sulandırılmış faşizmi solculuk diye yutturmak

efendim hepinizin malumu dün chp li izmir'li bir milletvekili açılımın üzerine ancuyes sosu döktü , ortalık toz duman oldu. lakin solculuk böyle işte , kemal pasa'dan yadigar aldıkları sosyalist enternasyonal eşiğinden adım atıp, roboski civarlarında katlettikleri nicesinin yanına dahası gömülsün diye çok enfes bir açıklama yaptılar. 1930'lu yıllarda roma fatihi mussolini , moskova padişahı stalin ve sıcak denizlerin müdavimleri ile güzel bir ortaklık kuruldu. rus'un rustan başka dostu yok , ya roma ya roma , ne mutlu sadece türkü üstün görene ve diğer dairler şiirler güzellikler hikmeti.

kadınların makyajı sevme durumu aslında eksikliği yamama, nedir güzellik cabası denilen unsur bu işte. karsı tarafa hos görünme daha hos ama şimdi ben fasistim desen adama nereye gardas derler değil mi? o zaman ne yapıyoruz tüm sulandırılmış fasistliği chp altında topluyoruz.

her sağcı akp de her solcu chp de ben anlamadım bu işi simdi. sizin kutuplaşma dediğiniz şey aslında bu değil mi?

vesselam..
devamını gör...
siyasetin mide bulandıran, yer yer kusturan, baş döndüren, kalp kıran, oyun bozan, çelme takan, göze çubuk sokan özelliklerinden bir tanesi.
devamını gör...
kemalizm türkiye'de soldur. çünkü türkiye'de sol eşittir din karşıtlığıdır. esasında sağcı faşist bir ideolojidir.

bununla beraber gerçek manada sol görüşün de dibinde en faşist dedikleri ideolojilerden daha faşist bir düşünce yatar zaten. en basitinden devrim kavramını kutsallaştırıp devrime giden her yolu mübah görmek. sosyalizmin şiarıdır bu. azınlığın çoğunluğa dayatmasından, silahlı eylemlere kadar her şey devrim yolundaki küçük pürüzlerden ibaret. masum mu öldü, dert değil, at mit'e, at devlete...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar