itidal ve efendilik beri dursun lütfen. mide bulandırıcı derecede ırkçı söylemleriniz hoşgörü falan hak etmiyor. öyle ucuz milliyetçilikle de vatansever falan olunmuyor. baya baya kokan ağzınızdan salyalar fışkırtırten mehmetçik sınırdışı operasyon yapıyor. ne duruyorsunuz? en yakın askerlik şubesine gidip orduya katılın ve milli mücadeleye destek olun. korkuyor musun? benim işim değil mi diyorsun? o zaman çeneni kapatacaksın! diyeceksin ki evimde rahat rahat otururken elimde telefon önümde bilgisayar klavye mücahidliği yapabiliyorum. benim kapasitem bu. ben kişilikten yoksun bir insanım diyeceksin. laf kalabası yapar kafama göre insanları aşağılarım diyeceksin. insanı insan olarak değerlendiremiyorsan, sürekli bir genellemeye sokup etnik kökenine göre muamele ediyorsan senden ala alçak yoktur bu memlekette. senin ve senin gibi ucuz karakterli insanların bu ümmete ve bu millete hiçbir faydası dokunmadı, dokunmayacak. bu ülkenin yüz karası, utanç vesilesisiniz. vallahi sizden öyle utanıyorum ki kendi milletimden soğuyorum. Allah sizi tüm ırkçılarla beraber haşretsin, bu söylemlerinizin hesabını ahirette sorsun inşallah.
devamını gör...
rahmetli erbakan ne güzel söylemişti zamanında, bana ne amerika’dan!

amerikan politikaları için iç savaş çıkartıp insanları yurtlarından edenler gidip savaşmalı bence. ve onları sandıklarda destekleyenler.
devamını gör...
orda bir asker var uzakta, o asker bizim askerimizdir mantalitesinin verdiği rahatlıkla, ülkemizde misafir mültecilere adeta kaynanalık yapan kişilerin savunduğu sebepler.

suriyelilerin sosyal hayata karışmasından ve işyerlerinde çalışmasından rahatsızlık duyanların, ama onlar da savaşsın söylemlerini zerre samimi bulmuyorum. ülkeye sığınmış diye adamların karşınızda hazır ola geçmesini bekliyorsunuz adeta. bu adamlar keyiflerinden gelmedi ki buraya.

suriyeliler gitsin diyenler, evlerine misafir geldiğinde yaramazlık yapmasın diye çocukların gözünü korkutan, evim dağılıyor gerekçesiyle misafir ağırlamak istemeyen huysuz insanlar gibiler gözümde.

o insanları bir yük gibi görmezsek belki Allah da bizim sırtımızdan alır bazı yükleri. ekranlarda azarlarcasına bir milleti küçük düşürmek yerine, sistematik şekilde suriyelilerin de askere alınmasıyla ilgili projeler üretmek daha insanca sanki.
devamını gör...
(bkz: ben mi gideyim)

askerliğini daha önce yapmış biri olmaktır.

esas mesele gidip gitmemek değildir, milletinden soğumak için bahane aramaktır. bir topluluğun kendi vatanlarını savunmasını istemek, ne zamandan beri insanın milletinden utanmasına neden oluyor? bu tarz bahanelerin ardına sığınmaya gerek yok.

bu ülkeye beş milyon suriyeli sığındı. dünyadaki pek çok ülkeden fazla bir nüfus, senin başketinin yani en kalabalık ikinci şehrinin nüfusu kadar insan. kimsenin kadınlara, çocuklara, yaşlılara, sakatlara bir şey dediği yok. ama bu beş milyonun mühim kısmı eli ayağı tutan, savaşabilecek konumda olan er kişiler. dünyada hiçbir ülke bizim yaptığımız gibi milyonlarca insanı sınırlarına kabul etmez. etti mi? karşı çıkanlara "susacaksınız" demez, diyemez. ne demek susacaksınız? sen uzman mısın, bilir kişi misin?

ensar isen al evine suriyelileri, paylaş malını mülkünü. ama bizim vaziyetle ensar-muhacir karşılaştırması yapmak tam bir cahilliktir. şöyle biraz siyer bilgisi olan birisi, ilk müslümanların karşılaştıkları eziyetler nedeniyle önce habeşistan'a gittiklerini, peygamber efendimizin de medine'ye gitmesinin akabe biatlarında medinelilerin daveti üzerine olduğunu bilirler. yani medineliler, gönüllü bir şekilde tabi olmuşlar idi. kaldı ki muhacirin yüksek ahlakını burada çete kuran, kadına kıza sarkan, sahillerde 20-25 kişilik sürü halinde dolaşan adamlarla kıyaslayamayız. bunlar için neden ben çarpışayım? sınır ötesi operasyona topyekun hepimiz mi gideceğiz? e buyur sen git madem. milleti klavye delikanlılığı ile suçlamak için önce kendinizin yapması gerekir değil mi? bir ordu, bir cepheye mevcut tüm güçlerini yollamıyor yani ordunun boştaki kısımları varken ben niye gönüllü olayım? o kadar başvuru yapan var, hangi birini alıyorlar? yani lafla peynir gemisi yürümüyor sayın akpli kardeşlerim.

bayramlarda elini kolunu sallaya sallaya savaş olan ülkelerine gidip sonra buraya dönen adamlara ben niye bakayım ya? gidilip haftalarca kalınacak kadar rahatsa neden oraya dönmüyor temelli? ben ensar değilim kardeşim, onlar da muhacir değil. sen de milletin dinini, vatan sevgisini sorgulayamazsın, kapiş?
devamını gör...
2001-2003 yılları arasında jandarma er olarak askerliğini yapmış olmak.

seferberlik ile çağırırlarsa en yakın birliğe de teslim olmasını bilirim arkadaşlar.
devamını gör...
tarih boyunca hiçbir zaman mülteci konumuma düşmemiş (varsa da mimimaldir) bir millete edilen laf mi şimdi bu? oldu arap onursuz diye kendi kafandan bir mukayese yap sonra arkasını zırvalarla doldur. ulan ne tuhaf adamlarsiniz arap arap’a sahip çıkmıyor sizin çıktığınız kadar. sizin de bu merhamet abidesi tavrınız ve herkes sizin gibi düşünmediği icin onları dışlayıcı kafanız daha rezil. suriyeli mülteci sorunu tsk ya gitmekle çözülecek kadar basit bir problem mi? indirgeme kavramını hiç anlamamışsınız.

tsk ya yazılınca cozulecek mi mesele? arapların pisliği yüzünden suriyedeyiz zaten. adam olup ülkelerini savunsalardı bizim suriye’ye girmemize gerek kalmazdı. ayrıca vatana herkes turlu şekillerde hizmet eder; fırıncı, esnaf, tüccar, öğretmen, asker vs. oldu o zaman her lafımızın arkasına mülteci sorunuyla alakalı yapıştırın askere gidin diye komik sözler bunlar acınası.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar