suçsuz bir erkeğe taciz iftirası atmak

istanbul bahçelievler'de annesi ile birlikte yaşayan 18 yaşındaki genç kızın yaptığı.

kız annesinin erkek arkadaşı murat y.'nin kendisini taciz etmekle suçladı. anne taciz iddiasını desteklemedi ama mahkeme murat y'ye çocuğun cinsel istismarı suçundan 20 yıl hapis cezası verdi.

20 yıl hapsi duyan kız bir dilekçe ile karara itiraz etti ve "durun iftira ettim" dedi.

amacının sadece murat y.'nin annesi ile olan ilişkisini bitirmek olduğunu açıklayan genç kız iftirayı bu sebeple attığını söyledi.

“annem ilişkisini sona erdirmeyince erkek arkadaşıyla ilgili bu beyanda bulundum. amacım annemin sanıkla ilişkisine son vermekti. ancak bu, suçsuz bir adamın 20 yıl ceza almasına sebep oldu. söz konusu yıllarda istanbul’da bile değildim. sanık ne yaklaşmış ne de bana dokunmuştur. haksız yere 20 yıl ceza yiyen sanığın verdiğim beyanlar dikkate alınarak serbest bırakılmasını talep ediyorum. yediği cezayı görünce aklım başıma gelmiştir.”

bu yine vicdanlı çıkmış ama kaç tane olayın içinden böyle vicdanlı olan çıkar ki. yanlış anlaşılmasın kızı aklıyor filan değilim ama attığı iftiranın bir insanın hayatını karartığını bilip de ortaya çıkmayan bir sürü tip var piyasada.

http://www.hurriyet.com.tr/...
devamını gör...
kuran'da kadınların şahitliğinin erkeklere göre neden daha
düşük tutulduğunun sebeplerinden biri olsa gerek.
örnekleri çok.

kadınlar zorda kalınca aşırı duygusallığa
iftira ve yalana çok meyilliler.

yaptıklarının sonuçlarını değerlendirebilecek derecede
yeterli analitik zekaya da sahip değiller.

bu yüzden kadınların şahitliğine başvuruken
başka unsurlar da enine boyuna araştırılmalı.
devamını gör...
bir hakim taciz vakalarında şüphe varsa alt sınırdan ceza verilir ve neredeyse kadının beyanı esas tutuluyor diyordu. şüphe varsa ceza olmaması lazım ama bu taciz davaları çok medyatik olunca hakimler kendince bu şekilde kendilerini sağlama alıyor. tabii bu durumda da para koparmaya çalışan organize gruplar suçsuz erkeklere rahat rahat iftira atıp yollarını buluyor.
devamını gör...
bugün iki kez şahit olduğum olay. artık toplum olarak napacağımızı inan ki bilmiyorum. bence kimse de bilmiyor. pendik'ten bindiğim trenle söğütlüçeşme'ye gelene kadar iki farklı bayan ve iki beyefendi ile bu duruma şahit oldum. ilki telefonun flaşının yanıp sönmesi ile alakalıydı. kadın adama direkt çantasını fırlattı. meğerse adama sms gelince flaşı yanıp sönüyormuş. kadından tiksindim o an çünkü ilk tepkiyi ben koydum adama ben sordum herkes sustu. lakin kadın haksız mıydı? bunu da sordum kendime. her neyse.

ikincisi de buna benzer bir olaydı...
devamını gör...
memlekette ne iftiralar atılıyor.yasalar cahil,ahlaksız,ruh hastaları için değil normal insanlarca işletilmek için hazırlanır.

cinayet iftirası atılıyor diye cinayeti suç olmaktan mı çıkaralım?ya da cinayet işleyip kollanan (bkz: şule çet) cinayetindeki gibi tipler yüzünden?palu ailesi yüzünden anayasayı komple kaldırıp müge anlı üzerinden de adalet sağlayabiliriz?

ülkede doğru düzgün işlemeyen her şeyi komple gömersek burada toprağın dibini ilk sabah akşam yıkayıp yağladıklarınız boylar.

ama "açık giyinen,tenhada içen" diye tecavüz pisliğine kılıf aramaya çalıştırdığınız o kararmış beyinler "kadın beyanı esastır" olduğunda tecavüz gibi "fizyolojik delili klinik delili bulunan bir hususta bile eğriyi doğruyu ayırt edemeyen bir yargıda kadın beyanı esastır" diyemiyor.

gerçekten niyetiniz hiç anlaşılmıyor beyler.
devamını gör...
çok korktuğum şeydir. toplu taşıma araçlarında balık isitifi giderken sırf bu korku yüzünden cama yapışıp gitmeye gayret ediyorum ama kan ter içinde kalıyor insan Allah bunlardan korusun insanları.
devamını gör...
genç kadınların ilgi çekmek için yapmayacakları bir faaliyettir. çünkü ülkemiz ve daha pek çok ülkenin şartlarında tacize uğrayan tarafa yaşatılan utanç ve baskı taciz eden tarafa yaşatılandan çok daha fazla. tacize uğrayan kişinin değersizleşmiş hissetmemesi, daha doğrusu hissettirilmemesi imkansıza yakın bir ihtimal. tacize uğradığının başkaları tarafından öğrenilmesi erkekler ve kadınlar için çoğu zaman tacize uğramaktan çok daha yıpratıcı oluyor. bu bakımdan ruh sağlığı yerinde bir insan ilgi çekmek için bu tarz bir yolu denemez. tabii ki kişisel çıkarları için bu yolu deneyenler vardır ama ben onların sayılarının bir elin parmağını geçeceğini düşünmüyorum. tacize uğradığı halde susanların, ve hatta susmadığı halde susturulanların yanında iftiraya uğrayanların sayısı okyanusta kum tanesi gibi kalır bence.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar