şule çet

otopsi raporuna göre tecavüze uğrayıp camdan aşağı atılmış ve buna rağmen katili serbest bırakılmış maktül. tecavüze uğrayan hiç kimse bunu hak etmez. baş örtülü, mini etekli, inançlı ya da değil hiç bir kıstas bu aşağılık eylemi haklı gösteremez. tecavüze uğramış intihar süsü verilerek 20. kattan aşağı atılmış bir can için üzülmek vicdan sahibi herkesin hissettiği durumdur. bunun sizdeni bizdeni olur mu? acıları, ölümleri, hukuk sisteminin garabetlerine bile üzülmeyi kutuplar üzerinden yaptıkça yalnızlaşıp öfke doluyorsunuz. yalnız ve güzel ülkemden yalnız bireyler ve öfke dolu bir ülkeye eviriyorsunuz kendi gerçekliğinizi ve bu sanrınız en fazla sizlere zarar veriyor.
devamını gör...
hasta ruhlu bir adamın tecavüzüne uğrayıp bir plazanın 20.katından muhtemelen atılmış gencecik bir kız.umarım sorumlusu hakettiği cezayı alır.ancak bu haber başörtülü kadınlarla acı yarıştırılmadan yada başlık açılmadıysa duyarsızsınız suçlamasına girilmeden aktarılabilir. bağcıyı daha sağlam gerekçelerle de dövebilirsiniz. tanım : niyet ölçer yazarımızın açtığı başlıktır..
devamını gör...
tecavüze uğrayıp 20. kattan aşağıya atıldığı otopsi raporunda kesinleşmiş Allah rahmet eylesin ailesine sabırlar versin. abisi twitter'da tag açarak adalet arıyor ülkede zengine nüfuzluya bedel ödetilmiyor . daha dün soma faciasında 301 insanı madene gömen şirket sahibi tahliye edildi sorumlulara komik cezalar verildi .
bir çağ yangını bu ...
devamını gör...
çaresizliğin dilsiz bıraktığı bir olayın kurbanı. bile isteye deliller karartılarak adaleti elinde bulunduranlarca adaletsizliğe mahkum edilmiş bir olayın kurbanı ne sosyal medya ne de ailesinin çığlığı o pisliklerin hayatlarından bir gün bile almaya yetmedi yetmiyor bu yüzden de ne yazsam içimde patlıyor...
devamını gör...
hakkındaki iddianeme tamamlanmış. her şeye rağmen... duydunuz mu bilmiyorum ama son tıbbi raporda kızın nasıl öldüğünü bilmediklerini yazmışlardı. "bilmiyoruz" türkiyenin utanç seviyesini gösteren cümle. çünkü biz, ne zaman bir şey olsa bilmiyoruz. duymuyoruz. sürekli kandırılıyoruz. asla görmüyoruz.

sanıklar, benim açımdan katiller için müebbet ve 39 yıl hapis istenmiş. mahkeme kararı ne olur daha ne kadar sürünür zavallı baba bilmiyoruz ama ben tatmin olamadım açıkçası. adalet için bu kadar uğraşmak zorunda kalındığı için. adalet ve hukuk sistemini zenginlerin ayakkabısının altındaki sakız haline getiren herkes bir gün, ahirette mahirette değil; bu dünyada hakkettiğini bulur umarım.
devamını gör...
bu genç kızın olayında da geliyorlar bana soldan soldan... dilim döndüğünce, içimdeki sadiste olabildiğince hakim olmaya çalışarak anlatayım.

20 yaşında bir genç kızımız var. kendisi son derece dışa dönük, sürekli gülümseyen, pozitif biri. özel bir üniversitede öğrenci. hem biraz ailesinin maddi yükünü hafifletmek hem de yavaş yavaş mesleğinde tecrübe kazanmak için bir şirkete yönetici asistanı olarak giriyor. bir gün patron olacak o * şahıs * kıza maaşını vermediği gibi alkollü bir mekana götürüyor. Daha sonra ise ‘iş konuşuruz’ bahanesiyle alıp ofis denilen meşhur bir göktelenin 22. Katındaki yere götürüyor. (Yazar burada sabır çekip küfrediyor) ardından kızı rahatsız edecek bir takım şeyler yapıyor. Tam bu sırada kız, ev arkadaşına ‘bu manyak bana kafayı takmış. Bırakmıyor beni’ diye mesaj atıyor. Artık taciz mi etti, * kadar beynine bakmadan densiz densiz konuştu mu ne yaptıysa günahı boynuna... bu mesaj genç kızdan gelen son bilgi. O andan sonra ne olduğunu bir o * biliyor, bir de otopsi raporu. Eğer o *e inanacak olursanız kız intihar etti. Otopsi raporuna bakacak olursanız önce bir arbede yaşandı, ardından kız tecavüze uğradı ve sonrasında intihar süsü verilerek 22. Kattan aşağı atıldı. Rapora inanmak yada o *e inanmak tamamen sizin seçiminiz.

bugün ilk davası görüldü şule’nin. baştan söyleyeyim, kesinleşmiş karar yok. ya sabır diye sansürle andığım *’ün beraati istenmiş. * ve sansürün yakınlarından biri şule’nin o saatte orada ne işi olduğunu sormuş. la havle diyip geçiyorum.

bir de babası var şule’nin. adam paraladı kendini ölmüş gencecik kızı için. insanın baktıkça içi yanıyor o genç kızın fotoğrafına... Allah düşmanımın başına vermesin; illa birine verecekse bu acıyı yaşatanlara versin.

şuraya küfür yazabilsem, kafamdakileri uygulayabilecek gücüm olsa o kadar hoş olurdu ki... sadece aklımdan geçen bir şeyi yapmaya bile razıyım. neden mi? şule için adaletin geleceğine hiç bir inancım, umudum yok çünkü. korkarım ki bu dava da özgecan aslan gibi, münevver karabulut gibi silinip gidecek. Allah sildirmesin de hak ettiğini bulsun demekten başka hiçbir şey yapamıyorum. en çok bu yakıyor içimi.
devamını gör...
kadın dayanışma platformları ve biz kadın kardeşler bu işin peşini bırakmayız. adalet belki yine sağlanmaz şule için ama sesimizi bir şekilde duyurmak zorundayız. başka yolu yok bunun.
devamını gör...
sinirden elim ayağım titrediği için bugün hakkında yazmaktan kaçındığım zavallı kız. bekaretini öne sürmüş katil tayfası! bakire değil demiş, babasının yüzüne "o saatte orada ne işi vardı" demişler! kıza suç atmaya çalışmışlar... bunlar nasıl insanlar böyle, gerçekten haberleri okudukça, bugün oraya babaya destek olmak için gidenlerin yazdıklarını gördükçe ağlamama engel olamadım. adaletin bu kadar zorlanması, bu kadar imkansız olması ve bu kadar haklı olunan bir davada haksız sonuçlar çıkacağından bir o kadar emin olunması o kadar acı ki insanın yüreği paramparça oluyor.

münevver karabulut'ta da böyle olmuştu... onun için de canla başla savaşmak gerekmişti.
devamını gör...
paranın köpeği olmuş bir çift azgın köpek tarafından öldürülmüş bir kızcağız. olayla ilgili çıkan son görüntüler bunu sonuna kadar destekliyor. kız betona yapışmış paramparça, bu iki pislik dairenin kapısı önünde 20 dakika boyunca ayakta duramayacak kadar sarhoş bir şekilde sohbet ediyorlar. güvenlik görevlileri 20. kata çıkıp bir hanımefendi vardı o nerede diye sorduğunda çıktı gitti görmediniz mi diye güvenliği azarlayıp gönderiyorlar. avukatlarının yaptığı savunmalar ise olayın vahametinden daha beter. avukatla insanı ayırınca bana kızıyorlar ama bir meslek mensubu bu kadar düşer, alçalır, böcek kadar olur mu?nun cevabını şulet çet davasında bu iki katilin avukatlarının savunmalarında görebilirsiniz.
devamını gör...
bir kaza sonucu ölmediği aşikar. cinayete kurban gitmesi yüksek ihtimal. ama intihar iddiası da yabana atılmamalı. sosyal medyadaki bilgi kirliliği sebebiyle iddiaları karşılıklı bulamadım ama basına yansıyanlar üzerinden değerlendirirsek:

olayın cinayet olarak yorumlanmasını mümkün kılan detaylar:
olaya karışan iki erkeğin çelişkili ifadeleri, birbirlerine karşı hareketleri
olay sonrası olay mahalindeki bulaşıkların yıkanıp çöplerin vs. atılması
olay sonrası binadaki görevlilerle olan diyaloglar
düşme olayının yaşandığı camda merhumenin parmak izinin bulunmaması
merhumenin anal bölgesindeki travma
merhumenin son gönderdiği smsler

sanık lehine, olayın intihar olabileceğine dair detaylar:
-merhumenin olay yerine gelmesinde bir zorla alıkoymaya şahit olunmaması
-merhumenin majör depresyon hastası olması ve ilaç alması (kanda uyku getirici madde bununla açıklanabilir)
-merhumenin zanlılar üzerinden bıraktığı dna'nın niteliği (basit temasla oluşabilir)
-merhumenin olaydan kısa süre önce camdan düşme konulu bir videoyu notla sosyal medya sayfasında paylaşması (intiharla benzer hikayeli video)
-merhumenin anal bölgesinde tecavüz bulgusuna rastlanmaması (ekimoz varmış, fissür gibi daha travmatik izler yok, sperm kalıntısı yok psa var ancak bu da tek başına oluşmuyormuş sperm kalıntısının da beraberinde bulunması gerekiyormuş, kondom kullanmında ise hiç rastlanmıyormuş)
-merhumenin cinsel geçmişi (savunma sanırım burada genç kadının bakire olmamasını tecavüze delil olarak yorumlamış ama vajinal bölgedeki yırtıkların eski olup olmaması burada savunmaya konu olmuş)
-camda parmak izine rastlanmamasına cevap olarak camdan sarkmış, düşerken ise çağatay a.'ya tutunmuş. parmak izi olmaması garip çünkü atılsa karşı koymak için bir yerden destek almak veya tutunmak için parmak izi bırakabilir. bir de uyku ilacı verildiği iddia ediliyor. öyleyse baygın halde bu boğuşma nasıl meydana geldi?

yine de olayın cinayet olduğunu düşünüyorum, savunmanın tezlerine çok vakıf olmadığım için ihtiyat payı var tabii. özellikle majör depresyon ve o video bi' acaba dedirtiyor.
devamını gör...
bugün davası görülecek genç kız. adliyeye gitmeyi düşündüm ancak gözüm yemedi açıkçası. çünkü gidersem sakin kalabileceğimi sanmıyorum. mahkeme öncesi son dakika gazını da yutmayıvereyim, dedim.

burayı isterlerse sansürler modlar ama çok afedersiniz eşşek gibi itiraf edecek o iki anası babası belli olmayan pazarlama müdürü. * sen gencecik kıza tecavüz et, uyuştur sonra at pencereden, öldür. sonra da ‘zaten bakire değildi’ sayarım sana da gelmişinin de geçmişinin de bakiresine.

neyse sakinim, aslında değilim ama kabul ediniz ki haksız da değilim. bir babanın arkasından bile söylenmeyecek sözleri mahkemede söylemek ne demek? ‘o saatte o kızın ne işi varmış?’ sana ne be! sen önce o iki uçkuru düşüğe ‘ne yaptınız kıza şeytanın utanç kaynakları?’ desene. ‘siz bir genç kıza, bir kadına hangi şerefsizliğe dayanarak ne yaptınız?’ desene. ölen kendi oğlu olsa ‘asılsın, idam’ diye yer beynimizi. ama biz ‘şule çet için adalet’ diyince ‘o kızın orada ne işi varmış?’ biricik uçkuruyla boğulasıca oğlunun ne cacığına işi varsa o işi varmış.

yok olamıyorum sakin falan gördüğünüz üzere. işte bu yüzden gitmedim adliyeye. burada yazarken sansürleyebildiklerimi orada bağıra çağıra ağlayarak açıkça söyleyemeyeceğim için gitmedim. söyletecek olsalar inanın bana giderdim. en çok da ben bağırırdım ama yapamam. affet beni şule. özür dilerim. davanı takip edip, birilerine seni ve hikayeni anlatmaktan ötesini yapamıyorum. biraz korkaklık biraz davanın seyirine müdahale etmeden adaletin yerini bulması için ötesini yapamıyorum. belki boyları posları devrilmeyecek ama inan bana ölemeyecekler de. bunun için sana söz veriyorum. şayet hikayeni bilen bir mahkum kızgın şişle ciğerlerini deşmezse ölemeyecekler.
devamını gör...
katilleri, tecavüzcüleri hala nasıl kızgın kumda ısıtılmış inşaat demiriyle şişlenmedi anlayamadığım güzel kız.

güzide memleketimin mahkumlarına da bir şey olmuş. niye öldürülmedi o iki * anlamış değilim. hani çok namuslu insanlardık biz? niye hala yaşıyor bu kızın tecavüzcüleri? hani bu memleketin cezaevlerinde ‘şişleme’ diye bir şey vardı? hani ‘her suç bir noktaya kadar kabul edilebilir ama tacizci ve tecavüzcüler asla’ydı? hani milletin anasına bacısına sarkan yaşatılmazdı? hani günahtı birinin ırzına göz dikmek? nerede o yazılı olmayan kurallar? niçin hala ibrete alem olsun diye gözlerine mil çekilmedi? niçin bir müslüman hala suratlarına tükürmedi? niçin o kız toprağın altında yatarken bu iki şeref yoksunu hala besleniyor?

bugünkü mahkemeye takım elbise ve kravatla gelmişler. neden biliyor musunuz? iyi hal indirimi diye bir şey var hala bu ülkede. Üstelik de bir iki suçta değil, tüm suçlarda geçerli. O iki * de ona güvenip ölmeyeceklerini, besleneceklerini biliyorlar. hala da mahkemede ‘onu kurtarmaya çalıştık, parmağımız hala kırık.’ diyebiliyorlar. 20 yaşındaki kızı alkolle uyuşturup, tecavüz edip 22. kattan aşağı attılar ve söyledikleri şey ‘biz onu kurtarmak istedik, kanıt da kırık parmağımız’

beterden beter olun inşallah! soyunuz sopunuz kurusun, gün gün saniye saniye kuruyun da derdinize bir damla derman bulamayın. siz o kıza kıydınız ya kıyamete kadar geberemeyin de yaşayamayın da. yattığınız yerler taş olsun da çeksin. akciğerleriniz sökülsün de ölemeyin. kıyametten sonrasını bilemem ama bu dünyada dilerim hiç düşünemediğiniz dertlerden yanarsınız.
devamını gör...
deliller hala karartılıyor, hala o canilerin aileleri ve avukatları pişkin pişkin neler söylüyor. buz kestim, insanlığımdan utandım nefret ettim. duruşma yine ertelendi. nasıl rahat uyuyabiliyorsunuz ?
devamını gör...
şule çet, genç yaşında iki şerefsizin çirkin tuzağına düşmüş ve kendisini kurtarmak isterken Allah'ın belası iki şerefsiz tarafından vahşice katledilmiş kardeşimizdir. Allah rahmet eylesin, annesine babasına sabır versin. kelimeler kifayetsiz kalıyor toplum olarak yeterli tepkiyi nasıl gösteremedik anlamıyorum. bu iki şerefsize edilen beddualar, aldıkları ah işledikleri günah hem bu dünya da hem ahiret hayatında onlar için mutlak suretle cehennem azabı olacaktır.

"hukuk devleti" goygoyunu kenara bırakıp, "demokrasi" çöplüğünde "adalet" aramaktan vazgeçmeliyiz. bizleri kahreden elem verici olaylara şahitlik etmekteyiz, bu sistem kadınlarımızı çocuklarımızı ve bizleri koruyamıyor koruyamaz da. çare şeriat.
devamını gör...
ölümüyle ilgili davadan sanıkların, sanık yakınlarının ve avukatlarının sözleri aktarılıyor. okuyunca kanım donuyor vallahi.. o insanlar adına utanıyorum. sözleri buraya yazmak istemiyorum, iğreniyorum.

katillerinin gerekli cezayı alması için hakkında sık sık dua ettiğim kadın.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar