süleyman soylu

demokrat parti'nin son genel başŸkanı. 2009 yerel seçimlerinde beklediğŸi oyu alamayınca istifa etmişŸtir. sözde değŸil özde demokrat izlenimi vermektedir.
devamını gör...
parasızlıktan demokrat partiyi kongreye götürmek zorunda kalmış dp eski başkanı. yerine hüsamettin cindoruk oturmuştur. soylu, kongrede yaptığı konuşmada 'ya demokratlar kazanacak, ya darbeciler' demiş, kongreyi darbeciler almıştır
5 vakit namazını kılar. boş vakti yoktur. sigorta ve araştırma şirketleri vardır.

bomba iddia: saadet partisi genel başkanı numan kurtulmuş'un ısrarla kendi partisinde görmek istediğini söylediği süleyman soylu, geçtiğimiz hafta saadet partisi'ne artık yeşil ışık yakmıştır
devamını gör...
partisini ergenekonculara kaptırmış, ancak demokrasi ve halk tarafındaki duruşuyla takdir toplamış zamanında en genç genel başkanken; hüseyin cindoruk gibi genç bir siyasetçiye genel başkanlığı kaptırmıştır.
devamını gör...
merkez sağda birleşmedeki "ergenekon" çizgisinin demokrasi tarafında konuşlanarak, saf dışı kalan demokrat.
devamını gör...
saadet partisi'ne geçeceği söyleniyor. malum soylu ailesinin milli görüş içerisinde güçlü bir yeri var.
devamını gör...
güzel şeyler söylüyor, doğru bildiğini konuşuyor, ergenokon hakkında konuşurken arka planda başka hesaplar yapmıyor, yatağını bulamamış bir ırmak sanki.
devamını gör...
yarın 16 mayıstaki olağanüstü kongrede aday olup olmayacağını açıklayacak prens. **

cedit: yeniden adaylığını açıkladı.
devamını gör...
önümüzdeki seçimden sonra tek başına ak parti iktidarında önemli bir bakanlık yapmasını arzu ettiğim siyasetçi. ak parti; bu gibi bir cevheri modası geçmiş demokrat parti ye bırakmamalıdır.
devamını gör...
dün akşam kendisini arayıp 50 ilde evet sohbetleri düzenleyecek olması nedeniyle kendisini kutladığım genç siyasetçi.
paraklitos arkadaşımın dediği gibi önümüzdeki dönemde ak partide bakan olarak görmeyi arzu ettiğim güzel insandır.

bakanlık veya istanbul büyükşehir belediye başkanlığıda gönlümden geçmekte.
devamını gör...
anayasa değişikliğinin oylanacağı referandumda "evet" oyu kullanacağını belirten ve insanlara bunun gerekliliğini anlatmaktan bir an olsun geri durmayan siyasetçi. an itibariyle demokrat parti den ihraç edilen siyasetçi.

referandumda "evet" diyeceğini açıkladığı için demokrat parti'den ihraç edilmiş.
darbelere maruz olan demokrat parti den darbelere karşı çıktığı için dışlanan demokrat parti eski genel başkanı.
menderes in kurduğu partiden, darbeye maruz kalan bir partiden darbelere karşı dik durduğu için ihraç edilen siyasetçi.

--- alıntı ---

siyasi misyonum gereği, sadece milli iradeye ve demokrasiye sahip çıkıyorum diye ihraç edilmem kaderin tecellisi. herhalde ankara'daki malum sokağın gönlü olmuştur. ama biz 12 eylül'e kadar hiçbir şekilde hızımızı kesmeden evet mücadelemize ve demokrasi mücadelemize devam edeceğiz. i̇nşallah, 13 eylül günü itibariyle, vicdanlarla örtüşmeyen bu kararı alanlarla hesaplaşmaya başlayacağız.

--- alıntı ---

http://www.internethaber.co...
devamını gör...


--- alıntı ---

neden evet diyorum; çünkü namus borcum var. sadece 145. madde için bile bu değişikliğe milyon kere ‘evet' denilir.
--- alıntı ---

devamını gör...
makamından olma pahasına dik durmaktan ödün vermemiş, bence çok karakterli bir siyasetçi.
devamını gör...
soy ismiyle müsemma adam gibi adam. tekrar tekrar dillendirmek lazım ak parti böylesi bir değeri mutlaka değerlendirmelidir.

--- alıntı ---
Eski Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Süleyman Soylu, Ergenekon ve Balyoz davasının hakim ve savcılarına yönelik kararlar sebebiyle linç operasyonu uygulandığını söyledi. Hukukun 1960'dan itibaren silahın ve gücün gölgesinde olduğunu dile getiren Soylu, herkesin hukukun üstünlüğü prensibine alışması gerektiğini belirtti.
--- alıntı ---


--- alıntı ---
400 yıldır Avrupa'da olan dünyanın bilim, sanat, kültür merkezliğinin 21. yüzyılda Orta Asya ve Doğu Asya'ya doğru kaymaya başladığının altını çizen Soylu, "Bugün Türkiye'nin önüne, 400 yıldan beri ilk kez büyük bir fırsat geldi. Bunu bir vinçle alıp oradan oraya mı koyacaklar? Hayır. Bu bir güzergâhla birlikte kayacak. Kendisine bir iklim arayacak. Bir geçiş yapabilmek için güvenli bir alan arayacak. Dünyanın cazibe merkezleri olacak Orta Asya, Güney Doğu Asya, Kafkasya ve Ortadoğu; bunların temel özellikleri Türklük ve Müslümanlık. Bizim coğrafyamız, aslında bir barış coğrafyası. Etrafını dengeleyebilecek çok önemli bir zenginliği ihtiva ediyor. Buradaki en güvenli ülkeyiz. Ne kadar demokrasi ve özgürlük olursa o kadar ilerler ve zenginleşiriz." ifadelerini kullandı.
--- alıntı ---
http://www.suleymansoylu.com
devamını gör...
ak partiden uzak durmasını düşündüğüm kişi.

ak parti bir dönem adam yokluğundan anap chp rp sp gibi partilerin eskittiği isimler ile yol yaptı ancak 8 yıl kendi ekibini yetiştirmek için yeterli bir süre olmalıdır.

12 haziran 2011 milletvekili genel seçimlerinde ak parti halkın karşısına enerjik, genç, projeleri sıraya dizmiş ve en önemlisi kendi yetiştirdiği bir ekiple çıkmalıdır. yoksa türkiye gereken ivmeyi yakalayamaz.
devamını gör...
1999 senesinde elim bir trafik kazasında kaybettiğimiz milli gençlik vakfı muhasipi rahmetli ali soylu abinin amca çocuğudur.

3 kasım 2002 seçimleri öncesinde doğru yol partisi istanbul il başkanıyken son dakikada ak partiye geçip millet vekili olmayı denemiş ancak tayyip erdoğan'ın kendisine bu talebi ileten aracıya "yapma be! geç kaldı süleyman" diyerek kapıları kapatması üzerine dolambaçlı bir siyasi yolu tercih etmek zorunda kalmıştır.
devamını gör...
şu an trt haber'de röportajı yayınlanmakta olan eski dp başkanı.

"ergenekon'la tanıştınız mı?" sorusuna: "hiç yakamı bırakmadılar ki" diye cevap vermiştir. samimi şekilde günah çıkarıyor.
devamını gör...
lise 1deydim o zaman.yerel seçimler vardı.dersanemin karşısında da demokrat parti bakırköy ilçe teşkilatı vardı.o günlerde tanışmıştım süleyman soyluyla."şahlan kıratım şahlan süleyman soylu başkan"
devamını gör...
genç,dinamik,örf adet bilen ve demokrat bir siyasetçi.konuşması akışkan,hitabeti güzel genç bir lider.

--- alıntı ---

aslen trabzonlu bir ailenin çocuğu olan soylu ilk ve ortaöğrenimini istanbul'da tamamladı. lise eğitimini plevne lisesi'nde yaptıktan sonra istanbul üniversitesi işletme fakültesi'ni bitirdi. meslek kariyerine ilk olarak 1990 yılında istanbul menkul kıymetler borsası aracı kurumlarında başladı. türkiye siyasetine ilk olarak 1987 yılında giren soylu, demokrat parti ve adalet partisi çizgisindeki aile geleneğini devam ettirerek merkez sağ doğru yol partisi'nin gençlik kolları'nda göreve başladı. 1987-1990 yılları arasında, dyp istanbul il teşkilatının gençlik kolları yönetim kurulu üyeliği ve teşkilat başkanlığı görevini üstlendi. 1995 yılında dyp gaziosmanpaşa ilçe örgütünün yönetim kurulu üyeliğine seçildi. kısa bir süre sonra 17 temmuz 1995 tarihinde bahsi geçen ilçe teşkilatının başına getirilen soylu, türkiye'nin en genç ilçe başkanı ünvanını aldı. dört yıl sonra istanbul il başkanlığı görevini geldi ve 3 kasım 2002 genel seçimleri öncesi milletvekili adayı oluncaya kadar bu görevi yürüttü. 12 eylül 2010 tarihinde yapılan anayasa değişikliği referandumunda "evet" oyu kullanacağını ilan ettiği için partisinden ihraç edildi.

--- alıntı ---

devamını gör...
önce şişirdiler şimdi ise işini pişirdiler kişisi... etkisiz eleman. neymiş efendim demirel'e posta koymuşmuş. o posta koymadan önce neden katlanıyordun o yüzyılın münafığı şahsa?

rahmetli ali soylu'nun akrabası ama kılı dahi olamaz.
devamını gör...
''mkyk da numan kurtulmuş için onay çıktı sırada bir kişi daha var'' - hüseyin çelik

aha o bir kişi bu adamdır.
devamını gör...
ak partinin, bundan sonraki icraatlarında kimlere, ne şekillerde hizmet edeceğinin garantisi olacaklardan biridir. malumunuz, bu süleyman efendiyi önce demokrat parti için hazırladılar, hani o malum çevreler. baktılar yemedi, biraz nadasa bıraktılar.

şimdi de ekecek yeni bir yer buldular.

bakalım bu ekinin meyvelerini kimler yiyecek.
devamını gör...
son açıklamalarını anlayamadığım insan. ulan bi millet ne zaman el öpmeye bu kadar merak saldı anlamıyorum. bükemediğin eli öpeceksin atasözü ile gelmeyin bana. harbiden lan uyuz oluyorum. yarın kılıçdaroğlu da çıkacak diyecek şef'in emrindeyiz diye...

sonra? sonrası istikrar. ebeden daimen.
devamını gör...
büyük süleyman'ın beslemesi, halkla ilişkiler metoduyla sunulan ama tutmayan ve fekat halkla ilişkiler organizasyonlarının en büyüğü akp ile yeni bir şans verilmek istenen kişi... anlamadım bu adam türk siyaseti'ne ne gibi katkı yapmış şimdiden sonra ne verebilecek? siyaset ilkeler üzerinden yapılır kişiler üzerinden değil bağalmına gelemeyen ülkemizde elbet vekil falan olabilecektir...

unkapanı gibi düşünün siyaset meydanını. demirel'in plak şirketi ona albüm yapmadı o da seyhan soylu pardon akp müzik'ten albüm yapacak. lan bir single bile yapsan tutmayacak.

tek sevilecek tarafı belki oflu olması olabilecek kişi. bir ali soylu hiç değil mundar kılı bile değil onun.
devamını gör...
demokrat parti'yi dönüştürmesine izin verilse ak parti'ye çok dişli bir rakip olabilirdi.
devamını gör...
--- alıntı ---

Süleyman Soylu; "Ak Parti'nin emrindeyim" demiş. Gören var mi, topuk selamı da verdi mi?

--- alıntı ---

mehmet bekaroğlu
devamını gör...

alıntı
------
anayasa değişikliğinin oylanacağı referandumda "evet" oyu kullanacağını belirten ve insanlara bunun gerekliliğini anlatmaktan bir an olsun geri durmayan siyasetçi. an itibariyle demokrat parti den ihraç edilen siyasetçi.
------

kısa süre öncesine kadar duruşu nedeniyle övülen sülayman soylu ak parti geçince hemen kötülenmeye başlamış.

kazanımlar, menfaatler kısa sürede 180 derece döndürüyor demek ki?
devamını gör...
yakında parti'de başkan yardımcısı olarak görmeye başlayacağımız transfer isimlerden biridir. vatana millete hayırlı olsun.
devamını gör...


--- alıntı ---

‎akp'den önce

(bkz: başbakan padişah olmak istiyor)
(bkz: bu hükümete zıkkımın kökünü göstereceğiz)
(bkz: hükümet yolsuzluk çukurunun içinde)
(bkz: başbakan rantın babasını getirdi)
(bkz: at üzerinde duramayan ülkeyi de yönetemez)

gibi okkalı bakınızlar vermiş adamdır...

akp'den sonra ise

Sayın Başbakan, Türkiye'nin önüne büyük bir ufuk siyaseti koymaktadır. Bu, Türkiye'nin tam demokratikleşmesidir, zenginleşmesidir ve güçlü bir ülke haline gelmesidir.
Ak Parti'nin emrindeyim.

demiştir.
--- alıntı ---


devamını gör...
an itibariyle ak partiye katılımı gerçekleşmekte olan siyasetçi.
devamını gör...
an itibariyle ak partide ki ilk konuşmasını yapmaktadır.
devamını gör...
an itibariyle başbakan tarafından ak parti rozeti takılmış ve resmen ak partili olmuş siyasetçidir.
devamını gör...
recep tayyip erdoğan türkiyenin ilelebet ve edebi başkanıdır demiş akp genel başkan yardımcısı. yeni transfer olduğu takıma methiyeler dizen futbolcu gibi olmuş demi aynı. birde atkı öperse tam olacak.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar