suikast

insanlara yapmadıkları veya içinde olmadıkları durumları maletmek. sanki gördün, yanındaydın planlarını yaparken. bu ülkenin askeri manyak, polisi manyak, ama ülkenin çoğunluğunu oluşturan akp yandaşları normal. ya bu ülkeden değilsin, yada suikast meslek oldu. her türlü herzeyi ortaya çıkaran, hatta daha insanların beyninin içinde geçenlerden bile haber alma kabiliyeti olan güruh acaba necip hablemitoğlunun, uğur mumcunun suikastlerini stv ekranlarında kaç gün görmüş. yada ifadesi alınma aşamasında kendini öldürdüğü masalları anlatılan kaç subay tanımış acaba. solak bir adamın sağ eline silah tutturup intihar ettiğini haber yapmak ta ayrı bir suikast sanırım.
devamını gör...
kötü, şer üzere kast. bu kast bir can'a ise netice alınmasıyla bu cinayete dönüşür. can'a yönelik su-i kastlar olabileceği gibi canana yönelik su-i kastlar da olabilir. nefse yani kişiye yönelik eylemlerin bir müdafa ile karşılık bulması da doğaldır.

şimdi burada bir ayrıma gidelim:

1-) kişiye(cisim/cesed) yönelik kast
2-) kişiliğe(itibar) yönelik kast

kişiye yönelik kastları, eylemleri biliyoruz. bir de kişiliğe, manevi kişiliğe yönelik saldırıların da önemli olduğu ortadadır. madden, fiilen daha doğrusu cesed olarak ortadan kaldıramadıklarınızı önce değersiz hale getirmeye çalışırsınız. kişiliği, şahsiliği üzerinden bir saldırıya maruz bırakmak bunun en tipik örneğidir. bel altı vuruşlar gibi. kişinin şahs-i manevisine, itibarına yapılacak saldırılar etkili ve sonuç alma bakımından dikkat çekicidir.

dünyanın ve memleketin geçtiği şu zor ve çetrefilli günlerde, bahsettiğimiz, izah etmeye çalıştığımız işbu kast ve cürümlerin artması ve sıkça başvurulan bir yöntem olarak tekrar tedavüle sürülmesi ihtimal dahilindedir. çağın imkanlarını kullanarak yeni ve teknolojik argümanlar üzerinden verilen bu savaşın sonuçlarının olmaması mümkün mü?

cismen(cesed) ve manen(itibar) oradan kaldırma faaliyetlerinin artabileceği uyarısı elbette sorumlu kurum ve organlar tarafından dikkate alınmalıdır, alınıyordur. aksi halde tarihin tekerrür etmesi kaçınılmazdır.


devamını gör...
başarılı olduğunda birinin ya da birilerinin ortadan kaldırıldığını anlatan kelime. daha derin anlamını ise hedefin konumuna tarafgirlğimiz belirler.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar