stephen curry

2009 draftında golden state tarafından 7.sıradan draft edimiş 1.91 boyunda ki oyun kurucu.2010 dünya basketbol şampiyonasında altın madalya kazanan birleşik devletlerin kadrosundada yer almış.
devamını gör...
okc maçında maç kazandıran 3lüğü atan adam.bu önemli değil. önemli olan westbrook u soyunma odasına kadar yollamasıydı.videoyu kendiniz bulun.
devamını gör...
all-star 2015'te 1,513,324 kişinin oyu ile batı karmasının ilk beşine seçildi. ayrıca en fazla oyu alan oyuncudur. 2. all-star maçı olacak.
devamını gör...
dün oynanan batı finali ilk maçında goldın siteyt forması ile hüistın rakıts potasına 36 sayı göndermiş basketbolcu...

maçta 6 adet üçlük atmış basketbolcudur..tabi bu üçlüklerin birçoğu el üzerinden atışlardır..izlemesem inanmazdım...

adam boş turnike atma şansı varken bile kaldırıp üçlük atabiliyor...bu kadar güveniyor üçlüklerine....

tabi 36 sayısının yanına 6 irbaund ve 5 asistte eklemişliği vardır..

boşuna mvp olmamış onu anladım ben...yanlış değilsem 2. defa izledim kendisini..tam maç olarak ilk defa izledim kendisini..
devamını gör...
bu sabaha karşı batı konferansı finalleri 3. maçında houston'a karşı bir katil edasıyla oynadı. 7/9 üçlük isabeti ile 40 sayı attı. takımı da maçı 115-80 kazandı. seride de 3-0 öne geçmiş oldular. ayrıca bu maçtaki üçlükleriyle birlikte bir play-off sezonunda en fazla üçlük atan oyuncu rekorunu eline geçirdi. önceki rekorun sahibi 22 maçta 58 üçlükle reggie miller'ın dı. kendisi ise bu rekoru 13 maçta geçmeyi başardı! geçtikten sonra üstüne 3-5 tane daha üçlük attı zaten. bundan sonra en az 4 maçı daha var. bu sayı 11'e kadar çıkabilir. rekor nerelere gelebilir siz düşünün. bir de bu maçta üçlüklerinden daha enteresan bir şey daha yaptı. ki bu ondan en beklenilmez olan şeydi. dwight howard'ın üzerinden hücum ribaundu çekti. o ribaund öyle top kendisine yakın olduğundan falan gelmedi eline. adam girdi içeri, vücudunu howard'ın önüne koydu, pozisyonunu aldı, zıpladı ribaundu çekti. sonrasında da faulünü aldı howard'dan. howard 2.12'lik çok atletik, ligin en iyi ribaundçularından biri olan bir adam, kendisi ise 1.91. ilgili pozisyon;

devamını gör...
ve tanrı basketbolcuyu yarattı.
bugünkü ya da dünkü indiana pacers maçında çeyrek sonlarında iki tane canavar 3 lük atmış deli dehşet bi arkadaşımız. * orta çizginin gerisinden salladığın topun o potadan geçme ihtimali bu arkadaşta nası o kadar yüksek oranlara çıkıyor tam bir gizem. link veremiyorum, açın izleyin, nba ye bir kez daha biat edin.
devamını gör...
dün gece oynanan magic maçında, 128 üst üste maçında üçlük isabeti bularak kyle korver'a ait rekoru geçmiştir. üç çizgisinin 2-3 metre daha gerisinden, el üzerinde, dengeli-dengesiz tüm şutları o kadar kolay bir şekilde atıyor ki, artık isabet bulduğu zaman şaşırmıyorum. kaçırdığında şaşırıyorum. bit bazır denilen, son saniye üçlüklerini, sanki normal hücumdaki bir şutmuş gibi, öyle rahat ve kaygısız atıyor ki, bit bazırın bir anlamı, heyecanı kalmıyor. rekorları kıra kıra geliyor, sanırım chamberlein'a ait, sezon sayı ortalaması rekorunu da kıracak bu sene. ayrıca, zaten kendisine ait olan, bir sezonda en çok üç sayı isabeti bulma rekorunu da ilerletecek. sanırım tüm rekorlar, onun ilerlettiği yere kadar ilerleyecek. bir 10-12 yıl kadar da jordan mı, curry mi tartışması ile de kafamız şişecek.
devamını gör...
sol ayağındaki burukluğa rağmen takımını galip getiren oyun kurucu kişisi.
--- alıntı ---

nba'de sezonun 1 numaralı yıldızı olan stephen curry, oklahoma city thunder deplasmanında resmen şov yaptı ve rekor kırdı. 3. periyotta sol ayağını burkmasına rağmen oyuna devam eden curry, takımını galip getiren üçlüğü çok uzak mesafeden atarken, 12 üç sayılık isabetle "bir nba maçında en fazla 3 sayılık basket atan oyuncu" rekorunu egale etti: 121-118.
--- alıntı ---

devamını gör...
nba efsanelerinden magic johnson tarafından hakkında ''bu formunu 4-5 sezon daha sürdürür ve takımı birkaç kez daha şampiyon olursa nba tarihinin en iyi oyuncusu olabilir!'' şeklinde bir övgü alan basketbolcu.

mukayese özgürlüğümü kullanarak şimdiden lebron james'in üzerinde, kobe bryant ile eşdeğer, michael jordan'a yakın görüyorum...
devamını gör...
phoenix suns'ın efsane guard'ı steve nash, onun hakkında övgü dolu ifadelerde bulundu. 'nba'ye gelmiş en büyük yetenek, gelecekte bir daha onun gibisinin çıkacağını pek sanmıyorum, çünkü kendisinde kimsede olmayan özel bir şey var'...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar