kupası'nda hakem olarak görev aldı. 2019'da, fransa birinci futbol ligi (ligue 1) 2019-20 sezonu listesine dahil edildi. 35 yaşındaki frappart, bir ligue 1 sezonu için belirlenen hakem listesine alınan ilk kadın olarak kayıtlara geçti.

amiens ile strasbourg arasında 28 nisan'da oynanan maçta düdük çalan frappart, bir ligue 1 maçını yöneten ilk kadın hakem unvanını almıştı.
yarınki maçla ilgili açıklamasında , herhangi bir korkularının bulunmadığını kaydeden frappart, bence çok fazla bir değişiklik yok çünkü futbol aynı futbol. takımlar farklı oynayabilir ama kadın ve erkek hakemler olarak kadın ve erkeklerin maçlarını farklı şekilde yönetemeyiz. sonuçta oyun aynı oyun, kurallar da aynı kurallar. yani kadınlar liginde ne yapıyorsam aynısını yapacağım” dedi.

yani bizim izlediğimiz kadarıyla ikisi aynı şey değil ama koskoca uefa seni seçtiyse vardır bir bildikleri diyeceğiz artık.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar