#haber 

bu topraklarda cumhuriyet kurulana kadar ırkçılık diye bir şey yoktu. maalesef yavaş yavaş bu toprakların insanlarına ırkçılık aşılandı ve sonuçlarını gördük ve görmeye devam ediyoruz. bu çocuk da ırkçılığın son kurbanı. sekülerizm ırkçılığın yetiştiği bir bataklık. tekrar özümüze, islam kardeşliğine dönmeliyiz.
devamını gör...
akran zorbalığının yanı sıra yetişkin ırkçılığına maruz kalan masum.
bunun sebeplerini yönetim şeklinde o ve bu ideolojide değil de cehalette arayacak kadar yürekli olsaydık, suçlusu şudur deyip sütten çıkmış ak kaşık gibi kenara çekilip sıyrılmasaydık, çuvaldızı kendimize doğrultabilseydik bu halde olmazdık.

bugün geldiğimiz bu halin sorumluluğunu hiç üstlenmeyip suçu rejime, suçu 1000 senelik martavallara yıkıp kendisi pişkin pişkin kenara geçenler ise bu manzaranın en büyük suçluları.
devamını gör...
insan olarak üzüldüğüm öğrenci.
ilkokulda en yakın 2 arkadaşımdan biri afgandı. hiçbir zaman afgan olduğu için farklı biriymiş gibi gelmezdi gözüme.
dışlayıcı bir gözle bakmazdım. hatta tam tersi yemekleri kültürleri farklı olduğu için bende hep merak uyandırırdı. sadece ben değil tüm sınıf bu şekildeydi aslında. sınıf olarak onu dışladığımız bir zamanı hatırlamıyorum.
devamını gör...
85 aldığı bir sınava 45 verebilmesi için sınav kağıdında oynama yapılması gerekiyor. doğru bir iddia ise şikayetle gereken yapılabilir.önemli olan bu tarz insanların aynı davranışı sergilemelerine dolaylı da olsa katkı sağlamamak. aksi takdirde iş ahlaksızlığı olan bu davranışa çanak tutulmuş olunur maazallah.
devamını gör...
yaşanma ihtimali düşük olay. bir öğretmenin böyle bir sey yapması cok zor. adaletli olmasından degil, korkudan. ögrenci aleyhine yaptığınız en ufak sey size misli ile geri döner. bir şikayete bakar sadece. ki olayda baska bir öğrenci, suriyeli öğrencinin 45 almadığını soylemis, yani dogruysa öğrenciler durumdan haberdar. ögretmenin bu durumda boyle alenen düşük not vermesi mümkün degil. çünkü ögretmenler artık '"başıma is almayayım, bana ne" kafasında. öğrenci gerçekten olayı yanlış anlamış olabilir, ya da yaşadığı her olayı sığınmacı olmasına baglamakta olabilir. bunun icin haklı nedenleri de olabilir tabii ki.
devamını gör...
çok fazla suriyeli öğrencim oldu. okulu birbirine katanı da vardı, okul birinciliğine oynayanı da. neticede öğrenci, çabalarsa başarır. bir öğretmenin böyle bir şey yaptığına inanasım gelmiyor. öğretmeni de dinlemeden peşin hükümlü olunmamalı.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar