süleyman soylu

parasızlıktan demokrat partiyi kongreye götürmek zorunda kalmış dp eski başkanı. yerine hüsamettin cindoruk oturmuştur. soylu, kongrede yaptığı konuşmada 'ya demokratlar kazanacak, ya darbeciler' demiş, kongreyi darbeciler almıştır
5 vakit namazını kılar. boş vakti yoktur. sigorta ve araştırma şirketleri vardır.

bomba iddia: saadet partisi genel başkanı numan kurtulmuş'un ısrarla kendi partisinde görmek istediğini söylediği süleyman soylu, geçtiğimiz hafta saadet partisi'ne artık yeşil ışık yakmıştır
devamını gör...
partisini ergenekonculara kaptırmış, ancak demokrasi ve halk tarafındaki duruşuyla takdir toplamış zamanında en genç genel başkanken; hüseyin cindoruk gibi genç bir siyasetçiye genel başkanlığı kaptırmıştır.
devamını gör...
güzel şeyler söylüyor, doğru bildiğini konuşuyor, ergenokon hakkında konuşurken arka planda başka hesaplar yapmıyor, yatağını bulamamış bir ırmak sanki.
devamını gör...
önümüzdeki seçimden sonra tek başına ak parti iktidarında önemli bir bakanlık yapmasını arzu ettiğim siyasetçi. ak parti; bu gibi bir cevheri modası geçmiş demokrat parti ye bırakmamalıdır.
devamını gör...
dün akşam kendisini arayıp 50 ilde evet sohbetleri düzenleyecek olması nedeniyle kendisini kutladığım genç siyasetçi.
paraklitos arkadaşımın dediği gibi önümüzdeki dönemde ak partide bakan olarak görmeyi arzu ettiğim güzel insandır.

bakanlık veya istanbul büyükşehir belediye başkanlığıda gönlümden geçmekte.
devamını gör...
anayasa değişikliğinin oylanacağı referandumda "evet" oyu kullanacağını belirten ve insanlara bunun gerekliliğini anlatmaktan bir an olsun geri durmayan siyasetçi. an itibariyle demokrat parti den ihraç edilen siyasetçi.

referandumda "evet" diyeceğini açıkladığı için demokrat parti'den ihraç edilmiş.
darbelere maruz olan demokrat parti den darbelere karşı çıktığı için dışlanan demokrat parti eski genel başkanı.
menderes in kurduğu partiden, darbeye maruz kalan bir partiden darbelere karşı dik durduğu için ihraç edilen siyasetçi.

--- alıntı ---

siyasi misyonum gereği, sadece milli iradeye ve demokrasiye sahip çıkıyorum diye ihraç edilmem kaderin tecellisi. herhalde ankara'daki malum sokağın gönlü olmuştur. ama biz 12 eylül'e kadar hiçbir şekilde hızımızı kesmeden evet mücadelemize ve demokrasi mücadelemize devam edeceğiz. i̇nşallah, 13 eylül günü itibariyle, vicdanlarla örtüşmeyen bu kararı alanlarla hesaplaşmaya başlayacağız.

--- alıntı ---

http://www.internethaber.co...
devamını gör...
soy ismiyle müsemma adam gibi adam. tekrar tekrar dillendirmek lazım ak parti böylesi bir değeri mutlaka değerlendirmelidir.

--- alıntı ---
Eski Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Süleyman Soylu, Ergenekon ve Balyoz davasının hakim ve savcılarına yönelik kararlar sebebiyle linç operasyonu uygulandığını söyledi. Hukukun 1960'dan itibaren silahın ve gücün gölgesinde olduğunu dile getiren Soylu, herkesin hukukun üstünlüğü prensibine alışması gerektiğini belirtti.
--- alıntı ---


--- alıntı ---
400 yıldır Avrupa'da olan dünyanın bilim, sanat, kültür merkezliğinin 21. yüzyılda Orta Asya ve Doğu Asya'ya doğru kaymaya başladığının altını çizen Soylu, "Bugün Türkiye'nin önüne, 400 yıldan beri ilk kez büyük bir fırsat geldi. Bunu bir vinçle alıp oradan oraya mı koyacaklar? Hayır. Bu bir güzergâhla birlikte kayacak. Kendisine bir iklim arayacak. Bir geçiş yapabilmek için güvenli bir alan arayacak. Dünyanın cazibe merkezleri olacak Orta Asya, Güney Doğu Asya, Kafkasya ve Ortadoğu; bunların temel özellikleri Türklük ve Müslümanlık. Bizim coğrafyamız, aslında bir barış coğrafyası. Etrafını dengeleyebilecek çok önemli bir zenginliği ihtiva ediyor. Buradaki en güvenli ülkeyiz. Ne kadar demokrasi ve özgürlük olursa o kadar ilerler ve zenginleşiriz." ifadelerini kullandı.
--- alıntı ---
http://www.suleymansoylu.com
devamını gör...
ak partiden uzak durmasını düşündüğüm kişi.

ak parti bir dönem adam yokluğundan anap chp rp sp gibi partilerin eskittiği isimler ile yol yaptı ancak 8 yıl kendi ekibini yetiştirmek için yeterli bir süre olmalıdır.

12 haziran 2011 milletvekili genel seçimlerinde ak parti halkın karşısına enerjik, genç, projeleri sıraya dizmiş ve en önemlisi kendi yetiştirdiği bir ekiple çıkmalıdır. yoksa türkiye gereken ivmeyi yakalayamaz.
devamını gör...
1999 senesinde elim bir trafik kazasında kaybettiğimiz milli gençlik vakfı muhasipi rahmetli ali soylu abinin amca çocuğudur.

3 kasım 2002 seçimleri öncesinde doğru yol partisi istanbul il başkanıyken son dakikada ak partiye geçip millet vekili olmayı denemiş ancak tayyip erdoğan'ın kendisine bu talebi ileten aracıya "yapma be! geç kaldı süleyman" diyerek kapıları kapatması üzerine dolambaçlı bir siyasi yolu tercih etmek zorunda kalmıştır.
devamını gör...
şu an trt haber'de röportajı yayınlanmakta olan eski dp başkanı.

"ergenekon'la tanıştınız mı?" sorusuna: "hiç yakamı bırakmadılar ki" diye cevap vermiştir. samimi şekilde günah çıkarıyor.
devamını gör...
lise 1deydim o zaman.yerel seçimler vardı.dersanemin karşısında da demokrat parti bakırköy ilçe teşkilatı vardı.o günlerde tanışmıştım süleyman soyluyla."şahlan kıratım şahlan süleyman soylu başkan"
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar