içişleri bakanı süleyman soylu'nun yeşilköy sahilinde vatandaşlarla yaptığı konuşma sırasında dile getirdiği beyan. manevi açıdan bakarsak tamam yardım edilen insanların duasının da bir etkisi vardır ama siyah/beyaz, doğu/batı demeden herkesin omuz omuza olduğu 15 temmuz'u türk halkının baş tacından alıp da bu düşünceye sığdırmak hangi milli duygulara sığar?!

"biz 402 yıl bunlarla aynı sancak altında birlikte yaşadık. üç kuruş para bulduk diye sırtımızı mı dönecektik. biz 15 temmuz'da nasıl kurtulduğumuzu zannediyoruz? biz nasıl kurtulduk? kim ne derse desin, 450 bin çocukları doğdu bu ülkede. Allah o 450 bin çocuğun hayrına 15 temmuz'da şu hainlere ezdirmedi. ben onu bilirim. cumhurbaşkanımızın gönlüne feraseti de cesareti de, milletimizin gönlüne feraseti de cesareti de sokan Allah'tır, ben onu bilirim."

buradan
devamını gör...
e madem öyle sormazlar mı adama, "neden dün çıkıp istanbullulardan 6 ay süre istedin ve 6 ay daha versinler suriyeli sorunu kalmayacak dedin paşam?" diye. madem 15 temmuzdan bunlar sayesinde kurtulduk, nankörlük neden yapıyoruz, sonsuza dek yaşayalım kardeş kardeş.

açıkçası son günlerde soylu denen elemanın şirazede epey bir kayma söz konusu. bir içişleri bakanı düşünün, berberde traş olurken bile fotoğraf çektirip tweet atıyor ve altına saçma sapan şeyler yazıyor, her konuda ortaya saçma sapan şeyler atıyor. bu elemanın özellikle son zamanlardaki kontrolsüz hareketleri bile önlerine gelen anketlerde durumlarının içler acısı olduğunun göstergesidir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar