sürekli iş konuşan tip

adamoğlunun tek derdi işidir. yatakta, yolda, helada, maçta her yerde aklı paracıklarındadır. birde hava atmak için toplu taşıma araçlarında bağıra bağıra iş konuşanlar var ki düşman başına. polis, asker, doktor olduğunu ima edenler, aldığı maaşı dilinden düşürmeyen andavallar..

bitin lan artık!
devamını gör...
adamı canından bezdiren kişinin ta kendisidir. adamla iki kelime dünya kelamı konuşalım diyorsun, tutuyor "ne olacak bu iş?" diyor. elinin körü. gençler, her şey yerli yerinde güzeldir.
devamını gör...
iş hayatımızın bir parçası olsa dahi tamamı değildir en azından tamamı olmasına izin vermemeli. günde zaten en az 8 saatini işine ayırıp muhabbetini yeterince çeviriyorsun. muhabbet edilen kişiyle aynı meslek kolunda olsanız dahi her defasında sadece iş konuşmak bende fena halde ön yargı oluşturuyor. hiç mi ilgilendiğiniz başka bir konu yok diye sitem ederken kendi kendine dahi muhalefet olma skillim devreye girip;

bu insanlar özel sektörde çalışıyor ne 8 saati 10 saat çalışıyor, en az 2 saati yolda geçiyor, 8 saat uyusa eve geldiğinde yemek, duş vesaire yorgunluktan bayılmıyorsa tebrikler. başka seçenek mi var bu kapital sistemde. diyor ve tatlıya bağlıyorum.
devamını gör...
özellikle iş arkadaşım ve sorularını bana öğlen arasında yemekte yöneltiyorsa ağzına fırıncı küreği ile vurasım gelen insandır.
devamını gör...
normal çalışma standartlarında çalışan bir birey ise hayatta hiç dert ne görmemiş de iş hayatına girince az biraz çekişmeyi hayatı yapan bu ilgi alakaya muhtaç kişisinin kendini ve çevresini iş ile yaşatması, enerjilerini sömürmesi demek. ama gecesi gündüzü karışırcasına işkolik olmak zorunda bırakılan biriyse biraz yastık görevi görmek sevaptır.
devamını gör...
iş dışında muhabbetinizin olmadığı, sadece iş saatlerinde denk geldiğiniz, aralarda öylece beklerken birkaç selamdan sonra oluşan sessizliği bozan tiptir.

samimiyetiniz iş kadarsa iş kadar konuşulur. samimiyetiniz daha fazlaysa fazlası konuşulur. samimiyetinizin iş kadar olduğu ve öyle kalmasını tercih ettiğiniz ama her şeyinizi didikleyen insandan evladır. falan fıstık.
devamını gör...
sürekli futbol, sürekli otomobil muhabbeti, sürekli tv dizisi ,sürekli iddia bahis ya da at yarışı konuşmak gibidir. sürekli tek konuda konuşmak konuşan kişiyi tatmin eder ancak dinleyende belli bir süre tatminsizlik yapar.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar