sürekli çözülen ayakkabı bağcığı

hayatı kolaylaştırması gerekirken inadına zorlaştıran aksesuar, materyal, yardımcı eleman.
varsa bu işin bir sırrı sanatı, yazılsın bilelim arkadaş. gemici düğümü atsan yine çözülüyor. koca insansın, komik insan oluyorsun. ya iki de bir sote bulup bağlayacaksın, ya basıp tepetakla olma ihtimaline boşvermişlik edasıyla yürüyeceksin.
devamını gör...
ellerimle attığım kördüğüm bile kendi kendine açılıyor kimi zaman.
bir ara ipin düğüme gelen noktalarını hafif ballyledim ki tutuculuğu artsın da kendini bırakıvermesin diye. Ama Ona bile "bana mısın" demedi. Gerçi nasıl desin, iplik sonuçta. Konuşamazki!*
devamını gör...
çocuk gibi yürüdüğünüze delalettir.

--- alıntı ---

çocukların ayakkabı bağcığı kolayca çözülür, çünkü çocukların yürüme şekilleri yetişkinlerin yürüme şekillerinden oldukça farklıdır: çocuklar ayaklarını yere vurmayı severler. ayak yere çarptığında topuk yükselir ve bağcığın düğümünü gevşetir. ayakları yere vurarak yürümek ayakkabı bağcıklarının daha kolay çözülmesine sebep olur.

--- alıntı ---
devamını gör...
ne hikmetse hep aynı aynı tarafın bağcığı çözülür. yol uzunsa düğüm yapıyorum ya da ayağın içine sallandırıp tamamen konforsuz şekilde geziniyoruz. hep bu şehir hayatının koşturmacasından..-hiiii, ohe. yoksa! sol ayağım.. ben çocuk gibi yürümüyorum.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar