büyük iskender

Başta hocası Aristo'dan olmak üzere aldığı eğitimler es geçilmemelidir. Hatta aklıma Bob Marley Faruk'un Arif'e dediği "o kadar şeyi bana da yükleseler ben de bilirim" repliğini getirtir. Karşışında dişli rakipleri olmaması da onu yenilmez kılmıştır.

adnan güngör

turgut özal'ın kız zeynep'in üçüncü evliliğini yaptığı zengin şahsiyet. ikili 1993 senesinde evlenmişti. adnan güngör, her ne kadar zeynep'in ikinci evliliiğini yaptığı baterist asım ekren gibi sansasyon yaratmadıysa da güngör'ün birlikte olduğu ünlü kadınlarla sevişme görüntülerini onlardan habersiz videoya kaydetmesi magazin basınına konu olmuştu. hatta bu görüntüleri zeynep özal'a da izlettirdiğini bizzat özal kendisi ifade etmişti. adnan güngör'ün kurbanı olan namlı kişilerden bir tanesi o dönemin aranan mankenlerinden deniz pulaş'tı.

sosyal medyanın kimsenin gözünün yaşına bakmıyor oluşu

sosyal medyanın tüketim hızının arşu alaya varması durumu.

o değil de beni gerçekten yoruyor bu hız, yaşlandım galiba. her gün ne yediniz, ne içtiniz, hangi yabancı isme sahip mekanda yine aynı yabancı isme sahip enteresting bir yiyeceği tükettiniz de aslında o kadar da beğenmemenize rağmen paylaştınız. çok sıkıldım aslında ama niye böyle oluyor ben de tam bilmiyorum. ya aranıza karışacağım, ya tas tarak toplayacağım.

sosyal medyanın kimsenin gözünün yaşına bakmıyor oluşu

Aslında iyi ki de bakmıyor çünkü, yarınlar yokmuşçasına tüketen toplumun yarısından çoğu sosyal medyanın içinde olduğundan her gün sesi berbat ötesi olan popçular, sicilleri sütten temiz olan, polis çevirse babasını arayacak yeni yetme çakma gangsta drillciler, osuruk şakası, anneme hamileyim şakası gibi deli saçması videolar ile ünlü olan youtuber'lar, ünlü olma ümidiyle yemekleri ziyan eden işletmeciler, bir kaç tık uğruna kendini rezil eden tiktokçuları başımıza ünlü yaptılar. Ama onları da hızlıca her gün her dakika tüketmeye devam ediyorlar. Sözüm ona "ünlüler"de devirlerinin bittiğini fark edince toplum beni anlamadı demez mi... Aynen kardeşim sen sanat icra ettin ama biz farkına varamadık affet...