şükür ki haram lokma yemedim

sahte evraklar hazırlayıp az kişinin kuyusunu kazmadın ama olsun yine de haram lokma yemedin bu seni temiz kılar canısı diye cevaplanılası beyan.
devamını gör...
vatana ihanetten yargılanacak kişinin olayı saptırmak için kullandığı cümleler yığını. inananlara yazık..
devamını gör...
eğer hakkındaki iddialar gerçekse, "ama devlet sırlarını ifşa etmiş, ya da casusluk yapmış olabilirim, olsun, haram lokma yemedim ya.." şeklinde devam edebilecek cümledir.
devamını gör...
kendine göre haklı söylemdir. çünkü hocasından fetvası vardır yaptıklarının, nasıl belli makamlara gelene kadar dini vecibelerden vazgeçebilmenin fetvası varsa bu abinin yaptıklarının da fetvası var. tabii ki haram iş yapmamıştır bu sebeple.
devamını gör...
ihanet ettiğin ülkenin memur maaşı kendisine haram olduğu için kendini yalanlayan iddia.
devamını gör...
kpss sınav sorularını çalan hırsızların söyleyemeceği laf. gerçi soruları çaldığına göre utanma duygusu diye bir şey kalmamıştır. o yüzden rahat rahat kurar.
devamını gör...
kırdığı cevizler bini aşmış, lokma hesabı yapan gülenist söylemi.

"öğrenciye herşey mübahtır" geyiği vardı, fetullah gülen herhalde onu "şakirte herşey mübahtır" şeklinde tevil etmiş bunlara.

sahte delil üret, insanları gizlice dinle, ama haram lokma yemedim de. oh ne ala. bu saydıklarımız onlara göre haram değil zaten.

o polislik mesleğine de hangi soruları çalınmış sınavla girdikleri de belli değil.

neydi? kopya da mı haram değildi.

paralel evrende yaşamak varmış arkadaş.
devamını gör...
duygusal bir beyandır. ispatı şu anlık yoktur.

ihanet etmek, kpps sorularını çalmak gibi söylemlerde bulunanlara şaşırıyorum. kabak gibi ortada olanları görmeyip, zerre kadar delili olmayan şeylere inanıyorsunuz ya, ölüyorum gülmekten.
devamını gör...
avatarı meşhur olmuş.ama bi gölgeli bob marley kadar ünlenemeyecek maalesef.t-shirt piyasasını etkileyeceğini düşünüyorum.
devamını gör...
bir cemaat mensubu hezeyanı.

haram lokma yemedin ama beslendiğin sermaye ağından himmet adı altında türlü yolsuzluğa bulaştın.
haram lokma yemedin ama kazandığın makamı çalıntı cevap anahtarıyla, mülakattaki kayırmayla elde ettin.
haram lokma yemedin ama terfide abilerin, imamların arka çıkmasıyla bir yerlere geldin.
haram lokma yemedin ama fahiş maaş taltiflerinin kahir ekseriyetini hacıladın.
haram lokma yemedin ama rakip gördüklerini öym vasıtasıyla, şantajlarla haksız yere tasfiye ettin.
haram lokma yemedin ama ananas simsarlığı yaptın.
haram lokma yemedin ama aids korkusu yaşayan afrika toplumunu tüketim çılgını bireyler yaparak söğüşledin.
haram lokma yemedin ama haram lokma yediğini iddia ettiğin yapı sayesinde 15 kat büyüdün ve bu büyüme çok ''helal''di (!).
devamını gör...
paralelci polislerin demeçleri. bu polislerin en düşüğü 527 kere maaş ödülü almış. daha ne yiyeceksiniz lan at hırsızları.
devamını gör...
"benim kalbim temiz" iddiasında bulunan pek çok insanın kullandığı benzer söz. kimse kendine toz kondurmuyor. belki doğru söylüyordur bilemem ama pek çok kişi eleştirdiği davranışı kendi yaptığı halde kendini görmediği, radar gibi başkalarınınkini anında gördüğüne şahit olduğumdan pek itibar etmediğim laf, kimin ne yaptığını Allah cc biliyor gerçekte. insan kalkıp da haram lokma yedim demez. adam katil ama "ben öldürmedim" diye bas bas bağırıyor.. işin bide bu yönü var.
devamını gör...
suda yaşayan balığın suyun ne olduğunu bilmemesi gibi.
devamını gör...
söyleyenleri düşündükçe güldüğüm, son derece komik bir motto. polislik sınavı sorularını çal, kpss sorularını çal, adam kayırarak kendi adamlarını kritik mevkilere yerleştir, 500 maaşlık ikramiye al, sonra da hiç haram lokma yememiş ol. neresinden bakarsan bak tutarsızlık.

din simsarlığının en ileri versiyonu aslında. rabbin haram kıldıklarını değilde hoca dediğin kişinin haram kıldıklarını dikkate almak. aman dikkat edin derim ben. zira Allah ın haram dediğine helal demek insanı dinden çıkarabilir.***
devamını gör...
haramın tanımını kendilerine göre yapan, elleri kelepçelenince bir taraflarını yırtarak, duygu ve din sömürüsünün dibine vuran kandilli hoca efendi talebelerinin iki yüzlülüğünü yansıtan çığlık. madem o kadar haram helal hak hukuk düşkünü insanlarsınız, neden polislerin sendika hakkını desteklemiyorsunuz dedirtir. desteklemezler, çünkü sendika, emniyet içindeki cemaat yapılanmasına rakip olabilir, yeri geldiğinde onların yaptıklarını, keyfi uygulamalarını denetleyebilir. kuruluş aşamasında mahkemelik olan emniyet sen'e üye olan yüzlerce polis oradan oraya sürüldü baskı gördü. onlar haram mı yemişti. sendika kurucuları her seferinde mahkeme ile tekrar döndükleri halde defalarca meslekten ihraç edildi. onları suç örgütü kurmuş, çalmış çırpmış gibi meslekten atarken haksızlık değil miydi.ailesi çoluğu çocuğu yok muydu onların. neden sessizdiniz acaba. bitmedi ucuz kahramanlığınız.
devamını gör...
alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste birilerine 2. sınıf insan muamelesi yaparlarsa olacağı budur ve sonrasında da bundan farksızdır. anca lafta varlar ya gerisi...
devamını gör...
sizin derneğiniz (kimse yok mu), aranız iyi olduğu dönemde, kamu yararı statülü olup nüfuz kullanmanın feriştahını yaptı mı? yaptı.
yolsuz diye suçladığın iktidar döneminde örtülü ödeneklerden cemaatine aktarılan paranın haddi hesabı var mı? yok.
tansu çiller'in ödenek skandalında bizzat parsadan'ın itirafları ve sizinkinin çiller'e sunduğu istihbarat raporları ne alem? hala aynı yerde.
yav he he. haram lokma yemedin, he.
devamını gör...
bazı medya kuruluşlarını ters köşe yapan haykırıştır.
eli kelepçeli boy boy afişeler yapılacakken
işte teröristler denilecekken bu söz yüzünden ekranlara görüntüler taşınamamıştır.
delikanlı polisin tarihe geçen sözüdür.
devamını gör...
haram lokma yiyenlerin lokmasını kursağında bırakma çabası ile işini yapıp,
sırf işini yaptı diye linç edilmeye çalışanların haykırışıdır,
onlar da haram lokma yiyenlere katılsa idi, linç edilmezlerdi,
haram lokma yemedikleri için linç edilen kişilerin bu haykırışı insanlık adına utançtır.
devamını gör...
çalıntı sorularla memur olmuş, haramın dibini bulmuş, beşyüz küsür maaş ödülü almış, işadamlarına, ona buna şantaj yapmış kişi söylemi. adama bak bir de haram yemedim diyor. yalan bunların ahlakı olmuş.
devamını gör...
bana tayyip erdoğan'ın "bir gün duyarsanız ki tayyip erdoğan çok zengin olmuş, bilin ki haram yemiştir." sözünü hatırlatan söz.
devamını gör...
elhamdülillah müslümanım diyen birinin övünmemesi gereken durumdur...

zaten senin dininin gereği budur...

zaten yiyenler cezasını bulacaklar..amma bu dünya da amma öbür dünya da belki de her iki dünya da...
devamını gör...
paralel ihanet çetesinin algı operasyonunun bir parçasıdır.

bir çocuğa tecavüz eden sapığın ellerini kaldırıp haram lokma yemedim demesine benzemiştir.

devamını gör...
milletin parasını haksız yere kendi yandaşlarına dağıtanların kocaman yalanıdır.

--- alıntı ---

emniyet içindeki paralel yapılanmanın, polislere para ödülü verilmesini düzenleyen taltif sistemini sabote ederek, ödüllerin tamamına yakınını yapıya mensup emniyet müdürlerine aktardıkları tespit edildiği iddia edildi. 'haram lokma yemedim' diyen emniyet müdürü hayati başdağ'ın da bu sistemle, tam 557 maaş taltifi aldığı ortaya çıktı.

yenişafak'n haberine göre "emniyet içindeki paralel yapılanmaya yönelik düzenlenen casusluk ve yasadışı dinleme operasyonları ile yapının usulsüzlükleri bir bir ortaya çıkarken bir usulsüzlük de polislere para ödülü verilmesini sağlayan 'maaş taltif sistemi'nde tespit edildi. emniyet genel müdürlüğü'ndeki (egm) cemaat yapılanmasının, maaş taltif sistemini kendilerine yakın olan isimlere bağladıkları, paralel yapıya mensup olmayan polislerin ise mağdur edildikleri belirlendi. gözaltına alındıkları soruşturma dosyasında herhangi bir yolsuzluk isnadı yokken, müdürlerin bazılarının kirada oturdukları ve mal varlıklarının az olduğu yönünde kamuoyunu yönlendirme amaçlı algı yönetimi çalışmaları sürerken, bu tespitlerle bu çabalar da boşa çıkmış oldu.

başdağ ihya edilmiş
maaş taltifiyle ihya olan müdürlerden birisi de, gözaltına alındıktan sonra sağlık kontrolü için gittiği hastanede "haram lokma yemedim" diyerek şov yapan, istanbul terörle mücadele şubesi'nin eski müdür yardımcısı hayati başdağ oldu. başdağ'ın tam 557 maaş taltif aldığı ortaya çıktı.

yilmazer'in 11 yildaki kazanimlari büyük

istihbarat şube müdürlüğü ve istihbarattan sorumlu emniyet müdür yardımcılığı yapan ali fuat yılmazer'in de 490 maaş taltif aldığı belirlendi. yılmazer'in baskın yapılan villasının kiralık olması nedeniyle algı yönetimi yapılırken yılmazer'in kısa sürede edindiği mal varlığı bu çabaları boşa çıkardı. işte 2003 yılına kadar hiçbir mal varlığı olmayan yılmazer'in 11 yılda edindiği mal varlığı:

çanakkale sarıtaş ve tepecik'te 3 arsa

ankara yumrutepe, karagedikli ve gölbaşı'nda 3 arsa

ankara mera besi çiftliği'nde hisse


yurt atayün: 731 maaş ödül

eski terörle mücadele şube müdürü yurt atayün'ün de 731 maaş taltif aldığı belirlendi. atayün'ün 2 adet otomobili ve her ikisi de 2012 yılından sonra olmak üzere büyükçekmece'de 2 adet daire aldığı öğrenildi.

ertan erçikti: 697 maaş ödül

asayiş şube müdürü iken 17 aralık operasyonu sonrası görev yeri değiştirilen ertan erçıktı'nın 697 maaş taltif aldığı belirlenirken, atakent'te 1 daire ve birisi eşinin üzerine olmak üzere kayabaşı'nda 2 daire aldığı öğrenildi.

serdar güldali: 449 maaş ödül

istihbarat şube eski müdürü serdar güldalı'ya ise 449 maaş taltif verildiği ortaya çıktı. güldalı'nın da ankara eryaman ve yapracık'ta 2 daire ile istanbul beşiktaş'ta geçen yıl 400 bin lira karşılığında alınan bir daireye sahip olduğu öğrenildi.

ömer köse: 428 maaş ödül

terörle mücadele şubesi'nin 17 aralık süreci'ndeki müdürü ömer köse'nin ise 428 maaş taltif aldığı ve tekirdağ çerkezköy'de bir arsaya sahip olduğu öğrenildi.

işte diğer taltifler

serdar bayraktutan: 689 maaş taltif

murat çetiner: 265 maaş taltif

ömer özyılmazer: 742 maaş taltif

ramazan candan: 527 maaş taltif

metin canbay: 594 maaş taltif

ünal akçakıl: 568 maaş taltif


--- alıntı ---
devamını gör...
derin devletin polisleri içeri alınırken gösterdikleri tavır ile cemaatin polisleri içeri alınırken gösterdikleri tavır..
birincisinde show yoktur ama ikincisinde alışık olmadığımız bir durum var.
devamını gör...
bir gol olarak yedirilmeye çalışılan söz. yersen.

haram lokma yemedin.. peki, bu ülkenin dışişleri bakanlığında yapılan gizli toplantıyı ben mi dinleyip servis ettim? bu ülkenin üst düzey yöneticilerini ben mi dinledim? bunlar helal mi?

taltif aldım ama verenler bir komisyon. o zaman helal olur ya pardon..
devamını gör...
iktidar yalakalarına dert olmuş söz. neredeyse bir aydır sırf o dertten 5-6 tane gazete(!), onun iki katı tv kanalı, iktidar aygıtlarıyla beraber prodüksiyon üstüne prodüksiyon çeviriyorlar. neymiş adamlara taltif verilmiş. bak almışlar değil, verilmiş... bir de o polislere operasyonu bilmem kaç yüç tane taltif verilmiş bir amirle yapıyorlar utanmadan...

o da yetmiyor, kalkıp bir de dışişleri binasında sağır odada yapılan toplantının tertemiz ses kayıtlarını sızdırmayı bile bu adamlara yıkarak temize çıkmaya çalışmıyorlar mı, bitiyorum sizdeki bu akıllara. sahi ne oldu o iş? hakeza o casuslukla suçlayıp topladığınız polisler... daha tek birine bile casuslukla ilgili tek soru sorulmuş değil... sonra da bik bik bik...

neyse... siz gidin yusuf kaplan dinleyin...
devamını gör...
banka kredileri hariç diyerek söze girilmesi muhtemel cümle.
devamını gör...
çok ama çok iddialı cümle. şayet gerçekten bu cümleyi kuracak kadar adam varsa gönülden tebrik ve takdiri hak eder. ama genelde haram batağından çıkmayan insanların en çok tercih ettiği cümle çeşidi olmaktan öteye gidemiyor.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar