bir insana doğum gününde hazırlanan gizli doğum günü partisi nasıl sürpriz olabilir anlayamadığım etkinlik.

- sürpriiiiiiiiiiiiiz!
- aaa! n'apıyorsunuz arkadaşlar?
- sana sürpriz doğum günü partisi hazırladık.
- ne alaka? ben 18 haziranda doğdum. bugün 27 şubat.
- o gün hazırlasak sürpriz olmazdı ki.
- siz de haklısınız.
devamını gör...
kurstayken on kişi kadar samimi bir arkadaş grubumuz vardı.son senemizde 10 ay boyunca birbirimize sürpriz doğum günü partisi yaptık.o sene hiç kıyıya köşeye birşey atamadım.hatta artık sadece babamdan harçlık almıyordum abimde züürt halimi görmüş ki bana acıyıp para vermeye başlamıştı.neyse hoş şeyler bunlar.haberli olması tuhaf gerçi.bunlar aradaki ülfet ve muhabbeti artırıyor.ama o gün doğum günü çocuğuysanız salağa yatmanız en elzem şey.*
devamını gör...
en sevdiğim parti türlerinden biridir.
bi keresinde lise tayfası ile bi mangal partisi düzenlemiştik 23 nisan akşamı.
yedik içtik, çay demledik ve biran ışıklar gitti. şarkılar türküler eşliğinde dev pastam salona girdi.
herkesin boynuna atladım sevinçten, gözlerim yaşardı falan. "hiç beklemiyodum ya, hiç çaktırmadınız" şeklinde övgü ve şükran içerikli cümleler kurdum. sonra özenle pastayı kestik.
ve yerken aklıma aslında doğumgünümünün 23 şubat olduğunu hatırladım.
sıfır mübalağa. o kadar süpriz oldu ki ben de inandım o günün doğumgünüm olduğuna.
tabi sonrasında bi miktar üzülmedim değil hepsinin doğumgünümü unutup karıştırdığına ama yine de en sahici süprizdi.
devamını gör...
samimi olduğunuz insanlar tarafından yapıldığında daha katlanılabilir olan parti.
lise yıllarımda 4'lu bir grubumuz vardı.doğum günlerimiz tam bir ay içerisinde bitiyordu. 3 şubat ta başlayıp 3 mart ta son sürprizimizi yapıyorduk. şubat ayında beş parasız dolaşırdık hepimiz. parasız kalmamıza rağmen dört yıl boyunca bu geleneği sürdürdük. gerçi hala şubat ayında parasız kalıyorum orası ayrı.
gençlik işte hevesimiz vardı o zamanlar büyüyorduk şimdi yaşlanıyoruz.
devamını gör...
bugün en iyi arkadaşıma yaptığımdır. müsaadenizle paylaşmak istiyorum.
en iyi arkadaşım hediye ve kutlama konusunda aşırı iyidir. dört yılda ben de ondan bu konuda çok şey öğrendim. bugün de kendisine yüklüce hediye geldi tüm gün pasta yedik. benden ise çıt yok öğlene kadar kutlamadım. öğlen bahçeye çıkarttım bunu. ismi medine olunca, verdim hoparlöre maher zain medine ilahisini. duyar duymaz etrafa baktı hacıt hacıt diye beni aradı. tüm millet pencerelere doluşmuş bize bakıyor. patlattım konfetimi pastasını kestim. hep diyordu bana benim doğum günümde bana şov yap diye, şovun alasını yaptık bunu da buraya yazayım.
yan yana son geçirebileceğimiz doğum günü olunca, dört yılın dostluğu da birikince yaptım fotoğraflarımızdan oluşan bir albüm. her fotonun yanına da 1 sayfa edebi yazı... az önce aradım okuyup okuyup ağlıyor, beni bu albüme gömün diyor. bu yaylar hep duygusal, hep akrepten sonra en güzel.
devamını gör...
doğum günüme 2 gün varken hiç anlamadığım son derece sürprizli (!) sanıyorum ki akşam evimizde yapılacak olan parti.

annem gecenin kör karanlığında kalkmış biber dolması yapmış sabah fark ettim. hatta içimden "annem normal zamanda yemek yapmayı bıraktı gece ne göründü bu kadına ? " demiştim ki olay çok geçmeden aydınlandı. abimin eşi mesaj atmış tahminen biber dolmalarının yapıldığı saatlerde. ben de iş yorgunu tavuk gibi uyuduğumdan ancak sabah yanıtlayabildim. akşam size geleceğiz diye gereksiz bir bildirme durumu olunca aha dedim akşama hepi de börtdey tu yuu'm var.

ayrıca evet biz hala 90'lardan kalma doğum gününde biber dolması yeme adetini sürdüren gruptanız . kısırlar , makarna salataları filan. lüks otellerde kutlamalar yapamam kusura bakmayın orada makarna salatası yook.

hem bu doğum günümü birkaç yazı önce bahsettiğim ayakları tutmayan kedimin bakımıyla geçireceğim boş verin doğum günlerini , hediyeleri , ne olur şu meleklere zarar vermeyin artık. yeni yaşımdan tek dileğim budur.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar