stetoskop

bayan doktorlara;

-hemşire hanım serum bitti

+hemşire hanıma söyleyin değiştirsin. (doktor olduğunu belli etmek için özellikle bu cümleyi kurar)

... gibi karıştırmalara meydan vermemek için bayan doktorların özellikle boyunlarında gezdirdikleri alet.
devamını gör...
doktorların, mesleklerini belli etmek için boyunlarına astıkları, tansiyon ölçen emekli amcaların ise ellerinde tuttukları, bir ucunda hassas bir mikrofon gibi bişey, diğer ucunda da kulaklık gibi bişey bulunan alet.
devamını gör...
istanbulun bir yakasından diğeryakasına toplantıya giden doktorların boyunlarından çıkarmadıklarını görünce şahsımı şaşkınlıktan şaşkınlığa sevketmiş doktor aletidir.
devamını gör...
doktorların ve doktor adaylarının, doktor olduklarını belli etmek için boyunlarına asmadıkları alet. Zira, cebinize koyamazsınız, sığmaz, çantanıza koyarsınız sığmaz, yamulur, borusu kırılır, zeytini düşer... kullanış açısından en rahatı boyna asmaktır.
devamını gör...
önlüğün cebine koyanları da vardır, lakin hocadan "nerde stetoskopun" azarı işitilebilir.

yine böyle bir kıl hocanın dersi. şööööyle sıradan baktı herkese, kimine dedi niye kotla geldin, kimine dedi ne o sakallar öyle, bana da birşey bulamayınca "nerde stetoskopun" diye haykırdı. cebimden çıkardım gösterdim, "buydaaa". nasıl çemkirdiyse çocukluğuma dönmüşüm, sonra beni bağrına bastı, öptü kokladı falan. evladı gibi oldum. kızını vercek galiba.
devamını gör...
kendi dalıyla ilgisi olmasa bile kesin olarak doktorların boynunda bulunması gereken cihaz. (not: özellikle yeni doktorsa ve boynunda bu cihaz yoksa hemen o ortamı terkedin.) .
devamını gör...
manuel tansiyon ölçücünün içinde bulunmakla bir zamanların oyuncağı haline gelmişti. ciks olanları, doktor arkadaş/eş/dost/sevgiliye alınacak favori hediyelerden.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar