dört kadınla evlenmek

Evlilik dizilerde bile formalite icabı olunca gerçeğe dönüşürken gerçek hayatta formaliteden nikah kıyanların nasıl hakiki bir evliliğe dönüşmesin? Bunlar Faso fiso.. Evlilik tamamen cinsel amaçla yapılır. Diğer seçenekler de göz önünde bulundurulur ama ilk amaç ben bu insandan sağlıklı bir şekilde evlat sahibi olabilir miyim? Cinsellik ön planda değildir diyen varsa daha kadın erkek ilişkisini çözememiştir.

Neyse efendim hal böyleyken peygamber efendimizin evlilikleri de tam bir evliliktir. Formalite değildir. Gerçek evliliktir.

isyanım var

13 saatlik sehirlerarasi yolculukta şoförle beraber dinlediğimiz güzide eser. Öte yandan muavin kardeşimiz ex sevgilisinden dert yanarken bir an bu gerçek üstü seyahatin zihnimin bana oynadığı nalet bir oyun olup olmadığını....
ne diyordum damar bir eserdir abiler...

Tarhana cipsi

Maraşlıların tarhana hamurunu hasıra ince bir tabaka halinde serip kurutarak yaptıkları çerez yiyecek.
Maraş tarhanasını pek sevmem ama bu usul ağız oyalamak için iyi düşünülmüş.
Bim'e geçen haşiroğlu markasınınki gelmişti. Acılısını aldım ben, fena değil. Sadece ev yapımına göre daha kalın bu.

delirmekten korkan insan

Akıllı insandır. Aklın bir nimet olduğunu bilir, kaybedildiğinde Allahın onu şekilden şekile sokacağını bilir. Delilik öyle iki sinirlenmeye olmuyor ciggerim, sağlam delirenler anlar ancak. Onlara da bu dünya fazla sert kalpsiz ve ruhsuz gelir. Delilik mertebesine ulaşmadan anlayamazsın.

sözlük yazarlarının karalama defteri

kendim için bir şeyler yapabilmenin yolunu bir türlü öğrenemedim. sadece ben seviyorum ya da istiyorum diye hiçbir şey yapmadım şimdiye kadar ve yapmayı da bilmiyorum. etrafımdakileri memnun ettiğim kadar mutluyum diye devam ettiğim sürece önce kendimi sonra etrafımdakileri germeye devam ediyorum zira bu yapamama halinin getirdiği rahatsızlık hissi beni fazlasıyla boğmaya başladı. kendimi ifade edip anlaşıldıktan ya da mış gibi yapıldıktan sonra aklı selim nasihatler almaya muhtacım.

çok sıkıldım, sıkıldıkça daha da öfkeleniyorum, öfkelendikçe daha çok sıkılıyorum. s.o.s.