nerede o eski islamcılar

şimdiki zamanda daha keskin bir şekilde ayrılıyorlar artık. sadece maddi çıkarları için mış gibi yapıp yaranmaya çalışanlar ve gerçekten ilim sahibi olup bilinçli müslüman olanlar. daha eskilerde sanki sadece anne babadan görülen kadarıyla yetiniliyordu. sormak sorgulamak yoktu. şimdilerde daha bilinçli bir gençlik var. her şeyi alıp olduğu gibi kabul etmek yerine detayına inmek istiyor ikna olmak istiyor.

en iyi meslek

tek bir meslek olmayan meslektir. her zaman savunduğum şey hiçbir yeteneğin birbirinden üstün olmadığı hepsine aynı derecede ihtiyaç duyduğumuz için tek bir meslek ya da birkaç meslek olarak sınırlamamız yanlış olur.

dünyaitiraf.com

#7221204

olmuyor be kardeşim. her şeyin giderek daha da sarpa saracağını adım kadar iyi bilsem de, her sarpa sarışında bir daha bozuluyorum. çünkü biliyorum ki böyle olmak zorunda değildi. çok farklı yollar çizebilirdim. keşkeler hep kafamızda, sırtımızda. yapacak bir şey de yok.

nerede o eski islamcılar

(bkz: islamcı kelimesinin sonundaki cı eki)

eski islamcı diye bir kavram olamaz. islamcı diye bir şey yoktur. insanlar sadece kendinden olmayana tahammül edemedikleri ve ben müslümansam bunlar müslüman değil o yüzden ben bunlara islamcı dinci falancı filancı diyeyim hem sinir olsunlar hem de kavga çıkmasın diye kullandıkları ifadedir. eskiden böyle bir kavram yoktu. bizim köyde hala yok. kimse kimseye böyle saçma sapan lakaplar takıp alaycı bir şekilde ötekileştirmeye çalışmıyor. çok kızdırırlarsa birbirlerini; sen çok mu iyi bir b.ksun sanki der geçerler. fitne çıkarmaya çalışmazlar.