(bkz: hayattan ve her şeyden bir anda soğutan şeyler)

sözlüğe bakmak tehlikeli bir iştir diye kocaman bir uyarı yazısı kondurayım şu monitörün yanına. tam 27 ayrı sayfadan oluşan bir raporu bitirmişim, almanya'ya gönderiyorum, tam günün en keyifli kahvesini içeceğim, boğazıma dizildi bu adamın sözleri. ahirette vereceği hesabı bu kadar umursayan bir pislik, ne hikmetse aldığı maaşı dünyevi işinden kazanıyor. kazandığının helal olup olmadığı da umurunda değil.

kullandığı dile bakılırsa ahlaksızın teki. cahil üstelik. makam da verilmiş. ülkemizin halinin ispatı bunlar. son günlerde bir sürü mide bulantısını hep böyle tanımlıyorum sözlük kuralları gereğince. "ülkemizin hal-i pürmelali"

patlatılmak. patlatılmak. içinizden tekrar edin bak dünyadan uzaklaşarak marsa falan gidiyor bilinciniz.
devamını gör...
..icligin dili her yerde aynı lan.dekan da olsan fark etmiyor. hem ilerde de gorevi hazir, kıraathane müdürü olur üzülmesin. patlatmak filan ulan namussyz herife bak.
devamını gör...
kadın ve kadın bedeni üzerinden bitmeyen bitmeyecek aşağılık düşüncelerin dışa vurum hali olan tweettir. bu düşünceye sahip olup da bu dekan kadar fütursuz olmayanlarda var tabi. bitmedi bu adam ve türevlerinin cinsel açlığı, damacanadan kediye, cansız mankenden at ve eşeğe eğer uygun ortamını yakalarlarsa bebek ve çocuklara varıncaya kadar bir türlü tecavüz ve tacizler bu zihniyetin ürünü. bu kafa yapısının ne eli ne beli ne de dili durmuyor. bu zihniyetin bekaret üzerinden kadını vurması aklınca patlaklık diye aşağılama çabası da iğrençliğin diğer boyutu. söz konusu kişinin dekan olması da umrumda değil bu ve türevi düşünceler yüzünden özgecan vahşice öldürüldüğünde "mini etek giymiştir ondan erkekler tahrik olmuştur" yorumları yapılmıştı. ne acıdır ki bu zihniyet ülkemizde egemen ve bu nedenle her Allahın günü kedi köpek tecavüzlerinden ayakları kesilen yavru hayvanların haberlerini okuyoruz.
devamını gör...
çok merak ediyorum, dekan bey, bu twiti hangi söyleme karşı atmış.

evet hoş olmamış ancak hangi söyleme karşı atmış bu twiti...

hep başkalarını yargısız infaz yapmakla suçluyoruz ancak bir ekran görüntüsüne mukabil başı sonu belli olmayan bir sadece bir parçası sunulan bir görüntü üzerinden, harika bir şekilde linç ediyoruz...

ne çok seviyoruz...

tanım: twit...
devamını gör...
konu hakkında bu kadar detaylı bilgiye nereden ulaştığını merak ettiğim sözde akademisyenin tweeti.

nereden bildiğine dair;
1. ihtimal: olaya doğrudan ya da dolaylı olarak şahit olması. ortaokul çocuğu dediğin 15 yaşından küçük. madem böyle bir şeyi biliyorsun kamu görevlisi olarak bildirmen gerekmez miydi?
2. ihtimal: üniversite öğrencisi kızlarla ilişkin var. kızların da sana doğru veya yalan anlattığı şeyler var demek ki oradan biliyorsun.
3. ihtimal: geçmişte o kızların istismar edilmesine doğrudan ya da dolaylı olarak katıldın.
4. ihtimal: o yaştaki kızlara kötü gözle baktığından herkesi kendin gibi sanıyorsun.

her 4 ihtimal de mide bulandırıcı.
devamını gör...
bu cevabı vermesine sebep olan şey nedir? karşıdaki kişi hakaret mi etmiş, ne demiş? niye yazmış bunu?
bir de muarrem'in küfrettiği ses kaydının altına onu savunmak için yazan arkadaşların cümlelerini de siz benim yerime buraya kopyalayıp yapıştırın bizahmet.
devamını gör...
hiç de iğrenç olmayan tweet. şimdi neye istinaden bu twit atıldı bilmiyorum ama atılan kişinin nasıl bir troll olduğunu biliyorum. dekanın yaptığı ergenlik o ayrı da bu suna varol gerçek kişi bile değil lady imam benzeri fake persona yani bariz, belki kadın bile değil hemen atlıyor millet.
devamını gör...
bu cevabı vermesine sebep olan şey nedir? diye saçmalamış biri yukarıda.
aynı zihniyet çocuk tecavüzlerinde de aynı mantıkla ilerleyip, kim bilir çocuk nasıl tahrik etmiştir diye düşünen kitle.
tanıyın arkadaşınızı, komşunuzu, yoldaşlarınızı.
devamını gör...
dekan beyin sıvaması, şey pardon savunması şu şekilde:

--- alıntı ---

“o kullanıcı sürekli siyasi konularda yazıyordu. insanların sinir uçlarına dokunacak mesajlar yayınlıyordu, cevap olarak yazdım. ‘patlatılıyor’ değil ‘parlatılıyor’ olacaktı, ‘r’ harfini ‘t’ olarak yazmışım. parlatılıyor derken militanlaştırılıyor, yetiştiriliyor anlamında...”

--- alıntı ---

kaynak
devamını gör...
valla ben onu bunu bilmem. aralarındaki tartışmayı da bilmem.

ama bu herif fizik profesörü ve üniversite dekanı. ve söylediği şey aynen şu:

"ödlüğünde dünya sıralamasındaki üniversite sayını sormayacaklar" kabilinden bir lafı diyebilecek kadar ya mankafa, yahut da alanı ile hiç bir ilgisi, alakası olmayan bir dolandırıcıdır.

bakın arkadaşlar, ben herifin siyasi görüşünü, siyasi tartışmalarını falan bilmem. karıyla kızla ne polemiğe girdiği de zerre umrumda değil. ama şu cümleyi kurabilecek kadar kahvehane müdavimi bir adamın orada dekan diye bulunması türkiye adına utançtır.

evet, malesef bu akp'nin bilime bakış açısıdır. bu ülkenin, gelecek nesillerin, milletin ve hatta ümmetin gerizekalı olmasını istemektir. lafı dolandırmaya gerek yok !

ve bunu bir ak parti seçmeni olarak söylüyorum. hatta şöyle diyim, şahsi görüşümdür, içten içe itiraf ediyorum:

eğitim ve ziraat ak parti'ye emanet edilemeyecek kadar önemli konulardır.

kardeşlerim kusura bakmayın ama ben bunu görüyorum gidişattan. ve artık bu rezillik bu kepazelik burama kadar geldi....
devamını gör...
ihtimallerin tamamında rezalet vardır..

hiçbir ihtimalden yırtamaz..

alın şu adamı kimin hesabına çalışıyor bi araştırılsın..
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar