süt sağma makinası

kapitalist pintilik henüz sinekten yağ elde etme başarısı gösteremedi. ama tabiattan azami ölçüde faydalanmayı bildi. faydalanmak ne kelime, sülük gibi emdi. ineklerin sütünü de makinalar vasıtası ile aynı sülük zihniyetin emmesi için bu makina icad edilmiş olsa gerek.
devamını gör...
inekle aradaki duygusal bağı ortadan kaldıran samimiyetsiz cihaz.. akşamdan akşama hassas ellerin dokunuşuyla en azından bir masaj falan oluyor hayvana, onu da alın elinden.

elektrikli olmasa bari, olası bir kaçakta güme gider kaç bin liralık hayvan. yazık valla! sanırım bu cümle de vahşi kapitalizm içerdi, pardon.. benim en sevdiğim hayvandır inek, etinden ve sütünden misali..
devamını gör...
her anneye bedava vereceksin bu makineden. anne sütten kesiliyor, hastalanıyor veya bir nedenden dolayı emziremiyor. sonra alın size anne sütü gibi en değerli besinden mahrum kalmış hastalığa sık yakalanan hasta nesiller.
anne sütü bankası projesinden vazgeçsinler, süt sağma projesine geçsinler. ülkenin kaderi değişir, tamer oyguç'un 5 faulle oyun dışı kalıp pivotsuz oynadığımız günler çok gerilerde kalır.
devamını gör...
elle sağıma göre daha hijyenik süt sağım olanağı veren makinelerdir. öyle ineğin memesindeki süt son damlasına kadar falan da emmez. emme işlemini düzenleyen pulsatör aracılığıyla elle sağıma göre çok daha hassas bir sağım yapmak mümkündür. yine özelikle küçük baş hayvan sağarken hayvan pisliklerinin süte karışma riskini ortadan kaldırdığı için oldukça da faydalıdır.
ha bir de inek hiç sevilmez mi? yaşasın inekler.
devamını gör...
ohh! ver makineye yapsın.

teknoloji çıktı mertlik bozuldu kardeşim!
eskiden makinesi mi vardı bu işlerin. ellerinle yapıyordun, efor sarf ediyordun. hep kolaya kaçmalar, hep!

*hazırcılığa yöneltir.
devamını gör...
elle süt sağmak zordur hem de memelere bulanmış tezek mezek el yordamı ile süte karışırdı, gerçi memeler yıkanır ama yine de elle kurcaladıkça kıl mıl tezek kalıntıları süte düşerdi, süt sağma makineleri ile hem iş daha kısa sürede biter, hem daha temiz sağılımdır hem de daha kuvvetli sağabildiğinden daha fazla süt çıkarabilmektedir, inekler de adetlicedir genelde, saatlerce sürebilir elle sağma işlemi.

anneler için süt sağma makineleri vs pompalarına gelince aslında sütü azaltır, süt bezlerinin süt üretmesini tetikleyen bebeğin dudaklarıdır, pompa bebek gibi ememez, süt giderek düşer, süt emildikçe üretilecektir, bitmeyecektir. süt annelik bir meslek olabilir, su içip aktif ve düzenli emzirdiğiniz müddetçe sütünüz kesilmeyecektir. pompa vs makineler ise geçici olarak gerilimi, süt dolmuş memelerinizin sancısını, patlamaya yüztutmuş halini hafifletir sadece. o dudaklar o memelere dokunacak arkadaş.
devamını gör...
doğum yaptıktan sonra çocuklarda ve/veya annede ortaya çıkan bi' takım rahatsızlıklar nedeniyle çocuğun annesini emmemesi üzerine bazı marketler veya medikallerden temin edilen alettir. bence yüzyılın buluşudur.
devamını gör...
ticaret kafam olsa işletmesini yapmak istediğim alet. kadının iş hayatına girmesinden sonra daha da talep arttı bu cihazlara. manuel ve elektrikli olanları var. en basitinden philips avent marka bi pompa 400-500 lira. bir de bunların hastane tipi olanları var ki iyisi 6 bin liradan başlıyor. herkes bu aletleri alamayacağına göre kiralama devreye giriyor. aylık en az 200 liradan kiralaması yapılabiliyor. ulan neler çıktı böyle eskiden sağma makinası mı varmış.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar